PDA

Επιστροφή στο Forum : Xrewsh forthnet gia aoristou



electron
24-06-04, 21:31
Καλησπέρα,

Μια ερώτηση. Γνωρίζει κανείς κάθε πότε χρεώνει η forthnet για σύνδεση αορίστου flat? Έχω μια αορίστου κοντά ένα μήνα και ακόμα δεν με έχουν χρεώσει.
Παλιότερα είχα ακούσει από άλλους ISP ότι σε χρεώνουν μετά από δύο μήνες, τους δυο μήνες που πέρασαν + τους δύο επόμενους μήνες.
Ρώτησα τη forthnet μήπως συμβαίνει κάτι ανάλογο και στη δικιά τους περίπτωση και μου το απέκλεισαν λέγοντας ότι θα με χρεώνουν κάθε μήνα στη πιστωτική που τους έδωσα.
Γνωρίζει κάποιος την πολιτική της forthnet σε αυτό το θέμα?

Ευχαριστώ

JohnGR
24-06-04, 21:34
electron, η πολιτική τους είναι αυτή ακριβώς που σου είπαν. Σε χρεώνουν κάθε μήνα στην πιστωτική. Έχουν όμως αναφερθεί μία-δύο περιπτώσεις όπου το "ξέχασαν". Μάλλον το ίδιο συμβαίνει και με σένα. Μην ανησυχείς, θα τα πληρώσεις μαζεμένα :mrgreen:

Για την ιστορία εμένα δεν με έχουν ξεχάσει ακόμη. Καλό ή κακό;

ogenikos
24-06-04, 22:58
Χρεώνουν πάντα τον επόμενο μήνα...

electron
24-06-04, 23:16
Χρεώνουν πάντα τον επόμενο μήνα...

Χρεώνουν πάντα τον επόμενο μήνα, πόσους μήνες?

JohnGR
24-06-04, 23:18
Χρεώνουν τον ΕΝΑ επόμενο μήνα, σου μιλάω από προσωπική εμπειρία.

electron
25-06-04, 01:10
Χρεώνουν τον ΕΝΑ επόμενο μήνα, σου μιλάω από προσωπική εμπειρία.

Ωραία, αυτό είναι ευχάριστο.

Thanks

dantouan
25-06-04, 02:19
Και σε μενα που γινεται η χρεωση μεσω πιστωτικης, ολα καλα, ποτε κανενα προβλημα :D

panos72
25-06-04, 09:24
εδώ μια από τις περιπτώσεις που λέει κι ο JohnGR. 4 μήνες μαζεμένους στην πιστωτική...120€ σύνολο :mrgreen: :mrgreen:

snips
30-06-04, 09:20
Λοιπόν εμένα μόλις είδα ότι με χρεώσανε ΑΦΟΥ είχα διακόψει την σύνδεση αορίστου (τηλεφωνικά ) επειδή πήγα σε TELLAS..

δεν τους πήρα ακόμα....΄δεν πιστεύω να τα χάσω τα λεφτά?

moralas
30-06-04, 11:21
παντως πολυ μαλα#@$% να θες πιστωτικη για να πληρωνεις ενα μηνα. για μενα αυτο ηταν αρκετος λογος να διακοψω και να παω στην acn οπου μπορεις με μια καταθεση στην τραπεζα να πληρωσεις το μηνα σου. ουτε πιστωτικες και μπερδεματα , ουτε δεσμευσεις ουτε τιποτα.

Macgyver
01-07-04, 07:52
Κι εδώ μια από τα ίδια, προτίμησα την ACN όχι τόσο για την τιμή και τις ταχύτητες αλλά για την δυνατότητα να δεσμεύεσαι ΜΟΝΟ για ένα μήνα, χωρίς πιστωτικές, αορίστου και άλλες απατεωνιές.
Μόνο που μοθ τα χουνε πρήξει να μοθ τηλεφωνούνε κάθε 2 μέρες να μου υπενθυμίσουνε ότι τελειώνει ο μήνας (από την 15η μέρα μου τηλεφωνούνε). Στο τέλος τα ακούσανε και ησυχάσανε.
Κάτι άλλο, είδα στα news μόλις τώρα για την κάρτα της forthnet.
με 20 ευρώ, έχεις 1 μήνα + 10 μέρες, με 256ΚΒπσ???!!!
what's the catch?
Αν ισχύει αυτό, το σκέφτομαι σοβαρά, αν ξέρει κανείς περισσότερα ας μας ενημερώσει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.