PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΦΟΡΕΑ??



isikol
17-01-07, 14:22
Καλημέρα σε όλους....

Σήμερα ο Οτε μου έστειλε ένα χαρτί το οποίο αναφέρει....

"Κατόπιν σχετικής αιτήσεως σας, η Προεπιλογή φορέα (διεκπαιρέωση κλήσεων σας μέσω άλλου τηλεπικοινωνιακού παρόχου), πρόκειται να ενεργοποιηθεί, στην αιτηθείσα τηλεφωνική σας σύνδεση....κ.λ.π. ΌΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΙΤΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ, ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΙΤΗΘΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ...!!!!

και συνεχίζει...

"Σε περίπτωση που δέν έχετε δώσει συγκατάθεση για την ανωτέρω ενεργοποίηση προεπιλογής φορέα μπορείτε να προσφύγετε στην Ε.Ε.Τ.Τ.. κ.τλ,...κ.τ.λ."

και αυτό με έκανε να αναρωτιέμαι....

ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙΚΑ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΓΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΙΤΗΘΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΦΟΡΕΑ?

Γιατί αν παίζει κάτι τέτοιο...έχει πολύ πλάκα....

Παίρνουν κατα κάποιο τρόπο "εκδίκηση" για την αργοπορία του ΟΤΕ σε ότι αφορα τις ενεργοποιήσεις και σου λέει...έτσι είσαι....ενεργοποίησε και αυτον...και αυτον...και αυτον....

ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΠΙΑ!!!!(???)

ΑΝ κάποιος ξέρει κάτι για το θέμα άς το δηλώσει εδώ!

Ευχαριστώ...

ermis333
17-01-07, 15:14
Εγώ έχω αλλάξει πόσες διαφορετικές εταιρίες στην προεπιλογή, ποτέ δεν έλαβα κάποιο χαρτί. Εσύ δεν έχεις αιτηθεί και σου στέλνουν:lol:

Ερώτηση η Tellas έχει ζητήση να σου ενεργοποιήσει την προεπιλογή;;

isikol
17-01-07, 15:24
Εγώ έχω αλλάξει πόσες διαφορετικές εταιρίες στην προεπιλογή, ποτέ δεν έλαβα κάποιο χαρτί. Εσύ δεν έχεις αιτηθεί και σου στέλνουν:lol:

Ερώτηση η Tellas έχει ζητήση να σου ενεργοποιήσει την προεπιλογή;;


εγώ, φίλε ερμή είμαι ήδη ενεγοποιημένος..αλλα έχω και άλλο ενα τηλ (νούμερο) στην κατοχή μου...

χωρίς να έχω στείλει κάτι....κάποια αίτηση...μου λένε (απο ΟΤΕ) οτι "ΚΆΠΟΙΟς" έχει αιτηθεί γι' αυτό...:hmm: :hmm: :hmm:

την Τελλάς δέν την έχω πάρει τηλ...αλλα κι να την πάρω, να την ρωτήσω ΤΙ????

μήπως εσείς έχετε αιτηθεί αλλαγή στο άλλο νούμερο μου...??? αφού δεν το ξέρουν.....!!!!

κάτι "βρωμάει" στην όλη υπόθεση!!!!

τεσπα...άν του έχει έρθει και κάποιου άλλου το χαρτί ας το επιβεβαιώσει...γιατι μου φαίνεται παίζει το 1ο σενάριο που ανέφερα....

No-Name
17-01-07, 15:26
Μου το είχαν στήλει 15 μέρες μετά από την αίτηση για ζίστο

tzampaman
17-01-07, 15:51
Μου το είχαν στήλει 15 μέρες μετά από την αίτηση για ζίστο

..και εμένα. Όταν είχα ρωτήσει την Τελλας μία μου είπε ότι δεν θα έπρεπε να είχε έρθει και ένας άλλος ότι είναι στο προγραμμά διαδικασίας του Zisto. Αντε βγάλε άκρη μετά

isikol
17-01-07, 16:58
Μου το είχαν στήλει 15 μέρες μετά από την αίτηση για ζίστο


..και εμένα. Όταν είχα ρωτήσει την Τελλας μία μου είπε ότι δεν θα έπρεπε να είχε έρθει και ένας άλλος ότι είναι στο προγραμμά διαδικασίας του Zisto. Αντε βγάλε άκρη μετά

παιδιά δέν ξέρω αν έχετε καταλάβει ακριβώς....

μου έστειλαν γράμμα απο τον ΟΤΕ που αναφέρει αίτηση ενεργοποίησης προεπιλογη φορέα για έναν αριθμό για τον οποίο ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ....

και αναρωτιέμαι μήπως οι εναλλακτικοί στέλνουν αιτήσεις στον ΟΤΕ ΟΥΤΩΣ ή ΑΛΛΩΣ και για τυχαία νούμερα, για να προλάβουν τις αργοπορίες του ΟΤΕ!!!!

καταλαβαίνετε αν ισχύει κάτι τέτοιο για τι πράγμα μιλάμε???....:lol:

ermis333
17-01-07, 17:30
Απλά το έχεις γράψει στο forum της Tellas, οπότε εμείς θεωρήσαμε ότι στην ενεργοποίησε η Tellas. Αρνήσου την προεπιλογή τηλεφωνικά στον ΟΤΕ. Μπορείς να το κάνείς.

isikol
18-01-07, 11:23
σήμερα έμαθα την αλήθεια...δεδομένου οτι είχα δοσοληψίες με την Τελλάς για το ζίστο θεώρησα αυτούς υπεύθυνους για την παραπάνω κίνηση...αλλα τελικά την π....α την εκαναν απο την teledome..

Έχουν αρχίσει και στέλνουν οι εναλλακτικοί αιτήσεις στον οτε οπου αιτούνται προεπιλογή φορέα...

Ο Οτε δεν το ξέρει αυτο και σου στέλνει χαρτί επιβεβαίωσης...

Προσωπικά το θεωρώ μεγάλη απάτη που βαρύνει τους εναλλακτικούς, να προχωρούν σε τέτοιου είδους αιτήσεις χωρίς την συγκατάθεση σου....

Συγκεκριμένα: άν είσουν πελάτης της Τελεντομ π.χ. και τόσο καιρό έπαιρνες το 1755 στην αρχή πρίν πάρεις το νούμερο....τώρα το παίρνει αυτόματα το τηλέφωνο σου, καταργώντας το δικαίωμα της ελευθερίας που είχες να παίρνεις είτε απο ΟΤΕ είτε απο τελεντόμ....

Σε κλειδώνει ο εναλλακτικός....

Φυσικά και τους έκανα ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ... :mad: :mad: :mad: :mad: KAI ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΚΙΟΛΑΣ, ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!!

Νομίζω οτι το παρόν ποστ δέν έχει πια νόημα...μπορεί να κλειδωθεί!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.