PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play - Κάλυψη περιοχών και απορίες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

Antonis21
21-02-07, 01:41
Στο είπαν από την εταιρία αυτό?

Παράθεση: Αρχικό μήνυμα από spulse..
Σήμερα Τρίτη 20/2 πήγα πρωϊ απ' τον πΟΤΕ και επιβεβαίωσα οτι δεν έχει πάει σ'αυτούς τίποτε από 4ΝΕΤ.Έτσι πέρασα απ' τα κεντρικά της 4ΝΕΤ στη Συγγρού.Εκεί μου είπαν οτι η αίτιση για φορητότητα έγινε στις 16/2, δηλαδή την προηγούμενη Παρασκευή!!!!Ενα μήνα την κρατούσαν στο συρτάρι τους, για δίκτυο που υποτίθετε είχαν έτοιμο από 15/1...Ζήτησα και πήρα εγγράφως την ημερομηνία που έστειλαν τα χαρτιά στον πΟΤΕ.Γνωρίζει κανείς μετά από πόσες μέρες θα εμφανίζεται στα computer του πΟΤΕ?

Αν βασιστουμε σε αυτα που αναφερει ο φιλος spulse αυτο το συμπερασμα βγαινει...(αυτο βγαζω εγω)
Για πιον λογο κρατουσαν την αιτηση και δεν την εστελναν απανατησε μου φιλε μου τι πιστευεις εσυ δωσε μια απαντηση..
Φυσικα και δεν το ξερω υποθεση κανω..

diavolaki
21-02-07, 09:24
Διαβάζοντας τα θέματα στο forum καταλαβαίνεις ότι όλοι τους είναι ίδιοι τελικά. Τα προβλήματα στην αρχή δεν διαφέρουν σε κανέναν. Όλοι προσπαθούν να πάρουν κομμάτι από την πίτα που δεν τους αξίζει. Απλά εμείς τους δίνουμε την ευκαιρία να το κάνουν.

Η 4νετ δεν είναι έτοιμη ακόμη και μαζεύει τις αιτήσεις για να τις στείλει μόλις δει φως στο τούνελ...

swatsquadgr
21-02-07, 10:47
Οντως παιδες ,
εγω εκανα αιτηση 29/1 και υποτιθεται οτι 6/2 ειχαν στειλει το αιτημα στον ΟΤΕ
Σημερα που πηρα το 134 μου ειπαν οτι υπαρχει οντως αιτημα σε εξελιξη αλλα απο 16/2 !!!!
Ειανι τυχαια η ημερομηνια ή μας δουλευουν ομαδικως ?! (DSLAM ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

Antonis21
21-02-07, 15:37
Οπως βλέπεις φιλέ karavagos δεν βγάζω μονο εγω τα ιδια συμπεράσματα...
Εσενα φιλε μου τουλαχιστον σου ειπανε απο το 134 οτι έχουνε λάβει αίτημα για φορητοτητα εμένα δεν εχουνε λαβει κατι..
Αιτηση απο 19/01

geobest99
21-02-07, 15:46
Απο αυτά που διαβάζω επιβαιβεώνεται ότι η πρώτη αποστολή Αιτήσεων Φορητότητας Αριθμών σε Ο.Τ.Ε. ( FULL LLU ) εγινε 16/02 !!!

Έχει γίνει και δεύτερη αποστολή μεγάλου πακέτου 20/02.

Για σήμερα δεν γνωρίζω αν εγινε αλλα πιστεύω πως πάλι έγινε !!!

Όσοι κανουν τώρα αιτήσεις δεν νομίζω ότι θα έχουν κανένα απολύτος πρόβλημα πλέων οι αιτήσεις θα φεύγουν καθημερινα για Ο.Τ.Ε. .

στο 134 τα μασάνε πρεπει να τους τα χώσεις λιγο γιατι αυτο αν εχω σωστές πληροφορίες είναι σε άλλο προγραμμα και όχι στο κύριο που σου δίνουν πληροφορίες για τον αριθμό σου , οπότε ισως πολύ δεν το βλέπουν στο κύριο και δεν ξέρουν να πάνε στο άλλο ή βαριούνται ή υπάρχει αυτή η γραμμή , κανε μια βόλτα σε ενα Ο.Τ.Ε SHop κατα προτίμιση Frincize και παιξτο χαζος , θα σου πουν σιγουρα.

i_lie_us
21-02-07, 15:55
1ον:Μακάρι όλα στα forums να λειτουργούσαν όπως λενε οι κανόνες και όλοι να τους διάβαζαν...
2ον:Ύπαρχουν τοσοι που ρωτάνε ενα πράγμα για 2η φορά μέχρι και στην ίδια σελίδα!
3ον:Όσο κοίταξα στα forums απάντηση δεν βρήκα
4ον:Όπως είπα ειμαι καινούργιος και αυτή δεν είναι και η καλύτερη υποδοχή..
5ον:Ευχαριστώ τον "nnn" για την "συμπαράσταση"!
6ον:Ελπίζω όλοι να μην είστε όλοι τόσο τσιτομένοι και οξύθυμοι...:hmm:
7ον:Αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει στην ερώτησή μου.
Ευχαριστώ

Antonis21
21-02-07, 16:06
(Γεια σας καινουργιος ειμαι)Παιδία θα διακοψω κιολας αλλα εγω θα βαλω σε λιγο καιρο 2play και επειδη βαριεμαι να κοιταζω τα θεματα θελω να ρωτησω:
1. Η ταχύτητα είναι 4mbps ή παρε οτι μπορεις?
2.Η αιτηση υποτιθεται οτι ειναι σε 20 μερες? Που σημαινει 40...?
3. Έχω adsl in a box και μου είπαν οτι πρεπει να κόψουν το internet για 20 εργάσιμες κιολας... (να δω πως θα αντέξω!)
4. Έχει να πληρωσεις παγιο απενεργοποιήσης αν δεν κλείσεις καποιο καιρο (κανα χρονο?)?

1.Πολυ δύσκολα να μην πιάσει η γραμμή σου τα 4 mb.
2.20 μέρες αφού καταχωρηθεί από τον οτε..
3.Αυτό δεν είναι και τόσο σίγουρο οτι θέλουνε λένε πάνω σε αυτο το θέμα..
4.70 ε εαν δεν κλησεις χρονο...

i_lie_us
21-02-07, 16:11
Ορίστε αυτή ειναι υποδοχή!:oneup: :clap:
Ευχαριστώ Antonis21!

geobest99
21-02-07, 16:18
2.20 μέρες αφού καταχωρηθεί από τον οτε..

O O.T.E. υποχρεούτε σύμφωνα με την Ε.Ε.Τ.Ε. να δώσει το οκ μεσα σε 10 μέρες το πολύ


9. Πόσος χρόνος απαιτείται για τη μεταφορά του αριθμού μου;

Και για τη σταθερή και για την κινητή τηλεφωνία, η υλοποίηση της φορητότητας των αριθμών των συνδρομητών θα πρέπει να ολοκληρωθεί το αργότερο σε 10 εργάσιμες μέρες από την υποβολή της αίτησης φορητότητας. Ειδικότερα, για την κινητή τηλεφωνία, δίνεται η δυνατότητα στους συνδρομητές να καθορίσουν διαφορετικό χρονικό διάστημα το οποίο όμως δεν μπορεί να υπερβαίνει τις 15 εργάσιμες ημέρες.


αλλά όπως λέει και ο φίλος παραπάνω υπολόγισε 20 για να είσαι μεσα

το παρακάτω λίνκ είναι πληροφορίες για φορητότητα αριθμών από την σελίδα της Ε.Ε.Τ.Τ.

http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/Numbering/portability_FAQ.html (http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/Numbering/portability_FAQ.html)


:oneup:

Spanos
21-02-07, 16:23
A γιαυτό έχουν ενεργοποιηθεί τόσοι πολλοί στο φόρουμ.

UK_ADSL
21-02-07, 16:51
A γιαυτό έχουν ενεργοποιηθεί τόσοι πολλοί στο φόρουμ.

:rofl::rofl::rofl:

No-Name
21-02-07, 17:11
Περίεργο να μην έχει αλλάξει ακόμα ημερομηνία η 4νετ στο site της για την αναμενόμενη κάλυψη...αποφάσισε να γίνει εταιρεία?

Antonis21
21-02-07, 17:24
[/COLOR]

O O.T.E. υποχρεούτε σύμφωνα με την Ε.Ε.Τ.Ε. να δώσει το οκ μεσα σε 10 μέρες το πολύ

αλλά όπως λέει και ο φίλος παραπάνω υπολόγισε 20 για να είσαι μεσα

το παρακάτω λίνκ είναι πληροφορίες για φορητότητα αριθμών από την σελίδα της Ε.Ε.Τ.Τ.

http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/Numbering/portability_FAQ.html (http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/Numbering/portability_FAQ.html)


:oneup:

Πολυ σωστός είσαι φιλε μου..
Αλλα ακόμα δεν τα χουμε δει στην πράξη..
Αντε να δούμε ποτέ θα ενεργοποιηθούν οι πρώτοι..

pagos
21-02-07, 21:02
παιδιά γειά χαρά.εγώ μένω σπάτα και ενώ πρίν λίγο καιρό έλεγε οτι 1/07/2007 θα έρθει το ιδιόκτητο της 4νετ τώρα δε γράφει τίποτα.κανέις απο την περιοχή που να γνωρίζει λεπτομέρειες?

civil
21-02-07, 21:21
Ο Χολαργός αναμενεται 1/3/07, βασει στοιχειων της 15/2/07.
Για να δουμε, μηπως οσο πλησιαζουν οι μερες γινει καποιο ξαφνικό πηδημα απο Μαρτιο προς Απριλιο...

karavagos
21-02-07, 22:41
Ο Χολαργός αναμενεται 1/3/07, βασει στοιχειων της 15/2/07.
Για να δουμε, μηπως οσο πλησιαζουν οι μερες γινει καποιο ξαφνικό πηδημα απο Μαρτιο προς Απριλιο...

Έτοιμος είναι.............................................σχεδόν:p

Antonis21
21-02-07, 22:45
Έτοιμος είναι.............................................σχεδόν:p

Στην forthnet δουλεύεις..?
Και αν ναι δεν περιμένω απάντηση βεβαία..

karavagos
21-02-07, 23:19
Εξαρτάται τα κέφια :p

spsomas
21-02-07, 23:28
Karavagos λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά για αίτηση στην forthnet και μένω Χολαργό. Να περιμένω λες ή θα ταλαιπωρηθώ και θα περιμένω κανένα 2μήνο. (απαντάς πάλι αν έχεις κέφι ;)

No-Name
22-02-07, 00:06
karavago δεν πετάς και κανα καρφί για το Κορυδαλλό έτσι πληροφοριακά?
Θυμάμαι ότι έβραζε σε χλιαρή φωτιά πριν κάνα μήνα :p

petrogazz
22-02-07, 00:24
Για το 28/2 που λέει για κέντρο Θεσ/νίκη, το πιστεύει κανένας; Κάτι μου λέει πως μόλις γυρίσω από Αγγλία στις 3/3 θα έχει πάρει μετάθεση για Μάρτιο. karavagos τι λες;

koslyr
22-02-07, 01:08
Με την ενεργοποίηση του 2play για τους χρήστες που έχουν ISDN γραμμή αυτή θα μετατραπεί σε PSTN.
Όταν θα γίνει η συγκεκριμένη μετατροπή θα υπάρχει άμεση ειδοποίηση από την Forthnet ώστε να αλλαχθεί η συνδεσμολογία με την αφαίρεση του Netmod;
Επιπλέον με το LLU σημαίνει ότι η γραμμή του χρήστη θα τερματίζει σε ιδιόκτητο DSLAM της Forthnet. Από εκεί το κυκλώμα της τηλεφωνίας θα δρομολογείται ομοίως με την κίνηση του Internet;

Hellraiser76
22-02-07, 01:12
karavago δεν πετάς και κανα καρφί για το Κορυδαλλό έτσι πληροφοριακά?
Θυμάμαι ότι έβραζε σε χλιαρή φωτιά πριν κάνα μήνα

Μπορει να το ξεχασανε και να τους καηκε...

No-Name
22-02-07, 01:16
Θα δείξει πιστέυω αύριο μεθαύριο να έχουν κάποιο update πέρα του 15/2 ώστε να δούμε άλλη μια παράταση κάνα μήνα.όχι πώς έχω σκοπό να πάω στην 4νετ αλλά ήταν η 1η που έλεγε για 1/12 κάποτε.......Ωραίες εποχές.... ο Σεπτέμβρης

karavagos
22-02-07, 01:55
Karavagos λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά για αίτηση στην forthnet και μένω Χολαργό. Να περιμένω λες ή θα ταλαιπωρηθώ και θα περιμένω κανένα 2μήνο. (απαντάς πάλι αν έχεις κέφι ;)

Περίμενε να υπάρξει επίσημη κάλυψη στην περιοχή σου...και τσέκαρε τις απόψεις των ήδη ενεργοποιημένων μέχρι τότε.


karavago δεν πετάς και κανα καρφί για το Κορυδαλλό έτσι πληροφοριακά?
Θυμάμαι ότι έβραζε σε χλιαρή φωτιά πριν κάνα μήνα :p

Εσύ είσαι ON...γιατί αγχώνεσαι?:p

karavagos
22-02-07, 01:57
Για το 28/2 που λέει για κέντρο Θεσ/νίκη, το πιστεύει κανένας; Κάτι μου λέει πως μόλις γυρίσω από Αγγλία στις 3/3 θα έχει πάρει μετάθεση για Μάρτιο. karavagos τι λες;

Εδώ δέχομαι και στοιχήματα :whistle:

nrg_polini
22-02-07, 03:05
Δηλαδη θα ειναι ή δεν θα ειναι ετοιμο;

Antonis21
22-02-07, 04:27
Εδώ δέχομαι και στοιχήματα :whistle:
Tρελλε karavago...:oneup:
Kαμμια ενημερωση το ποτε θα ενεργοποιηθούνε οι πρώτοι ξέρουμε..?

psytransas
22-02-07, 04:52
Για το 28/2 που λέει για κέντρο Θεσ/νίκη, το πιστεύει κανένας; Κάτι μου λέει πως μόλις γυρίσω από Αγγλία στις 3/3 θα έχει πάρει μετάθεση για Μάρτιο. karavagos τι λες;

ρωτησε το κ. Παπαγεωργοπουλο καλυτερα ....:whistle:

Artemius
22-02-07, 06:48
ρωτησε το κ. Παπαγεωργοπουλο καλυτερα ....:whistle:


ξέρς εσύ και λές...;)

γιατί οι δήμαρχοι άλλο που θέλουν να τους σκάβουν για πολλοστή φορά τους δρόμους...και όλο και κάτι έχει ακούσει ο κοσμάκης οτι το Δημαρχείο Θεσ/νίκης για αυτό το ζήτημα χρειάζεται "ελαιόλαδο έξτρα παρθένο" γιατί έχουν "σκουριάσει" λιγάκι τα "γρανάζια" τα άτιμα...

πάντως έχω μία ρημάδα απορία για την αξιοπιστία αυτών των δικτύων...μπαίνουν σε πολύ μικρό βάθος (λίγων εκατοστών),χύμα και από πάνω μπετόν χωρίς καμιά προστατευτική κατασκευή τριγύρω τους,τα βάζουν όπου να ναι στη κυριολεξία χωρίς να ξέρει κανείς μετά που είναι,και εφόσον δεν ξέρει κανείς που είναι με το 1ο κομπρεσσέρ θα κοπούν...

τι να πώ ρε παίδες...φοβάμαι πώς οδεύουμε στο μεγαλύτερο αστείο της Ελλάδας του 21ου αιώνα...μόνο που θα ναι "dark humour" και πολύ λίγοι θα γελάσουν...

με κάτι τέτοια με βλέπω να μένω στον ΟΤΕ για πάντα και ας τους έχουν σιχαθεί τα συκώτια μου...

UK_ADSL
22-02-07, 11:06
πάντως έχω μία ρημάδα απορία για την αξιοπιστία αυτών των δικτύων...μπαίνουν σε πολύ μικρό βάθος (λίγων εκατοστών),χύμα και από πάνω μπετόν χωρίς καμιά προστατευτική κατασκευή τριγύρω τους,τα βάζουν όπου να ναι στη κυριολεξία χωρίς να ξέρει κανείς μετά που είναι,και εφόσον δεν ξέρει κανείς που είναι με το 1ο κομπρεσσέρ θα κοπούν...

Όλο το δίκτυο της Forthnet είναι χαρτογραφημένο με GIS. Τώρα βέβαια οι ίδιοι ξέρουν ακριβώς που είναι το καθετί αλλά αυτό δεν εμποδίζει κάποιο μάστορα-εργολάβο να τα κάνει όλα κομμάτια με τυχόν σκάψιμο! :p

karavagos
22-02-07, 11:07
Tρελλε karavago...:oneup:
Kαμμια ενημερωση το ποτε θα ενεργοποιηθούνε οι πρώτοι ξέρουμε..?

Αυτοί που απάντησαν στην ερώτηση "Γνωρίζετε το adslgr.com?" με "τι είναι αυτό?" έχουν ήδη ενεργοποιηθεί :p

karavagos
22-02-07, 11:13
πάντως έχω μία ρημάδα απορία για την αξιοπιστία αυτών των δικτύων...μπαίνουν σε πολύ μικρό βάθος (λίγων εκατοστών),χύμα και από πάνω μπετόν χωρίς καμιά προστατευτική κατασκευή τριγύρω τους,τα βάζουν όπου να ναι στη κυριολεξία χωρίς να ξέρει κανείς μετά που είναι,και εφόσον δεν ξέρει κανείς που είναι με το 1ο κομπρεσσέρ θα κοπούν...


35-50 εκ. βάθος, με μπετόν και "προειδοποιητική" ταινία από πάνω ;)
Ζημιές όμως είναι σίγουρο ότι θα γίνουν.

Antonis21
22-02-07, 11:32
Αυτοί που απάντησαν στην ερώτηση "Γνωρίζετε το adslgr.com?" με "τι είναι αυτό?" έχουν ήδη ενεργοποιηθεί :p

Aφου γνωριζεις γιατι δεν μας λες...?:hmm:

i_lie_us
22-02-07, 16:16
Και Χαλανδρι-Αγία Παρασκευη μεχρι τωρα μας εχουν αφησει 1/3 αλλα να δουμε αν θα μας την κανουν μεχρι το τελος του μηνα... :hmm:
Βέβαια είμαστε on αλλα!...

karavagos
22-02-07, 23:03
Και Χαλανδρι-Αγία Παρασκευη μεχρι τωρα μας εχουν αφησει 1/3 αλλα να δουμε αν θα μας την κανουν μεχρι το τελος του μηνα... :hmm:
Βέβαια είμαστε on αλλα!...

Και τα 2 κέντρα έτοιμα είναι............................σχεδόν:p

sam_
23-02-07, 00:36
Μετα απο μια διμηνιαια τραυματικη περιπετεια αναμονης με την tellas σκεφτομαι να γραφτω στο 4thnet 2play. Για να μη τη παθω ομως παλι, και επειδη επειγομαι να υπογραψω γρηγορα, θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις και ζητωντας προκαταβολικα συγνωμη επειδη σιγουρα θα εχουν χιλιοαπαντηθει σ αυτη την ενοτητα.

1. Ποσο καιρο θα πρεπει να περιμενω απ τη στιγμη που θα υπογραψω? Μιλαμε για απεριοριστο τηλεφωνο+4ρι adsl(καλυπτεται η περιοχη μου) αντι 40€.
Ποσο καιρο περιμεναν αυτοι που εχουν ηδη ενεργοποιηθει(αν υπαρχουν)?

2. θα πληρωσω τιποτα πριν ενεργοποιηση?

3. τι γινεται με το service ή με τυχον προβληματα? Η εταιρια ανταποκρινεται ή σε γραφει? Η ποιοτητα των υπηρεσιων ειναι καλη? Δουλευει παντα το τηλεφωνο?

4. Ποση ειναι η downloading ταχυτητα?

5. Η tellas μου ειπε οτι προχτες ο πΟΤΕ εδωσε πορτα για τη περιοχη μου. Αυτο σημαινει οτι η ενεργοποιηση μου θα γινει γρηγοροτερα? ή αυτο θα ισχυε μονο στη tellas?

swatsquadgr
23-02-07, 10:52
1. Απο εδω και στο εξης πιστευω να τηρηθουν οι 3 εβδομαδες που υποσχονται και ναι 40 ευρω για 4 Μbps με απεριοριστη τηλεφωνια ( αστικα-υπεραστικα) αφου σε καλυπτει το ιδιοκτητο.
2. Οχι
3. Σχετικα με το 2play δεν μπορει να σου πει κανεις τιποτα ακομα αφου δεν εχει ενεργοποιηθει
Κατα τα αλλα οι εμπειριες καθενος ειναι διαφορετικες ...
4. βλεπε 3
5. Το ιδιο ειπαν και σε εμενα αλλα τους εστειλα ξερεις που, υστερα απο κοροιδια 2 μηνων

karavagos
23-02-07, 11:31
Δηλαδη θα ειναι ή δεν θα ειναι ετοιμο;

Έτοιμο (θα) είναι, αλλά δε νομίζω να βγει επίσημα πριν τις 15 Μαρ.:whistle:

Z3d
23-02-07, 12:16
Ρε συ karavago, να σου δωσω το τηλ μου να το επισπευσεις λιγο γιατί με 56αρα δεν παει αλλο μεχρι να ενεργοποιηθει το 2play.!!:rofl: :rofl:

αληθεια ρε παιδια...εσεις που έχετε κάνει ήδη αίτηση όταν βάζεται το τηλ σας στην αντισοιχη σελι΄δα του site που εμφανίζει το στάδιο που βρίσκεται η ενεργοποιήση της γραμμής σας....σας βγάζει τίποτα γιατί έχω μπείστη δευτερη βδομάδα αναμονής και ακόμα δεν έχει ούτε μια πληροφορία...έστω ότι υπάρχει ως εκκρεμότητα.!:hmm:

petrogazz
23-02-07, 12:33
Έτοιμο (θα) είναι, αλλά δε νομίζω να βγει επίσημα πριν τις 15 Μαρ.:whistle:

Αν εννοείς την Θεσ/νίκη μας έφτιαξες :oneup:

giwrgosth
23-02-07, 15:29
Παιδιά ξέρει κανείς τίποτα έγκυρο για Χαριλάου?
Είπαν σε φίλο για Ιούνιο, τους ζήτησε να κάνει σύνδεση από τώρα και να του δώσουν την 1 MΒ, τηλεφωνία κλπ και ότι μπορούν να του κάνουν εγγράφως ότι αν Ιούνιο δεν συνδεθεί στο ιδιόκτητο θα μπορεί να διακόψει χωρίς να πληρώσει για τη διακοπή.

tsiman82
23-02-07, 16:13
Ρε συ karavago, να σου δωσω το τηλ μου να το επισπευσεις λιγο γιατί με 56αρα δεν παει αλλο μεχρι να ενεργοποιηθει το 2play.!!:rofl: :rofl:

αληθεια ρε παιδια...εσεις που έχετε κάνει ήδη αίτηση όταν βάζεται το τηλ σας στην αντισοιχη σελι΄δα του site που εμφανίζει το στάδιο που βρίσκεται η ενεργοποιήση της γραμμής σας....σας βγάζει τίποτα γιατί έχω μπείστη δευτερη βδομάδα αναμονής και ακόμα δεν έχει ούτε μια πληροφορία...έστω ότι υπάρχει ως εκκρεμότητα.!:hmm:


Παίδες, σας επισυνάπτω τα αποτελέσματα του wizard για τον αριθμό μου (210-6822ΧΧΧ - Χαλάνδρι)

Αριθμός πρωτοκόλλου FORTHnet:
21/02/2007 Ενεργοποίηση Internet. Σε μερικές ημέρες θα ακολουθήσει ενεργοποίηση της Τηλεφωνίας
15/02/2007 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ
01/02/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
01/02/2007 Καταχώρηση στο σύστημα του ΟΤΕ
31/01/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet


Στο τηλέφωνο μου είπαν πως σε 2-3 μέρες μετά την ενεργοποίηση (21/2) θα με πάρουν για τους κωδικούς και μέσα στην άλλη βδομάδα θα πάρω τον εξοπλισμό και θα κονεκτάρω κανονικά...

Φαντάζομαι πως αν με ενεργοποιήσουν 28/2 δεν θα πληρώσω τη 40άρα για τον Φλεβάρη και πως θα τηρήσουν τη σύνδεση με το ιδιόκτητο (1/3)! :rofl:


(Ελπίζω να μην το γκαντεμιάζω με αυτό το post... :worthy: )

Θα προσπαθήσω να σας κρατάω ενήμερους!

geobest99
23-02-07, 16:16
Παίδες, σας επισυνάπτω τα αποτελέσματα του wizard για τον αριθμό μου (210-6822ΧΧΧ - Χαλάνδρι)

Αριθμός πρωτοκόλλου FORTHnet:
21/02/2007 Ενεργοποίηση Internet. Σε μερικές ημέρες θα ακολουθήσει ενεργοποίηση της Τηλεφωνίας
15/02/2007 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ
01/02/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
01/02/2007 Καταχώρηση στο σύστημα του ΟΤΕ
31/01/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet


Στο τηλέφωνο μου είπαν πως σε 2-3 μέρες μετά την ενεργοποίηση (21/2) θα με πάρουν για τους κωδικούς και μέσα στην άλλη βδομάδα θα πάρω τον εξοπλισμό και θα κονεκτάρω κανονικά...

Φαντάζομαι πως αν με ενεργοποιήσουν 28/2 δεν θα πληρώσω τη 40άρα για τον Φλεβάρη και πως θα τηρήσουν τη σύνδεση με το ιδιόκτητο (1/3)! :rofl:


(Ελπίζω να μην το γκαντεμιάζω με αυτό το post... :worthy: )

Θα προσπαθήσω να σας κρατάω ενήμερους!

Δηλαδή αν είχες στημένο εξοπλισμό και ίσουν ίδη πελάτης του με UserName και Password στη FORTHnet αυτή τη στιγμή θα μπορύσες να μπείς !!!!!

ownagE_
23-02-07, 18:58
Δηλαδή αν είχες στημένο εξοπλισμό και ίσουν ίδη πελάτης του με UserName και Password στη FORTHnet αυτή τη στιγμή θα μπορύσες να μπείς !!!!!

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα για ΑΡΥΣ μιλαει..

geobest99
23-02-07, 19:33
Δεν ξερω αν καταλαβα καλα για ΑΡΥΣ μιλαει..

Α σορρυ νομιζα ότι μίλαγες για το ιδιόκτητο , αλλα δεν εχει σημασία , με το καλό και να ειναι όλα οκ :oneup:

sam_
24-02-07, 01:07
Παιδια, τι γινεται με τις κλησεις προς κινητα? Ποσο παει?

giwrgosth
24-02-07, 15:07
Παιδιά ξέρει κανείς τίποτα έγκυρο για Χαριλάου?
Είπαν σε φίλο για Ιούνιο, τους ζήτησε να κάνει σύνδεση από τώρα και να του δώσουν την 1 MΒ, τηλεφωνία κλπ και ότι μπορούν να του κάνουν εγγράφως ότι αν Ιούνιο δεν συνδεθεί στο ιδιόκτητο θα μπορεί να διακόψει χωρίς να πληρώσει για τη διακοπή.
Τα παραπάνω του τα είπαν τηλεφωνικά χθες.
Σήμερα που πήγε από εκεί του είπαν τελείως διαφορετικά πράγματα.
Κάλυψη από 1/7 και ότι δεν μπορούν να του εγγυηθούν ότι τη συγκεκριμένη ημερομηνία θα έχει κάλυψη και αν συνδεθεί τώρα δεν θα μπορεί να διακόψει χωρίς να πληρώσει το ποσό της πρόωρης διακοπής.
Με λίγα λόγια το ετήσιο συμβόλαιο αρχίζει από τη στιγμή που θα σε συνδέσουν σε ΑΡΥΣ, σε αντίθεση με την Tellas που θα αρχίσει από τη στιγμή που θα γίνει η φορητότητα.
Κακό αυτό! Ας την έκαναν αορίστου και αυτοί για να μη σε δσμεύσουν και δε δεις ποτέ φορητότητα!

i_lie_us
25-02-07, 14:13
Και τα 2 κέντρα έτοιμα είναι............................σχεδόν:p
Karavagos ευχαριστώ για την πληροφορία! :clap:

lewton
25-02-07, 14:35
Η 28η πλησιάζει...

@ ADSLgr.com All rights reserved.