PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα προβληματα



mjtir3
09-04-13, 10:50
Σε συνεχεια του :

http://www.adslgr.com/forum/threads/717067-HOL-%CE%9A%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF-%CE%A4%CE%B5%CF%81%CF%88%CE%B9%CE%B8%CE%B5%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%86%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%B9

Δυστυχως η χαρα κρατησε λιγες ημερες ....

Παροτι η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε εχθες τηλεφωνο γιοκ internet πρακτικα μη λειτουργικο με ταχυτητες εποχης ISDN με καταλυτικη ημερομηνια αποκαταστασης την Παρασκευη (τρεις εργασιμες) .

Για ολα βεβαια φταιει ο ΟΤΕ (η καραμελα που δεν λεει να λιωσει) και η αναδρομολογηση των κυκλωματων στο ψηφιακο κεντρο (βραχυκυκλωμα)

Εγω μυριζομαι κοντρα εκδικητικης μανιας της προδοσιας μετα απο 45 χρονια συνεργασιας ....

Vitruvian78
09-04-13, 14:30
Μα είναι θέμα ΟΤΕ! Διοτι η υπηρεσια για να φτασει στο σπιτι σου περναει μεσα απο το δικτυο χαλκου, ιδιωκτήτης του οποιου -καλώς ή κακώς- είναι ο ΟΤΕ. Απο το νομο, ειναι ο μονος που εχει το δικαιωμα να βαλει χερι στο δικτυο του χαλκου. Αρα η hol σωστα σου λεει οτι δεν ειναι προβλημα που να προκυπτει στο δικο της κομμάτι. Αν το καλώδιο λοιπον ειναι προβληματικό, εννοειται πώς και υπηρεσια δεν θα φτανει στο σπιτι σου σωστα. Οταν επιλεγεις εναλλακτικο παροχο στην ουσια εξαρτασαι απο δυο παροχους. Τον ΟΤΕ και τον εναλλακτικό και σαφως συχνα πυκνα θα γινεσαι μπαλακι αναμεσα στους δυο....

mjtir3
10-04-13, 17:04
Δεν εχω τεχνικες γνωσεις , αλλα σε μια γραμμη που μεχρι χθες δουλευε κανονικα ,σαν τηλεφωνο , ξαφνικα παρουσιασε προβλημα με το που αλλαξε ο παροχος ....

Ο χαλκος παραμενει ο ιδιος , να ειχα προβλημα με την ταχυτητα συγχρονισμου να το καταλαβω αλλα προβλημα στο τηλεφωνο δεν μπορω ....

alxandros
11-04-13, 22:30
Την αλλαγή παρόχου που έκανες την κάνει τεχνικός του ΟΤΕ μέσα στο Αστικό Κέντρο που ανήκεις. Παίρνει το καλώδιο σου απο τον Πάροχο Α και το συνδέει στον νέο Πάροχο Β. Πάνω στην αλλαγή αυτή δεν έγινε καλά η σύνδεση και γι'αυτο νέκρωσε το τηλέφωνο και το ιντερνετ σέρνεται.

nikolas80p
12-04-13, 11:11
Μα είναι θέμα ΟΤΕ! Διοτι η υπηρεσια για να φτασει στο σπιτι σου περναει μεσα απο το δικτυο χαλκου, ιδιωκτήτης του οποιου -καλώς ή κακώς- είναι ο ΟΤΕ. Απο το νομο, ειναι ο μονος που εχει το δικαιωμα να βαλει χερι στο δικτυο του χαλκου. Αρα η hol σωστα σου λεει οτι δεν ειναι προβλημα που να προκυπτει στο δικο της κομμάτι. Αν το καλώδιο λοιπον ειναι προβληματικό, εννοειται πώς και υπηρεσια δεν θα φτανει στο σπιτι σου σωστα. Οταν επιλεγεις εναλλακτικο παροχο στην ουσια εξαρτασαι απο δυο παροχους. Τον ΟΤΕ και τον εναλλακτικό και σαφως συχνα πυκνα θα γινεσαι μπαλακι αναμεσα στους δυο....

Ναι, η HOL έχει δίκιο. Είναι καθαρά θέμα ΟΤΕ. Προφανώς δεν έγινε καλή σύνδεση από το κέντρο του.

mjtir3
13-04-13, 10:32
Η Παρασκευη ηταν η καταλητικη ημερα αποκατασταση της βλαβης.

Μετα απο ενημερωση της τεχνικης υποστηριξης στο dslam με ταυτοχρονη παρουσια τεχνικων ΟΤΕ και ΗΟL θα

εβγαινε πορισμα και ελπιζα και σε λυση. Το δευτερο δεν επιτευχθει , ελπιζω τουλαχιστον να ξερουν τι συμβαινει.

Νεα συνδεση με μια εβδομαδα χωρις υπηρεσιες ακουγεται ανεκδοτο...

Τωρα αν ειναι συνηθες ,να με συγχωρεσετε φιλοι μου για την αγνοια μου.

Vitruvian78
13-04-13, 22:36
Η Παρασκευη ηταν η καταλητικη ημερα αποκατασταση της βλαβης.

Μετα απο ενημερωση της τεχνικης υποστηριξης στο dslam με ταυτοχρονη παρουσια τεχνικων ΟΤΕ και ΗΟL θα

εβγαινε πορισμα και ελπιζα και σε λυση. Το δευτερο δεν επιτευχθει , ελπιζω τουλαχιστον να ξερουν τι συμβαινει.

Νεα συνδεση με μια εβδομαδα χωρις υπηρεσιες ακουγεται ανεκδοτο...

Τωρα αν ειναι συνηθες ,να με συγχωρεσετε φιλοι μου για την αγνοια μου.

Θα στο φτιάξουνε, αφου σε ταλαιπωρησει πρωτα καλα ο ΟΤΕ, και δεν αγανακτησεις κι εσυ και κανεις υπαναχωρηση. Διαφορετικα παιζει να σου δωσουν και πολυ καλη γραμμη....

man0lakis
15-04-13, 17:42
αν ο ΟΤΕ ξόδευε τον χρόνο που ξοδεύει για να προκαλέσει αγανάκτηση στους συνδρομητές των άλλων παρόχων σε προσπάθεια βελτίωσης των δικών του υπηρεσιών, θα ήταν σε πολύ καλύτερη μοίρα απ' ότι είναι σήμερα. Αφού πληρώνεσαι για την γραμμή γιατί να ασχολήσε με τέτοιου είδους ενέργειες;

Vitruvian78
15-04-13, 22:57
Πολύ απλά κατι που μπορεις να το φτιαξεις σε μια μερα, μπορει να ειναι γραμμη του ΟΤΕ να στο φτιαξει σε τρεις ή και παραπανω, για τους λογους που ανεφερα.....δεν γινεται στον ΟΤΕ να φτιαχνονται αμεσως τα προβλήματα και οταν πας σε εναλλακτικό να σιχτηρίζεις!

dkmaster
16-04-13, 10:17
Για να μην αφορίζουμε και χωρίς λόγο, είναι αρκετές περιοχές στην Ελλάδα που και σε ΟΤΕ να είσαι τα ίδια τραβάς. Και αυτό όχι γιατί βαριούνται οι τεχνικοί αλλά είναι 1 τεχνικός για 3-4 περιοχές.

Θα μου πεις εσένα τι σε νοιάζει; Απλά καλό είναι να το γνωρίζουμε και αυτό.

man0lakis
16-04-13, 14:06
Πολύ απλά κατι που μπορεις να το φτιαξεις σε μια μερα, μπορει να ειναι γραμμη του ΟΤΕ να στο φτιαξει σε τρεις ή και παραπανω, για τους λογους που ανεφερα.....δεν γινεται στον ΟΤΕ να φτιαχνονται αμεσως τα προβλήματα και οταν πας σε εναλλακτικό να σιχτηρίζεις!

Η αλήθεια είναι πως και στον ΟΤΕ να είσαι δεν σε εξυπηρετούν άμεσα, αυτός είναι και ο δεύτερος λόγος πέρα των τιμών που ο κόσμος έχει φύγει από τον ΟΤΕ


Για να μην αφορίζουμε και χωρίς λόγο, είναι αρκετές περιοχές στην Ελλάδα που και σε ΟΤΕ να είσαι τα ίδια τραβάς. Και αυτό όχι γιατί βαριούνται οι τεχνικοί αλλά είναι 1 τεχνικός για 3-4 περιοχές.

Θα μου πεις εσένα τι σε νοιάζει; Απλά καλό είναι να το γνωρίζουμε και αυτό.

δίκιο έχεις, αλλά μιλάμε για το σύνηθες φαινόμενο των καθυστερήσεων - αδιαφορίας και όπως σωστά λες τον πελάτη δεν τον ενδιαφέρει όχι μόνο επειδή πληρώνει, το οποίο από μόνο του είναι αρκετό, αλλά και γιατί δεν του είπε ο ΟΤΕ: να ξέρετε ότι έχουμε μόνο έναν τεχνικό για πολλές περιοχές επομένως όταν εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα στη γραμμή σας θα περιμένετε επ αόριστον.

mjtir3
17-04-13, 08:32
Σημερα ειναι προγραμματισμενη η δευτερη κοινη επισκεψη των τεχνικων στο DSLAM (οτε και hol ) μιας και η πρωτη δεν απεδωσε .

Ο οτε την παραδιδει η hol μετραει και την ξαναβλεπει προβληματικη και πτου απο την αρχη.

Τουλαχιστον δεν ειναι καλωδιακο προβλημα (αφου επαιζε τοσα χρονια η γραμμη) δεν εχει προκυψει δηλαδη οπως λενε και οι ιδιοι και αναμενω ....

Επεμενα για λυση hol γιατι μεχρι σημερα ημουν τυχερος και δεν ειχα προβληματα απο αλλες συνδεσεις αλλα τελικα εσκασε και σε μενα ...

nikolas80p
17-04-13, 10:17
Για να μην αφορίζουμε και χωρίς λόγο, είναι αρκετές περιοχές στην Ελλάδα που και σε ΟΤΕ να είσαι τα ίδια τραβάς. Και αυτό όχι γιατί βαριούνται οι τεχνικοί αλλά είναι 1 τεχνικός για 3-4 περιοχές.

Θα μου πεις εσένα τι σε νοιάζει; Απλά καλό είναι να το γνωρίζουμε και αυτό.

Οχι, έχεις δίκιο, τί θα πει "εσένα τί σε νοιάζει""; Προσωπικά εγκατέλειψα τον ΟΤΕ όχι τόσο για τις τιμές του (που ναι, ήταν τσουχτερές συγκριτικά με τα δεδομένα των άλλων), αλλά κυρίως επειδή είχα βαρεθεί να τσακώνομαι στο τηλεφωνικό κέντρο χωρίς, ποτέ, να εμφανιστεί κανένας. Το πρόβλημα λύθηκε όταν με πήρε τηλ ο γείτονας να μου πει ότι κυκλοφορεί ένας Οτετζής στη γειτονιά για 'ασχετη δουλειά και πήγα και τον τσίμπησα. Θέατρο του παραλόγου δλδ....

mjtir3
17-04-13, 14:17
Τελευταια ενημερωση ...

Διαπιστωθηκε προβλημα-βλαβη στην πορτα που κουμπωνει το καλωδιο απο την πλευρα του ΟΤΕ και εχει ζητηθει εκ νεου η αποκατασταση .

Δηλαδη μετα απο δεκα ημερες και μετα απο δυο συνδιαστικα ραντεβου ειμαστε στο σημειο εκκινησης .

Τωρα πια βλαβη ειχε αποκαταστησει ο τεχνικος του Οτε και μετραγε σωστα το σημα στην αρχη , γιατι μετα το πρωτο συνδιαστικο ραντεβου η HOL δεν ηταν σε θεση να διαπιστωσει αν ολα γινανε σωστα ,

αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι ο καταναλωτης ειναι ξεκρεμαστος

mjtir3
19-04-13, 11:37
Νεα καταλυτικη ημερομηνια 25 Απριλιου ...

Το τηλεφωνο ειναι στην Hol απο τις 9 του μηνος ...

Υπαναχωριση δεν μπορω να κανω , αλλα θα κανω νεα αιτηση φορητοτητας στον Οτε ...

Αρκετα παιξανε με τα νευρα μου και ας τολμισουν να ζητησουν την ρητρα αποδεσμευσης ...

Vitruvian78
19-04-13, 13:59
Κάνε έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ με παραλήπτη & τη hol. Μπορείς να στείλεις την καταγγελία μέσω e-mail ή φαξ και στους δύο. Δίνεις τα στοιχεία της γραμμής (ονομα κατόχου της γραμμής, τον τηλεφωνικό αριθμό της γραμμής) στη συνέχεια περιγράφεις το πρόβλημα και φυσικά ζητάς υπαναχώρηση λόγω αδυναμίας παρόχου να σου προσφέρει τις υπηρεσίες που αιτήθηκες, και πας σήμερα κιόλας σε ένα κατάστημα ΟΤΕ και υποβάλλεις την αίτηση σου για σύνδεση/επανασύνδεση στο δίκτυο του ΟΤΕ άφοβα. Δεν υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσουν χρήματα που έφυγες ύστερα απο όλη αυτή την ταλαιπωρία που σου έχουν δημιουργήσει. Σε λίγες μέρες θα έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα ως δια μαγείας!

mjtir3
21-04-13, 10:46
Κάνε έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ με παραλήπτη & τη hol. Μπορείς να στείλεις την καταγγελία μέσω e-mail ή φαξ και στους δύο. Δίνεις τα στοιχεία της γραμμής (ονομα κατόχου της γραμμής, τον τηλεφωνικό αριθμό της γραμμής) στη συνέχεια περιγράφεις το πρόβλημα και φυσικά ζητάς υπαναχώρηση λόγω αδυναμίας παρόχου να σου προσφέρει τις υπηρεσίες που αιτήθηκες, και πας σήμερα κιόλας σε ένα κατάστημα ΟΤΕ και υποβάλλεις την αίτηση σου για σύνδεση/επανασύνδεση στο δίκτυο του ΟΤΕ άφοβα. Δεν υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσουν χρήματα που έφυγες ύστερα απο όλη αυτή την ταλαιπωρία που σου έχουν δημιουργήσει. Σε λίγες μέρες θα έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα ως δια μαγείας!


Απο τον Οτε μου ειπαν πως η HOL δυσκολα θα δωσει την γραμμη (απο την εμπειρια τους) σε μια νεα αιτηση φορητοτητας , αλλα σε καθε περιπτωση δεν χανω τιποτα ...

Ευχαριστω για την υποδειξη σου ...

Vitruvian78
21-04-13, 13:52
Αυτο που σου ειπανε ειναι πληρη ανοησια. Δεν ξερω με ποιο σκεπτικο στο ειπανε. Τι θα πει δεν θα δωσουν τη γραμμη;; Η γραμμη σου ανηκει και μπορεις ανα πασα στιγμη να αιτηθεις για συνδεση σε οποιοδηποτε παροχο επιθυμεις. Ποσο μαλλον οταν αδυνατουν να σε εξυπηρετησουν. Κανε την αιτηση σου οπως σου ειπα κι αστους να λενε ιστοριες γι αγριους!

mjtir3
29-04-13, 16:58
Την Πεμπτη τελικα ηρθε το τηλεφωνο , αλλα ο συγχρονισμος ηταν κατω του μεσου ορου της περιοχης βαση καταγραφων της εξυπηρετησης πελατων και του τεχνικου τμηματος.

Δεδομενου οτι και η αλλη συνδεση που περναει απο το ιδιο τετρακλωνο καλωδιο του ΟΤΕ ειναι ΗOL παρολου που με την νεα ενεργοποιηση <<εχασε>> 1500 Κbps ειναι κατα 2048 Κbps πιο πανω στο download και 110 Κbps στο upload 814 kbps εναντι 920 Kbps (χαμηλοτερη κατα 89 Κbps οταν ηταν μονη της)

Ηρθε τεχνικος μετρησε ξαναμετρησε χωρις να διαφοροποιηθει το αποτελεσμα.

Σκεφτομαι λοιπον να γυρισω παλι στον OTE για τον λογο οτι με εναν παροχο θα μπορεσω να εχω μεγαλυτερη ευελιξια και ισως τελικα καλυτερο αποτελεσμα .

Ποια ειναι η αποψη σας ?

kwstas mixaletos
30-04-13, 11:40
[QUOTE=mjtir3;5056636]Την Πεμπτη τελικα ηρθε το τηλεφωνο , αλλα ο συγχρονισμος ηταν κατω του μεσου ορου της περιοχης βαση καταγραφων της εξυπηρετησης πελατων και του τεχνικου τμηματος.

Δεδομενου οτι και η αλλη συνδεση που περναει απο το ιδιο τετρακλωνο καλωδιο του ΟΤΕ ειναι ΗOL παρολου που με την νεα ενεργοποιηση <<εχασε>> 1500 Κbps ειναι κατα 2048 Κbps πιο πανω στο download και 110 Κbps στο upload 814 kbps εναντι 920 Kbps (χαμηλοτερη κατα 89 Κbps οταν ηταν μονη της)

Ηρθε τεχνικος μετρησε ξαναμετρησε χωρις να διαφοροποιηθει το αποτελεσμα.

Σκεφτομαι λοιπον να γυρισω παλι στον OTE για τον λογο οτι με εναν παροχο θα μπορεσω να εχω μεγαλυτερη ευελιξια και ισως τελικα καλυτερο αποτελεσμα .

Ποια ειναι η αποψη σας ?[/QUOTE

Προσωπικά είμαι λιγο ρατσιστής με τον ΟΤΕ, οπότε δεν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος να σε συμβουλεύσει. Είχα μέχρι πριν λίγο καιρό, με το σταθερό τηλ. ήμουν ικανοποιημένος, αλλά είχα τρελό θέμα με την connex γι αυτό και έφυγα. (τα έχω περιγράψει αναλυτικά σε άλλο ποστ χτες η προχτές...).
Δεν ξέρω, δες τα οπωσδήποτε σε συνάρτηση με το οικονομικό. Και τις ανάγκες που έχεις βέβαια.

giorg
01-05-13, 17:04
αν διαβάσεις κι αλλα threads παντως θα δεις ότι και οτε να χεις δεν είσαι εξασφαλισμένος ότι θα σου φτιάξουν άμεσα το πρόβλημα, κάπου έγινε βλακεία και το παίζουν κ οι δύο ασχετοι με το προβλημα, ο οτε δεν προλαβαίνει να φτιάξει όλα τα τεχνικά προβλήματα όλων άμεσα, δεν νομίζω ότι κάνει διάκριση εις βάρος των εναλλακτικών για δικό του όφελος

libero1899
02-05-13, 09:29
Τον ΟΤΕ όμως giorg τον βολεύει όλη αυτή η ταλαιπωρία γιατί ο κόσμος τα βάζει τις άλλες εταιρίες δεν νομίζω να μη δίνει προτεραιότητα στις δικές του γραμμές....

mjtir3
09-05-13, 13:32
Τελικα η επιστροφη στον ΟΤΕ ηταν αναποφευκτη .

Το feedback απο διπλανο συνδρομητη που παιρνει απο το ιδιο κατανομεα ηταν ενθαριντικη ..Download σταθερα με 1700 Kbps με παροχο ΟΤΕ ..

Αναμενω εξοπλισμο απο ΟΤΕ και συνδεση για να δω τι ψαρια πιανουμε.

Παντως οι τεχνικοι του ΟΤΕ ηταν πολυ <<αισιοδοξοι>> για το τι να περιμενω ....

xatzikiriakos
09-05-13, 14:28
σου εύχομαι να βγει αληθινή η αισιοδοξία τους, ανεξάρτητα με το ποιος έφταιγε οτε ή hol για την ταλαιπωρία σου.

mjtir3
10-05-13, 17:58
Τελικη καταχωριση και τα συμπερασματα δικα σας .

OTE Συντονισμος upload 1023 download 15700 snr 9.5 πανω και 9 κατω .

Hol Συντονισμος upload 938 download 14500 snr 11.5 πανω και 11 κατω (voip 2 γραμμες) !!!! Ανεβηκε ξαφνικα απο μονο του !!!!!!

Πρακτικα οι ιδιες ταχυτητες με την διαφορα πως στην HOL δεν μπορω να κατεβασω το snr λογω voip.

Τα δυο modems παιρνουν απο την ιδια καμπινα σημα αφου μιλανε απο το ιδιο καλωδιο ...

Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι πως ο ΟΤΕ σαφως εχει το πλεονεκτημα της ευεληξιας στην καμπινα και αν αναλογιστεις οτι η πρωτη συνδεση (voip) <<προλαβε>> καλυτερο κυκλωμα καμποσα χρονια πισω ,

πιστευω οτι ειναι θεμα τυχης που θα πεσει η νεα συνδεση στον εναλλακτικο παροχο.

Ομως η διαφορα στα τιμολογια δεν δικαιολογουν το τελικο προιον που παρελαβα , και βεβαια απαιτουνται διορθωσεις στο κοντινο μελλον ...

Vitruvian78
10-05-13, 23:53
Τελικη καταχωριση και τα συμπερασματα δικα σας .

OTE Συντονισμος upload 1023 download 15700 snr 9.5 πανω και 9 κατω .

Hol Συντονισμος upload 938 download 14500 snr 11.5 πανω και 11 κατω (voip 2 γραμμες) !!!! Ανεβηκε ξαφνικα απο μονο του !!!!!!

Πρακτικα οι ιδιες ταχυτητες με την διαφορα πως στην HOL δεν μπορω να κατεβασω το snr λογω voip.

Τα δυο modems παιρνουν απο την ιδια καμπινα σημα αφου μιλανε απο το ιδιο καλωδιο ...

Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι πως ο ΟΤΕ σαφως εχει το πλεονεκτημα της ευεληξιας στην καμπινα και αν αναλογιστεις οτι η πρωτη συνδεση (voip) <<προλαβε>> καλυτερο κυκλωμα καμποσα χρονια πισω ,

πιστευω οτι ειναι θεμα τυχης που θα πεσει η νεα συνδεση στον εναλλακτικο παροχο.

Ομως η διαφορα στα τιμολογια δεν δικαιολογουν το τελικο προιον που παρελαβα , και βεβαια απαιτουνται διορθωσεις στο κοντινο μελλον ...

Η διαφορα στο snr δημιουργει αυτες τις μικρες διαφοροποιησεις. Αν ζητουσες απο τη hol να σου κατεβαζε το snr, τον ιδιο συγρονισμο θα ειχες. Κι εγω voip εχω αλλα ζητησα να μου χαμηλωσουν το snr, και το εκαναν απροβληματιστα....

balandis
11-05-13, 00:48
χθες το αλλαξα και αγειος ο θεος.στο 9αρακι.....με το ζορι το παλικαρι σου λεω,δεν το δικαιουμαστε στο 9??υπαρχει καπου να το λεει αυτο??

Vitruvian78
11-05-13, 01:42
Πώς σου παει μεχρι στιγμης; Ειδες διαφορα στο συγχρονισμο;

balandis
11-05-13, 05:11
απο 3.900 πιανω 5 .εκανα reset.εχει μειωθει το attenuattion απο κατα μια μοναδα.39,5 σε 38,5,εκανα reset το αφηνω εκει οσο παει.
Uptime: 0 days, 0:07:52

DSL Type: G.992.5 annex A

Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 896 / 5,176

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 796 / 4,960

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 20.98 / 174.76

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12.0 / 20.0

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 22.0 / 38.5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 11.0 / 9.0

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / GSPN

Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0

FEC Errors (Up/Down): 0 / 437

CRC Errors (Up/Down): 1 / 5

HEC Errors (Up/Down): 0 / 8

mjtir3
11-05-13, 09:46
Η διαφορα στο snr δημιουργει αυτες τις μικρες διαφοροποιησεις. Αν ζητουσες απο τη hol να σου κατεβαζε το snr,

τον ιδιο συγρονισμο θα ειχες. Κι εγω voip εχω αλλα ζητησα να μου χαμηλωσουν το snr, και το εκαναν απροβληματιστα....

Η γραμμη η οποια απο OTE τηλεφωνο πηγε HOL double play και γυρισε OTE double play δεν ξεπερασε ποτε τα 820 upload και 11300 download με

ping time στο θεο με συχνες εμφανησεις <<page not found>> και το vpn να κοβεται καθε τοσο και λιγακι. Με χαμηλοτερο SNR εφτασε τα 11800

download αλλα πιο νοημα οταν ηδη χαροπαλευε ?

Η πλακα ειναι οτι η μεταβαση αυτη μου εριξε και τις ταχυτητες και στην ειδη υπαρχουσα συνδεση hol οπως περιγραψει σε προηγουμενη αναρτηση.

Και η HOL ηταν ξεκαθαρη οτι ο ΟΤΕ δεν θεωρει οτι υπαρχει τεχνικο προβλημα σε συνδεσεις με αυτες τις ταχυτητες ενω συμφωνα με το

τεχνικο τμημα του ΟΤΕ η ταχυτητα συνδεσης στην περιοχη των συνδρομητων του κυμαινεται απο 16000 ως 19000 Kbps.

- - - Updated - - -

Δεν προλαβα καλα καλα να τελειωσω την εγγραφη της παραπανω καταχωρισης , οταν ενα SMS εσκασε απο το τεχνικο τμημα του ΟΤΕ λεγοντας οτι

το τεχνικο προβλημα αποκατασταθηκε . Βλεπεται χθες ειχα το θρασος να δηλωσω προβλημα με τις ταχυτητες ...

Τι να εννουσε ο συντακτης οτι το τεχνικο προβλημα αποκατασταθηκε ...

Μια ματια στο status του router παραλιγο να με στειλει ...

Μια ταχυτητα συγχρονισμου που ντρεπομαι να μεταφερω με SNR που δεν πιστευα οτι υπηρχαν.

mikroman
13-05-13, 15:58
Η γραμμη η οποια απο OTE τηλεφωνο πηγε HOL double play και γυρισε OTE double play δεν ξεπερασε ποτε τα 820 upload και 11300 download με

ping time στο θεο με συχνες εμφανησεις <<page not found>> και το vpn να κοβεται καθε τοσο και λιγακι. Με χαμηλοτερο SNR εφτασε τα 11800

download αλλα πιο νοημα οταν ηδη χαροπαλευε ?

Η πλακα ειναι οτι η μεταβαση αυτη μου εριξε και τις ταχυτητες και στην ειδη υπαρχουσα συνδεση hol οπως περιγραψει σε προηγουμενη αναρτηση.

Και η HOL ηταν ξεκαθαρη οτι ο ΟΤΕ δεν θεωρει οτι υπαρχει τεχνικο προβλημα σε συνδεσεις με αυτες τις ταχυτητες ενω συμφωνα με το

τεχνικο τμημα του ΟΤΕ η ταχυτητα συνδεσης στην περιοχη των συνδρομητων του κυμαινεται απο 16000 ως 19000 Kbps.

- - - Updated - - -

Δεν προλαβα καλα καλα να τελειωσω την εγγραφη της παραπανω καταχωρισης , οταν ενα SMS εσκασε απο το τεχνικο τμημα του ΟΤΕ λεγοντας οτι

το τεχνικο προβλημα αποκατασταθηκε . Βλεπεται χθες ειχα το θρασος να δηλωσω προβλημα με τις ταχυτητες ...

Τι να εννουσε ο συντακτης οτι το τεχνικο προβλημα αποκατασταθηκε ...

Μια ματια στο status του router παραλιγο να με στειλει ...

Μια ταχυτητα συγχρονισμου που ντρεπομαι να μεταφερω με SNR που δεν πιστευα οτι υπηρχαν.

για τι νούμερα μιλάς; χάλια ή δεν κατάλαβα καλά;

mjtir3
14-05-13, 08:19
http://www.adslgr.com/forum/threads/728133-SNR-%CE%B1%CF%80%CE%BF-3-%CF%83%CE%B5-9

@ ADSLgr.com All rights reserved.