PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 Μήνες μετά ....



anideos
23-01-07, 12:54
Οι άνθρωποι είναι ΣΤΗ ΚΑΡΑΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥΣ

Και τώρα ένα ανέκδοτο

Από 23 ? 20 ? 24 ? δε θυμάμαι , Νοέμβρη που είχε πάρει την αίτηση ο κούριερ ( με λάθη και τηλεφωνικές ταλαιπωρίες και διορθώσεις μη λέω τα ίδια ) και αφού με δουλεύανε ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ στην αναμονή , στο τέλος μου είπανε ότι φταίει ο ΟΤΕ και ότι δεν έκανε δεκτό το αίτημά μου
Αυτά πριν έναμιση μήνα
Είχα πάρει τον ΟΤΕ είχα μιλήσει με υψηλά ιστάμενο άνθρωπο ( καλά το λέω ? :p ) και μου είχε πει ότι από αυτούς είμαι OK
To λέω στην ΤΡΕΛΛΑΣ και μου το αλλάζουν μετά λέγοντάς μου "ΝΑΙ δεν φταίει ο ΟΤΕ , εμείς δεν έχουμε κόμβο " !!!!!!
Και τους είχα πει "καλά ένα μήνα περίμενα για να μου πείτε ότι δεν έχετε κόμβο ? αφού μου είχατε πει ότι έχετε "
Να μη τα πολυλογώ ακύρωσα πριν ένα μήνα την αίτηση έστειλα και φαξ που τους τα έψελνα
Τι έγινε εχθές 8μιση το βράδυ ?
Χτυπάει το τηλέφωνο
- Παρακαλώ ?
- Ναι γειά σας , Τηλεφωνό από την Τελλάς για να σας πω ότι ο ΟΤΕ δεν έκανε δεκτό το αίτημά σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(ΝΤΟΙΝΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!!! ? Του λέω ότι ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ μου είπατε ότι δεν φταίει ο ΟΤΕ αλλά ότι δεν έχετε ΚΟΜΒΟ !!!!!!!
- Δεν ξέρω μου λέει τι σας είπε ο συνάδελφος !!!!!! εγώ σας λέω ότι ο ΟΤΕ δεν έκανε δεκτό το αίτημά σας
- Να μη με ξαναενοχλήσετε ΠΟΤΕ και για ΤΙΠΟΤΑ , απάντησα κι εγώ

Μα είναι δυνατόν ? δεν ενημερώνουν κανένα ? δηλαδή θα περίμενα 2 μήνες αν δεν το είχα ψάξει για να πάρω ένα ΟΧΙ ? και που ? ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ !!!!!!!!!!!!!

ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ !!!!!!!!

giorgos76
23-01-07, 13:04
Για τονπατριάρχη τελείως...σε λίγο θα σου στείλουν και λογαριασμό :rofl:

villasg
23-01-07, 13:07
Το θεμα ειναι οτι μαλλον ΔΕΝ εχουν ακυρωσει την αιτηση που υπεβαλες για zisto ακομα.
Καλο ειναι να πας απο εκει και να καταθεσεις την ακυρωση και να λαβεις αποδεικτικο .
Ν εισαι σιγουρος μην μπλεξεις

anideos
23-01-07, 14:01
Το θεμα ειναι οτι μαλλον ΔΕΝ εχουν ακυρωσει την αιτηση που υπεβαλες για zisto ακομα.
Καλο ειναι να πας απο εκει και να καταθεσεις την ακυρωση και να λαβεις αποδεικτικο .
Ν εισαι σιγουρος μην μπλεξεις

Eχω το αποδεικτικό του φαξ που έστειλα
Λες να μου σκάσει κάνα χουνέρι ? του τύπου "γειά σας τώρα ο ΟΤΕ μας είπε το ΝΑΙ ? "
Οχι δεν πάω από εκεί ,έχω το αποδεικτικό του φαξ που έστειλα
Αν κάνουν κάτι τέτοιο θα γίνει χαμός

Αντε να δούμε η βιβόντι τώρα πόσο καλά θα μας εξυπηρετήσει .............................
(Με βλέπω πάλι στον ΟΤΕ)

ermis333
23-01-07, 14:16
Eχω το αποδεικτικό του φαξ που έστειλα
Λες να μου σκάσει κάνα χουνέρι ? του τύπου "γειά σας τώρα ο ΟΤΕ μας είπε το ΝΑΙ ? "
Οχι δεν πάω από εκεί ,έχω το αποδεικτικό του φαξ που έστειλα
Αν κάνουν κάτι τέτοιο θα γίνει χαμός

Αντε να δούμε η βιβόντι τώρα πόσο καλά θα μας εξυπηρετήσει .............................
(Με βλέπω πάλι στον ΟΤΕ)


Αφού και η Tellas και η Vivodi σε αργούν, έχεις σκεφτεί οι καθυστερήσεις να οφείλονται σε κάποιον άλλον Οργανισμό;; Λέμε τωρα.

Τώρα που θα αρχίσουν και στη Forthnet και στη Hol τα παράπονα θα καταλάβετε ποιος πραγματικά φταίει.:whistle:

ΥΓ. Εκεί που πραγματικά ευθύνεται η Tellas είναι στο 10ήμερο που μεσολαβεί από τη στιγμή της υπογραφής μέχρι την αποστολή του αιτήματος στον ΟΤΕ. Άμα αρχίσει και πηγαίνει ο κόσμος και αλλού θα μειωθούν οι αιτήσεις και θα βελτιωθούν οι χρόνοι.

anideos
23-01-07, 14:44
Αφού και η Tellas και η Vivodi σε αργούν, έχεις σκεφτεί οι καθυστερήσεις να οφείλονται σε κάποιον άλλον Οργανισμό;; Λέμε τωρα.

Τώρα που θα αρχίσουν και στη Forthnet και στη Hol τα παράπονα θα καταλάβετε ποιος πραγματικά φταίει.:whistle:

ΥΓ. Εκεί που πραγματικά ευθύνεται η Tellas είναι στο 10ήμερο που μεσολαβεί από τη στιγμή της υπογραφής μέχρι την αποστολή του αιτήματος στον ΟΤΕ. Άμα αρχίσει και πηγαίνει ο κόσμος και αλλού θα μειωθούν οι αιτήσεις και θα βελτιωθούν οι χρόνοι.

Mη μου τους δικαιολογείς
ΟΙ ΙΔΙΟΙ μου είπαν ότι ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΤΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ !!!!!! και τώρα μου λένε άλλα επειδή δεν ενημέρωσαν τον υπαλληλό τους και του πετάξαν στη μούρη μια λίστα με ονόματα να πει ότι δεν γίνετε
Οσο για τη βιβόντι , 5 εργάσιμες κλείνω με σήμερα και η ίδια η υπάλληλος μου είπε ότι μπορεί να πάρει και πάνω από μήνα
ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μου το είπε ΕΞΑΡΧΗΣ

DRAKOS70
23-01-07, 15:32
Mη μου τους δικαιολογείς
ΟΙ ΙΔΙΟΙ μου είπαν ότι ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΤΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ !!!!!! και τώρα μου λένε άλλα επειδή δεν ενημέρωσαν τον υπαλληλό τους και του πετάξαν στη μούρη μια λίστα με ονόματα να πει ότι δεν γίνετε
Οσο για τη βιβόντι , 5 εργάσιμες κλείνω με σήμερα και η ίδια η υπάλληλος μου είπε ότι μπορεί να πάρει και πάνω από μήνα
ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μου το είπε ΕΞΑΡΧΗΣ

Σε κατανοώ φίλε μου για την άδικη ταλαιπωρία σου..
Τα ίδια σχεδόν τράβηξα κι εγω αλλά έκανα υπομονή και στο τέλος δικαιώθηκα απο την επιλογή μου.:oneup: Πάντως μην έχεις αυταπάτες όπου και να πας το ίδιο χάλι (προσωπική μου εκτίμηση)
θα συναντήσεις:down: Πρέπει να κάνεις υπομονή φίλε μου..
Πάντως εμένα για να κάνω και λίγο χιούμορ με συμφέρει που ακυρώνει o κόσμος τις αιτήσεις για το Zisto:twisted: Όσο λιγότεροι τόσο καλλύτερα..:lol: :lol:

anideos
23-01-07, 16:37
Σε κατανοώ φίλε μου για την άδικη ταλαιπωρία σου..
Τα ίδια σχεδόν τράβηξα κι εγω αλλά έκανα υπομονή και στο τέλος δικαιώθηκα απο την επιλογή μου.:oneup: Πάντως μην έχεις αυταπάτες όπου και να πας το ίδιο χάλι (προσωπική μου εκτίμηση)
θα συναντήσεις:down: Πρέπει να κάνεις υπομονή φίλε μου..
Πάντως εμένα για να κάνω και λίγο χιούμορ με συμφέρει που ακυρώνει o κόσμος τις αιτήσεις για το Zisto:twisted: Όσο λιγότεροι τόσο καλλύτερα..:lol: :lol:

Aν είχα κάνει υπομονή και δεν ακύρωνα το συμβόλαιο χθες ( 2 μήνες δηλαδή μετά ) θα μου λέγανε ότι τάχαμου τάχαμου ο ΟΤΕ δεν έκανε δεκτό το αίτημά μου
Αρα πάλι στο τίποτα θα είχα μείνει
Ντροπή μεγάλη πάντως και απορώ πραγματικά με τι θάρρος και τι θράσσος πάνε στη δουλειά τους όταν πέφτει τέτοιο κράξιμο στο ίντερνετ

STARJOHN
23-01-07, 18:33
Να ρωτησω κατι εχει δικαιωμα ο οτε να μην δεχτει το αιτημα σου για ποιο λογο?

villasg
23-01-07, 18:35
Να ρωτησω κατι εχει δικαιωμα ο οτε να μην δεχτει το αιτημα σου για ποιο λογο?

Ναι για πολλους και διαφορους λογους
Μπορει να δειχνει το συστημα του οτι
εχεις ADSl ενεργο πανω του
εχεις προεπιλογη φορεα με αλλη εταιρια και δεν την καταργησες
χρωστας λογαριασμο
.......

ariadgr
23-01-07, 21:53
Να ρωτησω κατι εχει δικαιωμα ο οτε να μην δεχτει το αιτημα σου για ποιο λογο?


Ναι για πολλους και διαφορους λογους
Μπορει να δειχνει το συστημα του οτι
...εχεις προεπιλογη φορεα με αλλη εταιρια και δεν την καταργησες ...

Σύμφωνα με το FAQ (http://www.tellas.gr/page.asp?gid=91&arid=418&lang=2) της Tellas η προεπιλογή σε άλλο πάροχο δεν αποτελεί λόγο απόρριψης από ΟΤΕ.


E: Έχω υπηρεσία προεπιλογής / επιλογής φορέα με άλλο πάροχο στην γραμμή που επιθυμώ να μεταφέρω. Χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον για να αποκτήσω το Tellas Zisto;
A : Όχι, με την ενεργοποίηση του Tellas Zisto καταργείται κάθε τέτοια υπηρεσία

anideos
24-01-07, 10:48
Ναι για πολλους και διαφορους λογους
Μπορει να δειχνει το συστημα του οτι
εχεις ADSl ενεργο πανω του.......

Δεν είχα ΠΟΤΕ adsl , είχα απλό τηλέφωνο και έμπαινα με καρτούλες από περιοδικά ....


εχεις προεπιλογη φορεα με αλλη εταιρια και δεν την καταργησες .......

Είχα ΜΟΝΟ ΟΤΕ και τον έκοψα εδώ και 6 μήνες



χρωστας λογαριασμο
.......

Είχα πληρώσει τα πάντα και είχε έρθει και στο τέλος ο τελευταίος λογαριασμός
Μίλησα με υπεύθυνο του ΟΤΕ δε μπορεί να μου είπε ψέμματα
Μίλησα με άνθρωπο μέσα από τη Τελλάς και μου είπε ότι δεν φταίει ο ΟΤΕ αλλά οι ίδιοι δεν είχαν κόμβο να μου δώσουν στην Ακρόπολη
Και τώρα με παίρνουν τηλέφωνο επειδή κάποιος δεν ενημέρωσε τον υπάλληλό τους με τις λίστες των ονομάτων να μου πει τη γνωστή καραμέλα που λένε σε όλους , ότι τάχαμου ο ΟΤΕ είπε όχι

Είναι ντροπή
Ντροπή και κρίμα γιατί πραγματικά έχω αηδιάσει σε αυτή τη χώρα έτσι όπως λειτουργούμε

@ ADSLgr.com All rights reserved.