PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζisto: σε πόσο χρόνο ενεργοποιηθήκατε;



lewton
21-01-07, 16:26
Παρακαλώ να ψηφίσουν στη δημοσκόπηση μόνο όσοι ενεργοποιήθηκε το Zisto τους ή βαρέθηκαν να περιμένουν και ακύρωσαν την αίτηση.
Έτσι θα μπορέσουμε να έχουμε μια εικόνα του πώς κινείται η Tellas. Όσοι είναι ακόμα σε αναμονή ας μην ψηφίσουν.

edit: ξέχασα να βάλω και μια επιλογή για όσους δεν έχουν κάνει αίτηση, για να μπορούμε να βλέπουμε αυτόματα τα αποτελέσματα.

EvilHawk
21-01-07, 16:33
edit: ξέχασα να βάλω και μια επιλογή για όσους δεν έχουν κάνει αίτηση, για να μπορούμε να βλέπουμε αυτόματα τα αποτελέσματα.

Βασικά ξέχασες να βάλεις και χρονικό όριο που θα είναι ενεργή η δημοσκόπηση ...

lewton
21-01-07, 16:40
Βασικά ξέχασες να βάλεις και χρονικό όριο που θα είναι ενεργή η δημοσκόπηση ...
Γιατί να μην είναι ανοιχτή για πάντα;

droulas13
21-01-07, 17:22
Γιατί να μην είναι ανοιχτή για πάντα;


Μη το ψαχνεις. Τα εχει μπερδεψει λιγο. Ωραιος παντως, καλη ιδεα αυτη η δημοσκοπηση, λυνει πολλα προβλημματα της αλλης αρκει να μην ψηφιζουν οσοι ακομα δεν εχουν ζιστο(αυτο ομως μπορει να συμβει σε ολες τις δημοσκοπησης, καλο που την εκανες ομως και δημοσια) και αν καποιος που απεκτησε ζιστο αλλα για τον χ ψ λογο το διεκοψε να το δηλωνει.

Το μονο που δεν θα φαινεται ειναι αν ειναι ευχαριστημενοι η' οχι, μπορεις να προσθεσεις αυτες τις 2 επιλογες οι οποιες θα ειναι εξτρα, δηλαδη να μπορουν να ριχνουν 1 ψηφο στις τωρινες επιλογες και 1 ακομα στις αλλες 2.

lewton
21-01-07, 17:23
Μη το ψαχνεις. Τα εχει μπερδεψει λιγο. Ωραιος παντως, καλη ιδεα αυτη η δημοσκοπηση, λυνει πολλα προβλημματα της αλλης αρκει να μην ψηφιζουν οσοι ακομα δεν εχουν ζιστο(αυτο ομως μπορει να συμβει σε ολες τις δημοσκοπησης, καλο που την εκανες ομως και δημοσια) και αν καποιος που απεκτησε ζιστο αλλα για τον χ ψ λογο το διεκοψε να το δηλωνει.

Το μονο που δεν θα φαινεται ειναι αν ειναι ευχαριστημενοι η' οχι, μπορεις να προσθεσεις αυτες τις 2 επιλογες οι οποιες θα ειναι εξτρα, δηλαδη να μπορουν να ριχνουν 1 ψηφο στις τωρινες επιλογες και 1 ακομα στις αλλες 2.
Ε, ας γίνει άλλη δημοσκόπηση για το αν είναι ευχαριστημένοι όσοι έχουν Zisto.
Αν και από ότι βλέπω όλοι ευχαριστημένοι είναι.

EvilHawk
21-01-07, 18:40
Μη το ψαχνεις. Τα εχει μπερδεψει λιγο...

Hey, για συμμαζέψου λίγο... :whistle:


Γιατί να μην είναι ανοιχτή για πάντα;

Τι νόημα θα έχει μετά απο ένα μήνα πχ., όταν θα έχει αρχίσει να τρέχει πιο απρόσκοπτα η διαδικασία? Οι δημοσκοπήσεις αποτυπώνουν την γνώμη μια δεδομένης χρονικής συγκυρίας ...

droulas13
21-01-07, 19:09
Τι νόημα θα έχει μετά απο ένα μήνα πχ., όταν θα έχει αρχίσει να τρέχει πιο απρόσκοπτα η διαδικασία? Οι δημοσκοπήσεις αποτυπώνουν την γνώμη μια δεδομένης χρονικής συγκυρίας ...


Αυτη(αυτου του τοπικ, οχι γενικοτερα) δεν ειναι μια απλη δημοσκοπηση που αποτυπώνει μια δεδομενη χρονικη στιγμη, η' και να ηταν ποτε δεν μπορεις να ξερεις ποτε θα "τρεχει απροσκοπτα η διαδικασια" για να ορίσεις εκ των προτέρων χρονικό περιορισμο. Σιγουρα παντως αυτος δεν ειναι στον μηνα επανω. Αλλα και να σταθεροποιηθουν τα πραγματα δεν τρεχει τιποτα να υπαρχει ενεργη η δημοσκοπηση, θα είναι πηγη ενημερωσης για οσους το σκεφτονται και θελουν να ξερουν ποσο καιρο θα τους παρει αν κανουν την αιτηση.


Το σημαντικοτερο ειναι ομως οτι εκτος των αλλων μεσω αυτης θα μπορουμε να ξερουμε ποσοι ειναι οι ενεργοποιημενοι users, και με ποσο ρυθμο αυξανονται.


PS1 Δεν σε είδα να κολλας στο αλλο τοπικ που το νοημα του το ειχε χασει 2 βδομαδες τωρα, κατσε να το χασει και αυτο και βλεπουμε..
PS2 Ελπιζω να μην μπερδευτουν καποιοι με τις εργασιμες μερες και νομιζουν γενικα μερες.

8anos
21-01-07, 19:37
Ψηφισα την επιλογη 6.
Διεκοψα την διαδικασια οχι τοσο γιατι βαρεθηκα αλλά λογο των απίστευτων μπερδεματων που ετυχαν και δεν μπορουσα να βγαλω ακρη.

droulas13
22-01-07, 15:10
Ψηλα!

Αντε βρε μαγκες, ψηφιστε να εχουμε κανα μπουσουλα!

sdn
23-01-07, 17:42
Hey, για συμμαζέψου λίγο... :whistle:



Τι νόημα θα έχει μετά απο ένα μήνα πχ., όταν θα έχει αρχίσει να τρέχει πιο απρόσκοπτα η διαδικασία? Οι δημοσκοπήσεις αποτυπώνουν την γνώμη μια δεδομένης χρονικής συγκυρίας ...

Ακριβός, Τώρα μπορεί να θέλει 1 μήνα η ενεργοποίηση και μετά από 1 μήνα να θέλει 2 μήνες ή 15 ημέρες.

Συγχαρητήρια στον συντάκτη της δημοσκόπησης. Η προηγούμενη που είχε ξεκινήσει είχε θεμελιώδη λάθει και οδηγούσε σε λάθος συμπεράσματα και μου στοίχισε 5 σβησμένα μηνύματα :)

adynaton
23-01-07, 18:00
Μια επίσης ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση θα ήταν βάζοντας όλα τα κέντρα που διαφήμιζε η Tellas (μέσω της κάλυψης περιοχών) ότι έχει κάνει φυσική συνεγκατάσταση κόμβου να ψήφιζαν σε ποιο κέντρο έχουν ενεργοποιηθεί οι ήδη ενεργοποιηθέντες.

Έτσι θα βλέπαμε και που έχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κόμβους η TELLAS και που πουλάει παραμύθι με πόρτες και παραθύρια.......;)

lewton
23-01-07, 19:27
Μια επίσης ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση θα ήταν βάζοντας όλα τα κέντρα που διαφήμιζε η Tellas (μέσω της κάλυψης περιοχών) ότι έχει κάνει φυσική συνεγκατάσταση κόμβου να ψήφιζαν σε ποιο κέντρο έχουν ενεργοποιηθεί οι ήδη ενεργοποιηθέντες.

Έτσι θα βλέπαμε και που έχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κόμβους η TELLAS και που πουλάει παραμύθι με πόρτες και παραθύρια.......;)
Αυτό φαίνεται άνετα από τον ADSL Χάρτη, αρκεί να φτιάξουν σωστά το A/K στο προφίλ τους όλοι όσοι έχουν ενεργοποιηθεί, και να μη γράφουν προκαταβολικά όσοι δεν έχουν ενεργοποιηθεί.

droulas13
23-01-07, 19:33
Το ποσοστο που τα παραταει λογο ταλαιπωριας φτανει το 30%. Βεβαια τα αποτελεσματα δεν ειναι και πολυ ασφαλη διοτι εχει συμμετασχει μονο το 25-30% των ενεργοποιημενων users. Γιατι βρε παιδια, ντρεπεστε??

BigLion
23-01-07, 21:05
Ρε παιδιά πάλι??

Εχω δει γύρω στις 4 δημοσκοπήσεις για το ίδιο θέμα....:whistle:

droulas13
23-01-07, 22:57
Ρε παιδιά πάλι??

Εχω δει γύρω στις 4 δημοσκοπήσεις για το ίδιο θέμα....:whistle:


Αυτη εχει ομως τις προυποθεσεις για μεγαλυτερο χρονικο οριζοντα ωφελιμης υπαερξης σε σχεση με τις αλλες. Για αυτο ειναι καλο να σημετεχουν ολοι οσοι εχουν ζιστο η' προσπαθησαν αλλα τα παρατησαν ..στα μεσα της διαδρομης!

BigLion
24-01-07, 00:58
Αντε ψήφισα και δω......;)

vagdsl
25-01-07, 21:22
Τόσοι ενεργοποιημένοι και μάλλον αρκετοί απογοητευμένοι γιατί δεν ψηφίζετε εδώ να δούμε κάποια πραγματικά στοιχεία?

lewton
28-01-07, 18:18
Μόνο 19 Zisto έχουν ενεργοποιηθεί εδώ μέσα;
Ψηφίστε βρε συμφορουμίτες.

droulas13
28-01-07, 19:14
Και να φανταστείς οτι εχουν ψηφισει και καποιοι που ειναι απλως shared!

Μετα απο μια ερευνα που εκανα συνολικά σε ολα τα τοπικς αυτοι που λεχουν δηλωσει οτι εχουν ενεργοποιησει το ζιστο ειναι οι :


ermis333, lthanos, giwrgosth, minovg, DRAKOS70, giwrgosp1, isikol, DiM, kentarhos, thanosb, polo_cult, eteokles, rfp, kottismidi, ramon, Leftos, epilas, mach3, armodios, StRiNgBrEaKeR, oasiss24, akis_satview, miltosko, hotfixus, Xouzouris, christaras21, alany, kerko, BigLion, redlemon.gr, sofmel, Cupra20VT, VeljoBiath, kostas_pav, turboirc, trellos, Godaemon, cakavera, stambak, jimsid, Saccade, lepes, ATG, elvira, dfalir, frako17, freskos, mono, deanikos, terper, englishman, akoylini, totos123, nightsky_30, thelw ki egw, giorgos76, alexey, swanka


Συνολο 58 ατομα.


Αν εχω κανει καποιο λαθος, ευχαριστως διορθώστε με:cool:

ermis333
28-01-07, 21:02
Και να φανταστείς οτι εχουν ψηφισει και καποιοι που ειναι απλως shared!

Μετα απο μια ερευνα που εκανα συνολικά σε ολα τα τοπικς αυτοι που λεχουν δηλωσει οτι εχουν ενεργοποιησει το ζιστο ειναι οι :


ermis333, lthanos, giwrgosth, minovg, DRAKOS70, giwrgosp1, isikol, DiM, kentarhos, thanosb, polo_cult, eteokles, rfp, kottismidi, ramon, Leftos, epilas, mach3, armodios, StRiNgBrEaKeR, oasiss24, akis_satview, miltosko, hotfixus, Xouzouris, christaras21, alany, kerko, BigLion, redlemon.gr, sofmel, Cupra20VT, VeljoBiath, kostas_pav, turboirc, trellos, Godaemon, cakavera, stambak, jimsid, Saccade, lepes, ATG, elvira, dfalir, frako17, freskos, mono, deanikos, terper, englishman, akoylini, totos123, nightsky_30, thelw ki egw, giorgos76, alexey, swanka


Συνολο 58 ατομα.


Αν εχω κανει καποιο λαθος, ευχαριστως διορθώστε με:cool:

Έχεις κάνει CIA;;;)


Ξέχασες τον Stilskin


ΥΓ. Δεν είμαστε και λίγοι :p

droulas13
28-01-07, 21:17
Έχεις κάνει CIA;;;)


Λιγα τα λογια σου γιατι σε παρακολουθω εδω και καιρο..:smoke:

lewton
28-01-07, 21:21
Και να φανταστείς οτι εχουν ψηφισει και καποιοι που ειναι απλως shared!

Μετα απο μια ερευνα που εκανα συνολικά σε ολα τα τοπικς αυτοι που λεχουν δηλωσει οτι εχουν ενεργοποιησει το ζιστο ειναι οι :


ermis333, lthanos, giwrgosth, minovg, DRAKOS70, giwrgosp1, isikol, DiM, kentarhos, thanosb, polo_cult, eteokles, rfp, kottismidi, ramon, Leftos, epilas, mach3, armodios, StRiNgBrEaKeR, oasiss24, akis_satview, miltosko, hotfixus, Xouzouris, christaras21, alany, kerko, BigLion, redlemon.gr, sofmel, Cupra20VT, VeljoBiath, kostas_pav, turboirc, trellos, Godaemon, cakavera, stambak, jimsid, Saccade, lepes, ATG, elvira, dfalir, frako17, freskos, mono, deanikos, terper, englishman, akoylini, totos123, nightsky_30, thelw ki egw, giorgos76, alexey, swanka


Συνολο 58 ατομα.


Αν εχω κανει καποιο λαθος, ευχαριστως διορθώστε με:cool:
Τώρα φταίω να τους στείλω ομαδικό πμ όπως τους έχεις και να τους ζητήσω να ψηφίσουν όλοι;

kostas_pav
28-01-07, 21:23
Προφανώς, συμπεριλαμβάνονται στη παραπάνω λίστα και η ενεργοποιημένοι στην ειδική προσφορά, δηλαδή αυτοί στους οποίους το δίκτυο θα είναι διαθέσιμο εντός 6 μηνών και έχουν ενεργοποιηθεί μέσω πΟΤΕ.

Το λέω γιατί εγώ είμαι ένας από αυτούς.;)

Stilskin
28-01-07, 22:40
Ψηφισα και εγώ. Αισίως πήγαμε στις 40+ εργάσιμες για ενεργοποιηση της τηλεφωνίας του Ζιστο και αναμένουμε και την ενεργοποιηση του adsl μια απο αυτές τις μέρες.

droulas13
28-01-07, 22:58
Προφανώς, συμπεριλαμβάνονται στη παραπάνω λίστα και η ενεργοποιημένοι στην ειδική προσφορά, δηλαδή αυτοί στους οποίους το δίκτυο θα είναι διαθέσιμο εντός 6 μηνών και έχουν ενεργοποιηθεί μέσω πΟΤΕ.

Το λέω γιατί εγώ είμαι ένας από αυτούς.;)


Φιλε το τοπικ σου ζηταει να ψηφισεις ποτε σου ενεργοποιηθηκε το Ζιστο και εσυ ψηφιζεις ενω εχεις απλως την ειδικη προσφορα, τουτεστιν δεν εχεις το Ζιστο. Που ακριβως μπερδευεσαι?

droulas13
28-01-07, 23:00
Ξέχασες τον Stilskin


Τελικα καλα ειχα κανει και τον ειχα "ξεχασει". Οπως λεει και ο ιδιος δεν του εχει ενεργοποιηθη το dsl ακομη.

lewton
28-01-07, 23:04
Φιλε το τοπικ σου ζηταει να ψηφισεις ποτε σου ενεργοποιηθηκε το Ζιστο και εσυ ψηφιζεις ενω εχεις απλως την ειδικη προσφορα, τουτεστιν δεν εχεις το Ζιστο. Που ακριβως μπερδευεσαι?
Σωστός.

kostas_pav
28-01-07, 23:15
Φιλε το τοπικ σου ζηταει να ψηφισεις ποτε σου ενεργοποιηθηκε το Ζιστο και εσυ ψηφιζεις ενω εχεις απλως την ειδικη προσφορα, τουτεστιν δεν εχεις το Ζιστο. Που ακριβως μπερδευεσαι?

Σωστός.
Στο ότι θεωρούμε πελάτης Zisto στο στάδιο προετοιμασίας νέου κόμβου. Η Tellas μου το είπε αυτό.

lewton
28-01-07, 23:19
Στο ότι θεωρούμε πελάτης Zisto στο στάδιο προετοιμασίας νέου κόμβου. Η Tellas μου το είπε αυτό.
Δεν εννοούσα αυτό όμως όταν έθεσα το ερώτημα.

kostas_pav
28-01-07, 23:26
Παρακαλώ να ψηφίσουν στη δημοσκόπηση μόνο όσοι ενεργοποιήθηκε το Zisto τους ή βαρέθηκαν να περιμένουν και ακύρωσαν την αίτηση.
Έτσι θα μπορέσουμε να έχουμε μια εικόνα του πώς κινείται η Tellas. Όσοι είναι ακόμα σε αναμονή ας μην ψηφίσουν.

edit: ξέχασα να βάλω και μια επιλογή για όσους δεν έχουν κάνει αίτηση, για να μπορούμε να βλέπουμε αυτόματα τα αποτελέσματα.


Δεν εννοούσα αυτό όμως όταν έθεσα το ερώτημα.

Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Δεν διευκρίνισες εάν πρόκειται για πελάτες εξ ολοκλήρου στο δίκτυο της Tellas.:what:

droulas13
28-01-07, 23:26
Στο ότι θεωρούμε πελάτης Zisto στο στάδιο προετοιμασίας νέου κόμβου. Η Tellas μου το είπε αυτό.


Κοιτα φιλε μου,


μεχρι να ανοικεις ολοκληρωτικα σε τελλας llu full,
μεχρι να πιανεις 400+ κβ,
μεχρι, μεχρι, μεχρι


ΔΕΝ ανοικεις στο ζιστο, και ποσος μας ενδιαφερει αν κατα την τυπικη μερια της τελλας ανοικεις εκει. Δεν μας βοηθας, ουτε στις συγκρισεις ποιοτητας dsl, ουτε πουθενα. Αν ειναι δυνατον ρε παιδια, ολοι ελληνικα μιλαμε.

apok
28-01-07, 23:40
To ότι κάποιος προσπαθεί να βοηθήσει θα έπρεπε να το εκτιμάμε αντί να επιτιθέμεθα.
Χαλαρώστε λιγο με τη δημοσκόπηση και προσέχτε την συμπεριφορά σας απέναντι στους άλλους..
Ευχαριστώ

Υ.Γ δεν μιλάμε μονο Ελληνικά.. Τα γράφουμε κιόλας;)

lewton
28-01-07, 23:58
Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Δεν διευκρίνισες εάν πρόκειται για πελάτες εξ ολοκλήρου στο δίκτυο της Tellas.:what:
Θα το έκανα αν ήξερα ότι η Tellas σας θεωρεί Zisto, αλλά είχα την εντύπωση ότι σας αποκαλεί pre-Zisto.

armodios
30-01-07, 00:28
Μέχρι σήμερα, μετά από 11 ημέρες πλήρους ενεργοποίησης ZISTO, δεν έχω ευτυχώς αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες τηλεφωνίας & internet...

vagdsl
14-02-07, 15:38
Φαίνεται το συγκεκριμένο thread να έχει ατονίσει.

Δεδομένου πως και οι ενεργοποιημένοι έχουν αυξηθεί, πιθανόν και οι απογοητευμένοι που ακύρωσαν, όσοι ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες ας το τιμήσουν.

Manos29
15-02-07, 13:25
Βασικά ψήφισα στο 40++ αλλα δεν με καλύπτει επρεπε να έχεις ακομα καποιες κατηγορίες
10/11/2006 Υπογραφή άιτησης 15/02/2006 Πλήρης ενεργοποίηση
97 Ημερομογιακές
66 εργάσιμες

supermario
08-05-07, 18:12
Ψηφισα και κατεφερα να πατησω λαθος κουμπι! Αντι για περισσοτερες απο 40 μερες πατησα το 40 μερες!

Τελος παντων μετα απο 5,5 μηνες ενεργοποιηθηκα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.