PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα (?) με live windows messenger



Insomniac
11-04-13, 21:01
Σε μιας φιλης πεταγοταν τελευταια το παρακατω μυνημα και αν παει να το εγκαταστησει της λεει οτι ειναι ηδη εγκατεστημενο....

Αυτο καθε λιγο..

Αυτο εγινε αφου εβαλε μια microdoft lifecam HD3000

Πηγε να κατεβασει τα windows esentials αλλα της ελεγε οτι ηταν ηδη εγκατεστημενα


Εφερα την ιδια καμερα στον δικο μου υπολογιστη και απο την δευτερη μερα τα ιδια μηνυματα...Ειχα εγκαταστησει μονο το windows live mail και το αφαιρεσα και εκανα πληρη εγκατασταση των windows esentials.

Μου πεταγοταν συνεχει το παραθυρο του msn να συσχετισω την καμερα με επαφες που ειχα εκει και δεν ηθελα και τον αφαιρεσαα επιλεκτικα αλλα το μηνυμα ξαναγυρισε

Στης φιλης μου οταν καναμε απεγκατασταση της καμερας σταματησε και το προβλημα..

Αυτα σε windows 7


Τι μπορει να φταιει παιδια ?

ZORO
16-04-13, 13:23
Μάλλον η κάμερα της φίλης σου, επειδή είναι της microsoft, έχει κάποια λειτουργία που γίνεται μόνο σε συνεργασία με το live messenger. Βέβαια ο live messenger νομίζω από χτες ήταν να τερματιστεί η λειτουργία του. Αν και πριν 2 λεπτά που δοκίμασα μου έκανε login. Πάντως στις επόμενες μέρες αυτό δεν θα ισχύει. Ας κοιτάξει η φίλη σου αν στον δικτυακό τόπο της κάμερας έχει βγει κάποιο update που μεταφέρει την συγκεκριμένη λειτουργικότητα στο skype. Η αν έχει επιλογή κατά την εγκατάσταση να μην εγκαταστήσεις την συγκεκριμένη λειτουργία.

Insomniac
16-04-13, 13:29
Ευχαριστω...Το ιδιο μου εκανε κι εμενα στο δικο μου pc που κατεβασα τους τελευταιους drivers απο την επισημη σελιδα...Αυτο πριν 4-5 μερες...
Δεν ειχε επιλογη για messenger ή κατι αλλο.Μακαρι να τελειωνουμε αυτες τις μερες με τον messenger..

@ ADSLgr.com All rights reserved.