PDA

Επιστροφή στο Forum : καινούριο isdn router;



haris_led
15-04-13, 14:08
Καλησπέρα παιδιά, μετά τα προβλήματα με την isdn γραμμή (http://www.adslgr.com/forum/threads/718749-%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AC%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%B5-ISDN-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AE!) και την επίλυσή τους, το router μας είπε να μας ξαναθυμήσει το ότι είναι προβληματικό και αυτό!
Ανά τακτά διαστήματα κολλάει και δεν επικοινωνεί με κανέναν υπολογιστή του δικτύου, ενώ τα λαμπάκια του αναβοσβήνουν κανονικά!

Ping δεν απαντάει, webui time out, και λοιπά. Οπότε με ανοιγοκλείσιμο από το διακοπτάκι ξανα ζωντανεύει.

Πήρα τηλέφωνο στο 13888 και μου είπαν να πάω σε κάποιον γερμανο/οτεshop/cosmote shop και να πάρω ένα καινούριο.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχετε κανένα router(για isdn γραμμή) στο μυαλό σας από αυτά που δίνει ο οτε για να διαλέξω αν μου δοθεί η ευκαιρία (θα μου δώσουν ότι έχουν απόθεμα στο μαγαζί βέβαια).

Υπάρχει κανένα καλύτερο από τα άλλα; Επίσης μου είπαν θα μας το δώσουν με χρησιδάνειο (το άκουσα και αυτό από τον ΟΤΕ, κρίση παντού :worthy: ).


EDIT: επίσης έχω και ένα draytek vigor αυτά της altec του οποίου μπορώ να φλασάρω και κανένα isdn firmware αλλά δε ξέρω αν θα είναι το ίδιο καλό με κάποιο από τα καινούρια....

@ ADSLgr.com All rights reserved.