PDA

Επιστροφή στο Forum : YAHOO MAIL



palmer
06-04-13, 19:55
Exω ενα προβλημα με ενα λογαριασμο yahoo τον οποιο τον ειχα απο παλια .Στην αρχη ειχα ξεχασει τον κωδικο επειδη ειχα καιρο να τον χρησιμοποιησω και μαλλον ειχε καταργηθει επειδη ειχε περασει καιρος .Αποφασισα μετα και εφτιαξα εναν ιδιο με το ιδιο id στο οποιο μπηκα μια φορα πριν μια εβδομαδα και χθες που πηγα να ξαναμπω μου αφου εγραψα τον κωδικο μου πεταξε ερωτηση ασφαλειας επειδη λεει οτι δεν αναγνωριζει την συσκευη απο την οποια συνδεομαι (!!!!) και το παρακατω μηνυμα .


Γιατί δεν αναγνωρίζουμε τη συσκευή σας;

§ Χρησιμοποιείτε μια συσκευή ή ένα browser που δεν είχατε χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.
§ Μπορεί να έχετε διαγράψει τα cookies του browser ή να έχει ρυθμιστεί ο browser για να διαγράφει τα cookies όταν τον κλείνετε.
§ Χρησιμοποιείτε τη λειτουργία "Private Browsing".

biggeo65
06-04-13, 23:15
Exω ενα προβλημα με ενα λογαριασμο yahoo τον οποιο τον ειχα απο παλια .Στην αρχη ειχα ξεχασει τον κωδικο επειδη ειχα καιρο να τον χρησιμοποιησω και μαλλον ειχε καταργηθει επειδη ειχε περασει καιρος .Αποφασισα μετα και εφτιαξα εναν ιδιο με το ιδιο id στο οποιο μπηκα μια φορα πριν μια εβδομαδα και χθες που πηγα να ξαναμπω μου αφου εγραψα τον κωδικο μου πεταξε ερωτηση ασφαλειας επειδη λεει οτι δεν αναγνωριζει την συσκευη απο την οποια συνδεομαι (!!!!) και το παρακατω μηνυμα .


Γιατί δεν αναγνωρίζουμε τη συσκευή σας;

§ Χρησιμοποιείτε μια συσκευή ή ένα browser που δεν είχατε χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.
§ Μπορεί να έχετε διαγράψει τα cookies του browser ή να έχει ρυθμιστεί ο browser για να διαγράφει τα cookies όταν τον κλείνετε.
§ Χρησιμοποιείτε τη λειτουργία "Private Browsing".

Aυτό δεν είναι πρόβλημα, το κάνει το Yahoo για λόγους ασφαλείας .
Απλά ξαναγράψε τον κωδικό και κανε ξανά σύνδεση,
ή απάντησε στην ερώτηση ασφαλείας.

palmer
07-04-13, 03:49
Απο αλλο
pc μπαινω κανονικα ,αυτο μου το κανει σε συγκεκριμενο laptop,μαλιστα απο το αλλο pc που μπηκα κανονικα αλλαξα και το password για ασφαλεια


Συνδέεστε από μια συσκευή που δεν αναγνωρίζουμε. Μάθετε γιατίΓια την ασφάλεια του λογαριασμού σας, παρακαλούμε απαντήστε στην παρακάτω ερώτηση ασφαλείας.
Πού συναντήσατε τον/την σύζυγό σας;
Προστέθηκε 30 Αύγουστος 2009
Αυτο βγαζει συνεχεια και την ερωτηση αυτη εγω δεν την θυμαμαι καν.

biggeo65
07-04-13, 04:09
Απο αλλο pc μπαινω κανονικα ,αυτο μου το κανει σε συγκεκριμενο laptop,μαλιστα απο το αλλο pc που μπηκα κανονικα αλλαξα και το password για ασφαλεια

Αυτό δεν το ξέρω για συγκεκριμένο υπολογιστή.
Μου έβγαζε και μένα παρόμοιο μήνυμα όταν προσπαθούσα να μπω από άλλον υπολογιστή
αλλά όταν έδινα τον κωδικό ξανά ή απαντούσα στην ερώτηση ασφαλείας , έμπαινα κανονικά.

Αλλά να μπαίνεις από άλλον υπολογιστή και να το εμφανίζει μόνο για συγκεκριμένο laptop,
δεν μου έχει ξανατ΄υχει και δείχνει περίεργο.

Δοκίμασε αν θέλεις κάποια γενικά βήματα μήπως και γίνει κάτι.

Α) Διέγραψε όλα τα cookies, Iστορικό και προσωρινά αρχεία από όλους τους browsers.
Kάντο καλύτερα με το CCleaner (http://www.piriform.com/ccleaner)

Mετά δοκίμασε να ξαναμπείς στον λογαριασμό, δώσε ξανα όνομα χρήστη και κωδικό,
και τσεκάρισε την επιλογή "Remember my password".
Aφού μπεις στον λογαριασμό σου, αποσυνδέσου και συνδέσου ξανά. Δες αν ξαναβγάζει το μήνυμα.

Β) Δοκίμασε να ορίσεις μια σφραγίδα εισόδου (https://protect.login.yahoo.com/login/set_pref)

@ ADSLgr.com All rights reserved.