PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με webmail!!



epilas
23-01-07, 10:26
Ενεργοποιήθηκα και εγω στο Ζιστο αλλα εχω ενα βασικό πρόβλημα.
Παρόλο που ανοίγει τις σελίδες webmail (gmail, yahoo κλπ) οταν παω να ανοίξω ενα μήνυμα φορτώνει 2 ωρες και δεν το ανοίγει ποτέ.
Δοκιμάζοντας μήπως το κάνει και σε άλλες κατηγορίες διαπίστωσα οτι και σε σελίδες με live webcam feed το κανει.
Επίσης ο messenger ενω στα τεστ δείχνει οτι έχει connectivity οταν του κανω login δεν μπαίνει.
Σε σελίδες όπως το youtube κλπ φορτώνει τέλεια.
Έχει κανείς καμια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει,.
Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα για τα live webcam feed απλά δοκιμές ήταν, αλλα το webmail και ο messenger είναι σημαντικά για εμένα.

Κατα τα άλλα :respekt: στην τελλάς. Πετάει η σύνδεση, και το τηλέφωνο άψογο.

ermis333
23-01-07, 10:55
Μήπως στα κόβει κανά πρόγραμμα που έχεις εγκατεστημένο στον Υπολογιστή σου, ή καμιά ρύθμιση στο router σου/firewall κτλ;;

Τέτοιο πρόβλημα δεν έχω πάντως αφού καθημερινά παίζω wow και μιλάω στο MSN με έναν φίλο από Πάτρα.

epilas
23-01-07, 11:17
Ο ρουτερ μου ειναι ορθανοιχτος και προγραμμα στο πισι δεν εχω κανενα . Δεν ξερω. Το πολυ πολυ θα τυς παρω ενα τηλεφωνο και βλεπουμε.

kerko
23-01-07, 14:16
Ενεργοποιήθηκα και εγω στο Ζιστο αλλα εχω ενα βασικό πρόβλημα.
Παρόλο που ανοίγει τις σελίδες webmail (gmail, yahoo κλπ) οταν παω να ανοίξω ενα μήνυμα φορτώνει 2 ωρες και δεν το ανοίγει ποτέ.

για κάτι σχετικό θα σε ρωτήσω εγώ. μη ξέροντας την λύση στο προβλημά σου:whistle:
μήπως ξέρεις πως θα φτιάξω λογαριασμό στο αουτλοοκ εχπρες; δηλαδή είναι mailltellas.gr gia outgoing and incoming? kai gia κωδικό αυτό που βάλαμε στο ρούτερ;:hmm:

ermis333
23-01-07, 14:18
για κάτι σχετικό θα σε ρωτήσω εγώ. μη ξέροντας την λύση στο προβλημά σου:whistle:
μήπως ξέρεις πως θα φτιάξω λογαριασμό στο αουτλοοκ εχπρες; δηλαδή είναι mailltellas.gr gia outgoing and incoming? kai gia κωδικό αυτό που βάλαμε στο ρούτερ;:hmm:

http://www.tellas.gr/page.asp?gid=25&lang=2

Aναλυτικότατα....

Ψάξτε και λίγο το site ρε παιδιά;)

sdikr
23-01-07, 20:54
Τέτοια προβλήματα μπορεί να έχουν να κάνουν με dns server, τσέκαρε αν έχεις τα σωστά, ακόμα μπορεί το πρόβλημα να είναι στο mtu που έχει ο ρουτερ

epilas
24-01-07, 09:59
Οσον αφορά τα webmail έιχε πρόβλημα ο mozilla. internet explorer τα ανοιγει κανονικα.
Για το messenger κανενα νεο ακόμα.

polo_cult
24-01-07, 10:58
epilas γύρνα το router σου σε pppoe και θα παίξει το MSN σου...

epilas
08-02-07, 10:36
Τελικα γυρισα το ρουτερ σε ΡΡΡοΕ και εφτιαξαν τοσο ο mozilla οσο και ο MSN.Τωρα γιατι ο mozilla δεν ανοιγε τα μηνυματα σε ΡΡΡοΑ και τα ανοιγει σε ΡΡΡοΕ δεν το ξερω συμβαινει παντως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.