PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορεί να μείνω χωρίς DSL???



cyberian
27-06-04, 03:00
Έκανα αίτηση για DSL από τις 21 Μαϊου όπως έχω πει και στο παρελθόν,και πάω χτες στον ΟΤΕ και μου λένε οτι το DSLam της περιοχής δε δέχεται άλλες κάρτες αναβάθμισης και θα πρέπει να στηθεί καινούργιο.και ρωτάω πότε σχεδιάζεται αυτό και η απάντηση ηταν "ΙΣΩΣ μετά τους Ολυμπιακούς".Παράλληλα ακούγονται φήμες για στήσιμο DSLam στην περιοχή μου αρχές Ιουλίου.τι να πιστέψω απ'όλα???

opimis
27-06-04, 03:12
Πάρε τηλέφωνο στα γραφεία σχεδιασμού ADSL του οτε, ίσως γνωρίζουν καλύτερα από αυτούς στα κεντρικά που πήγες.

cyberian
27-06-04, 03:57
Πήρα και εκεί.αυτοί λένε ότι δε ξέρουν ΚΑΝ πότε θα εγκατασταθεί το νέο DSLam.Αν εγκατασταθεί... :? Για Καλαμάκι μιλάω,αν ξέρει κανείς τίποτα,ας πει.

opimis
27-06-04, 04:32
Μου φαίνεται λίγο παράξενο να μην γνωρίζουν στο γραφείο σχεδιασμού!
Αν δεν ξέρουν αυτοί, που είναι και η δουλειά του (σχεδιασμός ADSL), ποιος άλλος μπορεί να γνωρίζει;;;

Madness
27-06-04, 09:27
Μου φαίνεται λίγο παράξενο να μην γνωρίζουν στο γραφείο σχεδιασμού!
Αν δεν ξέρουν αυτοί, που είναι και η δουλειά του (σχεδιασμός ADSL), ποιος άλλος μπορεί να γνωρίζει;;;

Σιγά μην γνωρίζουνε εδω δεν ξέρανε καλα καλα για τις αναβαθμίσεις που να ήτανε απλα καρτούλες θες να πάθουνε και καμια κράμπα στο μυαλό και να κάτσουνε να σκεφτούνε πότε θα στήσουνε ΄΄ενα ολόκληρο DSLAM??????????? :lol: :lol: :lol:
Για τον ΟΤΕ όλα είναι δύσκολα.....

chatasos
27-06-04, 12:14
Πήρα και εκεί.αυτοί λένε ότι δε ξέρουν ΚΑΝ πότε θα εγκατασταθεί το νέο DSLam.Αν εγκατασταθεί... :? Για Καλαμάκι μιλάω,αν ξέρει κανείς τίποτα,ας πει.
Ολίγον εκτός θέματος, αλλά αν δεν κάνω λάθος, το dslam στο Καλαμάκι πρέπει να είναι το μεγαλύτερο (σε πόρτες) στην Ελλάδα.

cyberian
27-06-04, 12:55
Πολύ πιθανόν,chatasos.Η κατάσταση πάντως είναι κωμικοτραγική.Πόσο υπομονή ακόμα?Αν δε ξέρουν οι αρμόδιοι πότε θα στήθεί το DSLam ποιός ξέρει?μήπως να πάρω τον Χορταρέα?? :D

opimis
27-06-04, 14:02
Σιγά μην γνωρίζουνε εδω δεν ξέρανε καλα καλα για τις αναβαθμίσεις που να ήτανε απλα καρτούλες θες να πάθουνε και καμια κράμπα στο μυαλό και να κάτσουνε να σκεφτούνε πότε θα στήσουνε ΄΄ενα ολόκληρο DSLAM??????????? :lol: :lol: :lol:
Για τον ΟΤΕ όλα είναι δύσκολα.....

Εγώ είχα μια και μόνο επαφή με το γραφείο και ενημερώθηκα σωστά.
Εξάλλου είπα ότι αν δεν γνωρίζουν αυτοί, που είναι στο σχεδιασμό της ADSL, ποιος άλλος είναι πιθανόν να γνωρίζει; Και φυσικά γνωρίζω επίσης ότι στον οτε γενικότερα τα έχουν «χαμένα», υπάρχουν όμως και φορές που είναι στα καλά τους!

http://www.adslgr.com/forum/thread6131.html

opimis
27-06-04, 14:06
Πολύ πιθανόν,chatasos.Η κατάσταση πάντως είναι κωμικοτραγική.Πόσο υπομονή ακόμα?Αν δε ξέρουν οι αρμόδιοι πότε θα στήθεί το DSLam ποιός ξέρει?μήπως να πάρω τον Χορταρέα?? :D

Καλύτερα τον Πητ Παπαδάκο κι αν δεν μπορεί να προβλέψει το πότε, παρ’ τον από το χέρι και πάνε μαζί του στον οτε… :twisted:

cyberian
27-06-04, 16:33
Παιδιά,κάτι ακούστηκε για στήσιμο DSLam στο Καλαμάκι αρχές Ιουλίου(το πολύ μέχρι τις 6).Υπάρχει τέτοια περίπτωση?να στήσουν DSLam μέσα στον Ιούλιο??? Χλωμοκόφτης,ε? Α ρε ψευτιές που διαδίδουν... :evil:

Madness
27-06-04, 17:45
Μετα τον Ιούνιο σταματανε όλες οι εργασίες τουλάχιστον για αναβαθμίσεις τώρα αν το στήσιμο DSLAM θεωρείται αναβαθμιση σταματάει και αυτό.....

Έπειτα θα τα ξαναπιάσουν όλα μετα τους ολυμπιακους!!!!

cyberian
27-06-04, 18:38
Έχω απογοητευτεί πλήρως τελευταία.Δε τους φτάνει η κράτηση των DSL,τώρα κόβουν bandwidth και από τις PSTN???γιατί από προχτές σέρνομαι!!! :evil: :evil:

gregorisvas
27-06-04, 18:54
Μετα τον Ιούνιο σταματανε όλες οι εργασίες τουλάχιστον για αναβαθμίσεις τώρα αν το στήσιμο DSLAM θεωρείται αναβαθμιση σταματάει και αυτό.....

Έπειτα θα τα ξαναπιάσουν όλα μετα τους ολυμπιακους!!!!
Μην μου λες τετοια και τα παιζω!!!!!! :shock: :( :evil:

cyberian
28-06-04, 00:06
Το θέμα είναι μην μείνουμε γενικώς χωρίς DSL γιατί μετά τους Ολυμπιακούς θα τα παρατήσουν όλα και ότι έγινε,έγινε... :?

Madness
28-06-04, 02:04
Μετα τον Ιούνιο σταματανε όλες οι εργασίες τουλάχιστον για αναβαθμίσεις τώρα αν το στήσιμο DSLAM θεωρείται αναβαθμιση σταματάει και αυτό.....

Έπειτα θα τα ξαναπιάσουν όλα μετα τους ολυμπιακους!!!!
Μην μου λες τετοια και τα παιζω!!!!!! :shock: :( :evil:

Η απάντηση αυτή δώθηκε απο το γραφείο σχεδιασμού λόγω του οτι και καλά οι τεχνικοί θα είναι απασχολημένοι με την Ολυμπιάδα αμα θες πάρε στο 6115235 και ρώτα τους αλλα την παραπάνω απάντηση την δώσανε και σε 3 αλλους γνωστούς μου....Οτι γίνει μέχρι 30/6 ...

potis21
28-06-04, 02:13
gregorisvasil,

Ανατριχιασα με το αβαταρ... βαλε κατι πιο φιλησυχο, πιο φιλανθρωπο, πιο φιληδονο τσπα, αλλα οχι αλο αιμα στην οθονη μου (καλα που το θυμηθηκα, παω βολτα απο το ροττεν, με την DSL ειναι μουρλια, οι εικονες με τα αντερα κατεβαινουν στο πι και φι....)

Πιο οφ- τοπικ δεν γινοτανε.

cyberian
29-06-04, 10:54
Εδώ και κάτι μέρες προσπαθώ να πάρω στο 210-6115232 για να ρωτήσω τι θα γίνει με το γ!&@^#΄^ο DSLam του Καλαμακίου και δε το σηκώνει κανείς!!Αμα πάω στο υποκατάστημα και γίνει πανικός,δε θα φταίω εγώ... :evil: :evil:

gregorisvas
29-06-04, 11:37
Παρε...εγω οποτε παιρνω εκει ειναι!!!!Και σημερα....Μου ειπαν οτι ενεργοποιηθηκε το DSL στην γραμμουλα μου.....!!!!!!! :D :D :D

cyberian
29-06-04, 14:51
Μου έκαναν τιν τιμή να το σηκώσουν.Υπάρχουν πολλές πιθανότητες να στηθεί μέχρι την άλλη Παρασκευή ΛΕΝΕ.Αλλιώς σίγουρα Σεμπτέμβριο...Περίεργο...πολύ εξυπηρετικούς τους άκουσα...μάλλον πήρα λάθος!! :)

opimis
29-06-04, 16:27
Μου έκαναν τιν τιμή να το σηκώσουν.Υπάρχουν πολλές πιθανότητες να στηθεί μέχρι την άλλη Παρασκευή ΛΕΝΕ.Αλλιώς σίγουρα Σεμπτέμβριο...Περίεργο...πολύ εξυπηρετικούς τους άκουσα...μάλλον πήρα λάθος!! :)

Μερικές φορές όντως σε σκλαβώνουν με την ευγένεια και την εξυπηρέτηση τους, σε σημείο να νομίζεις ότι πήρες λάθος νούμερο! :)

Madness
29-06-04, 16:35
Μην πέρνετε στο 6115232 να πέρνετε στο 6115235 το οποίο μετα τις 12 τ σηκώνουν πάντα!!!!!!

Soladon
01-07-04, 14:01
Γειά,

Έκανα αιτηση 14Ιουνιου και επερνα τις τελευταιες μερες σε διαφορα τηλεφωνα να δω τι γινεται, δεν ξερανε ωσπου σημερα μου λενε... αυτο που σας ειχαμε πει σε μια εβδομαδα (επιπλεον απο τις 15 μερες) δεν ισχυει..λεω εγω, σε ενα μηνα ? και μου λενε ίσως. Ακόμα λενε οτι συμβαινει λογο των ολυμπιακων. Τι τους λες τωρα ??? Τι λέτε να κάνω ...?

Ευχαριστώ

cyberian
02-07-04, 03:45
ΥΠΟΜΟΝΗ.Μετά τους Ολυμπιακούς θα πάρουμε εμείς γραμμή. :evil:

rebetis
02-07-04, 03:54
Κουράγιο παιδιά!!!!!!!!!! :wink:

cyberian
02-07-04, 15:47
Πόσο κουράγιο ακόμα.τουλάχιστον ελπίζω το μετά τους Ολυμπιακούς να είναι σίγουρο. :?

@ ADSLgr.com All rights reserved.