PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλή Σύνδεση οτε Ν.κόσμος



vangelisvagman
12-04-13, 16:54
για μεγάλο χρονικό διαστημα με 24 συνδεση double play ταχ. η σύνδεση μου ηταν γυρω στα 17-16 . συνδεση ISDN -ADSL
φέτος πήγε στα 16-15
και πρόσφατα στα 15-14
ετσι οπως παει καποτε θα φτάσει 1-0!!
οι συνθήκες συνδεσης καθως και υπολογιστής-softaware -router -τηλεφωνα και οτιδήποτε υπάρχει στον χώρο για σύνδεση στο net ειναι ακριβώς τα ίδια οπως και πρίν(δεν εχει αλλάξει απολύτως τιποτα)!!!μόνο η σύνδεση του οτε αλλάζει για να μην βαριόμαστε απο την μονοτονία και την πληξη !!!
σε επικοινωνία με οτε = καθαρισμό γραμμής και επανεκ/ση router εχουμε αυτο το αποτέλεσμα
για το οποιο συμφωνα με υπάλληλο οτε θα πρεπει να ειμε ευχαριστημένος διότι υπάρχουν και χειρότερα!!!(να κανω παρτυ δηλαδη !!)
Απαντηση=(μα πως κανεις ετσι για 2 mbps δεν εχει διαφορά το 16 με 14!!!!)

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 14654 kbps
Upstream Rate: 962 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 9 db
Downstream Line Attenuation: 20 db
Upstream Line Attenuation: 4.5 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 21 db

Encapsulation: RFC 2516 PPPoE
Multiplexing: VC
Qos: UBR
Pcr Rate: 0
Scr Rate: 0
Autodetect: Enable
VPI: 8
VCI: 35
Enable: Yes
PVC Status: Up

τι γνωμη εχετε για το θέμα ?:worthy:
υπάρχει καποια λύση?:worthy:
μήπως εχει δικιο η τεχνική υποστήριξη και πρέπει να ειμαι ευχαριστημένος?:clap:
αν βάλω vdsl θα αλλάξει κάτι η μια απο τα ίδια!!?:hmm:

γιατι πληρωνουμε για 24 συνδεση και οτε ακριβωτερα ?μήπως για καλύτερες παρόχες!!!μήπως να φύγουμε απο δω να παμε αλλού ....!!?

nikolas80p
15-04-13, 12:48
Προσωπικά έχω εγκαταλείψει τον ΟΤΕ, αλλά κοίτα το λίγο μήπως είναι θέμα κακής εξυπηρέτησης υπαλλήλου...

man0lakis
16-04-13, 15:31
γιατι πληρωνουμε για 24 συνδεση και οτε ακριβωτερα ?μήπως για καλύτερες παρόχες!!!μήπως να φύγουμε απο δω να παμε αλλού ....!!?

αυτός ο μύθος έχει χρόνια που καταρρίφθηκε. είχε κάποια βάση στην αρχή όταν πρωτοεμφανίστηκαν οι "εναλλακτικοί", αλλά μετά απλά τροφοδοτούταν από τον οτε όπως τώρα οι μεγάλες αλυσίδες αφήνουν υπονοούμενα για παραεισαγωγή των μικρότερων μαγαζιών που πουλάν τα ίδια προϊόντα πολύ χαμηλότερα για να τρομοκρατήσουν τον κόσμο, για τις εγγυήσεις κλπ και να τα στάξουν σ' αυτούς.

FuS
16-04-13, 17:39
O συγχρονισμός σου είναι μια χαρά.
Και για να έχουμε καλό ρώτημα πόσο περίμενες ότι θα έχεις;

Επίσης,

άλλαξε το encapsulation σε LLC (το έχεις στο VC MUX)

Tέλος,


Downstream Line Attenuation: 20 db
Upstream Line Attenuation: 4.5 db

το upstream att με προβληματίζει.

- - - Updated - - -


...οι συνθήκες συνδεσης καθως και υπολογιστής-softaware -router -τηλεφωνα και οτιδήποτε υπάρχει στον χώρο για σύνδεση στο net ειναι ακριβώς τα ίδια οπως και πρίν(δεν εχει αλλάξει απολύτως τιποτα)!!!μόνο η σύνδεση του οτε αλλάζει για να μην βαριόμαστε απο την μονοτονία και την πληξη !!!

Eσύ μπορεί να μην έχεις κάνει καμία (όπως λες) αλλαγή. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν υπήρξε κάποια αλλαγή.

Ναι, άλλη δουλειά δεν έχει ο οτέ -και ο κάθε πάροχος- και θα κάθεται να παίζει με την σύνδεση του καθενός.

Ορισμένοι θα πρέπει να καταλάβουν πως δεν είναι το κέντρο του κόσμου ούτε περιστρέφονται τα πάντα γύρω από αυτούς ;)

vangelisvagman
20-04-13, 18:27
O συγχρονισμός σου είναι μια χαρά.
Και για να έχουμε καλό ρώτημα πόσο περίμενες ότι θα έχεις;

Επίσης,

άλλαξε το encapsulation σε LLC (το έχεις στο VC MUX)

Tέλος,



το upstream att με προβληματίζει.

- - - Updated - - -



Eσύ μπορεί να μην έχεις κάνει καμία (όπως λες) αλλαγή. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν υπήρξε κάποια αλλαγή.

Ναι, άλλη δουλειά δεν έχει ο οτέ -και ο κάθε πάροχος- και θα κάθεται να παίζει με την σύνδεση του καθενός.

Ορισμένοι θα πρέπει να καταλάβουν πως δεν είναι το κέντρο του κόσμου ούτε περιστρέφονται τα πάντα γύρω από αυτούς ;)

1.θα περιμενα να εχω αυτο που ειχα εξ αρχης (διαβασε το κειμενο)
2,το encapsulation σε LLC (το έχεις στο VC MUX) ειναι αυτη η ρυθμιση συμφωνα με υποδειξη τεχνικης υποστ οτε
3,το upstream att με προβληματίζει. δηλαδη?
4,για ποια αλλαγη μιλας οτι εγινε?απο ποιον ?
5,Ορισμένοι θα πρέπει να καταλάβουν πως δεν είναι το κέντρο του κόσμου ούτε περιστρέφονται τα πάντα γύρω από αυτούς
δεν μας χαριζει κατι ο καθε παροχος και ειδικα ο οτε που τον χρυσοπληρωνουμε!! εφοσον πληρωνω ζηταω την αναλογη παροχή υπηρεσιών για την οποια πληρωνω!!
δεν ειναι δικια μου δουλεια να λυνω προβληματα του παροχου --ουτε να γινω τεχνικος!!απλως χρηστης ειμε και θελω να κανω την δουλεια μου!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.