PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα συνδεση ιντερνετ-τηλεφωνου



nicolaos
17-04-13, 06:52
26/3 εκανα αιτηση για νεα συνδεση ιντερνετ-τηλεφωνου σε χωριο χωρις ονομασια οδων και αριθμων,η wind τη δεχτηκε ο οτε την σταματησε, στο υπαρχων σπιτι υπαρχει γραμμη οτε στο πρωτο οροφο.Οποιος κανει αιτηση στον γερμανο-οτε σε λιγες ημερες μπαινει γραμμη χωρις ονομασια οδων και αριθμων.Μετα απο αυτη την κατασταση εδωσα ονομα και αριθμο εγινα και νονος για να ερθει ο τεχνικος του οτε να δει οτι υπαρχει γραμμη ελευθερη.....οταν θα εχω νεωτερα και γραμμη θα ξανα γραψω.

DSLaManiaC
18-04-13, 01:36
Αυτό είναι πρόβλημα από πάντα.

Στην επαρχία υπάρχει ένα μπάχαλο με τις οδούς και δημιουργείται συχνά πρόβλημα. Το έχω ακούσει πολλές φορές να συμβαίνει.

nicolaos
24-04-13, 07:22
26/3 εκανα αιτηση για νεα συνδεση ιντερνετ-τηλεφωνου σε χωριο χωρις ονομασια οδων και αριθμων,η wind τη δεχτηκε ο οτε την σταματησε, στο υπαρχων σπιτι υπαρχει γραμμη οτε στο πρωτο οροφο.Οποιος κανει αιτηση στον γερμανο-οτε σε λιγες ημερες μπαινει γραμμη χωρις ονομασια οδων και αριθμων.Μετα απο αυτη την κατασταση εδωσα ονομα και αριθμο εγινα και νονος για να ερθει ο τεχνικος του οτε να δει οτι υπαρχει γραμμη ελευθερη.....οταν θα εχω νεωτερα και γραμμη θα ξανα γραψω.

Στις 11/4 ηρθε ο οτε και διαπιστωσε οτι γραμμη υπαρχει,στις 19/4 η wind μου ειπε οτι στις 23/4 ο οτε θα παραδωσει τη γραμμη και σε δυο ημερες θα ερθει τεχνικος της wind να μετρησει και συνδεσει τη γραμμη,στις 23/4 ο οτε στην wind εδωσε νεα ημερομηνια για τις 25/4....[συνεχιζεται]

nicolaos
30-04-13, 20:13
Στις 11/4 ηρθε ο οτε και διαπιστωσε οτι γραμμη υπαρχει,στις 19/4 η wind μου ειπε οτι στις 23/4 ο οτε θα παραδωσει τη γραμμη και σε δυο ημερες θα ερθει τεχνικος της wind να μετρησει και συνδεσει τη γραμμη,στις 23/4 ο οτε στην wind εδωσε νεα ημερομηνια για τις 25/4....[συνεχιζεται]

Στις 26/4 ο οτε παρεδωσε τη γραμμη,απο εκεινη την ημερα εχω τηλεφωνο αλλα ιντερνετ το περιμενω ακομα με την δικαιολογια οτι ο εξωτερικος συνεργατης της περιοχης ΗΛΕΙΑΣ ειναι ενας και δεν προλαβαινει να συνδεει γραμμες, μου εδωσαν πιθανο ραντευου για την πεμπτη 2/4 τους ειπα οτι η γραμμη δουλευει κανονικα απο την στιγμη που τους μιλω απο το νουμερο μου το μοντεμ συγχρονιζει με στατιστικα κανονικα και δειχνει οτι υπαρχει ιντερνετ,τους εχω παρει 3 φορες τηλ και περνω μονο υποσχεσεις , συγνωμες με δικαιολογιες

iznodur
30-04-13, 20:51
Μην ανησυχείς φίλε μου σύντομα πιστεύω θα συνδεθείς, τι είναι άλλωστε λίγη αναμονή μπροστά τα 100άρια που δίναμε στον ΟΤΕ;

nicolaos
01-05-13, 16:21
Σημερα ηρθε ο τεχνικος της wind εδωσε το οκ μαζι με ιντερνετ
Link Status Connected
Rate (Up/Down) 1021/13974 kbps
Noise Margin (Up/Down) 10.6/8.9 dB
Modulation Type ADSL_2plus
Line Attenuation (Up/Down) 12/20.8 dB
Output Power (Up/Down) 12.3/18.2 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down) 1059/14436 kbps
Interleave depth 4
Annex Type AnnexA
CRC errors 5

Helene
10-05-13, 16:13
Μην ανησυχείς φίλε μου σύντομα πιστεύω θα συνδεθείς, τι είναι άλλωστε λίγη αναμονή μπροστά τα 100άρια που δίναμε στον ΟΤΕ;

πες το ψέμματα.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.