PDA

Επιστροφή στο Forum : Internet explorer Problem.......HELP!!



AkAlypToS_2000
18-06-04, 15:04
γεια σε ολους..πρην 3-4 μερες εβαλα το service pack 2 στο pc μου. και χτες ξαφνικα εκει που πατησα να ανιξει το Internet explorer .... τιποτα.. δεν ανιξε και αποτοτε δεν ξανανιξε. πιγα στο control panel {add remove proggrams} το εβγαλα και το ξαναβαλα και παλι τπτ το παταο και δεν ανιγει.. εκανα και full system scan δεν βρηκε και εκει τπτ κανα αλο update δεν ηπαρχει... και αναγγαστικα να βαλο το netscape για να γραξω εδο στο forum...μηπος εχει κανεις καμια ιδεα ποσ θα το φτιαξω?....και να γλιτοσο το format. :( :( :( :(

ckbond
18-06-04, 15:18
Δοκίμασε με Restore Point… :!: :!: :!:
Γνώμη μου βάλε Firefox και ξέχασε τον IE… :mrgreen:

dimangelid
18-06-04, 15:38
γεια σε ολους..πρην 3-4 μερες εβαλα το service pack 2 στο pc μου. και χτες ξαφνικα εκει που πατησα να ανιξει το Internet explorer .... τιποτα.. δεν ανιξε και αποτοτε δεν ξανανιξε. πιγα στο control panel {add remove proggrams} το εβγαλα και το ξαναβαλα και παλι τπτ το παταο και δεν ανιγει.. εκανα και full system scan δεν βρηκε και εκει τπτ κανα αλο update δεν ηπαρχει... και αναγγαστικα να βαλο το netscape για να γραξω εδο στο forum...μηπος εχει κανεις καμια ιδεα ποσ θα το φτιαξω?....και να γλιτοσο το format. :( :( :( :(

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το service pack από τον πίνακα ελέγχου και την επιλογή ΠΡΟΣΘΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ . Εγώ είχα προβλήματα με το internet στα Windows XP professional english edition μόλις εγκατέστησα το SP1. Το έβγαλα και λύθηκαν τα προβλήματα.

AkAlypToS_2000
18-06-04, 15:42
ckbond to restore point to exo OFF ... και δεν μπορο να το γιρισο πισο.. οσο για να βγαλο το serivce pack 2 νομιζο οτι δεν γινετε να βγει.. και δεφτερον ειναι δινατον να ινε προβλιματικο μετα απο 2μινεσ test που κανανε? μηπος φτει τπτ αλο?

WAntilles
18-06-04, 15:43
γεια σε ολους..πρην 3-4 μερες εβαλα το service pack 2 στο pc μου.

Κακίστως έβαλες Service Pack 2 που είναι beta.

Μόλις βγει η τελική, τότε να την βάλεις αμέσως. Όχι πρωτύτερα.


ckbond to restore point to exo OFF ... και δεν μπορο να το γιρισο πισο.. οσο για να βγαλο το serivce pack 2 νομιζο οτι δεν γινετε να βγει.. και δεφτερον ειναι δινατον να ινε προβλιματικο μετα απο 2μινεσ test που κανανε? μηπος φτει τπτ αλο?

Όσα χρόνια και να γίνεται testing σε ένα Service Pack, ακόμα και δεκαετίες, εσύ να το βάζεις ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΩΤΥΤΕΡΑ.


Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το service pack από τον πίνακα ελέγχου και την επιλογή ΠΡΟΣΘΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ .

Βγάλε τελείως το SP-2.


Εγώ είχα προβλήματα με το internet στα Windows XP professional english edition μόλις εγκατέστησα το SP1. Το έβγαλα και λύθηκαν τα προβλήματα.

Αυτά είναι κουταμάρες. Όταν τα Service Packs βγαίνουν ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ, να τα εγκαθιστάς ανεξαιρέτως και πάντα.

ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΕΣ, ΠΟΤΕ BETA.


Δοκίμασε με Restore Point.

Το System Restore είναι παντελώς άχρηστο και να το απενεργοποιήσεις τελείως, άσχετα με το πρόβλημά σου.


Γνώμη μου βάλε Firefox και ξέχασε τον IE… :mrgreen:

Σωστά.

Mozilla Firefox 0.9

http://www.mozilla.org/products/firefox/releases/0.9.html

AkAlypToS_2000
18-06-04, 16:01
κιτα εβαλα το service pack to beta οταν βγικε πριν 2 μηνες αλα αφτο ποθ κατεβασα προχτεσ ειναι το τελεφτεασ εκδοσησ αμα εχεισ XP english tha sto βγαλει και εσενα :| :| ΚΑΠΙΑ ΑΛΗ ΛΙΣΙ?

WAntilles
18-06-04, 16:13
κιτα εβαλα το service pack to beta οταν βγικε πριν 2 μηνες αλα αφτο ποθ κατεβασα προχτεσ ειναι το τελεφτεασ εκδοσησ αμα εχεισ XP english tha sto βγαλει και εσενα :| :| ΚΑΠΙΑ ΑΛΗ ΛΙΣΙ?

Ποιός θα μου βγάλει τί;

Δεν κατάλαβα τίποτα.

Βοηθάνε και τα ελληνικά σου σε αυτό.

AkAlypToS_2000
18-06-04, 16:15
lol λεο οτι το service pack pou ekana install prin 2 meres δεν ιτανε beta γιατι μου το ειπε στο σιτε tis microsoft update σαν {critical update}... τορα αμα ητανε και αφτο beta δεν ξερο.. αλα θα το βγαλο.. οτι και να ειναι.. :wink: :wink:

AkAlypToS_2000
18-06-04, 23:32
δητε λιγο και αυτο ρε τωρα το ειδα το Μy computer δειτε πως εγινε λες και ειναι explorer...βεβαια μπορω να τα βγαλω αυτα τα adrress bar.. αλα ειναι και ο μονος τροπος να χρισιμοπιισο το internet explorer γιατι γραφοντας εκει ενα site ανιγει κανονικα... :( :(

JohnGR
18-06-04, 23:43
Αν ανοίγει ο explorer αλλά δεν μπορείς να δεις κανένα site κοίτα και αυτό: http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=257 . Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα κάποτε. Μπορείς να σερφάρεις με άλλο browser;

AkAlypToS_2000
18-06-04, 23:50
χεχε πιραζα κατι ασκετες ριθμισης και ξαφνικα που το πατησα δου :wink: :wink: :wink: λεψε...

dantouan
19-06-04, 00:28
Παιδια (μιας και υπαρχει ανοιχτο topic να μην κανω αλλο), εχω κι εγω το εξης προβλημα ,με τον IE.
Δεν μπορω να γραψω ελληνικα... :evil: :evil: :evil:
Ας πουμε την λεξη καλημερα, την γραφει ακριβως ετσι: š±»·ΌµΑ±
Εχω κανει ολες τις απαραιτητες ενεργειες,(fonts, properties,κτλ.), και δεν εχει γινει τιποτα... :cry: :cry: :cry:
Αν μπορει καποιος ας βοηθησει...
Thanks!!!!!!!!!!!

dantouan
19-06-04, 14:30
Κανενας .... :?: :?: :?: :?: :?:

Gothic
19-06-04, 18:21
Μπορεί να φταίει που έχουμε παρατήσει οι περισσότεροι τον Exploder εδώ και χρόνια... :wink: :wink: :wink: Δεν ακολουθείς το παράδειγμα μας σιγά σιγά...

WAntilles
19-06-04, 18:31
Exploder

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dantouan
21-06-04, 15:01
Μπορεί να φταίει που έχουμε παρατήσει οι περισσότεροι τον Exploder εδώ και χρόνια... :wink: :wink: :wink: Δεν ακολουθείς το παράδειγμα μας σιγά σιγά...

Και πως λετε ρε παιδια να γραφω Ελληνικα τωρα, με firefox? :P :P :P .
OPERA RULEZZZZZZZZZ...
Απλα ετσι για το γαμωτο, θελω να δω τι φταιει... 8)

JohnGR
21-06-04, 15:05
Τι ρυθμίσεις έχεις στα: Internet Options -> General -> Fonts & Colors;

dantouan
21-06-04, 16:59
Ολα ειναι οκ φιλε, greek παντου... :cry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.