PDA

Επιστροφή στο Forum : Κανένας με 8Mbit υπάρχει?



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7]

HellV1L
13-02-07, 21:43
χμμμμμμμμμμμμμμμ..... δεν βλεπω κανεναν να λεει τοιποτα για το πως τα παει με τα p2p...

η εχουν απορροφηθει τελειως η κατι δεν παει καλα...

nm96027
13-02-07, 21:50
χμμμμμμμμμμμμμμμ..... δεν βλεπω κανεναν να λεει τοιποτα για το πως τα παει με τα p2p...

η εχουν απορροφηθει τελειως η κατι δεν παει καλα...

Απο τους "παλιους" της shared LLU, εγω δεν εχω πρόβλημα, και ουτε κάποιος αλλος-απο οσο εχω διαβασει εχει πρόβλημα. Αρα ουτε και οι καινουργιοι θα πρεπει να εχουν...

Tem
13-02-07, 22:48
χμμμμμμμμμμμμμμμ..... δεν βλεπω κανεναν να λεει τοιποτα για το πως τα παει με τα p2p...

η εχουν απορροφηθει τελειως η κατι δεν παει καλα...
δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

HellV1L
13-02-07, 23:19
ναι ωραια... αλλα τι ταχυτητες πιανουν αυτοι με τα 8? δεν εχει ποσταρει κανεις screenshots...

Tem
13-02-07, 23:46
ναι ωραια... αλλα τι ταχυτητες πιανουν αυτοι με τα 8? δεν εχει ποσταρει κανεις screenshots...
έχουν αναφερθεί ταχύτητες και είναι καλές . Οπως είναι καλές και στις 4άρες.

nm96027
14-02-07, 00:34
ναι ωραια... αλλα τι ταχυτητες πιανουν αυτοι με τα 8? δεν εχει ποσταρει κανεις screenshots...

Αν εννοεις ftp τοτε όσοι εχουν ενεργοποιηθεί, εχουν αναφέρει (σε ικανο αριθμο posts) πως πιάνουν τις προβλεπομενες ταχύτητες της γραμμής τους. Δεν εχουν ποστάρει scrennshots όντως, αλλα δεν νομίζω οτι το αποφεύγουν ή ότι εχουν κάτι να κρυψουν. Έτσι δεν ειναι?;)
Αν παλι εννοείς ταχύτητες απο p2p, ειναι γνωστό πως μονο ενδεικτικες δεν ειναι...

Edit: μολις κατεβασα το Nero 7 απο ftp, με 430kb/s ενω το μεσημερι "προσγειώθηκε" στον υπολογιστή μου μεσω emule, το τελευταιο παρα πεντε me ταχύτητες ~80kb/s.

euri
14-02-07, 00:46
ναι ωραια... αλλα τι ταχυτητες πιανουν αυτοι με τα 8? δεν εχει ποσταρει κανεις screenshots...

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=999871&postcount=275

furious99
14-02-07, 02:53
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=999871&postcount=275

Αυτός όταν έκανε αίτηση δήλωσε άραγε mod του adslgr (με ότι αυτό συνεπάγεται...)?

Άσχετο, αλλά σε άλλο forum ένας πρώην συνδρομητής Οτενετ και νυν 4άρας από Tellas που συνδέθηκε μετά από 4 ΜΗΝΕΣ (!) δήλωσε ότι άξιζε τον κόπο η αναμονή... πως μας κατάντησαν...:what:

tolisp
14-02-07, 04:09
Εγώ πόσταρα screenshot από την πρώτη νύχτα!
Αν θυμάμαι καλά 850 Kbps...Ένα αρχείο 16 Mega αν θυμάμαι καλά το κατέβασα σε 19sec Γενικά κυμαίνεται 800-850 που νομίζω είναι καλά:)
Με p2p όσο και αν σας φαίνεται περίεργο δεν ασχολούμαι αλλα όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω μονο ενδεικτικό δεν είναι...

jar76
14-02-07, 09:57
Κι εγώ όσες φορές έχω κατεβάσει κάτι είμαι σταθερά πάνω από 800 KB/sec. Όχι μόνο από το ftp.ntua.gr αλλά και από εξωτερικό (π.χ. Microsoft). Δεν έχω παράπονο. Απλώς δεν ποστάρει screenshots γιατί δε θεωρώ ότι πρέπει και να το αποδείξω. Από p2p δεν μπορώ να σας πω εντυπώσεις γιατί κατεβάζω σπανιότατα.

Tem
14-02-07, 12:05
.....Με p2p όσο και αν σας φαίνεται περίεργο δεν ασχολούμαι αλλα όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω μονο ενδεικτικό δεν είναι...


................... Από p2p δεν μπορώ να σας πω εντυπώσεις γιατί κατεβάζω σπανιότατα.

Αν όλοι ο χρήστες ακολουθούσαν την ίδια τακτική είναι σίγουρο ότι τα δίκτυα δεν θα ήταν υπερφορτωμένα από το υπερβολικό κατέβασμα - ανέβασμα ;)

mamep
14-02-07, 12:41
Αν εννοεις ftp τοτε όσοι εχουν ενεργοποιηθεί, εχουν αναφέρει (σε ικανο αριθμο posts) πως πιάνουν τις προβλεπομενες ταχύτητες της γραμμής τους. Δεν εχουν ποστάρει scrennshots όντως, αλλα δεν νομίζω οτι το αποφεύγουν ή ότι εχουν κάτι να κρυψουν. Έτσι δεν ειναι?;)
Αν παλι εννοείς ταχύτητες απο p2p, ειναι γνωστό πως μονο ενδεικτικες δεν ειναι...

Edit: μολις κατεβασα το Nero 7 απο ftp, με 430kb/s ενω το μεσημερι "προσγειώθηκε" στον υπολογιστή μου μεσω emule, το τελευταιο παρα πεντε me ταχύτητες ~80kb/s.

Μην ξεχνάς ότι πρέπει να έχει κ λίγο bw η πηγή σου.... ¨Ετσι τα ftp απο τα Πανεπιστήμια πιάνουν peak.

naftis
14-02-07, 13:12
Καλησπερα σας
Παντος εδω στην βουλα ενω στιν προσφορα τους ηταν 8χ τωρα που μας δωσανε το ρουτερ τους.
η Ταχυτητα ειναι στα 2χ σταθερα και οχι στα 8χ, (που ειχαμε παρη) μας Κοροϊδευουν.

Πιστευω να μιν ειναι και αλλοι providers οπως Η ON..... K.L.P.;)

ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΤΙΝ ON TEL ΓΙΑ 10ΜΠΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΟΣΟΥΝ 10Χ ΚΑΙ ΟΧΙ 4-5Χ Η 2Χ.

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΚΥΡΩΣΑΝΕ ΤΙΝ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ.
ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΪΔΙΑ..ΑΠΟ 8Χ ΣΕ 2Χ.

harris
14-02-07, 13:24
Καλησπερα σας
Παντος εδω στην βουλα ενω στιν προσφορα τους ηταν 8χ τωρα που μας δωσανε το ρουτερ τους.
η Ταχυτητα ειναι στα 2χ σταθερα και οχι στα 8χ, (που ειχαμε παρη) μας Κοροϊδευουν.

Aπό την HOL τις σου λένε; Μίλησες μαζί τους;

Αν έχεις συγχρονίσει στα 2Mbps σημαίνει ότι είσαι σε ΑΡΥΣ γραμμή και όχι σε shared LLU :hmm:

naftis
14-02-07, 13:44
HARRIS

ΑΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 8Χ ΑΛΑ ΙΣΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ 2Χ ΠΧ. ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΑ 8Χ.

ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ 2Χ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΧ.
30 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 8Χ.
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΝΑΜΕ UPDATE TO FIRMWARE TOY ROUTER ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ROUTER TOUS.
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΙ EXTRA FILTRO (SPLIT) ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΑ 8Χ.
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΗΡΑΜΕ ΤΗΛΕ. ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 2Χ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ 8Χ.
ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΥΡΩΘΗΚΑΝ ΟΛΑ.

nm96027
14-02-07, 13:46
Καλησπερα σας
Παντος εδω στην βουλα ενω στιν προσφορα τους ηταν 8χ τωρα που μας δωσανε το ρουτερ τους.
η Ταχυτητα ειναι στα 2χ σταθερα και οχι στα 8χ, (που ειχαμε παρη) μας Κοροϊδευουν.

Πιστευω να μιν ειναι και αλλοι providers οπως Η ON..... K.L.P.;)

ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΤΙΝ ON TEL ΓΙΑ 10ΜΠΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΟΣΟΥΝ 10Χ ΚΑΙ ΟΧΙ 4-5Χ Η 2Χ.

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΚΥΡΩΣΑΝΕ ΤΙΝ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ.
ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΪΔΙΑ..ΑΠΟ 8Χ ΣΕ 2Χ.

Με συγχωρείτε κιόλας, αλλα χάνω κάποιο επεισόδιο μάλλον: ουτε η HOL ουτε η ΟΝ καλύπτει την Βούλα (αζ φαρ, αζ αϊ νοου). Δεν σας το είπε το τμήμα πωλήσεων της HOL? Και καλα εκει μεσα κυκλοφορουν άνθρωποι* με IQ μειον 400 richter, εσεις δεν ρίξατε μια ματιά στον wizard της ΗΟL?:hmm:

*Παίρνω χθες τηλεφωνο για να ρωτήσω για την 4αρα του γραφειου, κανω την βλακεία να συνδεθω στο τμήμα πωλησεων του Hibox και οχι στο τμήμα εξυπηρετησης πελατων, λεω την ιστορία ("τί γίνεται με την ενεργοποίηση των 4mbps?") και μου απαντάει η γυναίκα-κάστορας : "μα δεν δίνουμε 4mbps!Αποκλειεται". Ευτυχως καθόμουν! Της λεω "Αποκλείεται να αποκλειεται". Μου απαντάει: "Δινουμε 1mbps και το τετραπλασιαζουμε, δλδ δίνουμε 4Χ1!" Και τις απαντάω "Δλδ όταν εσεις σχολάτε στις 4 το απογευμα τί λετε?Σχολάω στις 4Χ1?". Ελεος!

lewton
14-02-07, 13:54
*Παίρνω χθες τηλεφωνο για να ρωτήσω για την 4αρα του γραφειου, κανω την βλακεία να συνδεθω στο τμήμα πωλησεων του Hibox και οχι στο τμήμα εξυπηρετησης πελατων, λεω την ιστορία ("τί γίνεται με την ενεργοποίηση των 4mbps?") και μου απαντάει η γυναίκα-κάστορας : "μα δεν δίνουμε 4mbps!Αποκλειεται". Ευτυχως καθόμουν! Της λεω "Αποκλείεται να αποκλειεται". Μου απαντάει: "Δινουμε 1mbps και το τετραπλασιαζουμε, δλδ δίνουμε 4Χ1!" Και τις απαντάω "Δλδ όταν εσεις σχολάτε στις 4 το απογευμα τί λετε?Σχολάω στις 4Χ1?". Ελεος!
:worthy: :worthy: :worthy:

:rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol: :lol:

Θεός!

naftis
14-02-07, 13:56
ΦΙΛΕ
ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΚΑΝΤΡΑ ΑΠΟ 9670ΧΧΧ ΚΑΙ ΑΠΟ 89ΧΧ ΤΟ
96 ΚΕΝΤΡΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ 8Χ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ.(ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ).

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ON ΜΕΝΩ ΣΤΟΝ ΧΟΛΑΡΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΑ 10Χ.

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΝΑ ΣΤΗΝ ΛΥΣΩ

:)

harris
14-02-07, 13:56
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΗΡΑΜΕ ΤΗΛΕ. ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 2Χ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ 8Χ.
ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΥΡΩΘΗΚΑΝ ΟΛΑ.

Δεν καταλαβαίνω... σου είχανε πει από το τμήμα πωλήσεων του HiBox ότι καλύπτουν την περιοχή σου με 8Mbps;!!!

Και μην γράφεις με κεφαλαία παρακαλούμε :)


και μου απαντάει η γυναίκα-κάστορας : "μα δεν δίνουμε 4mbps!Αποκλειεται". Ευτυχως καθόμουν! Της λεω "Αποκλείεται να αποκλειεται". Μου απαντάει: "Δινουμε 1mbps και το τετραπλασιαζουμε, δλδ δίνουμε 4Χ1!" Και τις απαντάω "Δλδ όταν εσεις σχολάτε στις 4 το απογευμα τί λετε?Σχολάω στις 4Χ1?". Ελεος!

Έλεοc πια!!! Ήμαρτον!!!................

nm96027
14-02-07, 14:04
.... Και τις απαντάω "Δλδ όταν εσεις σχολάτε στις 4 το απογευμα τί λετε?Σχολάω στις 4Χ1?". Ελεος!

Μετα που εκλεισα το τηλεφωνο σκέφτηκα να την ξαναπάρω να τις κανω προταση γαμου. Τετοιες γυναίκες δεν τις βρίσκεις κάθε μέρα...


ΦΙΛΕ
ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΚΑΝΤΡΑ ΑΠΟ 9670ΧΧΧ ΚΑΙ ΑΠΟ 89ΧΧ ΤΟ
96 ΚΕΝΤΡΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ 8Χ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ.(ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ).

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ON ΜΕΝΩ ΣΤΟΝ ΧΟΛΑΡΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΑ 10Χ.

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΝΑ ΣΤΗΝ ΛΥΣΩ

:)

Δηλαδή εσυ το τσέκαρες στον wizard και σου εβγαλες διαθεσιμότητα...Οκ. Πάσο.
Οσο για την ΟΝ,εφοσον είπες οτι εισαι στον Χολαργο δεν εχω καμμια απορια. Πάσο και εδω.

naftis
14-02-07, 14:09
ναι harris

οκ για τα κεφαλαία .

φυσικά και μας είπαν για 8χ γιατί τότε είχε τα 8χ τώρα δεν τα έχει.
όπως είπα μας δώσανε και extra filtro γιατί δεν είχαμε 8χ και όταν καταλάβανε το τι κάνανε
μας είπαν είναι στα 2χ (φυσικά μετά από μέρες το κατάλαβαν)

Φισικα εδω εχουμε 3 εταιριες με 2χ την καθε μια. και εδω ειμαι Domain Admin.

HellV1L
14-02-07, 16:39
έχουν αναφερθεί ταχύτητες και είναι καλές . Οπως είναι καλές και στις 4άρες.


http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=999871&postcount=275


Εγώ πόσταρα screenshot από την πρώτη νύχτα!
Αν θυμάμαι καλά 850 Kbps...Ένα αρχείο 16 Mega αν θυμάμαι καλά το κατέβασα σε 19sec Γενικά κυμαίνεται 800-850 που νομίζω είναι καλά:)
Με p2p όσο και αν σας φαίνεται περίεργο δεν ασχολούμαι αλλα όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω μονο ενδεικτικό δεν είναι...


Κι εγώ όσες φορές έχω κατεβάσει κάτι είμαι σταθερά πάνω από 800 KB/sec. Όχι μόνο από το ftp.ntua.gr αλλά και από εξωτερικό (π.χ. Microsoft). Δεν έχω παράπονο. Απλώς δεν ποστάρει screenshots γιατί δε θεωρώ ότι πρέπει και να το αποδείξω. Από p2p δεν μπορώ να σας πω εντυπώσεις γιατί κατεβάζω σπανιότατα.


για P2P μιλαω................. αν δεν κατεβαζε και απο ftp στο max θα ηταν για τα μπ@ζ@

harris
14-02-07, 16:48
για P2P μιλαω.................

Aν το Ρ2Ρ έχει feeding κατεβάζεις άριστα, μέχρι και στο τέρμα της ταχύτητάς σου ;)

tolisp
14-02-07, 18:29
προφανώς αφού... p2p σημαίνει point to point!
το ένα point (εσύ) έχεις 8M ... πως μπορείς να ξέρεις αν το άλλο point έχει 56ari "μοντεμακι" η T1 ?

Ο καθένας κάνει την χρήση που τον ενδιαφέρει (αναφέρομαι στον φίλο που είπε για εμάς που δεν ασχολούμαστε με p2p)
Προσωπικά έχω κάπου 10000 CD και αλλα 14000 βινύλια και επειδή ασχολούμαι "λίγο" με την μουσική συνηθίζω να αγοράζω original
Από ταινίες έχω συνδρομή Sky οποτε ... δεν προλαβαίνω καν να δω όλα αυτά που έχει το πακέτο μου ποσο μάλλον να πάω cinema η να κατεβάσω από net!
Δεν κατηγορώ φυσικά οποιον το κάνει, απλά εμενα αυτά δεν με ενδιαφέρουν...

Mits
14-02-07, 18:32
Aν το Ρ2Ρ έχει feeding κατεβάζεις άριστα, μέχρι και στο τέρμα της ταχύτητάς σου ;)


Στην δικιά μου την 4άρα τα π2π πάνε σφαίρα (όταν υπάρχουν πηγές εννοείται). Αν και δεν τα χρησιμοποιώ συχνά, χτες κατέβαζα κάτι φουλ στα 420 από τόρρεντ!!
Έχω αρχίσει να το μετανιώνω που δεν έκανα αίτηση για 8mbps.. (Λέτε τώρα να γίνεται αναβάθμιση;)

tolisp
14-02-07, 18:35
Ο φίλος από την Βούλα να υποθέσω έχει εσωτερική φορητότητα.
Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση το σύστημα (λανθασμένα) βγάζει ταχύτητα x4 αλλα όταν πάνε να συνδέσουν είναι σε περιοχή εκτος δικτύου HOL
Το πακέτο HiBox και το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει αναφέρει ρητά ότι οι ταχύτητες x4 είναι μονο όπου υπάρχει δίκτυο... Κακώς το σύστημα δεν "βλέπει" την φορητότητα από την αρχή αλλα σε αυτό δεν φταίει ούτε η HOL ούτε η κοπέλα που συμπληρώνει την αίτηση
αφού πρόκειται για την περιβόητη μηχανοργάνωση του ΟΤΕ (ούτε ο ΟΤΕ για τον ίδιο λόγο δεν μπορεί να δει την φορητότητα μέχρι την τελευταία στιγμή που πάει στους τεχνικούς)
Για το θέμα αυτό έχω κάνει ήδη 2 καταγγελίες στην ΕΕΤΤ αλλα δυστυχώς τίποτα δεν έχει αλλάξει

HellV1L
14-02-07, 21:08
Στην δικιά μου την 4άρα τα π2π πάνε σφαίρα (όταν υπάρχουν πηγές εννοείται). Αν και δεν τα χρησιμοποιώ συχνά, χτες κατέβαζα κάτι φουλ στα 420 από τόρρεντ!!
Έχω αρχίσει να το μετανιώνω που δεν έκανα αίτηση για 8mbps.. (Λέτε τώρα να γίνεται αναβάθμιση;)


αν ισχυει αυτο ειναι γαματη περιπτωση :)

και βασικα ρωτησα αυτο το πραγμα γιατι ειχα καποιες εμπειριες με το TS που ειχε η εταιρια με την 2048 (στην ουσια 768) που μεσω αυτης ειχα μεχρι πριν ενα μηνα

harris
14-02-07, 21:21
(Λέτε τώρα να γίνεται αναβάθμιση; )

Ακόμα δεν γίνεται όπως έχουμε πει... από Μάρτη το ξανασυζητάμε ;)

nm96027
14-02-07, 21:44
Έχω αρχίσει να το μετανιώνω που δεν έκανα αίτηση για 8mbps.. (Λέτε τώρα να γίνεται αναβάθμιση;)

Θα σε διαβάζουνε τίποτα ημιενεργοιημένοι και θα σου ρίχνουν ομηρικες κατάρες!
Ακου δεν του φτάνει η 4αρα και θέλει τωρα 8αρα:p :p :p

Mits
14-02-07, 22:43
Θα σε διαβάζουνε τίποτα ημιενεργοιημένοι και θα σου ρίχνουν ομηρικες κατάρες!
Ακου δεν του φτάνει η 4αρα και θέλει τωρα 8αρα:p :p :p

Τι να κάνω; Έγινα άπληστος!! :p Κι έλεγα στην αρχή: τι να τα κάνω τα 8, μπας και θα τα πιάνει; Κι όμως...

lewton
14-02-07, 22:51
Ακόμα δεν γίνεται όπως έχουμε πει... από Μάρτη το ξανασυζητάμε ;)
Για τον Mits που έχει 4096/512, μπορεί και να γίνεται. ;)

harris
14-02-07, 22:55
Για τον Mits που έχει 4096/512, μπορεί και να γίνεται. ;)

Γιατί; Ποια είναι η διαφορά; το upload είναι θέμα ρύθμισης της πόρτας απλά... λογικά ό,τι χρειάζεται να γίνει για εμάς, χρειάζεται και για τους καινούριους :hmm:

lewton
14-02-07, 23:01
Γιατί; Ποια είναι η διαφορά; το upload είναι θέμα ρύθμισης της πόρτας απλά... λογικά ό,τι χρειάζεται να γίνει για εμάς, χρειάζεται και για τους καινούριους :hmm:
Χαίρω πολύ, Δημήτρης (ευκαιρία να μάθετε και το όνομά μου όσοι δε με ξέρετε).
Τόσο καιρό δεν έχεις καταλάβει ότι εσάς δε σας αναβαθμίζουν επειδή δεν μπορούν να καταλάβουν τα παιδάκια στην εξυπηρέτηση ότι ουσιαστικά είστε το ίδιο με τους νέους που παίρνουν 4Χ;
Για τον Mits, που μόλις πήρε τη νέα υπηρεσία, υπάρχει μια πολύ καλή πιθανότητα να μπορεί να διπλασιαστεί.

harris
14-02-07, 23:05
Χαίρω πολύ, Δημήτρης (ευκαιρία να μάθετε και το όνομά μου όσοι δε με ξέρετε).

Χαίρω πολύ, Χάρης :p


Τόσο καιρό δεν έχεις καταλάβει ότι εσάς δε σας αναβαθμίζουν επειδή δεν μπορούν να καταλάβουν τα παιδάκια στην εξυπηρέτηση ότι ουσιαστικά είστε το ίδιο με τους νέους που παίρνουν 4Χ;

Λες ε;... το ξέρω ότι είναι θέμα πολιτικής της HOL και ενημέρωσης του τμήματος εξυπηρέτησης περί του θέματος, αλλά αν ισχύει αυτό θα τους σκοτώσω :p

Βρε Mits, δεν κάνεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις αν γίνεται η αναβάθμιση; Έτσι, να δούμε τι θα σου απαντήσουν :hmm:

Mits
14-02-07, 23:30
Χαίρω πολύ κι εγώ, Δημήτρης!

Σκεφτόμουν να πάρω, αλλά ήθελα να προετοιμαστώ από πριν για το τι θα ακούσω..:p
Θα πάρω αύριο από περιέργεια.. :whistle:

tolisp
15-02-07, 03:43
Μήπως το συγκεκριμένο topic δεν έχει πλέον αντικείμενο και έχει γίνει... τελείως off topic?:)
Να ανοίξουμε ένα άλλο του στιλ "το club των 8M" ?

nm96027
15-02-07, 15:11
Μήπως το συγκεκριμένο topic δεν έχει πλέον αντικείμενο και έχει γίνει... τελείως off topic?:)
Να ανοίξουμε ένα άλλο του στιλ "το club των 8M" ?

Σιγουρα το τρεχον topic δεν εχει πλεον αντικειμενο και πρεπει να μετανομαστεί.
Αλλά η προτεινομενη ονομασια ειναι προβοκάτσια εναντιών του club των κατόχων 4096/1024!:p
Και καλα όλους εμας δεν θα μας σκεφτηκες όταν το προτεινες...
Στον Tem που περιμενει τα 8 πως και πως, τί θα πουμε? Πως θα το παρει?:whistle:

tolisp
15-02-07, 17:41
Σιγουρα το τρεχον topic δεν εχει πλεον αντικειμενο και πρεπει να μετανομαστεί.
Αλλά η προτεινομενη ονομασια ειναι προβοκάτσια εναντιών του club των κατόχων 4096/1024!:p
Και καλα όλους εμας δεν θα μας σκεφτηκες όταν το προτεινες...
Στον Tem που περιμενει τα 8 πως και πως, τί θα πουμε? Πως θα το παρει?:whistle:





Προβοκάτσια τώρα!!! :rofl: :rofl: :rofl:
οι 8 αρηδες θέλουμε το topic μας για να σπάμε τα νευράκια τους:twisted: :rofl:

harris
15-02-07, 17:44
Προβοκάτσια τώρα!!! :rofl: :rofl: :rofl:
οι 8 αρηδες θέλουμε το topic μας για να σπάμε τα νευράκια τους:twisted: :rofl:

Καλά, καλά! Δεν θα αναβαθμιστούμε κι εμείς με Χ4; Θα σε χαιρετάω στα 16 μετά!:rofl::twisted:

Μήπως να μετονομαζόταν το παρόν νήμα σε "club των κατόχων 8192/512";;)

nm96027
15-02-07, 17:45
Προβοκάτσια τώρα!!! :rofl: :rofl: :rofl:
οι 8 αρηδες θέλουμε το topic μας για να σπάμε τα νευράκια τους:twisted: :rofl:

Ήρθαν οι 8αρες να διώξουν τις 4αρες....:evil:
Αισχος!!!!:p

tolisp
15-02-07, 18:01
16 εσύ? Θα βάλω 20 εγώ :P

nnn
16-02-07, 01:01
Μιας και έχει φύγει πολύ off topic :whistle: συνεχίζουμε σε νέο με τους ενεργούς πλέον.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1006044#post1006044

@ ADSLgr.com All rights reserved.