PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα επιθυμούσατε "πακέτο" μεγαλύτερο από τα 4Mbit από Tellas?



Σελίδες : [1] 2

BigLion
22-01-07, 19:48
Γειά σας.

Λοιπόν κατόπιν ερώτησης μου στην Τελλάς αν θα δώσουν πακέτο μεγαλύτερο των 4Mbit, μου είπαν ότι αν έχει ζήτηση ΝΑΙ θα δώσουν.

Ας ψηφίσουμε λοιπόν, για να δει η Τελλάς τι ακριβώς ζητάει μια μερίδα πελατών....;)

Spanos
22-01-07, 19:50
Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να μην θέλει κάτι τέτοιο, αρκεί φυσικά η τιμή να είναι σε λογικά πλαίσια.

tzampaman
22-01-07, 19:53
Αν γινόταν αισθητά πιο αξιόπιστη θα το σκεφτόμουνα να ξανάκανα αίτηση στην Τελλας.

lewton
22-01-07, 20:05
Ποιός δε θα 'θελε περισσότερα Mbps;
Το κόστος είναι ο κρίσιμος παράγοντας. Θεωρώ ότι ένα πακετάκι 8/1Mbps με κόστος 20 (άντε και 30€) υψηλότερο από αυτό των 4Mbps, θα προσέλκυε αρκετό κόσμο.

Το σίγουρο πάντως είναι ότι πρέπει άμεσα να ρίξει την τιμή του πακέτου των 46€ στα 39,90€ το πολύ, ως απάντηση στη Forthnet.

Spanos
22-01-07, 20:17
Ποιός δε θα 'θελε περισσότερα Mbps;
Το κόστος είναι ο κρίσιμος παράγοντας. Θεωρώ ότι ένα πακετάκι 8/1Mbps με κόστος 20 (άντε και 30€) υψηλότερο από αυτό των 4Mbps, θα προσέλκυε αρκετό κόσμο.

Το σίγουρο πάντως είναι ότι πρέπει άμεσα να ρίξει την τιμή του πακέτου των 46€ στα 39,90€ το πολύ, ως απάντηση στη Forthnet.

Εγώ πάντως θα το σκεφτόμουν πολύ να έδινα 60€ το μήνα αντί για 30€ που έχουν τα 4Mbps, συν το κόστος της τηλεφωνίας και θα άφηνα τους early adopters να πληρώσουν το αρχικό κόστος της υπηρεσίας μέχρι να γίνουν προσιτές αυτές οι ταχύτητες.

BigLion
22-01-07, 20:41
Αν γινόταν αισθητά πιο αξιόπιστη θα το σκεφτόμουνα να ξανάκανα αίτηση στην Τελλας.

Εχεις δίκιο για το μπάχαλο που έγινε...ΑΛΛΑ όταν γίνεις πελάτης πρεπει να πω ότι σου φέρονται άψογα....οποιοδήποτε πρόβλημα προκυψει το κοιτάνε και το διορθώνουν άμεσα....

Επίσης το δίκτυο με μία λέξη είναι Α-ΨΟ-ΓΟ !!!

Ταχύτητες Full ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ!!!


Εγώ πάντως θα το σκεφτόμουν πολύ να έδινα 60€ το μήνα αντί για 30€ που έχουν τα 4Mbps, συν το κόστος της τηλεφωνίας και θα άφηνα τους early adopters να πληρώσουν το αρχικό κόστος της υπηρεσίας μέχρι να γίνουν προσιτές αυτές οι ταχύτητες.

Αγαπητέ φίλε, ξέχασε τα τα 60ευρώ δεν τίθεται τετοιο θέμα , περάσαν οι εποχές μονοπωλιου ΟΤΕ...και 8 Mbit να δώσουν είναι κάτι πανέυκολο, και το κάνουν χωρίς ιδιαίτερο κόστος ακόμα και για 16 Mbit....

Αυτά που σου λέω θα τα δεις και από την ON TElecoms, αλλά και από την HOL τα είδες ήδη....8Mbit με 32ευρώ! και αυτά είναι μόνο η αρχή, προβλέπω σε λίγους μήνες πακέτα 8Mbit-16Mbit, στα 30-45 ευρώ....;) ;)

Γινεται με συνοπτικες διαδικασίες λόγω των υποδομών τους, και με πολύ μικρό κόστος......Οπότε να περιμένεις π.χ. για τα 8Mbit αυξηση στην τιμή 5-10 ευρώ....;)

minovg
22-01-07, 20:42
Ε ποιος δε θέλει ρε παιδιά; :p Τι ερώτηση είναι αυτό; Κατά τη γνώμη μου όμως δεν είναι το κύριο πρόβλημα αυτό της Τελλάς. Εδώ προσπαθεί να εξυπηρετήσει δεκάδες χιλιάδες αιτήσεις. Έχουν άλλες σκοτούρες αυτό τον καιρό νομίζω. Εδώ που τα λέμε ρε παιδά. Εντάξει και 8, εντάξει και 16Μβιτ. Τι να τα κάνουμε τόσα; Εσείς με την 4άρα κατεβάζετε πάνω από 2-3 ώρες μαξ την ημέρα; :blink: (άντε αφαιρέστε τον πρώτο μήνα ενεργοποίησης-καψίματος) :lol:

Αν μπορεί να περνάει τηλεόραση σε ξεχωριστό bandwidth θα το προτιμούσα.

BigLion
22-01-07, 20:51
Τι να τα κάνουμε τόσα; Εσείς με την 4άρα κατεβάζετε πάνω από 2-3 ώρες μαξ την ημέρα; :blink: (άντε αφαιρέστε τον πρώτο μήνα ενεργοποίησης-καψίματος) :lol:

Είδες?? Επομένως με πολύ μικρη χρήση του επιπλέον bandwidth, από τις 8αρες ή 16αρες, θα επωμιστεί ενα μικρό σχετικά κόστος του ελαφρώς αυξημένου bandwidth, ενω από την άλλη δεν θα την χαλάσει καθόλου να τσεπώνει 5-10 ευρω τον μήνα παραπάνω απο κάθε χρήστη....;)

Για αυτό και πιστευω ότι θα δουν την συγκεκριμμένη δημοσκόπηση από Τελλάς, και με δεδομένη την πίεση από HOL και ON Telecoms κυρίως για μεγαλες ταχύτητες, θα δώσουν και αυτοί κάτι ανάλογο σύντομα:)

DRAKOS70
22-01-07, 21:23
Είδες?? Επομένως με πολύ μικρη χρήση του επιπλέον bandwidth, από τις 8αρες ή 16αρες, θα επωμιστεί ενα μικρό σχετικά κόστος του ελαφρώς αυξημένου bandwidth, ενω από την άλλη δεν θα την χαλάσει καθόλου να τσεπώνει 5-10 ευρω τον μήνα παραπάνω απο κάθε χρήστη....;)

Για αυτό και πιστευω ότι θα δουν την συγκεκριμμένη δημοσκόπηση από Τελλάς, και με δεδομένη την πίεση από HOL και ON Telecoms κυρίως για μεγαλες ταχύτητες, θα δώσουν και αυτοί κάτι ανάλογο σύντομα:)

Εγώ πάντως χαλαρά δίνω ακόμα 5 ευρουδάκια για 8άρα γραμμή..
Θέλω 8mbps ΤΩΡΑ:p :p

Gordito
22-01-07, 21:27
Εγω δε θελω πανω απο 8 ΜΒΙΤ. Τι να κανω? Να δω High Definition απο το ιντερνετ?
Θελω μια "σωστη" 2 ή 4 MBIT.
Λεγοντας σωστη εννοω γραμμη με αριστα pings,πολλα πακετα και καλη αξιοπιστια.ΜΟΝΟ οταν γινει ετσι το υπαρχον ADSL τοτε θα ηταν σωστο να προχωρησουμε παρακατω.

petrogazz
22-01-07, 21:32
Για μένα τα 8 Mbps είναι υπερβολή. Μπορεί να δώσει η tellas ένα πακέτο full, χωρίς τηλεφωνία στα 2-4 Mbps με 15 το μήνα; Αν μπορεί τότε την προσκυνάω.

Dsltech
22-01-07, 21:47
Ρε παιδια μας δουλευετε εδω 10 ατομα εχουν παρει και τα 4Mbit ενω οι περισσοτεροι ειμαστε με τα τρεια του Καναρη ακομα και εσεις μιλατε για 8 και 16???

Απο την αλλη πιστευω οτι μεχρι τελος του χρονου θα δουμε και 8 και 12 τωρα για 16 δεν ξερω,
να σας πω ομως ενα tv on demand δεν θα με χαλαγε καθολου επιτελους να γινουμε και εμεις πολιτες αυτου του κοσμου και οχι του Ελλαδισταν γιατι την Ελληνικη τηλεωραση εχω να την ανοιξω κατι αιωνες μονο καμια ειδηση βλεπω και αυτην στη NET γιατι τα πολλα παραθυρα και η γνωμες των παρουσιαστων στις ειδησεις με βγαζουν απο τα ρουχα μου!!! Αααα... ψεματα αντε βλεπω και SKAI το μονο καναλι που κανει κατι αξιολογο στην ελληνικη TV τα τελευταια χρονια.

villasg
22-01-07, 21:56
ΟΧΙ απλα θα επιθυμουσα να με υποστηριζει σαν πελατη και να μην με γραφει .
13800 και ωρες αναμονη .
κλπ.
Ας κανει ενα καλο τμημα εξυπηρετησης και μετα βλεπουμε τα αλλα .
Η ταχυτημα μας μαρανε εδω δεν εχει καθολου support

BigLion
22-01-07, 22:23
Νομίζω ότι η υπηρεσία της Τελλάς αυτήν την στιγμή είναι πολύ κσλή έως άριστη.....

Παρατηρώ από την δημοσκόπηση ότι η συντριπτική πλειψηφία επιθυμεί 8Mbit και άνω....
Ας ελπίσουμε ότι οι Τελλάς θα "ακούσει" τους πελάτες της και θα προσφέρει σύντομα μεγαλύτερες ταχύτητες...;) :oneup:

----------------------------
*** Επίσης θα παρακαλούσα μιας και η δημοσκόπηση αφορά κυρίως τους πελάτες της Τελλάς, να σχολιάζουν κυρίως πελάτες της Τελλάς που έχουν να πουν την γνώμη τους επί του θέματος.....

Δεν υπάρχει λόγος στο παρόν thread, να αναφέρεστε γενικότερα στα προβλήματα του ADSL στην Ελλάδα, και πόσο μάλλον αν είστε συνδρομητής άλλης εταιρίας, γιατί πολύ απλά κάτι τέτοιο είναι OFF-TOPIC.

Το παρόν thread αφορά τους πελάτες του Ζιστο, και το αν επιθυμούν μεγαλ'υτερες ταχύτητες.

Οσοι αρκείστε σε άλλες εταιρίες με χαμηλότερες ταχύτητες, ΟΚ, κανένα πρόβλημα, απλά μην ποστάρετε ανευ ουσίας.....

Ευχαριστώ***
-----------------------------

giwrgosth
22-01-07, 22:28
Ψήφισα Ναι, στα 8Mbit, αλλά με Upload 1Mbit αν και σε αυτή τη φάση τα 4 μου φτάνουν και μου περισσεύουν, αλλά στο μέλλον δεν ξέρεις.
Το θέμα είναι τα 4 να είναι 4 και μετά βλέπουμε.

nnn
22-01-07, 22:38
Ας μείνουμε στο θέμα και ας μην γίνει άλλο ένα Thread παραπόνων.
Ευχαριστώ.

Gordito
22-01-07, 22:43
Εγω δε θελω πανω απο 8 ΜΒΙΤ. Τι να κανω? Να δω High Definition απο το ιντερνετ?
Θελω μια "σωστη" 2 ή 4 MBIT.
Λεγοντας σωστη εννοω γραμμη με αριστα pings,πολλα πακετα και καλη αξιοπιστια.ΜΟΝΟ οταν γινει ετσι το υπαρχον ADSL τοτε θα ηταν σωστο να προχωρησουμε παρακατω.

Εγω που δηλωσα το παραπανω ειμαι σε αναμονη για Ζιστο-ελπιζω στις 15 επομενες μερες να το εχω.

BigLion
22-01-07, 22:46
Ψήφισα Ναι, στα 8Mbit, αλλά με Upload 1Mbit αν και σε αυτή τη φάση τα 4 μου φτάνουν και μου περισσεύουν, αλλά στο μέλλον δεν ξέρεις.
Το θέμα είναι τα 4 να είναι 4 και μετά βλέπουμε.

Εδώ που τα λέμε το Upload και τώρα είναι κάτι παραπάνω απο 512...;)
Γενικώς πολύ καλή υπηρεσία, μπράβο στην Τελλάς......

Πιστευω ότι πολύς κόσμος θα ήθελε να πάει σε ακόμα μεγαλύτερη ταχύτητα (ειδικά συνοδευόμενη από 1Mbit Upload), αν η αυξηση του παγίου είναι πολύ μικρή....;)

Έχετε δίκιο ότι και τα 4 είναι καλά, αλλά για όσους βρίσκουν πολύ περιεχόμενο στο Ιντερνετ, και τα 8+ δεν θα τους χάλαγε....:whistle:;)

Cupra20VT
22-01-07, 22:50
Εγώ ψήφισα οχι διότι προτειμώ μια πολύ καλη 4αρα όπως έχω τώρα παρά μια χάλια 8αρα.
Επισης ανεβαίνουν και τα λειτουργικά κόστοι (σκληροί δίσκοι) αφού μια τόσο μεγάλη γραμμή δε τη θες μόνο για browsing αλλά για streaming και p2p.

polo_cult
22-01-07, 23:52
Όσο περισσότερα τόσο καλύτερα!

Avvocato
23-01-07, 00:07
παντως παιδια εχει πλακα αυτη η κουβεντα......

Αντε βρε να δωσουν και 24μβιτ.........αλλα να μασ συνδεσουν και μεσα στην επομενη τριετεια, αμα δηλαδη φιλοτιμιθουν γιατι απο τον Νοεμβρη τραγουδω την καλομοιρα.......ξερετε "κιολο περιμενωω περιμενωωωω"

Οχι δεν κανω παραπονο, αλλα ακουγεται τουλαχιστον αστειο αυτο το θεμα.
Φυσικα δεν θελω να προσβαλλω κανεναν, μοναχα την ΤΕΛΛΑΣ για τα χαλια της

minovg
23-01-07, 00:56
Για μένα βασικό είναι το upload. Θέλω να παραμείνει/επισημοποιηθεί το 1Μβιτ upload.

Godaemon
23-01-07, 02:05
Ετσι και αλλιώς αν δώσει 8αρα το upload θα είναι 1mbit.
Σε τέτοιες ταχύτητες το μικρό upload απλά σου κάνει δύσχρειστη τη γραμμή.

Στα 4Μβιτ το 512 US είναι στα όρια.

Πάντως επειδή έχω ζήσει εδώ και 2-3 χρόνια με γραμμές 10 και 100 Μβιτ καρφωμένες σε ενα PC, απο ένα σημείο και μετά η γραμμή πάει χαμένη.

Πχ 2-4 Μβιτ παίζουν διαφορά για τον χρήστη , απο 8 σε 12 όμως η προστιθέμενη αξία είναι απειροελάχιστη.Καλύπτεσαι υπερπλήρως απο την 8αρα imo.

Θεωρώ τα 8 σαν υπέραρκετό για home use.
12άρες και πάνω μόνο λόγω του οτι μπορέι να υπάρχουν μερικά PCακια ακομα στο δίκτυο.

Gordito
23-01-07, 02:13
Για home use? Πως θα αξιοποιησεις τωρα την 8αρα? Στα P2p? Οταν με το καλο εδραιωθουν οι triple/quad play υπηρεσιες ισως να ειναι οντως χρησιμη αλλα νομιζω μια καλη 4MBIT γραμμη ειναι οτι πρεπει για το σπιτι.Για καποιον που δεν κατεβαζει ασταματητα ισως να ειναι και υπερβολικη.

basiliou
23-01-07, 02:57
Ασχετο με το θέμα, μου χει κανει εντύπωση ο Lion...Ενω όλοι εδω γκρινιάζουμε για την TELLAS, την ανταποκριση της , της αναμονές, της απειρες καθυστερημένες ενεργοποιήσεις , κλπ,κλπ ο Lion την βλέπει σαν Θεό....
Έλεος πια, εκανα και εγω αίτηση, περάσαν 2 βδομάδες και ακόμα λέει ΔΕΝ εμφανίζεται στο σύστημα η αίτηση μου για να τρέξει ο 25 εργάσιμες χρόνος που υποσχέθηκαν....

Που πάς ρε Καραμήτρο.....Θέλετε και 8αρες....
Τακτική αρπαχτής....Ελληναράδες
Βγάλε 4 τώρα, πέσαμε όλοι πάνω , να ταρπάξουν τώρα και μετά βλέπουμε....
Σε κανα δυο μήνες όλοι θα πάρετε....
Α στο καλό , συγχύστηκα νυχτιάτικα.
Εγω σε αντίθεση με κάποια μυνήματα που είδα του στυλ δεν θέλω να γκρινιάζω, και θα γκρινιάζω και θα τους κράζω παρόλο που έχω κάνει αίτηση και τώρα πληρώνω τα λάθη μου....

Παρακαλώ μην κλείσετε αν δεν ακούσετε σήμα κατηλειμένου....

FABARMBOY
23-01-07, 09:54
Η αληθεια ειναι μια δε μπορει με επαρκεια να δωσει 768 θα δωσει 8 mbit!
EΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ!:evil::rtfm:

vfragos
23-01-07, 10:12
Για μένα βασικό είναι το upload. Θέλω να παραμείνει/επισημοποιηθεί το 1Μβιτ upload.

Δηλαδή τώρα η Τελλάς ανεπίσημα δίνει σε όλους 1mbit upload ;

BigLion
23-01-07, 11:19
παντως παιδια εχει πλακα αυτη η κουβεντα......

Αντε βρε να δωσουν και 24μβιτ.........αλλα να μασ συνδεσουν και μεσα στην επομενη τριετεια, αμα δηλαδη φιλοτιμιθουν γιατι απο τον Νοεμβρη τραγουδω την καλομοιρα.......ξερετε "κιολο περιμενωω περιμενωωωω"

Οχι δεν κανω παραπονο, αλλα ακουγεται τουλαχιστον αστειο αυτο το θεμα.
Φυσικα δεν θελω να προσβαλλω κανεναν, μοναχα την ΤΕΛΛΑΣ για τα χαλια της


Για home use? Πως θα αξιοποιησεις τωρα την 8αρα? Στα P2p? Οταν με το καλο εδραιωθουν οι triple/quad play υπηρεσιες ισως να ειναι οντως χρησιμη αλλα νομιζω μια καλη 4MBIT γραμμη ειναι οτι πρεπει για το σπιτι.Για καποιον που δεν κατεβαζει ασταματητα ισως να ειναι και υπερβολικη.


Ασχετο με το θέμα, μου χει κανει εντύπωση ο Lion...Ενω όλοι εδω γκρινιάζουμε για την TELLAS, την ανταποκριση της , της αναμονές, της απειρες καθυστερημένες ενεργοποιήσεις , κλπ,κλπ ο Lion την βλέπει σαν Θεό....
Έλεος πια, εκανα και εγω αίτηση, περάσαν 2 βδομάδες και ακόμα λέει ΔΕΝ εμφανίζεται στο σύστημα η αίτηση μου για να τρέξει ο 25 εργάσιμες χρόνος που υποσχέθηκαν....

Που πάς ρε Καραμήτρο.....Θέλετε και 8αρες....
Τακτική αρπαχτής....Ελληναράδες
Βγάλε 4 τώρα, πέσαμε όλοι πάνω , να ταρπάξουν τώρα και μετά βλέπουμε....
Σε κανα δυο μήνες όλοι θα πάρετε....
Α στο καλό , συγχύστηκα νυχτιάτικα.
Εγω σε αντίθεση με κάποια μυνήματα που είδα του στυλ δεν θέλω να γκρινιάζω, και θα γκρινιάζω και θα τους κράζω παρόλο που έχω κάνει αίτηση και τώρα πληρώνω τα λάθη μου....

Παρακαλώ μην κλείσετε αν δεν ακούσετε σήμα κατηλειμένου....


Η αληθεια ειναι μια δε μπορει με επαρκεια να δωσει 768 θα δωσει 8 mbit!
EΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ!:evil::rtfm:

Παιδιά, όπως σας παρακάλεσε και ο nnn....ΑΣ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ THREAD, ΕΝΑ THREAD ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ!!!:rtfm:

Πηγαίνετε αλλού να trollαρετε!!

Και εγώ περίμενα 2μισι μήνες για να με συνδεσουν , SO WHAT???:evil:

Αυτό το thread αφορά τους πελάτες τους Zisto, και αν θέλουν παραπάνω ταχύτητες!!!

Αν θέλετε πάλι να γκρινιάξετε, μην χαλάτε το συγκεκριμμένο thread, αλλά πηγαίνετε στο "Συζητήσεις και απορίες για το Τελλας Ζιστο" που έχει γίνει thread παραπονων....

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΔΩ, PLEASE!!!

ΥΓ. Εσυ φίλε FABARMBOY που έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν μπορεί να δώσει 768?? Εχω 4 Mbit, και κατεβάζω με Full Speed 24/7......:oneup: Να μην λέμε ότι μας έρθει στο κεφάλι μας χωρίς στοιχεία!

ermis333
23-01-07, 11:25
Η αληθεια ειναι μια δε μπορει με επαρκεια να δωσει 768 θα δωσει 8 mbit!
EΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ!:evil::rtfm:

Ναι όντως εμείς που κατεβάζουμε με 420+ όλη μέρα, το ονειρευόμαστε.

Μην συγκρίνεις τις ταχύτητες μέσω δικτύου ΟΤΕ με τις ταχύτητες μέσω δικτύου Tellas.

johnvam
23-01-07, 12:25
Εμένα δεν με ενδιαφέρει τόσο το download όσο το upload..... Πιστεύω οτι πρέπει να πάει στο 1Mbit!!!

BigLion
23-01-07, 12:29
Εμένα δεν με ενδιαφέρει τόσο το download όσο το upload..... Πιστεύω οτι πρέπει να πάει στο 1Mbit!!!

Δεν νομίζω να έχουν "πρόβλημα"με αυτο ....

Πιστευω ότι θα δώσουν το 1Mbit, που ζητάνε οι χρήστες, καθώς ήδη δίνει παραπάνω απο 512....;)

FABARMBOY
23-01-07, 13:32
Βig lion ειχες και απο εχθες 4mbit?
Oταν ειχες παλια αλλη ταχυτητα ησουν ικανοποιημενος?
Εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος ουτε απο την ΤΕΛΛΑΣ που ειμαι συνδρομητης απο το 2005 αλλα ουτε απο την ΟΤΕΝΕΤ που ημουν ποιο πριν!
Καταλαβες γιατι τα τυπακια μας κοροιδευουν και μια ζωη πληρωνω τσαμπα λεφτα αλλη ταχυτητα εχω με αλλη πηγαινω!
Και κατι τελευταιο που λεει οτι το συγκεκριμενο thread ειναι για πελατες ζιστο εμεις οι υπολοιποι που δεν ειμαστε ενεργοποιημενοι τι ειμαστε ξυστο αυτο μου λες??Οχι για να καταλαβω!
Παντως μερικοι εδω μεσα την εχουν στα ωπα ωπα την ΤΕΛΛΑΣ τα ευκολως εννοουμενα φυσικα αλλα οταν παιρνουμε στο 13800 λενε μαιμουδιες και το παιζουν κινεζοι ετσι!!

minovg
23-01-07, 13:32
Δηλαδή τώρα η Τελλάς ανεπίσημα δίνει σε όλους 1mbit upload ;
Κατά κάποιο τρόπο ναι, σιωπηρά, αλλά επειδή δεν μπορεί να εγγυηθεί προφανώς ότι σε όλους θα είναι 1024, τους υπόσχεται 512 και είναι καλυμμένη.

EvilHawk
23-01-07, 16:50
Κατά κάποιο τρόπο ναι, σιωπηρά, αλλά επειδή δεν μπορεί να εγγυηθεί προφανώς ότι σε όλους θα είναι 1024, τους υπόσχεται 512 και είναι καλυμμένη.

Τι πάει να πεί "σιωπηρά"? Η δίνει επίσημα ή δεν δίνει. Τα υπόλοιπα είναι φήμες και μπορεί να παραπλανήσουν χρήστες στην επιλογή τους, επομένως να είσαι πιο προσεκτικός σε αυτά που λες στους χρήστες που ζητούν πληροφορίες για μια νέα υπηρεσία, σε παρακαλώ ...

Leftos
23-01-07, 16:58
Απ'όσο ξέρω δε δίνει ούτε επίσημα, ούτε ανεπίσημα σε όλους 1024 για ανέβασμα. Όσοι έχουν, έχουν από λάθος χρονισμό, και αυτό είναι φανερό και από την ταχύτητα στην οποία χρονίζουν τα router για κατέβασμα (ελαφρώς μεγαλύτερη του 4096.)

Οι ταχύτητες που η ΤΕΛΛΑΣ επίσημα υπόσχεται και προσφέρει είναι 4096/512. Οι λάθος χρονισμένοι αποτελούν εξαιρέσεις, και ένας θεός ξέρει αν θα μείνουν χρονισμένοι σε αυτές τις ταχύτητες για πολύ καιρό ακόμα, ή αν αυτό είναι μέρος πιλοτικού προγράμματος σε ορισμένα DSLAM για να επισημοποιηθεί το 4096/1024 αργότερα.

nrg_polini
23-01-07, 17:07
Τι πάει να πεί "σιωπηρά"? Η δίνει επίσημα ή δεν δίνει. Τα υπόλοιπα είναι φήμες και μπορεί να παραπλανήσουν χρήστες στην επιλογή τους, επομένως να είσαι πιο προσεκτικός σε αυτά που λες στους χρήστες που ζητούν πληροφορίες για μια νέα υπηρεσία, σε παρακαλώ ...

Αφου 1mbit δινει, τι θελεις να πει οτι δινει 512;

BigLion
23-01-07, 21:11
Βig lion ειχες και απο εχθες 4mbit?
Oταν ειχες παλια αλλη ταχυτητα ησουν ικανοποιημενος?
Εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος ουτε απο την ΤΕΛΛΑΣ που ειμαι συνδρομητης απο το 2005 αλλα ουτε απο την ΟΤΕΝΕΤ που ημουν ποιο πριν!
Καταλαβες γιατι τα τυπακια μας κοροιδευουν και μια ζωη πληρωνω τσαμπα λεφτα αλλη ταχυτητα εχω με αλλη πηγαινω!
Και κατι τελευταιο που λεει οτι το συγκεκριμενο thread ειναι για πελατες ζιστο εμεις οι υπολοιποι που δεν ειμαστε ενεργοποιημενοι τι ειμαστε ξυστο αυτο μου λες??Οχι για να καταλαβω!
Παντως μερικοι εδω μεσα την εχουν στα ωπα ωπα την ΤΕΛΛΑΣ τα ευκολως εννοουμενα φυσικα αλλα οταν παιρνουμε στο 13800 λενε μαιμουδιες και το παιζουν κινεζοι ετσι!!

Αυτό που λέω εγώ είναι να μην έρχεσαι και χαλάς το thread......:rtfm:

Αν θες να παραπονεθείς, ανοιξε ενα δικό σου thread ή πηγαινε σε άλλο που είναι γεμάτο με τα γνωστα παράπονα, γκρίνιες, κτλ....

Γιατί ερχεσαι εδω , που το thread εχει σκοπό ΜΟΝΟ να υποδείξει ποιοι πελάτες θελουν μεγαλύτερη ταχύτητα, και μας λες την ιστορία της ζωής σου??

Σου ξαναείπα, εχεις κάθε δικαίωμα να ανοίξεις δικό σου thread και να τους τα χώσεις! Γιατί έρχεσαι στο δικό μου, με OFF-TOPIC σχόλια??

Μήπως γιατί δεν σέβεσαι τίποτε και κανέναν??:down::down:

BigLion
23-01-07, 21:15
Τι πάει να πεί "σιωπηρά"? Η δίνει επίσημα ή δεν δίνει. Τα υπόλοιπα είναι φήμες και μπορεί να παραπλανήσουν χρήστες στην επιλογή τους, επομένως να είσαι πιο προσεκτικός σε αυτά που λες στους χρήστες που ζητούν πληροφορίες για μια νέα υπηρεσία, σε παρακαλώ ...

EvilHawk, στους περισσότερους που έχουμε μετρησει το upload μας, κινείται γύρω στα 800Kbps.......έστω και ανεπίσημα.......Το επίσημο βέβαια είναι 512 ;)

minovg
23-01-07, 21:17
Τι πάει να πεί "σιωπηρά"? Η δίνει επίσημα ή δεν δίνει. Τα υπόλοιπα είναι φήμες και μπορεί να παραπλανήσουν χρήστες στην επιλογή τους, επομένως να είσαι πιο προσεκτικός σε αυτά που λες στους χρήστες που ζητούν πληροφορίες για μια νέα υπηρεσία, σε παρακαλώ ...
Δε μπορώ να αντιληφθώ το τόσο επιθετικό ύφος...

harris
23-01-07, 21:19
EvilHawk, στους περισσότερους που έχουμε μετρησει το upload μας, κινείται γύρω στα 800Kbps.......έστω και ανεπίσημα.......Το επίσημο βέβαια είναι 512 ;)

Βρε Λιόνταρε, το ότι κάποιοι λίγοι έχετε κλειδώσει στα 1024, δεν σημαίνει ούτε ότι όλοι θα κλειδώσουν έτσι, ούτε ότι μπορούμε να το απαντάμε σε αυτούς που ψάχνονται, ούτε καν ότι θα συνεχίσετε για πάντα κλειδωμένοι στα 1024 ;)

Μην βγάζουμε ράδιο αρβύλα... λίγη υπευθυνότητα για να μην "κρεμαστούμε" ;)

villasg
23-01-07, 21:20
Ρε παιδες γιατι τσακωνεστε ????
Το συμβολαιο λεει καθαρα 512.
Οσοι εχουν παραπανω "ετυχε":rofl:

sdikr
23-01-07, 21:21
Ρε παιδες γιατι τσακωνεστε ????
Το συμβολαιο λεει καθαρα 512.
Οσοι εχουν παραπανω "ετυχε":rofl:


Δεν έτυχε, πέτυχε!!

sdikr
23-01-07, 21:24
Γειά σας.

Λοιπόν κατόπιν ερώτησης μου στην Τελλάς αν θα δώσουν πακέτο μεγαλύτερο των 4Mbit, μου είπαν ότι αν έχει ζήτηση ΝΑΙ θα δώσουν.

Ας ψηφίσουμε λοιπόν, για να δει η Τελλάς τι ακριβώς ζητάει μια μερίδα πελατών....;)


Αυτό που λέω εγώ είναι να μην έρχεσαι και χαλάς το thread......:rtfm:

Αν θες να παραπονεθείς, ανοιξε ενα δικό σου thread ή πηγαινε σε άλλο που είναι γεμάτο με τα γνωστα παράπονα, γκρίνιες, κτλ....

Γιατί ερχεσαι εδω , που το thread εχει σκοπό ΜΟΝΟ να υποδείξει ποιοι πελάτες θελουν μεγαλύτερη ταχύτητα, και μας λες την ιστορία της ζωής σου??

Σου ξαναείπα, εχεις κάθε δικαίωμα να ανοίξεις δικό σου thread και να τους τα χώσεις! Γιατί έρχεσαι στο δικό μου, με OFF-TOPIC σχόλια??

Μήπως γιατί δεν σέβεσαι τίποτε και κανέναν??:down::down:

είπες πουθενά οτι είναι μόνο για χρήστες τελλας ζιστο; (λες τελλας, τελλας είναι και η ΑΡΥΣ)

Και λιγό ηρεμία στα σχόλια προς άλλους χρήστες
Ευχαριστώ

Spanos
23-01-07, 21:54
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=963017&postcount=16

BigLion
24-01-07, 00:13
Βρε Λιόνταρε, το ότι κάποιοι λίγοι έχετε κλειδώσει στα 1024, δεν σημαίνει ούτε ότι όλοι θα κλειδώσουν έτσι, ούτε ότι μπορούμε να το απαντάμε σε αυτούς που ψάχνονται, ούτε καν ότι θα συνεχίσετε για πάντα κλειδωμένοι στα 1024 ;)

Μην βγάζουμε ράδιο αρβύλα... λίγη υπευθυνότητα για να μην "κρεμαστούμε" ;)

Εγω δεν είμαι η Τελλάς, ουτε και το δελτιο τυπου....την γνώμη μου λέω ότι έχω παρανω upload.....

Να πω δηλαδή ότι εχω 512??:hmm: Θα είναι ψέματα!


είπες πουθενά οτι είναι μόνο για χρήστες τελλας ζιστο; (λες τελλας, τελλας είναι και η ΑΡΥΣ)

Και λιγό ηρεμία στα σχόλια προς άλλους χρήστες
Ευχαριστώ

Σε εμένα το λες αυτό??

Δεν είδες τον άλλον που μου παρπονιέται για το οτι πληρώνει την Τελλάς και δεν του προσφέρουν τις υπηρεσίες που θέλει??

Δεν καταλάβα δηλαδή?? Θα κάτσω ΕΓΩ να απολογηθώ επειδή ο αλλος είναι δυσαρεστημένος από την Τελλάς??

Από ΠΟΥ και ως ΠΟΥ?

Μήπως νομίχετε ότι είμαι ο μάνατζερ της Τελλάς??

Εσεις λίγο ηρεμία.....

EvilHawk
24-01-07, 00:35
Δε μπορώ να αντιληφθώ το τόσο επιθετικό ύφος...


Εγω δεν είμαι η Τελλάς, ουτε και το δελτιο τυπου....την γνώμη μου λέω ότι έχω παρανω upload.....

Να πω δηλαδή ότι εχω 512??:hmm: Θα είναι ψέματα!


Σας απαντήσαν πιο πάνω. Τι ακριβώς δεν μπορείτε να καταλάβετε από το παρακάτω:


Απ'όσο ξέρω δε δίνει ούτε επίσημα, ούτε ανεπίσημα σε όλους 1024 για ανέβασμα. Όσοι έχουν, έχουν από λάθος χρονισμό, και αυτό είναι φανερό και από την ταχύτητα στην οποία χρονίζουν τα router για κατέβασμα (ελαφρώς μεγαλύτερη του 4096.)

Οι ταχύτητες που η ΤΕΛΛΑΣ επίσημα υπόσχεται και προσφέρει είναι 4096/512. Οι λάθος χρονισμένοι αποτελούν εξαιρέσεις, και ένας θεός ξέρει αν θα μείνουν χρονισμένοι σε αυτές τις ταχύτητες για πολύ καιρό ακόμα, ή αν αυτό είναι μέρος πιλοτικού προγράμματος σε ορισμένα DSLAM για να επισημοποιηθεί το 4096/1024 αργότερα.



**************************


Σε εμένα το λες αυτό??

Δεν είδες τον άλλον που μου παρπονιέται για το οτι πληρώνει την Τελλάς και δεν του προσφέρουν τις υπηρεσίες που θέλει??

Δεν καταλάβα δηλαδή?? Θα κάτσω ΕΓΩ να απολογηθώ επειδή ο αλλος είναι δυσαρεστημένος από την Τελλάς??

Από ΠΟΥ και ως ΠΟΥ?

Μήπως νομίχετε ότι είμαι ο μάνατζερ της Τελλάς??

Εσεις λίγο ηρεμία.....
:nono: :nono: :nono:
Έκανες report το μήνυμα , έστειλες και pm σε μέλη της ΣΟ, αν χρειαζόταν και υπήρχε πραγματικά λόγος θα είχαμε παρέμβει εμείς στην συζήτηση, όπως και σου απαντήσαμε. Παρόλα αυτά συνέχισες με παρατηρήσεις στους χρήστες, βάζεις και "χέρι" στον administrator από πάνω. Εξαίσια συμπεριφορά ...

nobig
24-01-07, 01:33
όχι θα προτιμούσα να πέσουν οι τιμές στα υπάρχοντα και να βελτιωθούν οι υπηρεσίες

BigLion
24-01-07, 02:33
Οταν μου επιτιθεται ο φίλος και μου λέει....


Βig lion ειχες και απο εχθες 4mbit?
Oταν ειχες παλια αλλη ταχυτητα ησουν ικανοποιημενος?
Εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος ουτε απο την ΤΕΛΛΑΣ που ειμαι συνδρομητης απο το 2005 αλλα ουτε απο την ΟΤΕΝΕΤ που ημουν ποιο πριν!
Καταλαβες γιατι τα τυπακια μας κοροιδευουν και μια ζωη πληρωνω τσαμπα λεφτα αλλη ταχυτητα εχω με αλλη πηγαινω!
Και κατι τελευταιο που λεει οτι το συγκεκριμενο thread ειναι για πελατες ζιστο εμεις οι υπολοιποι που δεν ειμαστε ενεργοποιημενοι τι ειμαστε ξυστο αυτο μου λες??Οχι για να καταλαβω!
Παντως μερικοι εδω μεσα την εχουν στα ωπα ωπα την ΤΕΛΛΑΣ τα ευκολως εννοουμενα φυσικα αλλα οταν παιρνουμε στο 13800 λενε μαιμουδιες και το παιζουν κινεζοι ετσι!!

Τι θέλεις να του απαντήσω???? ΟΤΙ Μπράβο στους ΑΛΗΤΕΣ της Τελλας, που σε κοροιδεουν??
Τι σχεση εχει η δημοσκόπηση μου , με όλες αυτες τις μπηχτές??

Του ειπαότι μπορει να περασε οτι περασε και αν τους θεωρεί ΑΛΗΤΕΣ που τον κοροιδευουν, ας τους κάνει μηνυση!!!

Ο φίλος με ρωτάει "εμείς οι υπόλοιποι τι είμαστε ΞΥΣΤΟ"???

Τι θες να απαντήσω σε τετοια πραγματα?? Με συκοφαντεί λέγοντας ότι εγω τοιυ λέω ότι είναι στο "Ξυστο", και θα κάστσω να του απαντήσω??

Αν θες την γνώμη μου, τετοια προκλητικα και ειρωνικά μυνήματαμ, ΝΑΙ, πρεπει να σβηστούν γιατί μπαίνει και χαλαει μια ωραία δημοσκόπηση με σχόλια αωευ ουσίας, ΚΑΙ ΥΒΡΙΖΟΝΤΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ....

ΕΣΥ ΤΟΥ ΛΕΣ ΜΠΡΑΒΟ? ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ επειδη του καθυστερήσανε την αίτηση να μπαινει μέσα σε μια δημοσκόπηση και ενω είναι και ΚΑΡΑ OFF-TOPIC, ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟ???

ΕΓΩ όμως τι σχέση έχω με όλα αυτά??
----------

Επίσης μας κατηγόρησες εμενα και τον Minovg, οτι ΠΑΡΑΠΛΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ με το να λέμε ότι η Τελλας δίνει παραπάνω., εμμέσως δηλαδή υποννοείς οτι είμαστε ψευτες και διαδίδουμε ψευδή γεγονότα!!!

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, και εγω και πολλοι αλλοι εχουμε Upload 800Kbps++ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ? Είμαστε ψευτες επειδή λέμε την αλήθεια....

Παρομοίως θα πρεπε και γω να σας κατηγορήσω για ψευτες όταν βαλατε ως ΕΙΔΗΣΗ μαλιστα ότι η HOL κανει traffic shaping & prioritization. Eιχατε καμιά επίσημη ανακοίνωση εσεις όταν το λέγατε αυτό??
-----------------

Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα, ας γίνει και αυτό το thread ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ, ΒΡΙΣΙΕΣ, ΓΚΡΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΥΒΡΙΣΜΟΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ.....

Ο nnn το είπε


Ας μείνουμε στο θέμα και ας μην γίνει άλλο ένα Thread παραπόνων.
Ευχαριστώ.

Αλλά κανείς δεν τον άκουσε, και μάλιστα τον ακυρώνουν κιόλας οι πιο "υψηλόβαθμοι"......

minovg
24-01-07, 02:52
Προσωπικά αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχει ηθελημένη γραμμή να κατηγορείτε την Τελλάς. Δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια επίθεση εις βάρος πραγματικών γεγονότων και χαρακτηρισμών που δεν έχουν αξία και νόημα...

EvilHawk
24-01-07, 03:17
@Big Lion καταστρέφεις μόνος σου το thread με τα off topic σου (btw ρίξε μια ματά στους κανόνες λειτουργίας) !

@mivong προσωπικά μπορείς να φαντάζεσαι ότι θέλεις, δεν με χαλάει ιδιαίτερα. Κατά καιρούς με έχουν χαρακτηρίσει υποστηρικτή (ή ότι θάβω) των ΟΤΕ, ΗΟL, Forthnet, Vivodi ήρθε και η ώρα της Τellas :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Δεν τρέχει τίποτα, εδώ είναι όλα τα μηνύματα μας για να αποδεικνύουν ποιοί κρατάνε μια σταθερή και ουδέτερη στάση απέναντι σε όλους και ποιοι πάνε όπου φυσάει ο άνεμος και άλλοτε βρίζουν και άλλοτε εκθειάζουν.

Οι προσωπικές σας οπαδικές προτιμήσεις δεν μπορούν να αποτελούν άλλοθι για να παραποιείτε τα αυτονόητα και ενδεχομένως να παραπλανήσετε νέους χρήστες ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.