PDA

Επιστροφή στο Forum : Christmas Pack προσφορα



mdsars
27-02-13, 16:06
Καλησπερα σε ολους. Εκανα στις 30/11/12 την αιτηση για την προσφορα. Μου ειπε ο υπαλληλος στο καταστημα πως επειδη ειμαι παλιος πελατης δεν μπορει να γινει στο ονομα μου και πρεπει να γινει σε αλλο οπως και εγινε για την Nova αλλα η Forthnet περαστηκε στο δικο μου ονομα. Οσο το εκανα των ρωτησα τι πρεπει να πληρωσω και μου ειπε μονο τον αποκωδικοποιητη απο κει και περα μονο τους λογαριασμους της Nova. Με τον πρωτο λογαριασμο της nova ηρθε και ενας που ειναι 57,51 τελη ενεργοποιησης της γραμμης. Ξερω οτι δεν ειναι πολλα αλλα θεωρω πως ειναι κοροιδια να μην σε ενημερωνουν. Ηθελα να μαθω αν εχω το δικαιωμα να αλλαξω παροχο τωρα (μονο στην τηλεφωνια) ?

PerseasG
27-02-13, 18:51
Καλησπερα σε ολους. Εκανα στις 30/11/12 την αιτηση για την προσφορα. Μου ειπε ο υπαλληλος στο καταστημα πως επειδη ειμαι παλιος πελατης δεν μπορει να γινει στο ονομα μου και πρεπει να γινει σε αλλο οπως και εγινε για την Nova αλλα η Forthnet περαστηκε στο δικο μου ονομα. Οσο το εκανα των ρωτησα τι πρεπει να πληρωσω και μου ειπε μονο τον αποκωδικοποιητη απο κει και περα μονο τους λογαριασμους της Nova. Με τον πρωτο λογαριασμο της nova ηρθε και ενας που ειναι 57,51 τελη ενεργοποιησης της γραμμης. Ξερω οτι δεν ειναι πολλα αλλα θεωρω πως ειναι κοροιδια να μην σε ενημερωνουν. Ηθελα να μαθω αν εχω το δικαιωμα να αλλαξω παροχο τωρα (μονο στην τηλεφωνια) ?

Υπαναχώρηση και καταγγελία στην ΕΕΤΤ και επίσης να μιλήσεις με Τμήμα Παραπόνων απαιτώντας την πίστωση των τελών , χωρίς πολλά πολλά.

mdsars
27-02-13, 22:48
Υπαναχώρηση και καταγγελία στην ΕΕΤΤ και επίσης να μιλήσεις με Τμήμα Παραπόνων απαιτώντας την πίστωση των τελών , χωρίς πολλά πολλά.
Δεν τα πληρωσα τα τελη συνδεσης ακομα. Ειχα μια συνομιλια χθες με εναν στον 5ψηφιο αριθμο τους και τους ειπα για την δυσαρεσκεια μου. Επειδη ειμαι γιατρος τους ειπα για το προβλημα που μου δημιουργουν ΚΑΙ με την δουλεια μου και τους ασθενεις μου διοτι μου κοψανε για μιση μερα ιντερνετ και εξερχομενες κλησεις.

FSHOPAXD
01-03-13, 02:14
Δεν κατάλβα ήσουν πελάτης στην Forthnet και αναγκάστηκες να ενεργοποιήσεις νέα γραμμή;;; Εαν είχες γραμμή Forthnet φυσικά δεν πληρωνες τιποτα και εαν σου χρεώσανε μπορείς να το ξεκαθαρίσεις σε ένα κατάστημα και να σου πιστωθεί κανονικά. Εαν όμως δεν είχες γραμμή ή ήσουν σε άλλο πάροχο ισχύει το τέλος ενεργοποίησης νέας γραμμής στα 51€ περίπου όχι 57!... και επίσης στα 35€ περίπου για μετάβαση από άλλο πάροχο. Αναφερόταν στα ενημερωτικά-διαφημιστικά και συνήθως πάντα αναφερετε , εκτός και εαν ήταν παράλλειψη υπαλλήλου.

BARKOULETOS
01-03-13, 04:07
Απο οσο θυμαμαι οσοι ηταν ηδη συνδρομητες Νοβα (ή πιο ειχαν πιο παλια) για να εχουν την πρσφορα, επρεπε να διακοψουν την υπηρεσια τους και να κανουν νεα με αλλο ονομα... Κουλο μεν αλλα η ανεξιγητη πολιτικη τους να φερνουν νεους πελατες και να αδιαφορουν για τους παλιους, αυτα εχει... Οποτε μαλλον δεν το γλυτωνες το τελος ενεργοποιησης!! Το περιεργο στην ολη ιστορια ειναι οτι η συνδεση φορθνετ εγινε στο ονομα σου... Λογικα δεν μπορεις να φυγεις χωρις ρητρα αποδεσμευσης (δεν συμφερει κιολας) Θα ειναι αλλα τριαντα επιπλεον το μηνα οπου και να πας συν νεα τελη ενεργοποιησης κτλ...

PerseasG
01-03-13, 13:35
Απο οσο θυμαμαι οσοι ηταν ηδη συνδρομητες Νοβα (ή πιο ειχαν πιο παλια) για να εχουν την πρσφορα, επρεπε να διακοψουν την υπηρεσια τους και να κανουν νεα με αλλο ονομα... Κουλο μεν αλλα η ανεξιγητη πολιτικη τους να φερνουν νεους πελατες και να αδιαφορουν για τους παλιους, αυτα εχει... Οποτε μαλλον δεν το γλυτωνες το τελος ενεργοποιησης!! Το περιεργο στην ολη ιστορια ειναι οτι η συνδεση φορθνετ εγινε στο ονομα σου... Λογικα δεν μπορεις να φυγεις χωρις ρητρα αποδεσμευσης (δεν συμφερει κιολας) Θα ειναι αλλα τριαντα επιπλεον το μηνα οπου και να πας συν νεα τελη ενεργοποιησης κτλ...

Εννοείται πως μπορείς να φύγεις, ας στείλουν την χρέωση και άντε να σε βρουν να την πληρώσεις. Σιγά μην ζητήσουμε και συγνώμη επειδή η κάθε εταιρία δεν τηρεί τα συμφωνηθέντα.

Έχεις το δικαίωμα της υπαναχώρησης, καλό είναι να το τηρήσεις.

haniabal
01-03-13, 15:26
Καταρχήν στο κατάστημα που πήγες για την προσφορά έδωσε άλλα στοχεία και αυτοί σου την πέρασαν στο ονομά σου ή μπερδέυτηκες και έδωσες το ίδιο όνομα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.