PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol, Ιστορίες τρόμου και τρελλας.......



lazy
22-01-07, 12:13
Έχουν αρχίσει πάλι οι παράλογες χρεώσεις από την μεριά της HOL.
Συγκεκριμένα είδα στην κάρτα μου μια χρέωση 129 ευρώ. Ρωτώντας στην εξυπηρέτηση πελατών με ενημέρωσαν πως έχουν χρεωθεί εκτός από την τηλεφωνία και οι συνδρομές ADSL από τον Ιούλιο (δεν είμαι σίγουρος για τον μήνα ) μέχρι τώρα.
Εδώ πιστεύω πως πρέπει να δώσω το ιστορικό των λαθών της HOL :


Τον Οκτώβριο του 2005 κάνω αίτηση στο broadband pack 100
Τον Δεκέμβριο (τέλη) 2005 κάνω αίτηση για μετάβαση στο 300

Το Ιανουάριο 2006 με χρεώνουν 580 ευρώ (την συνδρομή για ένα χρόνο) παρόλο που είχα επιλέξει αορίστου συνδρομή (με τον μήνα πληρωμή). Τα χρήματα πιστώθηκαν μετά από διαμαρτυρία μου και με χρέωσαv το συγκεκριμένο ποσό δια 12 (πράγμα για το οποίο δεν είχα υπογράψει ποτέ να πιστωθεί στην κάρτα μου-εγώ υπέγραψα για το πόσο που αντιστοιχεί στον τρέχον μήνα, όχι για 12 άτοκες…..)

Το Μάρτιο εκμεταλλευόμενος μια προσφορά που είχαν επέστρεψα τον εξοπλισμό μου και η συνδρομή μειώθηκε στα 22.5 ευρώ. Η χρέωση στην κάρτα όμως παρέμενε στα 48 ευρώ .Έτσι βγήκε στην φόρα η παραπάνω πατάτα που κάνανε .
Μετά από διαμαρτυρίες το ποσό που αντιστοιχούσε στην διαφορά μου επιστράφηκε με τον όρο πως θα πλήρωνα τα 48 ευρώ (που αντιστοιχούσαν στην μηνιαία συνδρομή με το τιμολόγιο του Ιαν/2006) μέχρι την λήξη της χρέωσης (η οποία πρέπει να τελείωνε τον Ιανουάριο 2007-τώρα δηλαδή).

Αυτά όλα εμένα μου λένε πως έχω συνδρομή περίπου μέχρι τον Φεβρουάριο 2007.Και για κανένα λόγο δεν πρέπει να χρεώνομαι την ίδια συνδρομή 2 φορές……

Δεν ξέρω αν πλέων θέλω να συνεχίσω να είμαι πελάτης της συγκεκριμένης με όλα αυτά τα παραπάνω. Δεν πλακώνομαι τα Ρ2Ρ , χρησιμοποιώ την σύνδεση για επαγγελματικούς λόγους και αυτός είναι ο μόνος λόγος που τους ανέχομαι ακόμα.
Αυτό που δεν θέλω είναι να μείνω χωρίς σύνδεση για κανένα μήνα.
Μπορεί κάποιος αν ξέρει να μου πει ποια εταιρία είναι η καλύτερη εταιρία για μετάβαση από άποψη χρόνου ενεργοποίησης?
Σε ποία οργάνωση καταναλωτή μπορώ να απευθυνθώ ?

ssonic
22-01-07, 12:19
Αν δεν λύσεις το θέμα με το λογιστήριο της HOL, τότε κάνε καταγγελία στην EETT με όλο το ιστορικό και το πόσα χρήματα ζητάς να σου επιστραφούν.

Αν τώρα αποφασίσεις να κόψεις την HOL, την ταχύτερη ενεργοποίηση την προσφέρει το Conn-X του ΟΤΕ για το οποίο τρέχει και προσφορά δωροεπιταγής 50€ μέχρι τέλος του μήνα. Τα 768 θα σου κοστίζουν 19,50€/μήνα τελική τιμή και η μόνη υποχρέωσή σου θα είναι να παραμείνεις για τουλάχιστον 6 μήνες. Αυτά :)

lazy
28-03-07, 08:38
Η αποθέωση της ανικανότητας: μετά απο την επιστροφή που μου έκαναν τελικα στις αρχες του Μαρτη , είχε παραμείνει ενα ticket στο συστημα τους και αυτη τη στιγκή με έχουν αποσυνδέσει απο τον φορεα ADSL . Μετά από ενα σαβατοκύριακο στα τηλε΄φωνα με τους ανικανους της για να μην σβηστείΗΟL μου ομολόγησαν πως τους ξέφυγε........
Εκανα ήδη ενα γράμμα στην ΕΕΤΤ γνωστοποιώντας τα ευτράπελα της εν λόγω εταιρίας και ακολουθούν καταγγελίες σε οργανώσεις καταναλωτή (δεν ξερω ποιές όμως....) μόλις έχω στα χέρια μου τα statements της πιστωτικής μου , ώστε να είμαι ακριβής ως προς τις ημερομηνίες των συμβάντων.
Θα είχα πάει forthnet ήδη αλλά χρειάζεται ενας μήνας χωρίς σύνδεση , πράγμα για τα δικά μου (επαγγελματικά) δεδομένα δεν προβλέπεται.....
Αυτό που δεν ξέρω είναι ποσος είναι ο χρόνος που θα χρειαστεί ηHOL απο την στιγμή που θα ζητήσω αποσύνδεση μέχρι την στιγμή που θα το έχει κάνει.......

@ ADSLgr.com All rights reserved.