PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά το Jetski, πόσο το πληρώσατε;



elias24
27-06-04, 09:38
Θυμάμαι πως αρχικά το Jetski 500 είχε γύρω στα 250 Euro, πριν την πτώση τιμής. Όσοι είχατε βάλει στις αρχές DSL απο πΟΤΕ με υποχρεωτικό Jetski, το πληρώσατε σε εκείνη την τιμή τελικά, ή έπιασε και εσας η μείωση τιμής

Ducklord
27-06-04, 09:49
Όχι, τόσο και ακόμη το ξεπληρώνω αγαπητέ...
:-(

Μην ξεχνάς πως τότε ήταν υποχρεωτικές και αλλαγές γραμμής, εγκαταστάσεις, έλεγχοι κ.τ.ρ. Ο πρώτος λογαριασμός μετά την εγκατάσταση, ΧΩΡΙΣ το κόστος του μόντεμ, ήρθε περίπου, κρατήσου, €600...!!! Βάλε και τα €250 του Τζέτ...


Φιλικά
Παπιάρχοντας

enwsitis21
27-06-04, 10:59
Με τόσα modem Jetspeed, εάν είστε και γαυράκια, πείτε στο Κόκκαλη να σας δώσει κανένα τζαμπέ διαρκείας στο νέο Καραϊσκάκη, μιάς και βοηθήσατε να χτιστεί ο καινούριος " ναός " του Ολυμπιακού.

elias24
27-06-04, 14:42
Εδω που τα λέμε, μιας και ο ΟΤΕ το χρέωνε με δώσεις, έπρεπε να σας χρεώσει την ενημερωμένη τιμή.
Δε μπορώ παρά να θεωρήσω εντελώς παράλογη την αρχική τιμή των modem, αλλά και τώρα που το σκεύτομαι ύποπτη, σε συνδοιασμό με την περίεργη απόφαση του ΟΤΕ να δίνει υποχρεωτικά αυτός modem, με αυτές τις τιμές, αλλά και τις τιμές ΑΡΥΣ για χονδρική προς παρόχους ήτανε στα επίπεδα της λιανικής και οι ISP είχανε ζημία αν επέλεγαν να παρέχουν αυτοί το ΑΡΥΣ.
Λες και θέλανε να γεμίσει η τσέπη του κυρίου Σωκράτη

opimis
27-06-04, 14:45
Θυμάμαι πως αρχικά το Jetski 500 είχε γύρω στα 250 Euro, πριν την πτώση τιμής. Όσοι είχατε βάλει στις αρχές DSL απο πΟΤΕ με υποχρεωτικό Jetski, το πληρώσατε σε εκείνη την τιμή τελικά, ή έπιασε και εσας η μείωση τιμής

Δεν νομίζω να ισχύει πουθενά κάτι τέτοιο! Αν αγοράσεις ένα αυτοκίνητο με δόσεις και η τιμή του πέσει μετά από μερικούς μήνες, θα αναπροσαρμοστούν οι δόσεις;
Εγώ τον επεξεργαστή πέρσι τον Απρίλη, τον αγόρασα 600ευρω (της μετρητής πλήρωσα, αλλά λέω…), μετά από 4 μήνες ο ίδιος επεξεργαστής στοίχιζε κάτι λιγότερο από 450ευρω, αν είχα δόσεις θα πλήρωνα αναπροσαρμοσμένες τις δόσεις μου στην καινούργια τιμή;

sdikr
27-06-04, 15:43
Θυμάμαι πως αρχικά το Jetski 500 είχε γύρω στα 250 Euro, πριν την πτώση τιμής. Όσοι είχατε βάλει στις αρχές DSL απο πΟΤΕ με υποχρεωτικό Jetski, το πληρώσατε σε εκείνη την τιμή τελικά, ή έπιασε και εσας η μείωση τιμής

μια απο τα ίδια και εγώ (ακόμα το πληρώνω) και το μόνο που κάνει είναι να κάθεται στο κουτί του (zyxel 650, 652, 3com)

nnn
27-06-04, 19:30
250 € και έχω και μια δόση ακόμα.
:evil:

turboirc
27-06-04, 20:03
Εγω το πηρα 105. Τωρα κανει €50 κατι ?

JohnGR
27-06-04, 20:06
Το δίνουν ακόμα; Δεν νομίζω πάντως τόσο φθηνά...

whitewolf
27-06-04, 20:08
49 € +φπα σε 6 άτοκες το πήρα εγω το 520i. (τυπικά unibrain το λένε, αλλά ποιανού είναι η unibrain ξέρετε; :P )

JohnGR
27-06-04, 20:10
Ναι, αλλά μιλάμε για το "ιστορικό" 500άρι...

turboirc
27-06-04, 20:17
Αυτο δεν νομιζω να υπαρχει ακομα, εδω δεν υπηρχε πουθενα και ετρωγα τον κοσμο να το βρω οταν εκανα την συνδεση.

elias24
27-06-04, 20:18
Θυμάμαι πως αρχικά το Jetski 500 είχε γύρω στα 250 Euro, πριν την πτώση τιμής. Όσοι είχατε βάλει στις αρχές DSL απο πΟΤΕ με υποχρεωτικό Jetski, το πληρώσατε σε εκείνη την τιμή τελικά, ή έπιασε και εσας η μείωση τιμής

Δεν νομίζω να ισχύει πουθενά κάτι τέτοιο! Αν αγοράσεις ένα αυτοκίνητο με δόσεις και η τιμή του πέσει μετά από μερικούς μήνες, θα αναπροσαρμοστούν οι δόσεις;
Εγώ τον επεξεργαστή πέρσι τον Απρίλη, τον αγόρασα 600ευρω (της μετρητής πλήρωσα, αλλά λέω…), μετά από 4 μήνες ο ίδιος επεξεργαστής στοίχιζε κάτι λιγότερο από 450ευρω, αν είχα δόσεις θα πλήρωνα αναπροσαρμοσμένες τις δόσεις μου στην καινούργια τιμή;

Αυτό που λες δεν είναι ίδιο με την συγκεκριμμένη περίπτωση. Μώλις ξεκίνησε να δίνει DSL o OTE, με 2 χρόνια καθυστέρηση, η ζήτηση ήτανε τόσο μεγάλη που για να αποφευχτεί ένας τεράστιος αριθμός αιτήσεων ανακοινώθηκαν πολύ υψηλές τιμές σε όλα όσα αφορούσαν το DSL. Τελικά τις αρχικές υποθετικές μηνιαίες χρεώσεις δεν πλήρωσε ποτέ κανείς, όταν ο ΟΤΕ ανακοίνωσε πως οι μειωμένες στο μισό, υποτίθετε, μηνιαίες χρεώσεις για τους 5 πρώτους μήνες, θα συνεχίζονταν. Παράλληλα η τιμή του Jetspeed έπεσε στο μισό. Ακριβώς επειδή η χρέωση έγινε με δόσεις, πίστευα πως και η αρχική τιμή του JetSpeed ήτανε εικονική και μέρος της προσπάθειας του ΟΤΕ να περιορίσει τον μεγάλο αριθμό αιτήσεων. Αλλά όπως φαίνεται έκανα λάθος. Το μόνο που χαίρομαι είναι ότι εγω Jetski και μάλλιστα σε τέτοια τιμή, δε πλήρωσα. Ας είναι καλά η πρόταση της ACN

sdikr
28-06-04, 01:25
Ας είναι καλά η πρόταση της ACN

ναι δεν λέω καλή πρόταση αλλά μετά που ήθελες να αλλάξεις την ACN κατάλαβες οτι πίσω έχει η αχλάδα την ουρά

Bayern7
01-07-04, 03:04
125 με φάπα το πλήρωσα το 500. Μάρτιο έβαλα adsl.

opimis
01-07-04, 05:09
49+18% 520i

@ ADSLgr.com All rights reserved.