PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΕΑ ΓΡΑΜΜΗ+DSL



perry
25-04-13, 17:41
Γειά σας, γράφω στο forum ύστερα από πολύ καιρό. Στο νέο σπίτι, που μένω, (περιοχή Καματερό) ήθελα κι εγώ να βάλω σταθερό τηλέφωνο και internet. Συγκρίνοντας τις τιμές των διαφόρων εταιριών, είπα να κάνω αίτηση στην forthnet. Ωστόσο, πέρασαν δύο μήνες και δεν είδα ούτε σταθερό ούτε internet. Από την forthnet μού είπαν ότι ο ΟΤΕ απορρίπτει το αίτημα, έτσι μου πρότειναν, επειδή πρόκειται για νέα τηλεφωνική γραμμή, να κάνω αίτηση στον ΟΤΕ. Έτσι έπραξα κι εγώ, έκανα αίτηση στον ΟΤΕ, προκειμένου να έχω επιτέλους τηλέφωνο και net. Ωστόσο, προκοπή δεν είδα ούτε με τον ΟΤΕ. Συγκεκριμένα, έχουν περάσει 2,5 μήνες και δεν έχω ούτε καν σταθερό τηλέφωνο!!!Από τον ΟΤΕ μού λένε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμή στην περιοχή (Καματερό), και ότι έχω μπει σε σειρά προτεραιότητας!!!!! Μάλιστα, πριν καμιά 20σαριά μέρες με πήραν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ και με ρώτησαν αν θέλω να επιμείνω στην αίτηση μου ή να υπαναχωρήσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εγώ, έχοντας κάνει υπομονή τόσον καιρό, είπα ότι θέλω να επιμείνω στην αίτησή μου και να μην την ανακαλέσω. Μέχρι σήμερα τίποτε......Είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο σήμερα, σε ευρωπαϊκό κράτος; Είναι δυνατόν να μην μπορώ να βάλω τηλέφωνο στο σπίτι μου;;;;Τι λέτε εσείς, βρε παιδιά; Τι πρέπει να πράξω;;;; Έχω απογοητευτεί εντελώς.:evil::twisted:

nicolaos
26-04-13, 06:41
Να περιμενεις μεχρι να βρεθει γραμμη.Τη δεκαετια του 80 καναμε αιτηση και περιμεναμε 10 χρονια...

giorgosk
26-04-13, 07:20
Τώρα όμως είμαστε στο 2013 και όχι στο 80.

perry
26-04-13, 14:43
Για να καταλάβω δηλαδή, αν το 80 περιμένατε 10 χρόνια, τώρα πόσο πρέπει να περιμένουμε; Να ξέρω δηλαδή, για να κάνω υπομονή (κι άλλο............).

karetsos
26-04-13, 15:08
μπορείς και να μετακομίσεις... το προτιμότερο είναι σε άλλη χώρα... :cool:

χωρίς παρεξήγηση, απλά πρέπει να κάνεις υπομονή, δεν είναι ότι είχες ρωτήσει από πριν αν υπάρχουν γραμμές στην περιοχή σου σου είπαν ναι και τώρα ξαφνικά σου λένε όχι... δηλαδή δεν σε κοροϊδεύουν, απλά έτσι είναι τα πράγματα στην Ελλάδα...

FuS
26-04-13, 15:09
Για να καταλάβω, σκέτη τηλεφωνία (χωρίς adsl), αν κάνεις αίτηση στον οτέ, τι σου λένε ακριβώς;

DSLaManiaC
26-04-13, 21:31
Για να καταλάβω, σκέτη τηλεφωνία (χωρίς adsl), αν κάνεις αίτηση στον οτέ, τι σου λένε ακριβώς;

Μπορεί να μη του πούνε και να μπει σε κάνα PCM.

apostol70
27-04-13, 02:10
Από γνωστούς που΄μένουν Καματερό ξέρω ότι υπάρχουν περιοχές με πρόβλημα. Δεν έχουν διαθέσιμες γραμμές και τους έχουν βάλει σε PCM. Ούτε αναγνώριση κλήσης δεν μπορόύν να έχουν πόσο μάλλον internet

@ ADSLgr.com All rights reserved.