PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελος συνδεσης, Αρχη Νεας



dslakiasv2
20-01-07, 02:50
Εχω μια συνδεση ADSL. Θελω ομως να βαλω μια αλλη συνδεση για οικονομικους λογους. Υπαρχει περιπτωση να εχω αυτη τη συνδεση και τη μερα που θα μου ενεργοποιησουν την καινουρια, να κοψω την παλια και ηδη υπαρχουσα? Ή θα πρεπει να κοψω την παλια και μετα να κανω αιτηση και να περιμενω 1 μηνα μεχρι να ενεργοποιηθει η καινουρια συνδεση?

blackjack
20-01-07, 08:25
Tυχερος θα εισαι να ειναι ενας μηνας...

BigLion
21-01-07, 05:03
Αν έχεις την γραμμή ADSL στο όνομα σου, τότε δεν χρειάζεται να περιμένεις ούτε μέρα;)

Μόλις σου τελειώσει η παρούσα σύνδεση , αγοράζεις μια καινούργια (προπληρωμένη) και είσαι ετοιμος....

Ή αν θες αορίστου, τότε κάνεις την αίτηση σου λίγες μέρες πριν λήξει η παρούσα συνδεσή σου, και όταν αυτη λήξει θα είσαι ετοιμος με την νέα;)

minim3
28-01-07, 01:54
Εγω εκανα αιτηση διακοπης ενος 12μηνου πακετου που μου εληξε την προτοχρονια περιπου και περιττο να σου πω, ακομα να με ξεσυνδεση ο ΟΤΕ απο το dslam για να βάλω καινουργια συνδεση. Ειμαι σχεδον ενα μηνα με dial-up :cry:

customer
28-01-07, 16:15
Τραγικές καταστασεις που ζει ο Ελληνας ο οποιος δεν υποδουλωνεται σε κανενα ISP. Παρομοια πραγματα περναω και εγω που αποφασισα να αλλαξω πακετο συνδεσης. Ουσιαστικα εαν εχεις σοβαρους λογους να διατηρεις συνδεση adsl, αντενδεικνεται σφόδρα να αλλαξεις provider, γιατι ποτε δεν ξερεις αν θα ξαναποκτησεις γραμμή μετα την διακοπη, ουτε υπαρχει τροπος να μαθεις ποτε θα γινει αυτο. (αν γίνει)

@ ADSLgr.com All rights reserved.