PDA

Επιστροφή στο Forum : κάπου πρέπει να τα πω γιατί θα σκάσω



Σελίδες : [1] 2

ioxar
19-03-13, 18:09
Καλησπέρα στην παρέα ... Λοιπόν είδα σε κάποιο site για το καινούργιο πρόγραμμα που έχει ο οτε το dp economy 24 Mbps με 27,90 πρωτο εξάμηνο και 32,90 δευτερο εξαμηνο. Εγω αυτή την στιγμή έχω το DP Απερ. 2 Mbps. Το είδα και είπα εφόσον λήγει το συμβόλαιο που εχω στον οτε τον Ιουνιο να αναβαθμισω την γραμμη μου για να έχω εως 24 mbps ταχυτητα. Καλω στο 13888 απάντησε ένας τυπάς και του εξηγώ οτι θέλω το dp economy 24 Mbps . Μου απαντάει με ύφος :mad::mad::mad: οτι αυτό δεν γίνεται γιατι δεν θεωρείται αναβάθμιση αλλα υποβάθμιση. Τον ρωτάω γιατι δεν θεωρείται αναβάθμιση εφόσον παω σε μεγαλύτερη ταχύτητα και είναι ποιο ακριβό απο αυτο που έχω ? Μου απαντάει πάλι με υφος :mad::mad::mad::mad: μπορεί να είναι ακριβότερο και με μεγαλύτερη ταχύτητα αλλα δεν έχει απεριόριστα σε σταθερα , έχει 210 λεπτα και οτι θα πρέπει να είμαι ικανοποιημένη που έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα και οτι ανήκω στον καλύτερο πάροχο που έχει η Ελλάδα και μου το κλείνει στα μούτρα :mad::mad::mad::mad:

Ελεος ...τι συμπεριφορά είναι αυτή, δεν φτάνει που ήθελα να τους πληρώνω παραπάνω και να μου κάνουν νέο συμβόλαιο να μην μπορώ να φύγω για ένα χρόνο , μου μιλάνε και ασχημα ...τι να πω ΕΛΕΟΣ !!!!

x_undefined
19-03-13, 18:14
Απαράδεκτη η συμπεριφορά. Ειδικά αυτό το καλύτερος πάροχος που το λέει με τόση σιγουριά :rofl:

yiapap
19-03-13, 18:32
Πάντα κρατάμε το όνομα ή τη θέση (αριθμό) αυτού με τον οποίο μιλάμε.
Αν το είχες κάνει θα έπαιρνες τηλέφωνο θα έλεγες το ιστορικό και ο τύπος θα πήγαινε σπίτι του. Τόσοι άνεργοι υπάρχουν.
Ξαναπάρε τηλέφωνο πάντως, μου φαίνεται περίεργο (αλλά όχι απίθανο) να ισχύει αυτό που σου είπε. Εκτός από αναιδής μπορεί να ήταν και άσχετος, οπότε ξαναδοκίμασε ;)

FuS
19-03-13, 19:26
Kοίταξε, επειδή γνωρίζω πολύ καλά την υπηρεσία, ναι μεν μου φαίνεται λίγο περίεργο, δεν αποκλείεται όμως και να ειπώθηκε και έτσι ο διάλογος.
Είναι γεγονός πως η ποιότητα της εξυπηρέτησης, και αναφέρομαι στο ουσιαστικό κομμάτι, έχει πέσει αισθητά σε σχέση με παλαιότερα.

Αυτό που μπορείς να κάνεις, αν θέλεις, είναι να πας σε ένα κατάστημα και να κάνεις έγγραφο παράπονο με αρ. πρωτοκόλλου.
Οι κλήσεις καταγράφονται και θα έχεις απάντηση μέσα σε 10 εργάσιμες.
Θα βρούν την κλήση σου στο crm βάσει της ημέρας/ώρας/αριθμού τηλεφώνου και θα σου απαντήσουν. Σε κάθε περίπτωση πάντως είναι καλό να γνωρίζουν και κυρίως είναι καλό να γνωρίζουν πως υπάρχει δυσαρέσκεια.

Ο,τι κι αν κάνεις, καλή επιτυχια.

OxAp0d0
19-03-13, 23:21
OK, και πες πως θεωρείται υποβάθμιση, δε θα τα χαλάσουμε στον χαρακτηρισμό, γιατί δε γίνεται; :hmm:

Μήπως σου είπε πως χρεώνεσαι για την αλλαγή πακέτου;

theopan
19-03-13, 23:48
θα πρέπει να είμαι ικανοποιημένη που έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα και οτι ανήκω στον καλύτερο πάροχο που έχει η Ελλάδα και μου το κλείνει στα μούτρα :mad::mad::mad::mad:



Α καλά... Έχουν αρχίσει να τα χάνουν οι ΟΤΕτζήδες τελείως από την πτώση των πωλήσεων μου φαίνεται...

Vitruvian78
20-03-13, 00:07
:mad::mad::mad::mad: μπορεί να είναι ακριβότερο και με μεγαλύτερη ταχύτητα αλλα δεν έχει απεριόριστα σε σταθερα , έχει 210 λεπτα και οτι θα πρέπει να είμαι ικανοποιημένη που έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα και οτι ανήκω στον καλύτερο πάροχο που έχει η Ελλάδα και μου το κλείνει στα μούτρα :mad::mad::mad::mad:

:rofl::rofl::rofl::rofl:
Ο καλύτερος πάροχος της Ελλάδας!! Που με το που πήγα στην hellas online η ταχύτητα μου εκτινάχθηκε στα 7500 απο το 2 που ο ΟΤΕ υποστήριζε οτι δεν πάει παραπανω! Κι εκτος αυτού μου δώσανε και το πακέτο της τηλεόρασης το οποίο παίζει άψογα και όλα αυτα σε τιμή 15,05 Ευρώ το μήνα.....κατα τ αλλα πρεπει να χρυσοπληρώνουμε τον ΟΤΕ για να παίρνουμε τα πολύ βασικά. ¨οσοι θέλουν ας συνεχίσουν να πληρώνουν τους Γερμανοτσολιάδες!

maik
20-03-13, 01:03
Αμεσως σε ενα καταστημα και εγγραφο παραπονο. Αν δεν μπορεις παρε το 13888 και ζητα οποσδηποτε εναν εποπτη. Αναφερε την συνομιλια και τα υπολοιπα ειναι ευκολα.:cool:

vforvendetta85
20-03-13, 02:22
E-mail στείλε για την συμπεριφορά του υπαλλήλου και γενικά για το πρόβλημα σου.
Και κάτι άλλο,που το διάβασες για αυτό το πρόγραμμα;Στο site του Οτέ δε βλέπω κάτι.

ioxar
20-03-13, 08:52
E-mail στείλε για την συμπεριφορά του υπαλλήλου και γενικά για το πρόβλημα σου.
Και κάτι άλλο,που το διάβασες για αυτό το πρόγραμμα;Στο site του Οτέ δε βλέπω κάτι.

Στο κατάστημα Γερμανός μου το είπαν , χθες βγήκε

- - - Updated - - -


Αμεσως σε ενα καταστημα και εγγραφο παραπονο. Αν δεν μπορεις παρε το 13888 και ζητα οποσδηποτε εναν εποπτη. Αναφερε την συνομιλια και τα υπολοιπα ειναι ευκολα.:cool:

Αυτό θα κάνω , όχι που νομίζουν ότι είμαι ηλίθια που θα κάτσω στο ΟΤΕ

- - - Updated - - -


:rofl::rofl::rofl::rofl:
Ο καλύτερος πάροχος της Ελλάδας!! Που με το που πήγα στην hellas online η ταχύτητα μου εκτινάχθηκε στα 7500 απο το 2 που ο ΟΤΕ υποστήριζε οτι δεν πάει παραπανω! Κι εκτος αυτού μου δώσανε και το πακέτο της τηλεόρασης το οποίο παίζει άψογα και όλα αυτα σε τιμή 15,05 Ευρώ το μήνα.....κατα τ αλλα πρεπει να χρυσοπληρώνουμε τον ΟΤΕ για να παίρνουμε τα πολύ βασικά. ¨οσοι θέλουν ας συνεχίσουν να πληρώνουν τους Γερμανοτσολιάδες!

Τι προγραμμα έχεις και κοστίζει τόσο λίγο ; Με βλέπω για hol

anon
20-03-13, 09:17
Kάνε μια βόλτα και απο τα νήματα για την HOL. Και της Wind. και της Forthnet. Πες τους τον πόνο σου, να σου πουν το δικό τους. Ισως καταλάβεις, ότι τελικά ουδείς τέλειος. Είναι όπως σου κάτσει. Πχ όλοι κάνουν παράπονα για Forthnet, ο ΟΤΕ λένε είναι ακριβότερος (αλλά καλύτερος ποιοτικά), αλλά στην περίπτωση μου συνέβει το αντίθετο (πλην ενός μικρού θέματος με το CID). Γιαυτό το ξαναλέω. Ειναι όπως σου κάτσει τελικά.

yiapap
20-03-13, 12:04
Kάνε μια βόλτα και απο τα νήματα για την HOL. Και της Wind. και της Forthnet. Πες τους τον πόνο σου, να σου πουν το δικό τους. Ισως καταλάβεις, ότι τελικά ουδείς τέλειος. Είναι όπως σου κάτσει. Πχ όλοι κάνουν παράπονα για Forthnet, ο ΟΤΕ λένε είναι ακριβότερος (αλλά καλύτερος ποιοτικά), αλλά στην περίπτωση μου συνέβει το αντίθετο (πλην ενός μικρού θέματος με το CID). Γιαυτό το ξαναλέω. Ειναι όπως σου κάτσει τελικά.Eγώ πάντως από συγκεκριμένο αριθμό forthnet (μόνο τηλεφωνία) τους τελευταίους μηνες δεν μπορώ να καταλάβω τον άλλον όταν μιλάει και του ζητάω να πάρει από... το κινητό του.

anon
20-03-13, 12:11
Eγώ πάντως από συγκεκριμένο αριθμό forthnet (μόνο τηλεφωνία) τους τελευταίους μηνες δεν μπορώ να καταλάβω τον άλλον όταν μιλάει και του ζητάω να πάρει από... το κινητό του.

Οπως είπα. Είναι όπως σου κάτσει. Προφανώς έχουν κάποιο πρόβλημα bandwidth στην περιοχή. Παντως όσον αφορά τηλεφωνία, η μόνη τελείως αξιόπιστη λύση μεχρις στιγμής είναι ΟΤΕ. Πχ φαξ σε εναλλακτικούς δεν παίζει καλά στα 14400 (V17) πόσο μάλλον σε μεγαλύτερες ταχύτητες (V34/V34bis) και πρέπει να το "ρυθμίσεις" στα 9600bps για νασαι σίγουρος.... Εμένα μέχρις στιγμής, χτυπα ξύλο, δεν έχει πρόβλημα. Στον ΟΤΕ, και ειδικά με ISDN, είσαι εγγυτημένος όσον αφορά την ποιότητα της φωνής στην τηλεφωνία.

adabter
20-03-13, 15:04
λογικά θα ήταν κανένας υπάλληλος που δεν θα είχε και πολλές γνώσεις ή θα τον είχε απατήσει η γυναίκα του και θα είχε νεύρα :P
σίγουρα αυτό που ζητάς γίνεται απλώς έπεσες σε κακή υποστήριξη

Vitruvian78
20-03-13, 15:46
Στο κατάστημα Γερμανός μου το είπαν , χθες βγήκε

- - - Updated - - -



Αυτό θα κάνω , όχι που νομίζουν ότι είμαι ηλίθια που θα κάτσω στο ΟΤΕ

- - - Updated - - -



Τι προγραμμα έχεις και κοστίζει τόσο λίγο ; Με βλέπω για hol

Είμαι παλιός πελάτης τους και είναι προσφορά. Όμως μπορεις να κάνεις κι εσυ ένα καλό deal μαζί τους ειδικά αν έχεις και κινητό στη vodafone. Είναι γενικά φιλική σ' αυτά η hol. Αν δεν σου κάνουν πολύ καλή προσφορά τον πρώτο χρόνο, σίγουρα θα σου κάνουν απο τον επόμενο εαν το ζητήσεις για να σε κρατήσουν πελάτη τους. Συμφωνώ με τους υπόλοιπους οτι οι εναλλακτικοί είναι όπως σου κάτσει. Εμένα πάντως λειτουργούνε όλα άψογα, προφανώς γιατι έτυχε ο ΟΤΕ να παραχωρήσει ποιοτικά καλή γραμμή (; ) Όλοι οι πάροχοι παίζουν στο ίδιο δίκτυο χαλκού που έχει στρώσει ο ΟΤΕ. Πάντως το ίντερνετ μου ήτανε άθλιο στον ΟΤΕ, ενώ στη hol έχω πολύ καλές ταχύτητες και στο κατέβασμα και στο ανοιγμα σελίδων (παιχνίδια δεν παίζω) για τα δεδομενα της γραμμής μου.

Προφέσσορας_Χάος
20-03-13, 16:38
:rofl::rofl::rofl::rofl:
Ο καλύτερος πάροχος της Ελλάδας!! Που με το που πήγα στην hellas online η ταχύτητα μου εκτινάχθηκε στα 7500 απο το 2 που ο ΟΤΕ υποστήριζε οτι δεν πάει παραπανω! Κι εκτος αυτού μου δώσανε και το πακέτο της τηλεόρασης το οποίο παίζει άψογα και όλα αυτα σε τιμή 15,05 Ευρώ το μήνα.....κατα τ αλλα πρεπει να χρυσοπληρώνουμε τον ΟΤΕ για να παίρνουμε τα πολύ βασικά. ¨οσοι θέλουν ας συνεχίσουν να πληρώνουν τους Γερμανοτσολιάδες!
Η αλήθεια ειναι οτι το ίδιο υποστήριζαν και σε μένα .. οτι δεν πάει πάνω απο 2 .. ενώ λίγες μέρες πριν την αλλαγή ημουν καρφωμένος στα 4.100 με max 5 στην forthnet.. Απο την οποία δεν θα έφευγα αν δεν ηταν τόσο ανεύθυνοι.
Στον ΟΤΕ υποστήριζαν με βεβαιότητα οτι λόγο απόστασης δεν γίνεται τίποτα..
Απελευθέρωσαν το προφίλ και το λαμπάκι αναβόσβηνε.. δεν μπορούσε να συγχρονίσει πουθενα..τι κόλπα είναι αυτα δεν μπορώ να καταλάβω..

ΤΟ θέμα είναι οτι και οι εναλλακτικοί ειναι τα μαύρα τους τα χάλια.. Η μόνη που δεν έχω παράπονο είναι η HOL και αυτό ίσως γιατι δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα στην γραμμή ή οποία ειναι σταθερότατη στα Βριλήσσια.

wesker
20-03-13, 16:49
λογικά θα ήταν κανένας υπάλληλος που δεν θα είχε και πολλές γνώσεις ή θα τον είχε απατήσει η γυναίκα του και θα είχε νεύρα :P
σίγουρα αυτό που ζητάς γίνεται απλώς έπεσες σε κακή υποστήριξη
Δεν νομίζω οτι τα προσωπικά προβλήματα του υπαλλήλου απασχολούν (ή θα έπρεπε να απασχολούν) τον κάθε πελάτη.

nikos salonika
20-03-13, 23:03
Δεν νομίζω οτι τα προσωπικά προβλήματα του υπαλλήλου απασχολούν (ή θα έπρεπε να απασχολούν) τον κάθε πελάτη.
εσυ απο ολο αυτο εβγαλες συμπερασμα οτι ο υπαλληλος εχει πρωσοπικα ζητηματα?

Δε ξερω αν ειναι για γελια ή για κλαματα αυτα που διαβαζω και τα συμπερασματα τα οποια βγαινουν,
Αν ειχες κακη αντιμετωπιση απο υπαλληλο κ θες να το καταγγειλεις εχεις ολες τις επιλογες του κοσμου να κινηθεις οπως θελεις.
Επισης η πολιτικη μετατροπων της εταιρειας αν απαγορευει να αλλαξει το προγραμμα ο υπαλληλος, λες να θελει να κανει του κεφαλιου του κ να μην στο αλλαζει
απο γινατι ?
υ.γ κ φυσικα διαφωνώ με το οι υπάλληλοι να εχουν υφακι και τουπε αυτο ελειπε , αλλα εδω σε λιγο θα τον καταδικάσουμε σε δις ισοβια

Vitruvian78
20-03-13, 23:24
Η αλήθεια ειναι οτι το ίδιο υποστήριζαν και σε μένα .. οτι δεν πάει πάνω απο 2 .. ενώ λίγες μέρες πριν την αλλαγή ημουν καρφωμένος στα 4.100 με max 5 στην forthnet.. Απο την οποία δεν θα έφευγα αν δεν ηταν τόσο ανεύθυνοι.
Στον ΟΤΕ υποστήριζαν με βεβαιότητα οτι λόγο απόστασης δεν γίνεται τίποτα..
Απελευθέρωσαν το προφίλ και το λαμπάκι αναβόσβηνε.. δεν μπορούσε να συγχρονίσει πουθενα..τι κόλπα είναι αυτα δεν μπορώ να καταλάβω..

ΤΟ θέμα είναι οτι και οι εναλλακτικοί ειναι τα μαύρα τους τα χάλια.. Η μόνη που δεν έχω παράπονο είναι η HOL και αυτό ίσως γιατι δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα στην γραμμή ή οποία ειναι σταθερότατη στα Βριλήσσια.

Ούτε κι εγώ γνωρίζω τι συμβαίνει και πού έγγυται το πρόβλημα, αλλα δεν με απασχολεί πλέον. Σίγουρα θα προτιμούσα να ήμουν στον ΟΤΕ ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αλλά απο τη στιγμή που ο συγκεκριμένος πάροχος μου προσφέρει άψογες υπηρεσίες και αυτο ακριβώς που θέλω, δεν έχω λόγο το το ψάξω παραπανω. Ούτε θα καθισω να αντιαρατεθώ με τον κάθε ΟΤΕτζη για το ποιός είναι ο καλύτερος και πιο αξιόπιστος πάροχος στην Ελλάδα. Για μένα είναι αυτος που μου προσφέρει αυτο που ζητάω. Απλά ο ΟΤΕ με έχασε απο πελάτη του, χωρίς να προσπαθήσει. Δεν γίνεται η hol που δεν της ανήκει ο χαλκός να μπορεσε να με εξυπηρετήσει και ο ΟΤΕ να μην μπορούσε που το δίκτυο είναι δικό του απο άκρη σ ακρη!!

maik
21-03-13, 00:22
. Ούτε θα καθισω να αντιαρατεθώ με τον κάθε ΟΤΕτζη για το ποιός είναι ο καλύτερος και πιο αξιόπιστος πάροχος στην Ελλάδα. Για μένα είναι αυτος που μου προσφέρει αυτο που ζητάω. !

Μπαβο λοιπον για την επιλογη σου. Εξηγησε μας τωρα γιατι σε ολα τα νηματα που εχουν μεσα την λεξη ΟΤΕ μπαινεις και επαναλαμβανεις τα ιδια.

valen_gr
21-03-13, 00:42
Στον ΟΤΕ υποστήριζαν με βεβαιότητα οτι λόγο απόστασης δεν γίνεται τίποτα..
Απελευθέρωσαν το προφίλ και το λαμπάκι αναβόσβηνε.. δεν μπορούσε να συγχρονίσει πουθενα..τι κόλπα είναι αυτα δεν μπορώ να καταλάβω..
.


O OTE , οσο έχω δει τουλάχιστον στην δικη μου γραμμη, έχει πολυ περίεργα 24αρια προφιλ ρυθμισμένα.
ΠΧ, στην δικη μου 24αρα,
Max. DSLAM data rate kBit/s 24480 1024
Min. DSLAM data rate kBit/s 4384 384

Για καποιο ανεξηγητο λογο, έχει ρυθμιστει ως ελαχιστος συγχρονισμος τα 4384 . Αν η γραμμη δεν τα πιασει, πολυ απλα δεν θα συγχρονισει.

Γενικά, δεν βλεπω τι μπορει να προσφέρει αυτη η ρυθμιση. Προσωπικα την θεωρω πολυ υψηλη.
Ισως να συνεβη κατι παρομοιο και στην δικη σου περίπτωση. Αν με forthen με snr 6 ισα που περασες τα 4Μ, πιθανοτατα με ΟΤΕ με υψηλοτερο snr να ηταν κατω απο 4Μ ο συγχρονισμος και εαν ειχε καποιο παρομοιο 24αρι προφιλ, φυσικο να μην συγχρονιζε.

Vitruvian78
21-03-13, 01:08
Μπαβο λοιπον για την επιλογη σου. Εξηγησε μας τωρα γιατι σε ολα τα νηματα που εχουν μεσα την λεξη ΟΤΕ μπαινεις και επαναλαμβανεις τα ιδια.
Παρντον;; Ήμουν πελατης ΟΤΕ μεχρι πριν απο λιγες μέρες.....δεν μπορω να εχω άποψη;;

maik
21-03-13, 01:18
Παρντον;; Ήμουν πελατης ΟΤΕ μεχρι πριν απο λιγες μέρες.....δεν μπορω να εχω άποψη;;

Φυσικα και μπορεις. Αλλο αυτο ομως και αλλο οπου δεις ΟΤΕ να μπαινεις και να λες τα ιδια και τα ιδια. Ειναι κουραστικο , δεν νομιζεις;

Vitruvian78
21-03-13, 01:25
Φυσικα και μπορεις. Αλλο αυτο ομως και αλλο οπου δεις ΟΤΕ να μπαινεις και να λες τα ιδια και τα ιδια. Ειναι κουραστικο , δεν νομιζεις;
Εσυ θα μου υποδεξεις τι θα λεω και τι οχι; Άλλο και τουτο!! Για να λεω κατι υπαρχει λογος, απανταω σε κατι που εχει γραψει καποιος σχετικα, δεν τα λεω στο ετσι! Αν σε κουραζω, να μην με διαβαζεις!

maik
21-03-13, 01:34
Συνεχισε, εσυ εκτιθεσαι.

Vitruvian78
21-03-13, 01:39
Συνεχισε, εσυ εκτιθεσαι.

Εκτίθεμαι;; Ως προς τι;;

psyxakias
21-03-13, 02:46
Χαλαρώστε εσείς οι δύο, μην ξαναβάλω τον Μητσοτάκη avatar και σας στέλνω ευχές καθημερινά. Το εννοώ! :evil:

Τέτοια περιστατικά θα πρέπει να αναφέρονται στους επόπτες. Μου έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό πριν χρόνια στο παλιό 134 με έντονα ειρωνικό ύφος χωρίς ιδιαίτερη αφορμή*. Έκλεισα και ξανακάλεσα καπάκι, το ανέφερα στον επόπτη, με εξυπηρέτησαν και με ξανακάλεσαν λίγη ώρα αργότερα να μου ζητήσουν συγνώμη ότι βρήκαν την κλήση και ότι έχει ληφθεί υπ'όψη το παράπονο. Δε ξέρω τι έγινε από εκεί και πέρα αλλά έδειξαν ενδιαφέρον.

αφορμή*: αρκετές φορές και οι πελάτες προκαλούμε με τη συμπεριφορά μας, και έχοντας δει δεκάδες γνωστούς/φίλους να χάνουν την ψυχραιμία τους και να ξεσπάνε σε τηλεφωνητή-ια (από απλές προσβολές έως χριστοπαναγίες, προσωπικές απειλές, κτλ), δεν εκπλήσσομαι αν ξεφεύγουν μερικοί εργαζόμενοι χάνοντας το δίκιο τους και τον επαγγελματισμό τους. Το κατανοώ ως αντίδραση, δε το δικαιολογώ όμως σε καμία περίπτωση.

palmer
21-03-13, 19:11
Εχει καποιο νεο πακετο DP 24Mb ο ΟΤΕ

Estela
22-03-13, 17:45
Καλησπέρα στην παρέα ... Λοιπόν είδα σε κάποιο site για το καινούργιο πρόγραμμα που έχει ο οτε το dp economy 24 Mbps με 27,90 πρωτο εξάμηνο και 32,90 δευτερο εξαμηνο. Εγω αυτή την στιγμή έχω το DP Απερ. 2 Mbps. Το είδα και είπα εφόσον λήγει το συμβόλαιο που εχω στον οτε τον Ιουνιο να αναβαθμισω την γραμμη μου για να έχω εως 24 mbps ταχυτητα. Καλω στο 13888 απάντησε ένας τυπάς και του εξηγώ οτι θέλω το dp economy 24 Mbps . Μου απαντάει με ύφος :mad::mad::mad: οτι αυτό δεν γίνεται γιατι δεν θεωρείται αναβάθμιση αλλα υποβάθμιση. Τον ρωτάω γιατι δεν θεωρείται αναβάθμιση εφόσον παω σε μεγαλύτερη ταχύτητα και είναι ποιο ακριβό απο αυτο που έχω ? Μου απαντάει πάλι με υφος :mad::mad::mad::mad: μπορεί να είναι ακριβότερο και με μεγαλύτερη ταχύτητα αλλα δεν έχει απεριόριστα σε σταθερα , έχει 210 λεπτα και οτι θα πρέπει να είμαι ικανοποιημένη που έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα και οτι ανήκω στον καλύτερο πάροχο που έχει η Ελλάδα και μου το κλείνει στα μούτρα :mad::mad::mad::mad:

Ελεος ...τι συμπεριφορά είναι αυτή, δεν φτάνει που ήθελα να τους πληρώνω παραπάνω και να μου κάνουν νέο συμβόλαιο να μην μπορώ να φύγω για ένα χρόνο , μου μιλάνε και ασχημα ...τι να πω ΕΛΕΟΣ !!!!

Και εμένα που είχα πάρει πρόσφατα στο 13888 (τι γραμμή και αυτή....) για ένα πακέτο, το σήκωσε ένας που ή απαντούσε μονολεκτικά ή όντως ήταν ηχογραφημένο μήνυμα, τόση ομοιότητα είχαν μεταξύ τους. Και στο τέλος έκλεισε και με ένα "you know?" έμεινα!. Δηλ. τέτοιος επαγγελματισμός τον ζηλεύουν και άλλοι. Τραγικό και αστείο μαζί.... Δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο μεγάλη η χάρη τους που θα κάτσω να φάω την ώρα μου για τον κάθε αργόσχολο που το παίζει "εξυπνάκιας" από την άλλη γραμμή, ενώ εσύ καίγεσαι για κάτι σοβαρό. Τραγικό!.

psyxakias
22-03-13, 18:51
you know

Estela
22-03-13, 21:58
you know

έλιωσα :lol:

sexrazat
22-03-13, 22:23
Καλησπέρα στην παρέα ... Λοιπόν είδα σε κάποιο site για το καινούργιο πρόγραμμα που έχει ο οτε το dp economy 24 Mbps με 27,90 πρωτο εξάμηνο και 32,90 δευτερο εξαμηνο. Εγω αυτή την στιγμή έχω το DP Απερ. 2 Mbps. Το είδα και είπα εφόσον λήγει το συμβόλαιο που εχω στον οτε τον Ιουνιο να αναβαθμισω την γραμμη μου για να έχω εως 24 mbps ταχυτητα. Καλω στο 13888 απάντησε ένας τυπάς και του εξηγώ οτι θέλω το dp economy 24 Mbps . Μου απαντάει με ύφος :mad::mad::mad: οτι αυτό δεν γίνεται γιατι δεν θεωρείται αναβάθμιση αλλα υποβάθμιση. Τον ρωτάω γιατι δεν θεωρείται αναβάθμιση εφόσον παω σε μεγαλύτερη ταχύτητα και είναι ποιο ακριβό απο αυτο που έχω ? Μου απαντάει πάλι με υφος :mad::mad::mad::mad: μπορεί να είναι ακριβότερο και με μεγαλύτερη ταχύτητα αλλα δεν έχει απεριόριστα σε σταθερα , έχει 210 λεπτα και οτι θα πρέπει να είμαι ικανοποιημένη που έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα και οτι ανήκω στον καλύτερο πάροχο που έχει η Ελλάδα και μου το κλείνει στα μούτρα :mad::mad::mad::mad:

Ελεος ...τι συμπεριφορά είναι αυτή, δεν φτάνει που ήθελα να τους πληρώνω παραπάνω και να μου κάνουν νέο συμβόλαιο να μην μπορώ να φύγω για ένα χρόνο , μου μιλάνε και ασχημα ...τι να πω ΕΛΕΟΣ !!!!

Κάθε φορά που βγαίνει ένα καινούργιο πρόγραμμα του ΟΤΕ στέλνονται οδηγίες για τη δυνατότητα αναβάθμισης ή μη όσων έχουν παλιότερο πρόγραμμα. Η γενική λογική είναι ότι εφόσον πας σε κάτι ακριβότερο μπορείς να το κάνεις δεσμευόμενος βέβαια για 12 μήνες πάλι. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα βγήκε αυτές τις μέρες και δεν υπάρχει ακόμα επίσημη ενημέρωση στα σημεία πώλησης για όλες τις παραμέτρους. Πιο απλά δεν έχει ενημερωθεί ακόμα ο σχετικός πίνακας στον οποίον ανατρέχουν οι υπάλληλοι του ΟΤΕ για να ελέγξουν αν μπορούν να κάνουν τη μετατροπή.
Πιθανότατα ο τηλεφωνητής πρώτη φορά αντιμετώπιζε τέτοια ερώτηση, και ενώ μέχρι τώρα στο μυαλό του τα είχε τακτοποιημένα ξαφνικά βρέθηκε να προσπαθεί να συνδυάζει 2-3 αντιφατικά δεδομένα (πχ θα έχω λιγότερο χρόνο ομιλίας αλλά θα πληρώνω περισσότερο). Κοίταξε την ενημέρωση, δεν βρήκε τίποτα για το νέο πρόγραμμα μιας και παραδοσιακά στον ΟΤΕ οι επίσημες οδηγίες για τέτοιες λεπτομέρεις καθυστερούν μερικές μέρες και απάντησε μαμακίες. Κάλεσε το 13888 και ζήτα κάποιον επόπτη η πέρασε από κατάστημα. Ακόμα κι αν δεν έχουν οδηγίες μπορούν να δοκιμάσουν να κάνουν την μετατροπή. Αν το σύστημα τους επιτρέπει χωρίς ποινή όλα οκ.

Ingenius
23-03-13, 01:48
Περιμένετε τώρα εσείς να βρείτε "επαγγελματισμό" από υπάλληλο που παίρνει 300€ το μήνα έχει μια εταιρεία να τον πρίζει για στόχους και καμιά 100αρα αρκουδόμαγκες πελάτες να του την πέφτουν κάθε μέρα για το χαμένο τους Mbit; :lol: Το degradation σε κάθε υπηρεσία στην Ελλάδα από εστίασης μέχρι τηλεπικοινωνιών δυστυχώς έχει - αναπόφεκτα - πέσει εδώ και αρκετό καιρό άσχετα αν πολλοί ακόμα ζουν σε γυάλα και δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται :cool:

nikos salonika
23-03-13, 01:52
Και εμένα που είχα πάρει πρόσφατα στο 13888 (τι γραμμή και αυτή....) για ένα πακέτο, το σήκωσε ένας που ή απαντούσε μονολεκτικά ή όντως ήταν ηχογραφημένο μήνυμα, τόση ομοιότητα είχαν μεταξύ τους. Και στο τέλος έκλεισε και με ένα "you know?" έμεινα!. Δηλ. τέτοιος επαγγελματισμός τον ζηλεύουν και άλλοι. Τραγικό και αστείο μαζί.... Δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο μεγάλη η χάρη τους που θα κάτσω να φάω την ώρα μου για τον κάθε αργόσχολο που το παίζει "εξυπνάκιας" από την άλλη γραμμή, ενώ εσύ καίγεσαι για κάτι σοβαρό. Τραγικό!.
well.... u know ! απλα απο περιεργια με πιο τμημα μιλουσες? u know...

psyxakias
23-03-13, 01:55
Περιμένετε τώρα εσείς να βρείτε "επαγγελματισμό" από υπάλληλο που παίρνει 300€ το μήνα έχει μια εταιρεία να τον πρίζει για στόχους και καμιά 100αρα αρκουδόμαγκες πελάτες να του την πέφτουν κάθε μέρα για το χαμένο τους Mbit; :lol: Το degradation σε κάθε υπηρεσία στην Ελλάδα από εστίασης μέχρι τηλεπικοινωνιών δυστυχώς έχει - αναπόφεκτα - πέσει εδώ και αρκετό καιρό άσχετα αν πολλοί ακόμα ζουν σε γυάλα και δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται :cool:you know (©13888 :p), you're right!

Estela
23-03-13, 02:25
well.... u know ! απλα απο περιεργια με πιο τμημα μιλουσες? u know...

Είπα ποιο ήταν το γλωσσομαθές τμήμα. 13888. Αν θέλετε να μάθετε όλες τις γλώσσες ή αν έχετε ανεπάρκεια σε κάποια από αυτές πάρτε εκεί. Πολύ εξυπηρετικά παιδιά. :p

Λοιπόν, για να εξηγήσω κάτι. Δεν απαιτώ τίποτα ποτέ πουθενά από κανέναν υπάλληλο. Ούτε εγώ ποτέ προσωπικά πίεσα κανέναν να κάνει κάτι. Ούτε είμαι "νταλικέρης" όταν χρειάζεται να απευθυνθώ σε δημόσιες υπηρεσίες, που δεν είναι και ό,τι πιο ευχάριστο για τον πολίτη με τόση γραφειοκρατία. Τα οικονομικά των υπαλλήλων του οτε αφορούν τον οτε. Εκεί να ξεσπάσουν αν έχουν πρόβλημα και αν δεν τους λείπει το θάρρος. Δεν φταίω να πληρώνω τα σπασμένα των οτετζήδων και όλου του συναφιού. Over and out.

nikos salonika
23-03-13, 02:26
Περιμένετε τώρα εσείς να βρείτε "επαγγελματισμό" από υπάλληλο που παίρνει 300€ το μήνα έχει μια εταιρεία να τον πρίζει για στόχους και καμιά 100αρα αρκουδόμαγκες πελάτες να του την πέφτουν κάθε μέρα για το χαμένο τους Mbit; :lol: Το degradation σε κάθε υπηρεσία στην Ελλάδα από εστίασης μέχρι τηλεπικοινωνιών δυστυχώς έχει - αναπόφεκτα - πέσει εδώ και αρκετό καιρό άσχετα αν πολλοί ακόμα ζουν σε γυάλα και δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται :cool:

Πολυ σωστος...... +10000

Ingenius
23-03-13, 02:27
you know (©13888 :p), you're right!

:lol::lol:

nikos salonika
23-03-13, 02:27
Είπα ποιο ήταν το γλωσσομαθές τμήμα. 13888. Αν θέλετε να μάθετε όλες τις γλώσσες ή αν έχετε ανεπάρκεια σε κάποια από αυτές πάρτε εκεί. Πολύ εξυπηρετικά παιδιά. :p

Λοιπόν, για να εξηγήσω κάτι. Δεν απαιτώ τίποτα ποτέ πουθενά από κανέναν υπάλληλο. Ούτε εγώ ποτέ προσωπικά πίεσα κανέναν να κάνει κάτι. Ούτε είμαι "νταλικέρης" όταν χρειάζεται να απευθυνθώ σε δημόσιες υπηρεσίες, που δεν είναι και ό,τι πιο ευχάριστο για τον πολίτη με τόση γραφειοκρατία. Τα οικονομικά των υπαλλήλων του οτε αφορούν τον οτε. Εκεί να ξεσπάσουν αν έχουν πρόβλημα και αν δεν τους λείπει το θάρρος. Δεν φταίω να πληρώνω τα σπασμένα των οτετζήδων και όλου του συναφιού. Over and out.

οκ παμε παλι , με ποιο ΤΜΗΜΑ του 13888 μιλουσες ? εμπορικο , billing , τεχνικο ?

Estela
23-03-13, 02:34
οκ παμε παλι , με ποιο ΤΜΗΜΑ του 13888 μιλουσες ? εμπορικο , billing , τεχνικο ?

A, ναι! εμπορικό ........

anon
23-03-13, 09:50
Ξέρεις, κυκλοφορεί μια γενική αρχή, δυστυχώς, δεν δίνω ούτε δίκιο ούτε άδικο......

Κάνουν πως μας πληρώνουν, κάνουμε πως δουλεύουμε.

Και στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. Και όσοι κόπτονται κατα του δημοσίου τομέα, welcome to the jungle, αυτή η αρχή υπάρχει, όλο και περισσότερο, και στον ιδιωτικό τομέα.

sexrazat
23-03-13, 13:05
Κάθε φορά που βγαίνει ένα καινούργιο πρόγραμμα του ΟΤΕ στέλνονται οδηγίες για τη δυνατότητα αναβάθμισης ή μη όσων έχουν παλιότερο πρόγραμμα. Η γενική λογική είναι ότι εφόσον πας σε κάτι ακριβότερο μπορείς να το κάνεις δεσμευόμενος βέβαια για 12 μήνες πάλι. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα βγήκε αυτές τις μέρες και δεν υπάρχει ακόμα επίσημη ενημέρωση στα σημεία πώλησης για όλες τις παραμέτρους. Πιο απλά δεν έχει ενημερωθεί ακόμα ο σχετικός πίνακας στον οποίον ανατρέχουν οι υπάλληλοι του ΟΤΕ για να ελέγξουν αν μπορούν να κάνουν τη μετατροπή.
Πιθανότατα ο τηλεφωνητής πρώτη φορά αντιμετώπιζε τέτοια ερώτηση, και ενώ μέχρι τώρα στο μυαλό του τα είχε τακτοποιημένα ξαφνικά βρέθηκε να προσπαθεί να συνδυάζει 2-3 αντιφατικά δεδομένα (πχ θα έχω λιγότερο χρόνο ομιλίας αλλά θα πληρώνω περισσότερο). Κοίταξε την ενημέρωση, δεν βρήκε τίποτα για το νέο πρόγραμμα μιας και παραδοσιακά στον ΟΤΕ οι επίσημες οδηγίες για τέτοιες λεπτομέρεις καθυστερούν μερικές μέρες και απάντησε μαμακίες. Κάλεσε το 13888 και ζήτα κάποιον επόπτη η πέρασε από κατάστημα. Ακόμα κι αν δεν έχουν οδηγίες μπορούν να δοκιμάσουν να κάνουν την μετατροπή. Αν το σύστημα τους επιτρέπει χωρίς ποινή όλα οκ.

Σε συνέχεια του παραπάνω

Χοντρικά υπάρχουν κατηγορίες προγραμμάτων στον ΟΤΕ (πχ DP ή Economy) και η γενική λογική είναι ότι εντός 12μηνης δέσμευσης μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα χωρίς ποινή μόνο αν πας από χαμηλότερη οικονομική κατηγορία (πχ Economy) σε υψηλότερη (πχ DP). Το Economy 24Mbps έχει μπει στην ίδια κατηγορία με το Economy 2Mbps και τα συστήματα του ΟΤΕ δεν επιτρέπουν την μετατροπή από DP που είναι ανώτερη κατηγορία. Το δοκίμασα με φίλο σήμερα το πρωί στο 13888 και δεν περνάει.

Βέβαια επειδή εσύ είσαι στο 9μηνο δοκίμασε το τηλ. σε κάποιο κατάστημα γιατί κάποιες από τις μετατροπές αυτές ανοίγουν με την παρέλευση του 9μήνου.

Προφέσσορας_Χάος
23-03-13, 15:33
Ακόμη φοιτητές παίρνουν στο 13888 ; Μερικοι όντως βαριουνται.. Και δεν επιτρέπεται ..άνθρωποι ψάχνουν για δουλειά και δεν βρίσκουν..
Θα κρατάτε όνομα και θα ζητάτε προϊστάμενο να το αναφέρετε.. Ισως έτσι να κοπεί η μαγκιά απο μερικούς..

nikraven
23-03-13, 15:40
Ακόμη φοιτητές παίρνουν στο 13888 ; Μερικοι όντως βαριουνται.. Και δεν επιτρέπεται ..άνθρωποι ψάχνουν για δουλειά και δεν βρίσκουν..
Θα κρατάτε όνομα και θα ζητάτε προϊστάμενο να το αναφέρετε.. Ισως έτσι να κοπεί ή μαγικά απο μερικούς..

υπάρχει το άλλο κάτεργο υπαλλήλων που το λένε oteplus (φοβερή πατέντα)
και αυτό ο κύριος oteplus προσλαμβάνει παιδιά με γνώσεις και πτυχία για το μυθικό ποσό των 380-420€ και μετά τους δανείζει στον υπόλοιπο όμιλο.

sdikr
23-03-13, 15:43
Ξέρεις, κυκλοφορεί μια γενική αρχή, δυστυχώς, δεν δίνω ούτε δίκιο ούτε άδικο......

Κάνουν πως μας πληρώνουν, κάνουμε πως δουλεύουμε.

Και στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. Και όσοι κόπτονται κατα του δημοσίου τομέα, welcome to the jungle, αυτή η αρχή υπάρχει, όλο και περισσότερο, και στον ιδιωτικό τομέα.

Αυτό το κάνανε πάντα στον δημόσιο τομέα, στον ιδιωτικό (στον πραγματικό ιδιωτικό) αν το κάνεις απλά σου λένε άντε γεια
Βλέπεις κάτι κάλο σε αυτό εσύ;

Φανερός Πράκτωρ
23-03-13, 16:13
αυτή η ατάκα "you know", που όλοι λέτε & γελάτε (και εγώ δεν καταλαβαίνω τον λόγο :p), είναι από κάποιο διαφημιστικό ή ανέκδοτο;

x_undefined
23-03-13, 17:36
αυτή η ατάκα "you know", που όλοι λέτε & γελάτε (και εγώ δεν καταλαβαίνω τον λόγο :p), είναι από κάποιο διαφημιστικό ή ανέκδοτο;


Και εμένα που είχα πάρει πρόσφατα στο 13888 (τι γραμμή και αυτή....) ...Και στο τέλος έκλεισε και με ένα "you know?" έμεινα!...

Ανέκδοτο όπως το 'πες :D

Φανερός Πράκτωρ
23-03-13, 17:39
Ανέκδοτο όπως το 'πες :D

αχ αυτή η νέα γενιά. :p :lol:

anon
23-03-13, 18:54
Αυτό το κάνανε πάντα στον δημόσιο τομέα, στον ιδιωτικό (στον πραγματικό ιδιωτικό) αν το κάνεις απλά σου λένε άντε γεια
Βλέπεις κάτι κάλο σε αυτό εσύ;

Μια διαπίστωση κάνω.

FuS
23-03-13, 20:00
Σε συνέχεια του παραπάνω

Χοντρικά υπάρχουν κατηγορίες προγραμμάτων στον ΟΤΕ (πχ DP ή Economy) και η γενική λογική είναι ότι εντός 12μηνης δέσμευσης μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα χωρίς ποινή μόνο αν πας από χαμηλότερη οικονομική κατηγορία (πχ Economy) σε υψηλότερη (πχ DP). Το Economy 24Mbps έχει μπει στην ίδια κατηγορία με το Economy 2Mbps και τα συστήματα του ΟΤΕ δεν επιτρέπουν την μετατροπή από DP που είναι ανώτερη κατηγορία. Το δοκίμασα με φίλο σήμερα το πρωί στο 13888 και δεν περνάει.

Βέβαια επειδή εσύ είσαι στο 9μηνο δοκίμασε το τηλ. σε κάποιο κατάστημα γιατί κάποιες από τις μετατροπές αυτές ανοίγουν με την παρέλευση του 9μήνου.

Tα συστήματα, σωστά όπως είπες, δεν επιτρέπουν την μετατροπή.

Όμως, σε ιδιαίτερες περιπτώσεις, αν χρειαστεί, η "μετατροπή" γίνεται με τον κλασσικό τρόπο.
Δηλαδή κατάργηση της υπηρεσίας, ενεργοποίηση της νέας εκ νέου και αποχρεώση της όποιας ποινής μέσω sr.
Πάντα έτσι γινόταν sexrazat, τα τελευταία 7 χρόνια τουλάχιστον, και έτσι γίνεται και τώρα.

Υπάρχουν κάποια τμήματα που το κάνουν αυτό πολλές φορές καθημερινά και σίγουρα ξέρεις ποια είναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.