PDA

Επιστροφή στο Forum : Δίνει η Wind Annex-M;



malakudi
16-04-13, 11:44
Σε κάποια μηνύματα στο φόρουμ αναφέρεται ότι έχουν συνδεθεί κάποιοι με Annex M στη Wind. Δίνει η Wind τέτοια υπηρεσία και υπό ποιες προϋποθέσεις;
Δοκίμασα σε γραμμή στο κέντρο Κων/πολεως Πάτρας αλλά δε συγχρονίζει σε Annex M.

nutrialex
16-04-13, 15:57
122739

Σε μένα στη Αθήνα δουλεύει. Απλά άλλαξα στις ρυθμίσεις το adsl2+ σε adslM και μου δούλεψε. Δεν έκανα κάτι άλλο στις ρυθμίσεις. Έχασα 2ΜΒ στο down αλλά κέρδισα 1ΜΒ up.

malakudi
16-04-13, 19:52
Θα δοκιμάσω πάλι με άλλο dsl modem (τώρα έχω ένα Vigor 120 σε bridge mode). Έχεις απλό double play με δυναμική ip;

mephisto
16-04-13, 21:20
Αθήνα vigor2710n έκανα αλλαγη σε m αλλά είδα καμία αλλαγη στο up,απλά έπεσε το download.

nutrialex
17-04-13, 09:06
Απλό double play αλλά χρησιμοποιώ ξεχωριστώ router modem. Για modem έχω το Netfaster 1 της HOL. Δεν έχω δοκιμάσει άλλο modem.

eg29
17-04-13, 10:02
επειδή δεν καταλαβα καλά το ερωτημα, αν το ρουτερ μας υποστηριζει annex m μπορουμε να έχουμε 2 mb upload χωρις να κανουμε καποια σχετικη αιτηση στη wind ?

theopan
17-04-13, 11:08
επειδή δεν καταλαβα καλά το ερωτημα, αν το ρουτερ μας υποστηριζει annex m μπορουμε να έχουμε 2 mb upload χωρις να κανουμε καποια σχετικη αιτηση στη wind ?

Όχι. Σε κάποια dslam ίσως δουλεύει. Σε εμένα και σε 2-3 άλλους γνωστούς πάντως με Wind, ακόμα και να γυρίσουμε το ρούτερ σε Annex M δεν αλλάζει απολύτως τίποτα.

nikolas80p
17-04-13, 11:51
Σε κάποια μηνύματα στο φόρουμ αναφέρεται ότι έχουν συνδεθεί κάποιοι με Annex M στη Wind. Δίνει η Wind τέτοια υπηρεσία και υπό ποιες προϋποθέσεις;
Δοκίμασα σε γραμμή στο κέντρο Κων/πολεως Πάτρας αλλά δε συγχρονίζει σε Annex M.

Αθήνα ίσως, επαρχία αποκλείεται...

malakudi
17-04-13, 16:28
Οπότε για να συνοψίσουμε, δεν υπάρχει σαν extra υπηρεσία, απλώς σε κάποια DSLAM υπάρχει σαν επιλογή η οποία είναι ανοικτή για όποιον θέλει να δοκιμάσει. Κοινώς, αν σου κάτσει, έκατσε. Σωστά;

hajis
04-05-15, 14:47
Τελικά έχουμε μάθει αν υποστηρίζεται το Annex-m από την Wind μετά από τόσο καιρό ; Ρωτάω γιατί πήγα πριν ένα μήνα στην Wind και δεν μπορώ να πω ότι είμαι πλήρως ευχαριστημένος , ίσως όμως αν το γυρνούσαν σε annex-m έφτιαχναν λίγο τα πράγματα.Επίσης όσες φορές τους το έχω πει στο τηλέφωνο μου λένε τα δικά τους.

nutrialex
10-05-15, 17:32
Είπαμε, δίνει σε λίγους τυχερούς εν αγνοία τους. Πρέπει να δοκιμάσετε για να δείτε αν είστε τυχεροί και εσείς.
155026

HellV1L
10-05-15, 23:30
παιδια το οτι συγχρονιζετε τοσο δεν σημαινει οτι και απο WIND θα ανεβαζετε τοσο...

μπορει να ειναι κλειδωμενο στην μερια της WIND

καντε καμια δοκιμη να δουμε και οι υπολοιποι

geoavlonitis
21-06-15, 13:16
Εγώ δεν μπορώ καν να συγχρονίσω σε annex m στην Κέρκυρα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.