PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακύρωση dsl.....



xalara
16-06-04, 17:51
Ύστερα απο 1 μήνα ταλαιπωρίας ακύρωσα σήμερα την dsl και ξαναγυρίζω στα γνωστά και σταθέρα pings της isdn.
Με diagnostics που είχα κάνει με average 35 και άλλες φορές και περισσότερο..με pings στα games να έχω ίδιο με άλλους που είχαν isdn και άλλες φορές σε άλλα games όπως το Halo να εκτινάσεται το ping στα 2500 εεε μαααα τι να το κάνω το dsl??????
Οι τύποι στο 8011167700 δεν είχαν καμία διάθεση(τα ζώα)να μου αλλάξουν port,προτίμησαν να δεχτούν την κατάργηση της dsl παρά να μου αλλάξουν port.
Ααααααααααααα ρεεεε Ελλαδάαααααραααα...τι να πωωω...

Madness
16-06-04, 17:53
Εντελώς ηλίθιοι.....δεν πειράζει αυτοί χανουν

lacoste
16-06-04, 18:37
Eντελώς πληροφοριακά,χρεώνουν κάποιο ποσό γιά τήν κατάργηση τής γραμμής?

AC9800PBA
16-06-04, 20:33
Μπορείς να τους πεις να σου αλλάξουν πόρτ και μπορεί να φτιάξει έτσι?

dantouan
16-06-04, 20:38
Χαλαρα φιλε :wink: , χαλαρααααααααααααα

AC9800PBA
16-06-04, 20:43
Το χαλαρά είναι <<ναι>> ή <<όχι>> :D
Τι θα τους πω? Έχω τρελά pings μετά τα 2-3 λεπτά στο Halo αλλάξτε μου πόρτ :?
...Αλλάζοντας πόρτ τι ακριβώς γίνεται?

dantouan
16-06-04, 20:45
Eντελώς πληροφοριακά,χρεώνουν κάποιο ποσό γιά τήν κατάργηση τής γραμμής?

Ναι ρε φιλε πες μας αν θελεις, γιατι ειχαμε καποιες διαφωνιες σε καποιο αλλο topic :roll:

dantouan
16-06-04, 20:48
Το χαλαρά είναι <<ναι>> ή <<όχι>> :D
Τι θα τους πω? Έχω τρελά pings μετά τα 2-3 λεπτά στο Halo αλλάξτε μου πόρτ :?
...Αλλάζοντας πόρτ τι ακριβώς γίνεται?

Το χαλαρα ,δεν ηταν για σενα φιλε AC9800PBA, απλα εκανα λογοπαιγνιο με το nickname του φιλου μας xalara :P

AC9800PBA
16-06-04, 20:50
A! Δηλαδή εγώ δεν πείρα ακόμα απάντηση? :?: :| ΟΚ τότε περίμένω! :mrgreen:

Dask_k
16-06-04, 23:45
Έχω την εντύπωση πως είναι 43 euro (όσα και για την ενεργοποίηση) αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Εγώ πάντως είμαι στις πρώτες μέρες του dsl μου και μόλις χτύπησα 100αρι σε Αγγλικό server οπότε δεν πάω πουθενα!!!

xalara
16-06-04, 23:48
παιδιά τους είπα να μου αλλάκσουν port γιατι είναι το μόνο που δεν έχω κάνει.τι άλλο να φταίει?Μέχρι 3 modem άλλαξα και τα άλλα που λεω παραπάνω.Τόσο τραγικό είναι να το έκαναν δηλαδή?άσε που έχς διαβάσει στο forum οτι ένας με 1000 ζόρια του αλλάξανε επειδή είχε μικροδιαφορές στο ping.
Εμένα που χτυπούσε 2500 τι έπρεπε να γίνει λοιπόν?
Ίσως λέω ίσως κάτι δεν πίγαινε καλά με συγκεκριμένα ports ,για παράδειγμα στο Halo στα 2300-2309.Άρα δεν έπρεπε να το κάνουν?
Καλά τον λένε όλοι Ποτε...

dantouan
17-06-04, 01:35
Έχω την εντύπωση πως είναι 43 euro (όσα και για την ενεργοποίηση) αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Εγώ πάντως είμαι στις πρώτες μέρες του dsl μου και μόλις χτύπησα 100αρι σε Αγγλικό server οπότε δεν πάω πουθενα!!!

Και εγω ετσι εχω την εντυπωση, αλλα ας μας πει ο φιλος xalara ,που ειπε οτι εκανε διακοπη... :?:

kubiak
17-06-04, 01:49
εγώ και με 10.000 ping, το dsl δεν το αλλάζω με τπτ...

πραγματικά χαλαρά...

φιλικά...

xalara
17-06-04, 14:59
δεν ξέρω,δεν ρώτησα για τιμές διακοπής σύνδεσης παδιά και δεν με ενδιαφέρει.Αφού αποφάσισα να το σταματήσω δεν με νοιάζει.χτες μπήκα counter strike και έπεζα με 50 ping με την isndn.
Adsl σου λεει μετά.Χάνω βέβαια τα τρελά downloads :(
Ναι αυτο θα πονέσει...

WAntilles
17-06-04, 15:31
Και είσαι και πάλι δούλος και δέσμιος της χρονοχρέωσης.

Κουταμάρα έκανες.

AC9800PBA
17-06-04, 15:53
εγώ και με 10.000 ping, το dsl δεν το αλλάζω με τπτ...

πραγματικά χαλαρά...

φιλικά...

Άμα έπερνες ADSL μόνο για να παίζεις online θα την άλλαζες αμέσως σε ISDN.

xalara
17-06-04, 16:26
Και είσαι και πάλι δούλος και δέσμιος της χρονοχρέωσης.

Κουταμάρα έκανες


Εντάξει WAntilles από χρονοχρέωση δέν έχεις άδικο αλλά εγώ που το ήθελα για τα online games πες μου για πιο λόγο στην περίπτωση μου θα μπορούσα να το είχα κρατήσει.

kubiak
22-06-04, 08:06
Άμα έπερνες ADSL μόνο για να παίζεις online θα την άλλαζες αμέσως σε ISDN.

δε λέω ότι δεν παίζω και καθόλου, μου αρέσει καμιά φορά, αλλά έχω συμβιβαστεί με το γεγονός ότι δεν μπορώ να τα έχω όλα.

πραγματικά εάν ήταν μόνο για gaming μπορεί και να το σκεφτόμουνα, αλλά αυτή τη στιγμή όσες ώρες και να παίξω σε server που θα έχει καλό Ping πάνω παό €2 την ημέρα δε θα μου πάει. αν είχα ISDN πόσο θα μου πήγαινε;

βέβαια όπως είπα το gaming μπορεί να είναι μέχρι και το 5% του συνολικού χρόνου στο internet αλλά πως να σου πω βρε παιδί μια ζωή περίμενα και ζήλευα τους ξένους, δε θα τα χαλάσω για το ping...

Madness
22-06-04, 11:25
Ρε παιδιά εμένα μου φαίνεται λογικό να μην έχετε με μια 384 τόσο καλά pings δεν είναι και καμιά σφαιράτη σύνδεση....... 1 Mbit ας πούμε......
Μην ξεχνάμε οτι ο ΟΤΕ θεωρεί επίτευγμα οτι έβαλε dsl οπότε τον νοιάζει μόνο το download και οχι το ping.

@ ADSLgr.com All rights reserved.