PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με ποντικι μετα απο update



razorxt
20-04-13, 00:29
καλησπερα στην παρεα.πρωτο ποστ μου λοιπον! (αν γραφω σε λαθος ενοτητα ας μεταφερθει)

προσφατα λοιπον εκανα ενα update στους drivers του λαπτοπ win7, γιατι δεν ειχα κανει ποτε! ολα καλα αλλα παρατηρησα μια αλλαγη σχετικα με το ποντικι...

τι εννοω... οταν εχω σκοπο να επιλεξω πολλα αρχεια μαζι , με πατημενο το αριστερο κλικ το τετραγωνο/ορθογωνιο που σχηματιζεται ειναι διαφορετικο απο πριν.

Παλαιοτερα εμφανιζοταν σε μπλε χρωμα η επιλεγμενη περιοχη. Πλεον ειναι ετσι http://img193.imagevenue.com/img.php?image=403896783_1366403896_122_431lo.jpg

Αν και ξαναεγκατεστησα τον παλιο driver δεν αλλαξε κατι...

Ελπιζω να εγινα κατανοητος αν και δεν περιγραφεται ευκολα το προβλημα:p :closed:

Οποιος μπορει και θελει ας βοηθησει...!

biggeo65
20-04-13, 04:35
καλησπερα στην παρεα.πρωτο ποστ μου λοιπον! (αν γραφω σε λαθος ενοτητα ας μεταφερθει)

προσφατα λοιπον εκανα ενα update στους drivers του λαπτοπ win7, γιατι δεν ειχα κανει ποτε! ολα καλα αλλα παρατηρησα μια αλλαγη σχετικα με το ποντικι...

τι εννοω... οταν εχω σκοπο να επιλεξω πολλα αρχεια μαζι , με πατημενο το αριστερο κλικ το τετραγωνο/ορθογωνιο που σχηματιζεται ειναι διαφορετικο απο πριν.

Παλαιοτερα εμφανιζοταν σε μπλε χρωμα η επιλεγμενη περιοχη. Πλεον ειναι ετσι http://img193.imagevenue.com/img.php?image=403896783_1366403896_122_431lo.jpg

Αν και ξαναεγκατεστησα τον παλιο driver δεν αλλαξε κατι...

Ελπιζω να εγινα κατανοητος αν και δεν περιγραφεται ευκολα το προβλημα:p :closed:

Οποιος μπορει και θελει ας βοηθησει...!

Αν εννοείς ότι πρώτα εμφανίζονταν όπως στην φωτό παρακάτω
122873
και τώρα εμφανίζεται με μαύρο χρώμα, δες λίγο τις ρυθμίσεις στις Ιδιότητες του υπολογιστή.

Α) Γράψε Perform στην γραμμή έναρξης (Αναζήτησης)
κι από την λίστα επέλεξε αυτό που φαίνεται στην εικόνα.

122874

Β) Στο παράθυρο που θα ανοίξει πάτα την καρτέλα "Eφέ Προβολής"
και στην λίστα δες αν είναι επιλεγμένο το τετράγωνο μπροστά από:
"Εμφάνιση Ημιδιαφανούς παραλληλογράμμου επιλογής" .

122875

Αν δεν είναι τσεκάρισε το και πάτα Εφαρμογή. Ξαναδοκίμασε την επιλογή φακέλων.
Πάτα ΟΚ να κλείσεις το παράθυρο.

Και :welcome:

razorxt
20-04-13, 11:51
σ ευχαριστω biggeo για τη βοηθεια!!!

διορθωθηκε!

biggeo65
20-04-13, 13:50
Να'σαι καλά. Χαίρομαι που το διόρθωσες.

andreasp
21-04-13, 12:06
Να'σαι καλά. Χαίρομαι που το διόρθωσες.

Ολες αυτες τις λεπτομερειες στις ρυθμισεις των Windows, τις ξερεις απεξω? ή ψάχνεις στο google και μετά απαντάς?

biggeo65
21-04-13, 12:47
Ολες αυτες τις λεπτομερειες στις ρυθμισεις των Windows, τις ξερεις απεξω? ή ψάχνεις στο google και μετά απαντάς?

Μου έχουν τύχει κι εμένα, και γενικά φροντίζω να μαθαίνω το λειτουργικό που χρησημοποιώ.
Αλλά και πάλι ψάχνω, δεν μπορώ να τα ξέρω όλα, στην MSKB (http://support.microsoft.com/?ln=el),Τechnet,κλπ.
Αλλά για τα Windows και τις ρυθμίσεις τους είναι τα πρώτα που ψάχνω όταν αλλάζω λειτουργικό.
Πρέπει να το ξέρω αν θέλω να το κάνω να δουλεύει όπως θέλω εγώ ,κι όχι όπως θέλει αυτό. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.