PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιτελους Εξωδικο απο ΟΤΕ



LOUKAS32
13-03-13, 15:55
γεια παιδια

επιτελους ελαβα το γραμμα απο τον ΟΤΕ οτι 22/4/13 θα μου κανουν καταγγελια.

ξερει κανεις τι ακριβως γινεται?

εγω θελω να τα δωσω τα χρηματα αλλα καθε μηνα ανεβαινε το ποσον λογο παγιων.

Ingenius
13-03-13, 20:18
Διακανονισμό δεν έκανες; Δεν ξέρω αν έχεις πρόθεση να τους βάλεις φέσι αλλά για καλό και για κακό φρόντισε να μην έχεις τπτ στ όνομα σου :smoke:

LOUKAS32
13-03-13, 20:39
τοτε να δωσω μερικα αλλα μολις παρω το δωρακι

εκανα αλλα δεν εχω εαν ειχα θα εδινα ρε συ τα παγια μαζευονται ΧΩΡΙΣ να εχω ιντερνετ.

εαν τα δωσω δεν νομιζω να εχουμε θεμα και ας γινει το εξωδικο , καλυτερα να διακοπουν ΟΛΑ!

psyxakias
13-03-13, 23:37
Θα πρότεινα να στείλεις ένα e-mail στον πρόεδρο της Acer (http://www.adslgr.com/forum/threads/423420) του ΟΤΕ και αν θες να μας το παραθέσεις και εδώ. Δεν είναι δυνατόν εν έτει 2013 να σε απειλούν με καταγγελία για μερικούς απλήρωτους λογαριασμούς, σαν πολύ αέρα δε πήρανε; :down:

Μπορείς βέβαια να πας σε ένα κατάστημα του ΟΤΕ και κάνεις διακανονισμό αλλά χωρίς εμπλοκή προέδρου δεν βλέπω να δεις προκοπή.

nikos salonika
20-03-13, 22:58
Θα πρότεινα να στείλεις ένα e-mail στον πρόεδρο της Acer (http://www.adslgr.com/forum/threads/423420) του ΟΤΕ και αν θες να μας το παραθέσεις και εδώ. Δεν είναι δυνατόν εν έτει 2013 να σε απειλούν με καταγγελία για μερικούς απλήρωτους λογαριασμούς, σαν πολύ αέρα δε πήρανε; :down:

Μπορείς βέβαια να πας σε ένα κατάστημα του ΟΤΕ και κάνεις διακανονισμό αλλά χωρίς εμπλοκή προέδρου δεν βλέπω να δεις προκοπή.

exuse me ??!??!?!?!?!?:rofl:

LOUKAS32
21-03-13, 13:39
OK μίλησα με τον αρμόδιο.

θα γίνει κατάθεση 50% και θα μου πάρουν την πόρτα. καλύτερα να φύγω από ΟΤΕ

maik
23-03-13, 09:03
OK μίλησα με τον αρμόδιο.

θα γίνει κατάθεση 50% και θα μου πάρουν την πόρτα. καλύτερα να φύγω από ΟΤΕ

Αν δεν εξοφλησεις τελειως δεν θα σε αποδεσμευσει.

LOUKAS32
23-03-13, 14:09
το εξωδικο λεει εαν δεν πληρωσο θα την παρουν....

χεστηκαμε παρτε την και θα εξοφλησο οταν εχω

αλητες ΟΤΕ

nikos salonika
23-03-13, 15:23
αλητεια...εταιρεια που διεκδικει να εισπραξει ανεξοφλητους λογαριασμους... πρωτακουστο

LOUKAS32
23-03-13, 15:31
αφου ρε φιλε δεν το κοβουν......ερχονται τα παγια....και δεν μπορω να εξοφλησο

nikos salonika
23-03-13, 15:38
ε η το αφηνεις ενα 6μηνο για να καταργηθει μονο του η αν χρειαζεσαι γραμμη κανεις διακανονισμο και επανασυνδεση , so simple

LOUKAS32
23-03-13, 18:43
δεν το θελω !

Φανερός Πράκτωρ
23-03-13, 18:54
Θα πρότεινα να στείλεις ένα e-mail στον πρόεδρο της Acer (http://www.adslgr.com/forum/threads/423420) του ΟΤΕ και αν θες να μας το παραθέσεις και εδώ. Δεν είναι δυνατόν εν έτει 2013 να σε απειλούν με καταγγελία για μερικούς απλήρωτους λογαριασμούς, σαν πολύ αέρα δε πήρανε; :down:

Μπορείς βέβαια να πας σε ένα κατάστημα του ΟΤΕ και κάνεις διακανονισμό αλλά χωρίς εμπλοκή προέδρου δεν βλέπω να δεις προκοπή.

σουρεάλ thread

PerseasG
29-03-13, 16:15
Βασικά μπες σε διακανονισμό και dont worry...δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα,ούτε να πάρει περουσιακό σου στοιχείο φυσικά!

Μην λέμε ότι θέλουμε

FuS
29-03-13, 16:39
Επειδή δεν είμαι σίγουρος εαν έχω καταλάβει καλά.
Έχεις ληξιπρόθεσμες οφειλές, έχουν ήδη προβεί σε φραγή κλήσεων και σου ζητάνε πάγια. Σου ζητάνε και πάγια μετά την ημερομηνία της φραγής; Όλο το πάγιο; Τι ακριβώς σου ζητάνε;
Για την ακρίβεια, ποιο πακέτο είχες και μετά την φραγή τι ακριβώς σε χρεώνουν στους λογαριασμούς που σου έρχονται;

Γιατί αν η απάντηση είναι <ναι> στα παραπάνω, εγώ θα σου πρότεινα να μην κάνεις κανέναν διακανονισμό γιατί αυτό αυτόματα σημαίνει και αποδοχή της χρεώσης. Βέβαια, έχεις ήδη καθυστερήσει πολύ αν δεν έχεις κάνει κάτι έως σήμερα.

Μίλησε με τον Συνήγορο του Καταναλωτή ώστε να γίνει η γνωστή σύσταση εκτός αν θέλεις να πληρώσεις και τα κερατιάτικα που δεν υποχρεούσαι να πληρώσεις.
Επίσης πήγαινε σε ένα κατάστημα (ο κάτοχος γραμμής εννοώ) και ζήτα την αίτηση με αρ. πρωτοκόλλου όπου καταγράφεις γραπτό και εκεί το αίτημα σου.

Το μελανό σημείο είναι βέβαια ότι η αμφισβήτηση χρέωσης ή λογαριασμού γίνεται εντός ενός (1) μήνα και μπορεί ο οτέ να πατήσει σε αυτό αλλά μην σε πτοεί. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.
Διευκρίνησε αν θέλεις τι ακριβώς συμβαίνει με τις χρεώσεις.

neshtar
29-03-13, 16:42
Επειδή δεν είμαι σίγουρος εαν έχω καταλάβει καλά.
Έχεις ληξιπρόθεσμες οφειλές, έχουν ήδη προβεί σε φραγή κλήσεων και σου ζητάνε πάγια. Σου ζητάνε και πάγια μετά την ημερομηνία της φραγής; Όλο το πάγιο; Τι ακριβώς σου ζητάνε;


αν δεν κανω λαθος, εχει οφειλες και δεν μπορει να κανει διακοπη συνδεσης αν δεν ξοφλησει τις οφειλες. Οποτε συνεχιζουν να του χρεωνουν παγιο. Τωρα του εστειλαν εξωδικο οποτε θα διακοψουν "με το ζορι" τη συνδεση.

FuS
29-03-13, 16:51
Άρα καλά κατάλαβα...
Θα πρέπει να μην κάνει διακανονισμό ώστε να μην αποδεχτεί την χρέωση και να μιλήσει επειγόντως με τον συνήγορο του καταναλωτη. Θα γίνει σύσταση στον οτέ για τις καταχρηστικές χρεώσεις μετά την φραγή και θα του επιστραφούν τα πάγια που έχουν χρεωθεί καταχρηστικά. Ενδέχεται ο οτέ απλά να πατήσει στο γεγονός ότι δεν έγινε μέσα στον ένα μήνα η αμφισβήτηση λογαριασμού.
Καλό είναι να πάει και από ένα κατάστημα να το ζητήσει και εγγράφως και στο μετάξύ θα τους πάει και το fax από τον συνήγορο του καταναλωτή.
Από τον οτέ την γνωρίζουν καλά την διαδικασία, έχουν σκάσει στο συπ πολλά τέτοια τελευταία.

121918

@ ADSLgr.com All rights reserved.