PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόρτες Μπήκανε - Η αίτηση μου πήρε σειρά ... και τώρα ΤΙ;;;;



alzazil
21-06-04, 15:32
Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από αρκετούς μήνες στην αναμονή και σε λίστα προτεραιότητας, σήμερα με ενημέρωσαν από το κέντρο σχεδιασμού DSL του ΟΤΕ (τηλ.2106115235) ότι μπήκαν πόρτες (επιτέλους) στην Ηλιούπολη και αν θέλω προώθηση της υπάρχουσας αίτησης μου.
Του είπα ok και τους ενημέρωσα ότι έχω ζητήσει εγκατάσταση από τεχνικό ΟΤΕ ( πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο, όλα θα γίνουν πιο γρήγορα). Μου είπαν εντάξει και να περιμένω τηλεφώνημα από τον ΟΤΕ. Αλλά δεν μου διευκρίνισαν το ποιος και το πότε….

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία να μου πει πια είναι η διαδικασία από εδώ και πέρα και πόσο χρόνο διαρκεί;
Μπορώ να απευθυνθώ τηλεφωνικά σε κάποιον από τον ΟΤΕ για να μάθω κάτι παραπάνω;

Σα ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γιάννης

JohnGR
21-06-04, 15:37
Σύμφωνα με τον ΟΤΕ η ενεργοποίηση γίνεται σε 12 ημέρες. Το πιο συνηθισμένο είναι να αργεί λίγο περισσότερο, αλλά ελπίζω να μη συμβεί σε εσένα.



έχω ζητήσει εγκατάσταση από τεχνικό ΟΤΕ ( πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο, όλα θα γίνουν πιο γρήγορα)


Για αυτό δεν είμαι και τόσο σίγουρος. :? Δεν λυπάσαι τα 50euros;

Κοίτα και το παρακάτω, αν δεν το έχεις δει ήδη: http://www.adslgr.com/forum/thread6131.html

potis21
21-06-04, 15:41
Εγω μον την πορτα στο DSLAM δεν πηγα να συνδεσω μονος μου! μεχρι και τεστ στην γραμμη μου εκανα σε συννενοηση με τους τεχνικους του ΟΤΕ (αλλο που δεν θελουν κι αυτοι με το τρεξιμο που ριχνουν καθε μερα) για να δωσω το οκ για το ζευγαρι!

opimis
21-06-04, 16:22
Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από αρκετούς μήνες στην αναμονή και σε λίστα προτεραιότητας, σήμερα με ενημέρωσαν από το κέντρο σχεδιασμού DSL του ΟΤΕ (τηλ.2106115235) ότι μπήκαν πόρτες (επιτέλους) στην Ηλιούπολη και αν θέλω προώθηση της υπάρχουσας αίτησης μου.
Του είπα ok και τους ενημέρωσα ότι έχω ζητήσει εγκατάσταση από τεχνικό ΟΤΕ ( πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο, όλα θα γίνουν πιο γρήγορα). Μου είπαν εντάξει και να περιμένω τηλεφώνημα από τον ΟΤΕ. Αλλά δεν μου διευκρίνισαν το ποιος και το πότε….

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία να μου πει πια είναι η διαδικασία από εδώ και πέρα και πόσο χρόνο διαρκεί;
Μπορώ να απευθυνθώ τηλεφωνικά σε κάποιον από τον ΟΤΕ για να μάθω κάτι παραπάνω;

Σα ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γιάννης

Γιάννη, εγώ σχετικά είμαι άσχετος και την εγκατάσταση την έκανα μόνος μου. Έχασα όμως μια μέρα, γιατί είχα κάνει λάθος στην συνδεσμολογία των καλωδίων.
Σήμερα από μακριά και εκ του ασφαλούς, χαίρομαι που γλίτωσα τα 50 ευρώ, αλλά εκείνη την μέρα και 100 ευρώ να μου ζητούσε κάποιος για να το κάνει να δουλέψει θα τα έδινα σαν ….
Το ότι ζήτησες την εγκατάσταση από τον οτε και τους το επισήμανες, δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει κάτι στην σειρά που σε έχουν προγραμματίσει. Εμένα με ειδοποίησαν στις 16-17/5/04 και η γραμμή ήταν ενεργοποιημένη στις 20-21/5/04

Όπως κι αν έχει… καλώς όρισες στο κόσμο της ADSL!!!!!! (και στο φόρουμ)

Madness
22-06-04, 01:11
Πες μου οτι η αναβάθμιση ήταν για PSTN.......PLease.....1!!!!!!!!! :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

alzazil
10-07-04, 18:09
καλησπέρα,

διαβάζοντας τις απαντήσεις σας (ευχαριστώ γι'αυτές) πήρα τηλέφωνο το 134 και ακύρωσα την τοποθέτηση από τεχνικούς του Ο.Τ.Ε. και ως εκ θαύματος....

χθες παρέλαβα το spedtouch 510i μαζί με splitter SIEMENS,
σήμερα το πρωί τα εγκατέστησα και τηλεφώνησα στη Forthnet για συνδρομή,
εδώ και 5 ώρες σερφάρω και όλα είναι OK!

Φιλικά Γιάννης

dantouan
10-07-04, 18:22
Καλως ηρθες στην παρεα μας φιλε alzazil... :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.