PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενδιαφέρομαι για cyta



gr²
20-02-13, 12:48
Καλημέρα παιδιά, έχω connx, εντάξει είμαι ευχαριστημένη, αλλά έχω ακούσει από αρκετό κόσμο που έχει σύνδεση cyta ότι είναι και καλή και σαφώς οικονομικότερη. Επειδή δε το έχω ψάξει καθόλου το θέμα, ισχύει κάτι τέτοιο; Όσοι έχουν cyta ας μου πουν την άποψη τους με ενδιαφέρει πολύ, ειδικά τέτοιες εποχές.

a.libe
20-02-13, 14:15
ειμαι κοντα στον 1,5 χρονο σε γραφειο και πατρικο και δεν εχω κανενα προβλημα , μονο μια διακοπη ενα απογευμα ως το επομενο πρωι λογω γενικου προβληματος...εχεις το πλεονεκτημα να επιλεξεις εσυ ποσα λεπτα ομιλιας θελεις σε σταθερα και κινητα καθως και την ταχυτητα mbs...επωφελησου και της προσφορας περι δωρεαν ενεργοποιησης που τρεχει αυτο τον καιρο...ακομη και στο call center απαντουν πιο γρηγορα σε σχεση με αλλες εταιρειες και δεν σου στελνουν αυτοματοποιημενο μηνυμα οτι θα σε παρουν αυτοι αργοτερα...βεβαια ολα ειναι υποκειμενικα και παιζει ρολο η περιοχη....παντως εγω στη συνιστω ανεπιφυλακτα

Cleffekt
20-02-13, 15:33
Σε ποια περιοχή είσαι?

alex24
20-02-13, 16:00
Εγω παλι δεν θα την προτεινα αλλα παιζει ρολο η περιοχη και η γραμμη.

haniabal
21-02-13, 16:35
Οποιαδήποτε εταιρία και να επιλέξεις από τον πανάκριβο οτε θα σου έρθει πιο φτηνά. Εγώ δεν θα επέλεγα cyta λόγο voip πάντως

PerseasG
21-02-13, 17:21
Εγώ προτείνω CYTA , μια χαρά είναι το VoiP αλλά εάν έχεις αρκετές διακοπές ρεύματος (δεν μιλάω για μία ή δύο φορές τον χρόνο) , τότε θα έχεις θέμα με το σταθερό (VoiP=η τηλεφωνία περνάει μέσα από το ρούτερ, οπότε no ρεύμα, no τηλέφωνο).

gr²
22-02-13, 14:54
Καλλιθέα μένω, και γενικότερα δεν έχουμε πρόβλημα με διακοπές ρεύματος στην περιοχή, αν εξαιρέσουμε ορισμένες περιπτώσεις κακοκαιρίας,αλλά και πάλι πολύ σπάνια... Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα ενημερώθω για τις προσφορές που τρέχουν και θα σας πω.

Astra
26-02-13, 13:11
Οποιαδήποτε εταιρία και να επιλέξεις από τον πανάκριβο οτε θα σου έρθει πιο φτηνά. Εγώ δεν θα επέλεγα cyta λόγο voip πάντως
λογικο πανακριβο, αφου 6 χρονια στον οτε 1 φορα η γραμμη μου ποτε δεν επεσε ουτε κολλησε, πανω απο 6-7 φορες εχω παρει στην εξυπηρετηση πελατων ΜΕΤΑ τα μεσανυχτα και κυριακατικα και δεν εχω περιμενει ουτε 15δευτερόλεπτα οταν ολες οι αλλες σχεδον δουλευουν 8πμ με 10μμ και μονο καθημερηνες.
οποτε προτιμω να πληρωνω τα 5-6euro παραπανω στον οτε για ναχω μια αψογη συνεργασια και σταθερη..οχι οπως πολλοι που λενε δεν εχω τηλ ακομα να μου το συνδεσουν ακομα να μου το στειλουν κλπ..

Panosgep
27-02-13, 00:00
λογικο πανακριβο, αφου 6 χρονια στον οτε 1 φορα η γραμμη μου ποτε δεν επεσε ουτε κολλησε, πανω απο 6-7 φορες εχω παρει στην εξυπηρετηση πελατων ΜΕΤΑ τα μεσανυχτα και κυριακατικα και δεν εχω περιμενει ουτε 15δευτερόλεπτα οταν ολες οι αλλες σχεδον δουλευουν 8πμ με 10μμ και μονο καθημερηνες.
οποτε προτιμω να πληρωνω τα 5-6euro παραπανω στον οτε για ναχω μια αψογη συνεργασια και σταθερη..οχι οπως πολλοι που λενε δεν εχω τηλ ακομα να μου το συνδεσουν ακομα να μου το στειλουν κλπ..

Με 5 attenuation όλοι τα ίδια θα έλεγαν.
Και από την στιγμή που δεν έχεις δοκιμάσει κάτι πως μπορείς να το κρίνεις;
:hmm::hmm::down::down:

NexTiN
27-02-13, 01:42
Με 5 attenuation όλοι τα ίδια θα έλεγαν.
Και από την στιγμή που δεν έχεις δοκιμάσει κάτι πως μπορείς να το κρίνεις;
:hmm::hmm::down::down:

@Panosgep: +1
Εγγραφή 25.02.13, 4 μηνύματα, 2 αρνητικά σχόλια για Cyta, 1 για Forthnet και το άλλο γενική ερώτηση για VDSL.Και στα 4 εξυμνούμε τον ΟΤΕ...
Troll-o-LOL μου μυρίζει.... :p

Astra
27-02-13, 02:28
μα ποσο ευκολα βγαζετε συμπερασματα.. συγχαρητηρια!!
1ον λιγοτερο απο 4.9 attenuation εχω
2ον ακομα λιγοτερο σε cyta διοτι απο οτε ειμαι σχεδον 300κατι μετρα και απο cyta ουτε 130μ
3ον λογικο να υποστηρίζω αυτο που εχω ειδικα οταν ειμαι πολυ ευχαριστημενος
4ον δειτε και μονοι σας στο φορουμ ποσα πιο πολλα προβληματα εχουν ολοι εκτος οτε.
πληροφοριακα σημερα κιολας ειχα παρει τηλ στην cyta γιατι ηθελα πολυ να βαλω..
και φιλτατε Panosgep δεν εκρινα καποιον παρα μονο τον οτε που εχω, οτι λενε εδω στο φορουμ μετεφερα...αν πας στο φορουμ της cyta γεματο με προβληματα ειναι δεν τα λεω εγω.

gr²
27-02-13, 12:01
Παιδιά δεν υπάρχει λόγος να δημιουργούνται εντάσεις... λογικό είναι ο καθένας να υποστηρίζει αυτό που έχει από τη στιγμή μάλιστα που είναι και ευχαριστημένος!!! Και εγώ αυτό λέω, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τον οτέ και ο μόνος λόγος που σκέφτηκα να αλλάξω και να πάω στη cyta είναι επειδή είναι οικονομικότερη και έχω ακούσει καλά λόγια επίσης...
Θα το ψάξω παραπάνω γιατί συνεχίζει να με ενδιαφέρει, σας ευχαριστώ πολύ που μοιραστήκατε μαζί μου τις γνώσεις σας στο θέμα. :)

PerseasG
27-02-13, 12:49
Λατρεία για Forthnet, HOL, CYTA, WIND και προσωπική απέχθεια προς τον πΟΤΕ.

Βασικά επέλεξε ότι αντέχει η τσέπη σου και σου προσφέρει ποιοτική γραμμή και σοβαρή τεχνική εξυπηρέτηση.

Δοκίμασε να καλέσεις τεχνική υποστήριξη από κάθε εταιρία, δες την αναμονή και τον τρόπο εξυπηρέτησης και επέλεξε.

- - - Updated - - -


μα ποσο ευκολα βγαζετε συμπερασματα.. συγχαρητηρια!!
1ον λιγοτερο απο 4.9 attenuation εχω
2ον ακομα λιγοτερο σε cyta διοτι απο οτε ειμαι σχεδον 300κατι μετρα και απο cyta ουτε 130μ
3ον λογικο να υποστηρίζω αυτο που εχω ειδικα οταν ειμαι πολυ ευχαριστημενος
4ον δειτε και μονοι σας στο φορουμ ποσα πιο πολλα προβληματα εχουν ολοι εκτος οτε.
πληροφοριακα σημερα κιολας ειχα παρει τηλ στην cyta γιατι ηθελα πολυ να βαλω..
και φιλτατε Panosgep δεν εκρινα καποιον παρα μονο τον οτε που εχω, οτι λενε εδω στο φορουμ μετεφερα...αν πας στο φορουμ της cyta γεματο με προβληματα ειναι δεν τα λεω εγω.

Μήπως ισχύει και το κολπάκι των πωλητών ,άλλων εταιριών?

"Η CYTA έχει ραδιενέργεια επειδή χρησιμοποιεί δορυφόρο"

Πραγματική κλήση από πωλητή του πΟΤΕ. Οκ, έλεος.

Astra
27-02-13, 14:44
Λατρεία για Forthnet, HOL, CYTA, WIND και προσωπική απέχθεια προς τον πΟΤΕ.
επισης λογικο να υπαρχει απεχθεια προς το πιο ακριβο ('πΟΤΕ') και εγω γιαυτο ηθελα και θελω να αλλαξω, επειδη ειναι πολυ ακριβος ο οτε
αλλα ολοι οι φιλοι/γνωστοι που εχουν αλλες εταιρειες ειχαν παντοτε παραπανω προβληματα αποτι εγω..
τελος παντων εαν ειναι και οικονομικο το θεμα εννοειτε να πας cyta γιατι ειναι και αρκετα φθηνοτερη

PerseasG
27-02-13, 15:13
επισης λογικο να υπαρχει απεχθεια προς το πιο ακριβο ('πΟΤΕ') και εγω γιαυτο ηθελα και θελω να αλλαξω, επειδη ειναι πολυ ακριβος ο οτε
αλλα ολοι οι φιλοι/γνωστοι που εχουν αλλες εταιρειες ειχαν παντοτε παραπανω προβληματα αποτι εγω..
τελος παντων εαν ειναι και οικονομικο το θεμα εννοειτε να πας cyta γιατι ειναι και αρκετα φθηνοτερη

Εγώ θα πρότεινα να κοιτάξει και τα συνδυαστικά προγράμματα κινητής -σταθερής, είναι αρκετά καλά και οικονομικά

Hetfield
04-03-13, 15:05
Απο ΟΤΕ σε Cyta ειναι η χειροτερη επιλογη πλεον. Χιλιες φορες καλυτερα στον ΟΤΕ, τσεκαρε τα συνδυαστικα πακετα μηπως σου ερχονται φθηνοτερα.

ΥΓ: το Voip ειναι πλεονεκτημα, οχι μειονεκτημα αλλα δυστυχως κυριαρχει η ημιμαθεια.

gr²
05-03-13, 12:33
Παιδιά βρήκα ένα οικονομικό πακέτο στον οτέ, τώρα με την κρίση έχουν βγάλει αρκετά συνδυαστικά όπως είπε και ο hetfield. Θα ρωτήσω περισσότερες λεπτομέρειες βέβαια γιατί μου το είπαν κάποιοι γνωστοί που τα ψάχνουν, οπότε θα σας πω αν θα μείνω ευχαριστημένη με τα νέα δεδομένα. Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

PerseasG
05-03-13, 14:40
Παιδιά βρήκα ένα οικονομικό πακέτο στον οτέ, τώρα με την κρίση έχουν βγάλει αρκετά συνδυαστικά όπως είπε και ο hetfield. Θα ρωτήσω περισσότερες λεπτομέρειες βέβαια γιατί μου το είπαν κάποιοι γνωστοί που τα ψάχνουν, οπότε θα σας πω αν θα μείνω ευχαριστημένη με τα νέα δεδομένα. Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

Συνδυαστικό με τι??? Με Cosmote δεν γνωρίζω να υπάρχει πακέτο αλλά μόνο με OTETV...και οικονομικά στον πΟΤΕ?? Για ένα εξάμηνο maximum και μετά ο κούκος αηδόνι.

Κοίταξε για πραγματικό συνδυαστικό με WIND και VODAFONE.

haniabal
05-03-13, 16:38
Εξαρτάται τι θέλει να συνδυάσει κανείς. Εάν θες και πιο φτηνά για κινητά δες και τα νέα πακέτα από forthnet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.