PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;



MANTHES
12-03-13, 16:28
Εχω συμπληρωσει 2 χρονια στην εταιρια, μου ειχαν πει να επικοινωνησω με την συμπληρωση της χρονιας, τους πηρα τηλεφωνο για νεα προσφορα και η απαντηση ηταν ενα ποσο μεγαλυτερο απο αυτο που εχω ηδη. Ξερω πως η προσφορα που κανουν ειναι -40% αλλα οσο και αν επεμενα να μου δωσουν το τηλεφωνο απο το τμημα προσφορων δεν το δινουν με τιποτα για να παρω την απαντηση πως δεν υπαρχει πλεον τετοιο τηλεφωνο οποτε τους το εκλεισα.
Η ερωτηση ειναι για να μην μπαινω στην γελοια διαδικασια να κανω αιτηση σε αλλη εταιρια και μετα να με παρουν τηλ για νεα προσφορα αν γνωριζει καποιος ποιο ειναι το περιφημο τηλεφωνο του τμηματος προσφορων. Το εκανα μια φορα περισυ ακυρωνοντας την αιτηση στην hol αλλα καταντα αστειο να πρεπει να κανω κατι τετοιο για να ξυπνησουν εκει στην wind

jaguar13
12-03-13, 19:08
Φοβάμαι ότι θα πρέπει να το ξανακάνεις. Δεν νομίζω να ασχοληθούν διαφορετικά.

vforvendetta85
13-03-13, 01:57
Ή να στείλεις ένα e-mail.

MANTHES
13-03-13, 02:17
τους εστειλα ηδη πολλα μηνυματα

africa_twin
13-03-13, 14:35
Φίλε μου είναι μονόδρομος αυτή η γελοιότητα οπότε μπες στη διαδικασία και κάντη. Αφού δεν έχουν φτιάξει ένα πλάνο επιβράβευσης των παλιών πελατών και προσπαθούν να τα κονομήσουν από αυτούς που δεν ασχολούνται και είναι πάρα πολλοί, ας απασχολούν υπαλλήλους να παραλαμβάνουν και να ακυρώνουν αιτήσεις. Προσωπικά όσες φορές κι αν επιχείρησα τα 3 χρόνια που είμαι στη Wind να ζητήσω προσφορά μου έδιναν ψίχουλα και με αντιμετώπιζαν σαν ζητιάνο... Πραγματική προσφορά πήρα μόνο κάνοντας αίτηση σε άλλη εταιρία. Έμμεσα την τελευταία φορά το παραδέχτηκε και εκπρόσωπος της Wind στο τηλέφωνο. Ενδεικτικά να αναφέρω την τελευταία φορά μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω καλύτερη προσφορά από 19,90€ για το Double Play S, όταν έκανα αίτηση σε άλλη εταιρία σε 5-6 μέρες μου το κατέβασαν στα 14€ για να παραμείνω. Φυσικά και δέχτηκα. Οπότε μην χάνεις χρόνο με τηλέφωνα και mails! Όταν συμπληρώσεις το χρόνο κάνε αίτηση για αλλού και θα έρθουν τρέχοντας με την καλύτερη δυνατή προσφορά! ;) 90% ντροπή δική τους και 10% δική μας!!! ;)

MANTHES
13-03-13, 15:21
Εστειλα χθες μηνυμα στην σελιδα τους στο φεισμπουκ. Με πηραν σημερα απο το τμημα παραπονων, οποτε ισως να ειναι και αυτο μια λυση και ειπαν πως θα με παρουν εως την παρασκευη απο το τμημα προσφορων.
Εχουμε το ιδιο πακετο οποτε ισχυει πως η τιμη ειναι στο 14,20; γιατι αυτη που μιλησα σημερα ειπε πως πρεπει να ειναι 15,70 χωρις να ειναι τελειως σιγουρη. Μαλιστα ειπε πως επρεπε απο το τμημα εξυπηρετησης αφου ζητησα να με συνδεσουν με το τμημα προσφορων να το κανουν. Δεν ξερω αν ο ενας το παιζει καλος και ο αλλος κακος ωστε να μην βρισκεις ακρη αλλα αυτη ειναι η κατασταση

africa_twin
13-03-13, 20:09
14,20 είναι! και δώρο router ;)

MANTHES
13-03-13, 20:44
Τι δωρο ρουτερ;

africa_twin
13-03-13, 21:15
ZTE ZXV10 H108L

MANTHES
17-03-13, 01:10
Τελικα μετα απο την συνομιλια με το τμημα παραπονων και αφου μου ειπαν οτι θα με παρουν απο το τμημα προσφορων δεχτηκα ενα τηλεφωνημα. Αλλα και παλι ηταν απο το τμημα εξυπηρετησης γιατι μολις τους ειπα να με συνδεσουν με το προσφορων μου ειπαν οτι ειναι το ιδιο πραγμα, δεν χρειαζεται κτλ. Μαλιστα ακουσα το κωμικοτραγικο πως αν και συμπληρωσα χρονο πρεπει να περιμενω αλλο ενα μηνα για να γινει προσφορα.
Αν δεν ηταν το θεμα οτι αλλου πρεπει να πληρωσω εφαπαξ κιολας το τελος ενεργοποιησης θα την ειχα κανει σιγουρα. Πλεον επειδη το εχουν καταλαβει πως ξερω τι παιζει με τις προσφορες αμφιβαλλω αν θα μου κανουν καποια σοβαρη προταση ακομα και αφου δουν το αιτημα φορητοτητας απο αλλο παροχο για να μην εκτεθουν.

Rookie
17-03-13, 11:06
Να αναφέρω και την δική μου περίπτωση που ίσως να έχει καποιο ενδιαφέρον. Με τη λήξη του ετήσιου συμβολαίου με τη Wind (Double Play Medium) ζήτησα απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών να ανανεώσω για άλλο ένα χρόνο στο Double Play Small. Μου είπαν οτι γίνεται αλλά θα με χρέωναν με ένα χαράτσι 10 ευρώ λόγω υποβάθμισης πακέτου. Οταν τους ζήτησα να μην μου χρεώσουν τα 10 ευρώ αφού ανανεώνα τη δέσμευση μου με την εταιρία μου είπαν οτι δεν γίνεται.

Ετσι κι εγώ έκανα αίτηση στη HOL. Οταν μετά απο 3 μέρες η HOL τους ζήτησε τη γραμμή με πήραν τηλέφωνο και μου έκαναν την εξής προσφορά για το Double Play Medium (απεριοριστα αστικά υπεραστικά + 45 λεπτά κινητά + adsl 24 mb) 20 ευρώ το μήνα τελική τιμή!!!

Δηλαδή εκεί που δεν ήθελαν να μου χαρισουν 10 ευρώ τώρα μου δίνουν τιμή 20 ευρώ για το ίδιο πακέτο που είχα με 25 ευρώ τον προηγούμενο χρονο. Δηλαδή μια έκπτωση 40% αφού μετά τη λήξη της δέσμευσης συμβολαίου το συγκεκριμένο πακέτο το χρεώνουν 34 ευρώ.

Γι αυτό μην διστάζετε να κάνετε αίτηση σε άλλη εταιρία αμα σας τα μασάνε. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα σας κάνουν καλύτερη προσφορά μόλις λάβουν το αίτημα απο τον άλλο πάροχο να τους παραδώσει τη γραμμή. :cool:

bebis19
19-03-13, 17:08
Να αναφέρω και την δική μου περίπτωση που ίσως να έχει καποιο ενδιαφέρον. Με τη λήξη του ετήσιου συμβολαίου με τη Wind (Double Play Medium) ζήτησα απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών να ανανεώσω για άλλο ένα χρόνο στο Double Play Small. Μου είπαν οτι γίνεται αλλά θα με χρέωναν με ένα χαράτσι 10 ευρώ λόγω υποβάθμισης πακέτου. Οταν τους ζήτησα να μην μου χρεώσουν τα 10 ευρώ αφού ανανεώνα τη δέσμευση μου με την εταιρία μου είπαν οτι δεν γίνεται.

Ετσι κι εγώ έκανα αίτηση στη HOL. Οταν μετά απο 3 μέρες η HOL τους ζήτησε τη γραμμή με πήραν τηλέφωνο και μου έκαναν την εξής προσφορά για το Double Play Medium (απεριοριστα αστικά υπεραστικά + 45 λεπτά κινητά + adsl 24 mb) 20 ευρώ το μήνα τελική τιμή!!!

Δηλαδή εκεί που δεν ήθελαν να μου χαρισουν 10 ευρώ τώρα μου δίνουν τιμή 20 ευρώ για το ίδιο πακέτο που είχα με 25 ευρώ τον προηγούμενο χρονο. Δηλαδή μια έκπτωση 40% αφού μετά τη λήξη της δέσμευσης συμβολαίου το συγκεκριμένο πακέτο το χρεώνουν 34 ευρώ.

Γι αυτό μην διστάζετε να κάνετε αίτηση σε άλλη εταιρία αμα σας τα μασάνε. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα σας κάνουν καλύτερη προσφορά μόλις λάβουν το αίτημα απο τον άλλο πάροχο να τους παραδώσει τη γραμμή. :cool:
τι ακριβως πρεπει να κανεις για την αιτηση φορητοτητας?

nyannaco
19-03-13, 17:43
Αίτηση σε άλλο πάροχο. Η φορητότητα θα τους πάει από τον άλλο πάροχο.

bebis19
23-03-13, 18:51
σημερα πηρα τηλεφωνο στο οτε και εκανα αιτηση φορητοτητας. μου ειπαν οτι κατεγραψαν το αιτημα και μου εστειλαν μια φορμα αιτησης να την στειλω πισω με φωτο ταυτοτητας. μου ειπαν οτι η αιτηση θα προχωρησει αφου στειλω τα παραπανω. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι ο οτε παιρνει τηλεφωνο στην wind αφου στειλω τα παραπανω και η wind μετα με παιρνει για προσφορα? η δεν χρειαζεται καν να στειλω την αιτηση αλλα ο οτε παιρνει την wind υστερα παο την τηλεφωνικη επικοινωνια και καταγραφη σε αιτηση καποιων στοιχειων? να στειλω τα χαρτια που μου ζητησαν η οχι? γιατι σκοπος ειναι να παρω αρχικα καλυτερη προσφορα απο την wind στο πακετο douple play medium + 45 σε κινητα που πληρωνα 28.30 και τωρα μου κανουν την ιδια προσφορα χωρις τα κινητα. αλλιως αν δεν μου κανουν καλη προσφορα εστω και την ιδια την κάααααααααανω.

dimitriskot
24-03-13, 00:37
Ειναι απλα τα πραγματα, δεν υπαρχει τμημα προσφορων. Με την ληξη του ετους η εξυπηρετηση πελατων μπορει να δωσει καποια εκπτωση αλλα οχι στα επιπεδα αυτου που παιρνει καποιος νεοεισερχομενος.
Απο την αλλη εχουν τμημα ακυρωσεων και αυτοι ειναι που καλουν και δινουν μεγαλυτερες προσφορες. Κατα κανονα δεν βρισκεται στον ιδιο χωρο με την εξυπηρετηση πελατων και δεν εχουν επικοινωνια τα τμηματα, εξου και το μπαχαλο που παρατηρηται.
Σε οσα ειπωθηκαν με τους προλαλησαντες θα συμφωνησω πως ειναι μονοδρομος αν θες να παρεις την καλυτερη δυνατη εκπτωση , πρεπει να κανεις αιτηση φορητοτητας. Δυστηχως αυτη ειναι η ελληνικη πραγματικοτητα απο οσο γνωριζω με ολους τους ISP και δεν νομιζω να αλλαξει συντομα...

MANTHES
24-03-13, 01:17
Τοσο σε μενα οσο και σε αλλο γνωστο μου ατομο του ειπαν πως ειναι απο το τμημα προσφορων και επισης οταν μιλησα με το τμημα παραπονων μου ειπαν οτι θα με καλεσουν απο το τμημα προσφορων (ασχετως αν τελικα πηραν απο την εξυπηρετηση και εφαγαν πορτα).
Αν τωρα το ξερεις απο μεσα οτι δεν υπαρχει τετοιο τμημα παω πασο

theopan
24-03-13, 14:25
"Τμήμα προσφορών" είναι το "τμήμα πωλήσεων" παιδιά. Κάποιοι από αυτό αναλαμβάνουν να κάνουν την προσφορά. Τι το ψάχνετε τόσο πολύ...

dimitriskot
24-03-13, 16:07
Ακριβως. Δεν εχει σημασια ποιος κανει τι αλλα η πολιτικη των εταιρειων να δινουν μια εκπτωση στις υπηρεσιες για υφισταμενους, μια αλλη για νεους πελατες και μια τριτη για οσους επιχειρουν να φυγουν.
Απο την στιγμη που η τιμολογιακη τους πολιτικη δεν βασιζεται στην πραγματικη αξια των προγραμματων που διατιθονται αλλα στις λεγομενες "προσφορες" , εχουν την ευελιξια οι εταιριες να δινουν κατα βουληση στο κοινο τα πακετα με βαση τον ανταγωνισμο και να αποφευγουν την γραφειοκρατια της ΕΕΤΤ που πρεπει να εγκρινει καθε φορα το ποσο που καθε υπηρεσια θα χρεωνεται...

bebis19
24-03-13, 16:21
σημερα πηρα τηλεφωνο στο οτε και εκανα αιτηση φορητοτητας. μου ειπαν οτι κατεγραψαν το αιτημα και μου εστειλαν μια φορμα αιτησης να την στειλω πισω με φωτο ταυτοτητας. μου ειπαν οτι η αιτηση θα προχωρησει αφου στειλω τα παραπανω. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι ο οτε παιρνει τηλεφωνο στην wind αφου στειλω τα παραπανω και η wind μετα με παιρνει για προσφορα? η δεν χρειαζεται καν να στειλω την αιτηση αλλα ο οτε παιρνει την wind υστερα παο την τηλεφωνικη επικοινωνια και καταγραφη σε αιτηση καποιων στοιχειων? να στειλω τα χαρτια που μου ζητησαν η οχι? γιατι σκοπος ειναι να παρω αρχικα καλυτερη προσφορα απο την wind στο πακετο douple play medium + 45 σε κινητα που πληρωνα 28.30 και τωρα μου κανουν την ιδια προσφορα χωρις τα κινητα. αλλιως αν δεν μου κανουν καλη προσφορα εστω και την ιδια την κάααααααααανω.

σχετικα με αυτο καμια βοηθεια?

jaguar13
25-03-13, 14:19
Ο ΟΤΕ δεν παίρνει καμιά WIND. Αφού σταλούν τα χαρτιά που ζητάει, προχωράει σε αίτημα φορητότητας στο σύστημα που έχουν όλοι οι πάροχοι και αυτό σκάει στη WIND. Τότε λοιπόν ασχολούνται με το να σου κάνουν την αντιπροσφορά για να σε κρατήσουν.

bebis19
25-03-13, 22:46
Ο ΟΤΕ δεν παίρνει καμιά WIND. Αφού σταλούν τα χαρτιά που ζητάει, προχωράει σε αίτημα φορητότητας στο σύστημα που έχουν όλοι οι πάροχοι και αυτό σκάει στη WIND. Τότε λοιπόν ασχολούνται με το να σου κάνουν την αντιπροσφορά για να σε κρατήσουν.

σαφεστατος. σε ευχαριστω.

MANTHES
26-03-13, 13:23
Δεν παιζονται. αφου εκανα την αιτηση με πηραν τηλεφωνο απο την γουιντ, μιλησα με την ιδια που ειχα μιλησει τις δυο τελευταιες φορες, για να προτεινει συμβολαιο στα 14 ακριβως. Οταν ρωτησα γιατι δεν μου ελεγε αυτο το συμβολαιο οταν μαλιστα εχω ξαναμιλησει μαζι της η απαντηση ηταν ''γιατι θα την δεχοσασταν την προσφορα αυτη;'' για να παρει την απαντηση πως φυσικα και ναι αλλιως τι παιρνω συνεχως τηλεφωνο;
Ειναι για πολυ βρισιμο τελικα και το στυλακι ειδικα της συγκεκριμενης ηταν απιστευτο αλλα εχε χαρη που δεν περισσευουν τα λεφτα. Φυσικα ζητησα αφου μιλαμε για νεο χρονο και καινουριο ρουτερ το οποιο το δεχτηκε χωρις πολλα πολλα.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως ειπε απλα οτι καταχωρησε την νεα προσφορα ενω τον προηγουμενο χρονο οταν ανανεωσα ειχε ηχογραφησει την συνομιλια διαβαζοντας τους ορους κτλ.

haniabal
26-03-13, 19:14
Εάν δεν τους τρίξεις τα δόντια δεν θα κάνουν τίποτα. Το κακό είναι ότι τους λες ότι σε κοροϊδεύουν και συνεχίζουν.

MANTHES
29-03-13, 13:11
Συγνωμη αλλα αυτο ειναι το περιφημο και βραβευμενο τμημα εξυπηρετησης της Hol; τους πηρα τηλ για να ακυρωσω την αιτηση και βγηκε ενα (χωρις υπερβολη αυτο που λεν κακιασμενη ...) να μου πουλησει τσαμπουκα του στυλ επειδη ηταν δευτερη φορα να μην ξανακανετε αν ειναι αιτηση κτλ. Μαλιστα επειδη του ειπα πως η γουιντ μου δινει συμβολαιο στα 13,5 μου το εδινε και ο ιδιος και η αληθεια ειναι πως θα δεχομουν αν δεν ηταν στην μεση το τελος ενεργοποιησης. Τι τρελο κερδος εχουν τελικα και μπορουν να προτεινουν τοσο χαμηλα συμβολαια;
Εξυπηρετηση μονο αν σε εχουν σιγουρο φαινεται πως ισχυει και εκει περα. Λες και αν δεν μου εκανε αυτη την προταση η γουιντ θα την ακυρωνα την αιτηση. Ο καθενας οσο τον κοβει τελικα

bebis19
29-03-13, 19:20
Ο ΟΤΕ δεν παίρνει καμιά WIND. Αφού σταλούν τα χαρτιά που ζητάει, προχωράει σε αίτημα φορητότητας στο σύστημα που έχουν όλοι οι πάροχοι και αυτό σκάει στη WIND. Τότε λοιπόν ασχολούνται με το να σου κάνουν την αντιπροσφορά για να σε κρατήσουν.

παιδες εκανα την αιτηση φορητοτητας και την αλλη μερα με πηραν τηλεφωνο απο wind και δεν με βρηκαν. μετα απο 2 ημερες που εστειλα την αιτηση στον οτε , σημερα με πηρε τηλεφωνο τεχνικος και εκλεισα ραντεβου σε μια εβδομαδα. αυτο σημαινει οτι πλεον ανηκω στον οτε και δεν θα με παρουν για προσφορα απο wind ή μεχρι να ρθει ο τεχνικος θα παρουν για προσφορα απο την wind?

sakis d
29-03-13, 19:33
καλησπερα σε ολους...εκανα κι εγω μια αιτηση στη χολ σημερα,,μηπως και μου δωσει η wind καποια καλυτερη προσφορα για να παραμεινω σε αυτη..εχω το double play m ..sta 27,20...για δευτερο χρονο.οταν τους ζητησα τηλεφωνικα καλυτερη προσφορα δεν εγινε κατι καλυτερο..ευελπιστω με την αιτηση στη χολ στα 24 ευρω με δωρο 90 λεπτα προς κινητα,,να κανουν και απο τη wind κατι καλυτερο.για να με κρατησουν...σημειωτεον ειμαι πολλα χρονια συνδρομιτης ,στην κινητη και σταθερη της wind

theopan
29-03-13, 21:24
αυτο σημαινει οτι πλεον ανηκω στον οτε και δεν θα με παρουν για προσφορα απο wind ή μεχρι να ρθει ο τεχνικος θα παρουν για προσφορα απο την wind?

Μάλλον ναι. Από όσο μου είχε πει ένας φίλος (από μέσα) "φρόντισε να έχεις ανοιχτό το τηλέφωνο που θα δώσεις και να απαντήσεις γιατί παίρνουν μια φορά και αν δε σε βρουν προχωράει κανονικά η φορητότητα" (μπορεί να μου είχε πει και "μια μέρα" τέλος πάντων αλλά το νόημα δεν αλλάζει). Το βρίσκω και λογικό άλλωστε. Αν ήταν να μας έψαχναν συνεχώς μέχρι να μας βρουν δεν θα προχωρούσε κανένα αίτημα φορητότητας και κάποιοι θα είχαμε πρόβλημα με αυτό...

garnett13
17-04-13, 17:16
Καλησπερα σε ολους.Θα μπω και εγω στη γνωστη διαδικασια με τη φορητοτητα στη hol για να πετυχω καλυτερη τιμη απ την wind λογω ληξης του συμβολαιου...Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:αν με παρουν απ την wind για αντιπροσφορα πως γινεται η ακυρωση της φορητοτητας;εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα με αυτο(να μην το δεχτουν απ την hol;)...και κατι τελευταιο..η αιτηση φορητοτητας γινεται μονο σε καταστημα ή και online;

MANTHES
17-04-13, 22:08
Tην αιτηση θα την κανεις με οποιο τροπο δεις πως η Hol σου προσφερει την χαμηλοτερη τιμη μηπως παει κατι στραβα και δεν παρεις προσφορα απο την wind ωστε να μην χτυπας το κεφαλι σου.
Την ακυρωνεις στελνοντας φαξ ή καλυτερα παρε τους πρωτα τηλ να σου πουν απο την Hol που να στειλεις το φαξ και τι να γραφει. Αν θελουν βεβαια την ακυρωνουν και μεσω τηλεφωνου αλλα εξαρταται σε ποιον θα πεσεις.
Αν θες παντως να πιεσεις πολυ την wind να ξερεις οτι μου ανανεωσαν το συμβολαιο στα 14,20 παιρνοντας νεο ρουτερ και 2 ωρες ομιλιας προς σταθερα. Αλλα για το τελευταιο θα πρεπει να εχεις διαθεση να ρισκαρεις (εγω το εκανα γιατι αλλα μου ειπαν οταν συμφωνησαμε το νεο συμβολαιο και μετα απο λιγες μερες που ειπαν αλλα νουμερα οποτε απειλησα με καταγγελια και αμεσως προτειναν και τον χρονο ομιλιας). εσυ αποφασιζεις

iliask
19-04-13, 16:14
Προφανώς ποντάρουν στο γεγονός ότι πολύς κόσμος δεν ασχολείτε ,,,,, Εγώ είμουν στη hol-vodafone τους πήρα τηλ και τους ρώτησα εαν υπάρχει κάποια προσφορά τόσο στο κινητό όσο και στο σταθερό ( στο κινητό είχα συμπληρώσει 22 μήνες και δεν έιχα πλέον δέσμευση επιστροφής επιδότησης ) μου είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και μάλιστα ούτε την επιδότηση στο κινητό δεν μου άνοιγαν ... Εκάνα άιτηση στη wind ( αλλό μπερδεμα εκέι γιατί ο εξωτερικός συνεργάτης της wind που με κάλεσε έδινε ακριβότερο πακέτο από οτι η wind μεσω της ιστοσελίδας της ) τελικά με πήρε και η vodafone και η hol να μου προσφέρουν ίδιο πόσο με αυτό που μου έδωσε προσφορά η wind αλλά προχώρησα με τη wind γιατι Α: μου έδωσε καλύτερο πακέτο στο κινητό και B: μου την έσπασε η συμπεριφορά τόσο της vodafone όσο και της hol .
Ασχέτο με τα παραπάνω αλλά το ψιλομετάνιωσα κιολας γιατί το δικτύο της wind στη κινητή είναι τραγικο !

mobile_32
01-06-13, 00:26
Με πήραν τηλέφωνο και εμένα για ανανέωση (απο το 13800) και η προσφορα που μου έκαναν ήταν να μου το αφήσουν στην ίδια τιμη που είχα και το πρώτο χρόνο δηλ. Στα 32€ (απο 43 που εχει κανονικα το double play). Εκτός απο νέο modem, το οποίο ειναι δεδομένο για εμένα, σηκώνει να ζητησω τίποτα άλλο? εχω 2 σταθερά και ενα κινητό στη wind και αυτο που θέλω να καλυτέρευσω περισσότερο ειναι το Ίντερνετ απο το κινητό μου.

chaos38
03-06-13, 22:42
Να ρωτησω κατι απλο και γω.
Εκανα on line αιτηση στην hol για τους γνωστους λογους.
Πρεπει οπωσδηποτε να στειλω χαρτια για να "και καλα προχωρησει"...και να πεσει το γνωστο τηλ απο wind
ή μονο με την on line αιτηση ειμαι οκ? και θα προχωρησει το πραγμα "κανονικα"?

Ευχαριστω προκαταβολικα

rufous
06-06-13, 23:00
Τσέκαρε το #20.

oekab1992
17-07-15, 15:46
Ξέρει κανείς κανένα τηλ απο ειδικό τμήμα προσφορών wind που δίνουν όντως σοβαρές προσφορές σε άτομα που θα έρθουν απο άλλο δίκτυο? Αν ναι παρακαλώ Inbox.

kage
02-08-15, 15:21
6933828000/6933838000 το τηλ.αυτο ειναι οταν ειναι ηδη στην wind ωστε να παρεις προσφορα πριν φυγεις...

mpoukomass
27-11-15, 18:09
γνωριζει κανεις αν μπορω να παρω καπου τηλ.για να πετυχω καλη προσφορα για 2πλαυ και δυο κινητα?απο το τμημα εξυπηρετησης μου ειπαν για το πακετο αυτο 60 ευρω και δεν μου φανηκαν λιγα τη στιγμη που θα τους πηγαινα 3 συνδεσεις..δεν ειμαι συνδρομητης wind εννοειται.

theopan
18-12-15, 03:12
Μετά από καμιά 15αριά ενοχλήσεις από το "τμήμα προσφορών" της Wind το τελευταίο 8μηνο (έληξαν διαδοχικά τα συμβόλαιά μου σε σταθερή double play στο 12μηνο και κινητή "Καρτοσύνδεση 28" στο 18μηνο που είχε ξεκινήσει με 30,60€ για όλα), όπου λάμβανα ό,τι αλλοπρόσαλλες προσφορές μπορείτε να φανταστείτε (τη μια μου το ανανέωναν με ...40€, αφού τους απέρριπτα την επόμενη λίγες μέρες μετά με 34€, την άλλη ξανανέβαιναν στα 36€ κλπ.) τελικά έφτασα το τελευταίο 2μηνο και αφού έληξε και το συμβόλαιο του κινητού, να έχω λογαριασμούς 56-57€/μήνα συνδυαστικό. Έχοντας απηυδήσει από την παράλογη συμπεριφορά τους, έσπευσα να κάνω αίτημα φορητότητας στη Vodafone -για σταθερή- όντας πια αποφασισμένος να φύγω όπως και να'χει. Την επομένη το πρωί με κάλεσαν εκ νέου (3 φορές σε μια μέρα) για να μου προτείνουν ουσιαστικά το ίδιο πράγμα: κάπου 33€ για όλα για ...24μηνο συμβόλαιο και στα 2. Την απέρριψα και αυτή, καταρχήν γιατί έχω αλλεργία στα ψέμματα ("δεν υπάρχει 12μηνο συμβόλαιο σταθερής σε καμία άλλη εταιρεία-αλήθεια σας λέμε"), γιατί αν κάτι στραβώσει και αναγκαστώ να φύγω το τέλος πρόωρης αποχώρησης των 160€ που επιμένουν να χρεώνουν είναι εξωπραγματικό, αλλά και γιατί θεωρώ εμπαιγμό σε συνδομητή 3+ετών να προτείνεις νούμερο υψηλότερο αυτού που του είχες δώσει ενδιάμεσα. Λίγες μέρες μετά και εφόσον ενημερώθηκα ότι για να κρατήσω το κινητό μου ως καρτοκινητό πλέον (f2g) στο δίκτυο της Wind θα χρειάζονταν ...2 μήνες (το γνωστό παλιό τέχνασμα που εφάρμοζε πάντα η Wind μόνο και μόνο για να αναγκάσει τους πελάτες της να δαπανήσουν το πάγιο που έχουν προπληρώσει και να μην χρειαστεί να τους το πιστώσει), έκανα και μια φορητότητα σε Cosmoκαρτα με πρόθεση να το ξαναφέρω πίσω σε f2g (το τελευταίο αξιόλογο προϊόν που διατηρεί η Wind). Το έκανα και αυτό και μέσα σε 4 ημέρες το αποτέλεσμα είναι ότι βρέθηκα με μια σύνδεση σταθερής τηλεφωνίας που το adsl συγχρονίζει +2Mbps για το ίδιο ακριβώς snr (16,5 αντί 14,5 Mbps), με λυμένο επιτέλους το πρόβλημα στην αναγνώριση κλήσεων που είχα τα τελευταία 2,5 χρόνια και ουδέποτε είχε καταφέρει να μου λύσει η Wind παρά τις αλλεπάληλες δηλώσεις βλάβης (για αυτούς έφταιγε η τηλεφωνική συσκευή μου!) και με ένα κινητό που μου κοστίζει περίπου τα μισά από όσο κόστιζε την εποχή που είχα τη full προσφορά τους για τις ίδιες παροχές. Καληνύχτα Wind και σου εύχομαι να σοβαρευτείς! Γιατί μόνο με το f2g δεν θα τα καταφέρεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.