PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα συγχρονισμού ADSL πριν τα συμβόλαια ZISTO



nickpgr
22-01-07, 16:08
Καλημέρα παιδιά.

Πριν συμπληρώσω τα συμβόλαια της TELLAS περί ZISTO
η γραμμή μου είχε πάψει να λειτουργεί, δε συγχρόνιζε η ADSL γενικότερα.

Ήταν να ενεργοποιηθώ 02/01 αλλά τώρα μου λένε ως επίσημη δικαιολογία ότι το πρόβλημα είναι ο ΟΤΕ λόγω φορητότητας.

Υπάρχει κανείς με παρόμοια κατάσταση και να έχει ενεργοποιηθεί?

giorgos76
22-01-07, 17:40
Σόρρυ αλλά δεν κατάλαβα κάν τι ρωτάς

nickpgr
22-01-07, 17:54
Πριν υπογράψω τα συμβόλαια για το ZISTO η ADSL γραμμή μου που ήταν στον ΟΤΕ σταμάτησε να συγχρονίζει.

Και τώρα με το αίτημα της φορητάς βρίσκεται σε αναμονή αυτή τη στιγμή και έχει καθυστερήσει.

Απλά το ερώτημα μου είναι αν είχε κάποιος ήδη πρόβλημα στη γραμμή του και που να έχει ενεργοποιηθεί από TELLAS.

PS: Έχω εξοπλισμό, έχω activationid αλλά πιθανόν το πρόβλημα εντοπίζεται στο κύκλωμα της γρμμής μου.

nnn
22-01-07, 22:28
Για να βάλεις Zisto πρέπει να κοπεί η προγηούμενη Adsl που είχες,αυτό έχει γίνει αλλά ακόμα δεν σε έχουν μεταφέρει στην Tellas.

nickpgr
23-01-07, 17:12
Βασικά είχα από πριν πρόβλημα με τη γραμμή μου και περιμένω από τον ΟΤΕ να βάλει τους τεχνικούς του να μου αλλάξουν πόρτα κλπ. γιατί οι μετρήσεις από τη ΤΕΛΛΑΣ βγήκανε χάλια.
Αυτή είναι και η τελευταία επίσιμη ανακοίνωση της ΤΕΛΛΑΣ

Σήμερα έκανα καταγγελεία στον ΟΤΕ λόγο του χρόνου διάρκειας μέχρι την υλοποίηση.

Υπομονή. ΟΤΕ δε ξαναπάω. Ας περιμενω και άλλο τόσο. Θα χαλαστώ θα σπαστώ αλλά ΟΤΕ ψόφα.

adynaton
23-01-07, 17:53
:oops:

Αν έχεις πρόβλημα στο καλώδιο χαλκού τότε Ζήσε Μάη μου να φάς τριφύλλι......

nickpgr
23-01-07, 18:06
Χα και εγώ αυτό βλέπω... θα αρχίσω να φεύγω με άδειες από τη δουλεία να ξεχνιέμαι :p

ΟΤΕ πάντως μακριά. Τα προβλήματα τα έτρωγα επί χρόνια. Δε πειράζει και λίγη αποτοξήνωση από το Internet. Χαλαστικό μεν ...... :hmm: θα σκεφτώ κάτι άλλο αργότερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.