PDA

Επιστροφή στο Forum : Μείωση hol double-play



Σελίδες : [1] 2

SV2CBM
14-03-13, 13:41
Καλημέρα μετά από τηλ στη ΗΟΛ με μείωσαν το κόστος από 41,50 μείον 20%

nnn
14-03-13, 14:07
Είχες κλείσει χρόνο ?

SV2CBM
14-03-13, 14:27
5 Χρόνια

nnn
14-03-13, 14:28
Σαν επιβράβευση το έκαναν τότε, nice.

SV2CBM
14-03-13, 14:31
Μάλων για την Υπομονή μου και την καλή διαγωγή

dpas
14-03-13, 15:28
Μάλλον ξέχασες να αναφέρεις την λεπτομέρεια ότι η έκπτωση είναι για έναν μόνο χρόνο....

... εκτός και αν υπάρχει αλλαγή τακτικής....

Vitruvian78
14-03-13, 15:31
Ειναι ετησιες οι προσφορες, ομως, στο χρονο αν παρεις να ζητησεις να σου ανανεωσουν την προσφορά, το κάνουν χωρίς δευτερη κουβέντα. Εμενα μαλιστα μου εκαναν ακομη καλυτερη προσφορα!

SV2CBM
14-03-13, 15:39
Όπως είναι σήμερα τα πράγματα ότι κερδίζει κανείς είναι όφελος
Ναί η έκπτωση είναι για έναν μόνο χρόνο Αλλά δεν μου απέκλεισαν το μετά

stefp
14-03-13, 16:23
εντάξει, μην τρελλαινόμαστε κιόλας ότι "ααα, μόνο για ένα χρόνο είναι..?" , δηλαδή τι, θα'πρεπε να κάνουν έκπτωση εφ'όρου ζωής για να είμαστε ικανοποιημένοι??
μπράβο τους στη HOL λέω εγώ, που 7 χρόνια στη forthnet ήμουν , τα πάντα πληρωμένα στην ώρα τους, ούτε παράπονα είχα κάνει, το ρούτερ μου κάηκε και πήρα άλλο μόνος μου-αυτοί μου είπαν δε δίναν-, και μια μείωση δεν εγινε ποτέ!!

SV2CBM
14-03-13, 16:34
Πριν από της γιορτές μου άλλαξαν και το Router σε NetFaster IAD2 και είναι καλύτερα τώρα 14500 με τηλ voip 2 Νούμερα

Vitruvian78
15-03-13, 00:15
Ναι το ρούτερ στη hol είναι με χρησιδάνειο. Αν και ποτέ δεν γινεται δικό, όταν σου χαλάσει στο αντικαθιστούν άμεσα. Αυτό είναι πολύ σημαντικό θεωρώ.

monstron
16-03-13, 16:49
Μετά τον χρόνο αν πάρεις τηλέφωνο και ρωτήσεις για έκπτωση σου δίνουν. Για να μην σε χάσουν από πελάτη προτιμούν να σε κρατήσουν με 8-10 ευρώ λιγότερα. Κάνοντας τις πράξεις είδα ότι συμφέρει γιατί αν πας ν' αλλάξεις πάροχο πληρώνεις κάποια επιπλέον έξοδα ενεργοποίησης.

Vitruvian78
17-03-13, 00:54
Μετά τον χρόνο αν πάρεις τηλέφωνο και ρωτήσεις για έκπτωση σου δίνουν. Για να μην σε χάσουν από πελάτη προτιμούν να σε κρατήσουν με 8-10 ευρώ λιγότερα. Κάνοντας τις πράξεις είδα ότι συμφέρει γιατί αν πας ν' αλλάξεις πάροχο πληρώνεις κάποια επιπλέον έξοδα ενεργοποίησης.

+ την ταλαιπωρια που τρως μεχρι να ενεργοποιηθεις. Παντως η hol εχει πολλη καλη εξυπηρετηση πελατων και οσο ταραγματα κυλουν ετσι καλα εγω δεν σκεφτομαι να αλλαξω. Εχω βρει τις υπηρεσιες που θελω στην τιμη που με ικανοποιει

BARKOULETOS
17-03-13, 06:45
Παντως τα 41 ευρω ειναι παρα πολλα μονο για νταμπλ πλεη, σε αυτην την τιμη επρεπε να δινει οπωσδηποτε δωρο την τηλεοραση με οσα καναλια εχει και ακομα πολλα θα ηταν, ειναι το ιδιο πακετο που δινει 34 στους και καινουργιους...

Εγω θα ρισκαρα να ζητησω δωρο και την τηλεοραση:hmm:

Vitruvian78
17-03-13, 15:50
Εγω πληρώνω 15€ και δωρο την τηλεοραση για 12 μήνες! :cool:

sakis.kom
17-03-13, 17:14
Για πες μας για ποιο πακέτο μιλάς. Για το DP ή για κάποιο άλλο?
Δώσε μας παραπάνω πληροφορίες.

Vitruvian78
17-03-13, 17:59
Για πες μας για ποιο πακέτο μιλάς. Για το DP ή για κάποιο άλλο?
Δώσε μας παραπάνω πληροφορίες.

Εχω το hol double-play lite + hol my tv και δίνω €15,05 το μηνα. Μου εχουν κανει προωθητική προσφορά και ειμαι πελατης τους απο το 2006. Χθες στο καταστημα της Vodafone στο mall μου ειπανε οτι αν παω στο δικτυο της vodafone το κινητο μου θα παρω αλλα -5€ στη hol και -6€ στη vodafone. Απλα το προβλημα μου ειναι οτι ολος ο κόσμος εχει Cosmote, και δεν ξερω αν θα με συμφερει να το κανω αυτο. Βεβαια με το σημα της cosmote εχω ενα θεματακι......

sakis.kom
03-04-13, 05:00
Vitruvian78 σε ευχαριστώ για την απάντηση.


Πριν από της γιορτές μου άλλαξαν και το Router σε NetFaster IAD2 και είναι καλύτερα τώρα 14500 με τηλ voip 2 Νούμερα
Δεύτερο νούμερο είχες, το ζήτησες εσύ, ή σου το έδωσαν τώρα ως δώρο επειδή είσαι παλιός πελάτης?
Σε ποιο πακέτο είσαι?

SV2CBM
03-04-13, 10:26
Το δεύτερο νούμερο είναι από τότε που πήγα από ΟΤΕ στη ΗΟΛ 2006
Η τηλεφωνία είναι VOIP

sakis.kom
03-04-13, 12:08
Ευχαριστώ...

panagiotidesgeor
03-04-13, 13:36
Παντως τα 41 ευρω ειναι παρα πολλα μονο για νταμπλ πλεη, σε αυτην την τιμη επρεπε να δινει οπωσδηποτε δωρο την τηλεοραση με οσα καναλια εχει και ακομα πολλα θα ηταν, ειναι το ιδιο πακετο που δινει 34 στους και καινουργιους...

Εγω θα ρισκαρα να ζητησω δωρο και την τηλεοραση:hmm:




Παιδιά εντάξη, δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά υπάρχει εταιρία που προσφέρει double play με 23 ευρώ! Να μην πω δηλαδή που μαζί με τηλεόραση πάει στα 30, σίγουρα πολύ κάτω από τα 41!!

sakis.kom
03-04-13, 22:43
Και η WIND το έχει στα 20 ευρώ + δώρο tablet, μέσω καταστήματος.

adok13
04-04-13, 16:20
Και η WIND το έχει στα 20 ευρώ + δώρο tablet, μέσω καταστήματος.
καλα αυτο με το καταστημα για τα ματι ατου κοσμου μου φενεται ειναι.2 αιτησεις εκανα και ακομα περιμενω να με παρουν τηλεφωνο και οταν παιρνω δεν το σηκωνει κανενας.

vforvendetta85
04-04-13, 23:10
Εχω το hol double-play lite + hol my tv και δίνω €15,05 το μηνα.

Το dp lite 6άρα σύνδεση δεν έχει;Απ' όσο ξέρω η hol, για το holtv, θέλει να έχεις 24άρα.Πως το ταίριαξαν;έκαναν κάτι σαν τον Οτέ που ανεβάζει την ταχύτητα για την τηλεόραση και το ίντερνετ είναι στα 2 Mbps;

Vitruvian78
04-04-13, 23:57
Το dp lite 6άρα σύνδεση δεν έχει;Απ' όσο ξέρω η hol, για το holtv, θέλει να έχεις 24άρα.Πως το ταίριαξαν;έκαναν κάτι σαν τον Οτέ που ανεβάζει την ταχύτητα για την τηλεόραση και το ίντερνετ είναι στα 2 Mbps;

Ακριβώς!

vforvendetta85
05-04-13, 00:04
Μάλιστα!Ευχαριστώ για την πληροφορία.Όχι πως ενδιαφέρομαι,αλλά κάθε πληροφορία καλή είναι.

costas11145
05-04-13, 10:21
Παιδιά εντάξη, δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά υπάρχει εταιρία που προσφέρει double play με 23 ευρώ! Να μην πω δηλαδή που μαζί με τηλεόραση πάει στα 30, σίγουρα πολύ κάτω από τα 41!!

Εσύ μάλλον διαφήμιση κάνεις, αλλά αν εννοούμε την ίδια εταιρεία ένα δίκιο το 'χεις! Με τηλεόραση συμφέρει πολύ.

delta
05-04-13, 14:49
Μου ειχαν κανει μια εκπτωση προφορικα οταν εληξε ο χρονος . Κατοπιν μου στειλανε μια επιστολη να την υπογραψω και να τους την στειλω , το οποιο δεν εκανα ποτε. Η εκπτωση ομως παρεμεινε. Θεωρειται οτι ανανεωσα την συνδρομη για αλλον ενα χρονο?

monstron
05-04-13, 15:55
Μου ειχαν κανει μια εκπτωση προφορικα οταν εληξε ο χρονος . Κατοπιν μου στειλανε μια επιστολη να την υπογραψω και να τους την στειλω , το οποιο δεν εκανα ποτε. Η εκπτωση ομως παρεμεινε. Θεωρειται οτι ανανεωσα την συνδρομη για αλλον ενα χρονο?

Εφόσον δεν ζήτησες ανανέωση δεν θα πρέπει να έγινε, δηλαδή μπορείς όποτε θέλεις να αλλάξεις πάροχο χωρίς "πρόστιμο". Αυτό μπορείς να το επιβεβαιώσεις με ένα απλό τηλεφώνημα βέβαια.

neshtar
05-04-13, 16:14
Εφόσον δεν ζήτησες ανανέωση δεν θα πρέπει να έγινε, δηλαδή μπορείς όποτε θέλεις να αλλάξεις πάροχο χωρίς "πρόστιμο". Αυτό μπορείς να το επιβεβαιώσεις με ένα απλό τηλεφώνημα βέβαια.

νομιζω κανεις λαθος, αν αποδεχτηκε τηλεφωνικη προσφορα τοτε ειναι δεσμευμενος

monstron
05-04-13, 16:29
νομιζω κανεις λαθος, αν αποδεχτηκε τηλεφωνικη προσφορα τοτε ειναι δεσμευμενος

Χωρίς αίτηση λογικά δεν έχουν νομικό πάτημα, υποθέτω. Αλλά όποια και να είναι η περίπτωση, με ένα τηλέφωνο μπορεί να μάθει αν είναι σε συμβόλαιο ή όχι.

delta
05-04-13, 16:54
Απο το τηλεφωνο δεν μου ειπαν για ανανεωση. Απλα μετα απο λιγες μερες μου εστειλαν να τους υπογραψω και να τους στειλω την επιστολη, πραγμα που βεβαια δεν εκανα.

sv2hnh
05-04-13, 23:34
Μια και μιλαμε για εκπτωσεις,μετα απο αιτηση φορητοτητας που εκανα για να παω στον οτε το αποτελεσμα ηταν....

122226

:whistle::whistle:

και ολα τηλεφωνικα!!!

monstron
06-04-13, 00:24
Μια και μιλαμε για εκπτωσεις,μετα απο αιτηση φορητοτητας που εκανα για να παω στον οτε το αποτελεσμα ηταν....

122226

:whistle::whistle:
και ολα τηλεφωνικα!!!

Εντάξει νομίζω ότι το τερμάτισες το θέμα, βγάζουν τίποτα με 14 ευρώ; :Ρ

Vitruvian78
06-04-13, 08:59
Καποτε δίναμε τα 40αρια το μήνα και μας φαινόντουσαν και λίγα!

delta
06-04-13, 10:48
Αν ειχες και 5 € απο συνδεση vodafone θα κατεβαινες απο τα κατω απο 10 €.

dikal
06-04-13, 16:54
Μ' αρέσει αυτό το σχέδιο ... Σε λίγο θα μας πληρώνουν :clap: :twisted:

bang
31-05-13, 02:09
Η έκπτωση που γίνεται πρέπει να επιστραφεί σε περίπτωση που πάω σε άλλο πάροχο πριν περάσει χρόνος;

Vitruvian78
31-05-13, 10:47
Η έκπτωση που γίνεται πρέπει να επιστραφεί σε περίπτωση που πάω σε άλλο πάροχο πριν περάσει χρόνος;

Εννοείται!

jasonakos24
03-06-13, 14:53
Και εγώ μίλησα μαζί τους την Παρασκευή μιας και λήγει στις 14 Ιουνίου το πρώτο 12μηνο μου στην χολ (έχω πληρώσει τους 9, γιατί είχα 3 μήνες δώρο) λέγοντας στην ευγενική και εξυπηρετικότατη εκπρόσωπο ότι είμαι στο πακέτο "Doubleplay GR" και σκευτομε να μεταφερθώ σε άλλη εταιρία η οποία μου προσέφερε μια πολύ καλή προσφορά με σταθερό + κινητό.
-Χωρίς δεύτερη σκέψη, η εκπρόσωπος της HOL μου έδωσε και σε εμένα 20% έκπτωση στο τωρινό πάγιο μου των 34 ευρώ + 60 λεπτά δωρεάν για κινητά (για έναν χρόνο) !!! :cool: :cool: :cool: :whistle: και φυσικά κάθισα στα αυγά μου!! :)
Συζητήσαμε επίσης για τον συνδυασμό κινητού vodafone αλλά για το συγκεκριμένο θέμα ακόμα το σκεύτομε γιατί ήμουν παλιός καλός πελάτης vodafone και τότε δεν την πολύ-εκτιμώ ιδιαίτερα... + δεν μου έδωσαν από την vodafone κάποιο πακέτο που να με τραβήξει...ήταν λίγο διστακτική στα πακέτα της..

---Τώρα.. σκευτομε να βάλω την hol tv αλλά.... τα θεωρώ υπερβολή τα 8 ευρώ/μήνα γι αυτά που δίνει και λέω να καθίσω στα αυγά μου μεχρι να βγάλει καμιά καλή προσφορά με την τηλεόραση γιατί από όσα ακούω δεν <<τσουλάει>> και πολύ η συγκεκριμένη υπηρεσία!
Έχει κάποιος να προτείνει κάποια ιδέα, γνώμη, άποψη και τι να κάνω??? :)

Vitruvian78
04-06-13, 16:58
Αν την βαλεις θα στην δώσουν δωρο για εξι μηνες. Αν πας να τη διακοψεις θα στην αφησουν δωρεαν για αλλους 12 μηνες. Στο δωρεαν δεν ειναι ασχημη....χαζευεις που και που κατι....

jasonakos24
04-06-13, 20:21
Ευχαριστώ πολύ
δια παντός πληρέστατα ενημερωμένε φίλε μου Vitruvian ! :)

balandis
05-06-13, 00:30
παιδια λεω να παραμεινω στη hol .τον αυγουστο τελειωνει το συμβολαιο προσφορας που ειχα 40%.δεν σκεφτομαι να φυγω ειμαι οκ πλεον.αν τους πω οτι σκοπευω να μεινω θα μου κανουν προσφορα???γιατι περισυ ειχα παει και εκανα αιτηση στον οτε και ειχανε δει την αιτηση που ειχα κανει για μεταφορα στον οτε.καμμια βοηθεια.....please?????παω για τρτο χρονο εδω ειναι μπουρδελο οι γραμμες αφου ειμαι οκ λεω να μην φυγω και εχω προβληματα παλι......εσεις τη λετ???

jasonakos24
05-06-13, 00:47
Δεν χριαζετε να κάνεις αιτηση σε αλλη εταιρία για να σου δωσουν προσφορα, ή τουλαχιστων δεν χριαστικε στην δικια μου περιπτωση.
εγω τους πηρα και τους ειπα οτι σκευτομαι να παω σε αλλη εταιρία γιατι μου έχουν δωσει μια πολυ καλη προσφορά, με ρωτησαν αν έχω καποιο παράπονο και τους είπα "όχι απλά είναι ακριβό το πακέτο σας σε σχέση με αυτό που μου δίνει η άλλη εταιρία".
και Χωρίς δεύτερη σκέψη, η εκπρόσωπος της HOL μου έδωσε 20% έκπτωση στο τωρινό πάγιο μου των 34 ευρώ + 60 λεπτά δωρεάν για κινητά (για έναν χρόνο).
Το ίδιο θα σου πρώτινα και εσένα να κάνεις! :)
παρ τους και ενημέρωσε μας τι σου είπαν αν θες! :)
ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΚΛΕΙΝΩ TO ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ 12ΜΗΝΟ ΣΤΗΝ HOL!! ;)

balandis
05-06-13, 00:57
ειμαι στο 6αρι στα 24,70 με προσφορα ειμαι στα 14και τοσο........40%.τωρα ληγει τον αυγουστο.δεν σκεφτομαι να παω ουτε φορθνετ γιατι ειχα γερο θεμα.γενικα και οτε μου ειχαν πει για δυαρα.παλια που ειχα οτε επιανα τις ιδιες ταχυτητες με hol.γενικα σκατα.......να πω ..τι λες ειναι ηδη φθηνο το 6αρι 24,70 αν τους πω οτι θα παραμεινω δεν ειναι καλυτερα????:hmm:

jasonakos24
05-06-13, 01:15
Εγώ είμαι στο "DoublePlay GR" (24άρι) το οποίο από 34 ευρώ μου το έριξαν 27,20 (-20%) + 60' προς κινητά δωρεάν.
Μπορείς να τους πεις και καλά για να σε κρατήσουν ως πελάτη, είτε να σε πάνω σε κάποιο πρόγραμμα σαν το δικό μου με 20% έκπτωση (αν σε ενδιαφέρει μεγαλύτερη ταχύτητα) μαζί με την έκπτωση η διαφορά από 24,70 σε 27,20 είναι πολύ μικρή κατά την γνώμη μου για internet από 6άρι σε 24άρι + 60' προς κινητά.
-Είτε να σου κάνουν έκπτωση στο πρόγραμμα σου.
Έτσι κι αλλιώς αυτοί δεν βγαίνουν χαμένοι ποτέ, αυτούς τους ενδιαφέρει να σε κρατήσουν πελάτη (απ' οτι καταλαβαίνω απ την στρατηγική τους τους.)
Άρα ότι προνόμιο σου δίνουν οι γνώμη μου είναι να το εκμεταλευτείς. :oneup:
Δεν έχεις να να χάσεις τίποτα να τους πάρεις ;)
Από εκεί και πέρα είναι επιλογή σου τι θα κάνεις! :) :) :) :)

balandis
05-06-13, 04:23
:down:okαλλα το εχω στο 6 γιατι δεν πιανω παραπανω σε ταχυτητα 3 χλμ αποσταση απο το κεντρο πιθανον.να εισαι καλα:oneup::)

bang
06-06-13, 14:41
Η έκπτωση που γίνεται πρέπει να επιστραφεί σε περίπτωση που πάω σε άλλο πάροχο πριν περάσει χρόνος;
Εννοείται!

Τώρα που ισχύει αυτό το θέμα με την υπαναχώρηση απο την σύμβαση λόγω αλλαγής όρων μπορώ να αποφύγω και την επιστροφή των χρημάτων της έκπτωσης; (για το οποίο μάλιστα δεν έχω υπογράψει κάτι)

delta
06-06-13, 15:11
Περιγραφή Αξία με ΦΠΑ
hol double play GR-Απεριόριστα αστικά + υπεραστικά, ADSL internet ως 24Mbps 34,00
Έκπτωση συνδυαστικής προσφοράς hol-Vodafone Αρ.Κινητού: -5,01
Έκπτωση 20% για 12 μήνες -6,80
Πακέτο χρόνου 60’ προς κινητά 3,00
Έκπτωση 50% για 12 μήνες στο πακέτο χρόνου 60’ προς κινητά -1,50

ΣΥΝΟΛΟ 23,69


Το δικο μου προγραμμα ειναι αυτο και ενω τους πηρα για μειωση , αυτοι μου ειπαν για αυξηση!!!!!!!!!
Το 20% θα γινει 15% και η τελικη τιμη θα φτασει 25,40. Τι κανω? Μενω η φευγω?
Μηπως αλλαζουν πολιτικη?

jasonakos24
06-06-13, 16:04
Κατά την γνώμη μου και πάλι στα 25,40 είναι αρκετά οικονομικό το πρόγραμμα που έχεις! :)
Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να μείνεις.
τώρα.. σχετικά με την μείωση της έκπτωσης σου ή αλλάζουν πολίτικη (μου φενετε λίγο χλομό αλλά δεν ξέρω...)
ή σου μείωσαν την έκπτωση γιατί ήδη έχεις αυξημένη έκπτωση στο πρόγραμμα σου ή έπεσες σε περίεργο εκπρόσωπο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.