PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά στον Οτε απο άλλη εταιρεία



jim68
26-04-13, 14:04
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί εχτές 25/04/2013 έκανα αίτηση,

μέσω internet για να γυρίσω στο Οτε

σε ISDN γραμμή με το πρόγραμμα double play24.

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο για να έρθει τεχνικός αύριο Σάββατο να μου κάνει την εγκατάσταση........

Τι έγινε τόσο γρήγορα γίνονται πια αυτά τα πράγματα, ή έχω χάσει επεισόδια;;

Vitruvian78
26-04-13, 14:20
:lol::lol:
Και μάλιστα Σαββατιάτικα!! Μια χαρά! Ο εξοπλισμός βρισκεται ήδη εξω απο την πόρτα σου;

FuS
26-04-13, 14:58
Έτσι γρήγορα γίνονται συνήθως.

Επίσης, εδώ και καιρό, ο οτέ έχει επιδοθεί σε ένα ανελέητο (και κάποιες φορές, ανήθικο) κυνήγι πελατών.
Είναι, βλέπεις, που κάποιοι πρέπει να φαίνονται "χρήσιμοι" επίσης για να δικαιολογούν τον μισθό τους.

jim68
26-04-13, 15:21
:lol::lol:
Και μάλιστα Σαββατιάτικα!! Μια χαρά! Ο εξοπλισμός βρισκεται ήδη εξω απο την πόρτα σου;

Οχι μάλλον θα τον φέρει αύριο ο τεχνικός.

[QUOTE=FuS;5054339]Έτσι γρήγορα γίνονται συνήθως.

Κουφάθηκα.

FuS
26-04-13, 15:27
Τον εξοπλισμό δεν τον φέρνει ο τεχνικός.

Θα σε καλέσουν για να σου κλείσουν ραντεβού.
(sorry που στο χαλάω τώρα :p)

Εάν έχεις δικό σου, όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή, χρησιμοποίησε αυτό μέχρι να παραλάβεις το άλλο. Τα στοιχεία πρόσβασης δεν θα καθυστερήσουν καθόλου.

jim68
26-04-13, 15:38
Τον εξοπλισμό δεν τον φέρνει ο τεχνικός.

Θα σε καλέσουν για να σου κλείσουν ραντεβού.
(sorry που στο χαλάω τώρα :p)

Εάν έχεις δικό σου, όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή, χρησιμοποίησε αυτό μέχρι να παραλάβεις το άλλο. Τα στοιχεία πρόσβασης δεν θα καθυστερήσουν καθόλου.

Όπα κάτι δεν πάει καλά.
Τι θα έρθει να κάνει ο τεχνικός αύριο;;

Δεν έχω εξοπλισμό γιατί γυρίζω την γραμμή σε isdn.

vforvendetta85
26-04-13, 19:30
Για να καταλάβεις πως ο Οτε,είναι Οτε.Ο τεχνικός θα κάνει τη σύνδεση,αλλά εξοπλισμό δεν θα έχεις.Θα έρθει κάποια στιγμή(λογικά την άλλη εβδομάδα) με courier.Άρα και που θα έρθει αύριο,δώρο,άδωρο.Εκτός αν έχεις δικό σου isdn router.

jim68
26-04-13, 20:50
Για να καταλάβεις πως ο Οτε,είναι Οτε.Ο τεχνικός θα κάνει τη σύνδεση,αλλά εξοπλισμό δεν θα έχεις.Θα έρθει κάποια στιγμή(λογικά την άλλη εβδομάδα) με courier.Άρα και που θα έρθει αύριο,δώρο,άδωρο.Εκτός αν έχεις δικό σου isdn router.

Ποιά σύνδεση;; Δηλαδή για να καταλάβω τι θα συνδέση;
Και τηλέφωνο έχω και internet.

Δυστυχώς δεν έχω isdn router.:sorry:

Vitruvian78
26-04-13, 21:36
Αύριο θα σου τα αποσυνδέσει όμως απο το δίκτυο του εναλλακτικού και θα σου εγκαταστήσει εξοπλισμό για isdn γραμμή. Παίζει να μην συνδεθεί η τηλεφωνία σου άμεσα. Εφόσον δεν έχεις isdn router τότε θα μείνεις χωρίς πρόσβαση και στο ίντερνετ μέχρι να παραλαβεις το απαραίτητο ρούτερ, εκτός κι αν μπορει να σου δώσει κάποιος φίλος κτλ...

FuS
27-04-13, 01:01
Αυτό το πράγμα με τον οτέ (συγκεκριμένα το 13888) και τους εξοπλισμούς τους... πόσα ακόμη χρόνια θα περάσουν για να καταλάβουν το αυτονόητο..
Και δεν είναι και λίγα τα ευτράπελα με τα ελτά που έχουν την σύμβαση (είτε να έρχεται άσχετη ώρα είτε να το αφήνει στην πόρτα απ' έξω και να φεύγει είτε να μην έρχεται καθόλου)

jim68
27-04-13, 01:07
Αυτό που κατάλαβα τελικά είναι ότι τον ήπια.

Θα περιμένω μέχρι να μου φέρουν τον εξοπλισμό.

Θα πέσει γέλιο αύριο με το παλικάρι του Οτε.

Ευτυχώς που έχω και άλλη εταιρεία για internet και τηλέφωνο.

FuS
27-04-13, 01:17
Εντάξει, δεν τον ήπιες :p
Αυτά που ανέφερα παραπάνω συμβαίνουν ενίοτε -όχι τόσο όσο παλιότερα- ομως σίγουρα δεν είναι ο κανόνας.
Απλά θα μπορούσαν να είναι πιο ευέλικτοι με το θέμα των εξοπλισμών.

jim68
27-04-13, 15:29
Τελικά τον ήπια. :whistle:

Ήρθε ο τεχνικός σήμερα το πρωί για να μου συνδέση το τηλέφωνο.
Βάζει ενα εργαλείο στην γραμμή και μου λέει πάω στο αμάξι και έρχομαι.(το αμάξι στα 10 μέτρα)

Περίμενα 20 λεπτά και μετά έρχεται μέσα.(τελικά είχε πάει στο καφάο)
Το δοκιμάζει με το κέντρο όλα καλά,βάζει το νετμοντ και πως μου κόβει και του λέω κάτσε να καλέσω από το κινητό μου.

Αποτέλεσμα καλούσε το κινητό και δεν χτύπαγε το σταθερό.
Μου λέει πήρες σωστά το νούμερο του απαντάω πως ναι να το, στο κινητό μου, ααα..... μου λέει δεν είναι σωστό το νούμερο γιατί το παλιό δεν ισχύει πλέον έχετε κάνει αίτηση για νέο νούμερο....... τι είπες
τώρα,... 35 χρόνια έχω αυτό.

Ευτυχώς που είχα το χαρτί αίτηση φορητότητας που τους έστειλα γιατί λίγο ακόμη και θα με έβγαζε τρελό.

Τελικά πήγα σ'ένα Οτεσοπ έκανα ακύρωση της παλιάς αίτησης και νέα απο την αρχή.

Για να δούμε απο δευτέρα τι θα γίνει. :evil:

Vitruvian78
27-04-13, 19:39
Πέρα απο τον κεφαλικό αριθμο σου δινουν και δευτερο αριθμο οταν εχεις isdn. Μήπως αυτό εννοουσε;; Γενικα να ξερεις οτι στις φορητοτητες ειναι συχνο το φαινομενο τις πρωτες ωρες να δειχνει οτι χτυπαει αλλα η συσκευη να μην ανταποκρινεται.....αλλα ετσι οπως τα λες.....δεν ξερω....περιεργα σου τα ειπε....

emeliss
27-04-13, 19:56
Ο δεύτερος αριθμός δεν είναι υποχρεωτικός. Απλά μάλλον κατέβηκε αίτηση για νέα σύνδεση και όχι για φορητότητα.

jim68
27-04-13, 21:29
Πέρα απο τον κεφαλικό αριθμο σου δινουν και δευτερο αριθμο οταν εχεις isdn. Μήπως αυτό εννοουσε;; Γενικα να ξερεις οτι στις φορητοτητες ειναι συχνο το φαινομενο τις πρωτες ωρες να δειχνει οτι χτυπαει αλλα η συσκευη να μην ανταποκρινεται.....αλλα ετσι οπως τα λες.....δεν ξερω....περιεργα σου τα ειπε....

Στο isdn απ'ό,τι ξέρω είναι ένας αριθμός.Απλά μπορείς να τον χρησιμοποιείς ταυτόχρονα από δύο συσκευές. :hmm: λέω κάτι λάθος;


Ο δεύτερος αριθμός δεν είναι υποχρεωτικός. Απλά μάλλον κατέβηκε αίτηση για νέα σύνδεση και όχι για φορητότητα.

Εγώ πάντως για φορητότητα έκανα αίτηση.

Γενικά ποιο μόντεμ δίνουνε μπορώ να ζητήσω κάποιο καλύτερο;
Μου είπανε να πάω από το κατάστημα να το πάρω μόλις γίνει η σύνδεση.

Vitruvian78
28-04-13, 00:20
Ενα ειναι και πλεον σου παραχωρειται με χρησιδάνειο. Αρα δεν γινεται δικο σου ποτε. Μολις διακοψεις με τον ΟΤΕ το επιστρέφεις

jim68
09-05-13, 12:13
Ήρθαν σήμερα από τον ΟΤΕ και μου σύνδεσαν το ISDN NT πάνω στην γραμμή.
Τα προβλήματα ξεκινήσανε απο τότε γιατί έχω εξερχόμενες κλήσεις,αλλά δεν έχω εισερχόμενες.

Πήρα το 13888 να δηλώσω βλάβη και μου είπανε ότι δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η φορητότητα και να πάρω τηλέφωνο στον προηγούμενο πάροχο για να μου αποδεσμεύση την γραμμή.

Πήρα τηλέφωνο λοιπόν και μου είπε ο προηγούμενος πάροχος ότι η εντολή που έχουν από τον ΟΤΕ είναι για της 15/05/2013 βέβαια πήρα απο άλλη γραμμή και είχα ανοιχτή ακρόαση για να ακούει και ο τεχνικός του ΟΤΕ.

Άκρη δεν έβγαλα καθώς ο ένας ρίχνει τις ευθύνες στον άλλων,το θέμα είναι τι κάνω εγώ χωρίς εισερχόμενες;

Γιατί ήρθε ο ΟΤΕ σήμερα;

Vitruvian78
09-05-13, 13:16
Ο ΟΤΕ οριζει τις ημερομηνιες πότε θα γινουν οι εργασιες φορητοτητας. Ο ΟΤΕ ειναι ο πλεον αρμοδιος να διεκπεραιωσει την αποδεσμευση και την φορητοτητα. Ο εναλλακτικός παροχος παυει να ειναι ο παροχος σου οταν ο ΟΤΕ προβει σε αυτες τις εργασιες. Αρα το ποτε θα συνδεθεις ειναι καθαρα θεμα ΟΤΕ. Αρα η πατατιά ειναι στην πλευρα του ΟΤΕ ως συνηθως σε τετοιες ανωμαλιες φορητοτητας.

jim68
09-05-13, 13:54
Άρα τηλέφωνο μόνο στον ΟΤΕ, και αν μου πουν μα και μου το πρόβλημα είναι καθαρά δικό τους.
Μου φαίνεται πως έμπλεξα.

Ευχαριστώ πάντως.

xatzikiriakos
09-05-13, 14:34
υπομονή, μια βδομαδούλα ( ; ) αποποιημένων ευθυνών και μετά θα είσαι κομπλέ ( ; )

jim68
10-05-13, 11:45
Mε το τηλέφωνο όλα εντάξει.Μόλις ήρθαν οι εισερχόμενες.
Για ίντερνετ από αύριο μάλλον.

- - - Updated - - -

Ίντερνετ μετά από 4 μέρες!
Στο 13888 μου είπαν ότι δεν έχει γίνει αίτηση για ίντερνετ (μα αφού έχω κωδικούς και μόντεμ) τους λέω,στο κατάστημα που κάνατε την αίτηση μου λέει.

Στο κατάστημα μου λένε ότι έγινε λάθος στο σύστημα.
Τι ταλαιπωρία είναι αυτή έχει συμβεί σε κάποιον άλλων ή μόνο σ' μένα;

Ειλικρινά έχω πάρει τόσα τηλέφωνα από τότε που ξεκίνησα την μεταφορά που δεν τα είχα πάρει στα 6 χρόνια στον προηγούμενο πάροχο.

Πριν από λίγο με πήρανε τηλέφωνο από τον παλιό πάροχο επειδή είχα πάρει χτες τηλέφωνο,
να μου αποδεσμεύσουν τη γραμμή, για να ρωτήσουν αν είναι όλα εντάξει με τις εισερχόμενες.

Ευτυχώς έχω ίντερνετ και από forthnet και κάνω την δουλειά μου.

maik
12-05-13, 08:05
Ήρθαν σήμερα από τον ΟΤΕ και μου σύνδεσαν το ISDN NT πάνω στην γραμμή.
Τα προβλήματα ξεκινήσανε απο τότε γιατί έχω εξερχόμενες κλήσεις,αλλά δεν έχω εισερχόμενες.

Πήρα το 13888 να δηλώσω βλάβη και μου είπανε ότι δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η φορητότητα και να πάρω τηλέφωνο στον προηγούμενο πάροχο για να μου αποδεσμεύση την γραμμή.

Πήρα τηλέφωνο λοιπόν και μου είπε ο προηγούμενος πάροχος ότι η εντολή που έχουν από τον ΟΤΕ είναι για της 15/05/2013 βέβαια πήρα απο άλλη γραμμή και είχα ανοιχτή ακρόαση για να ακούει και ο τεχνικός του ΟΤΕ.

Άκρη δεν έβγαλα καθώς ο ένας ρίχνει τις ευθύνες στον άλλων,το θέμα είναι τι κάνω εγώ χωρίς εισερχόμενες;

Γιατί ήρθε ο ΟΤΕ σήμερα;

Οταν γινεται εξωτερικη φορητοτητα , δηλαδη απο εναν παροχο σε αλλον, παντα οι εισερχομενες κανουν 2-3 μερες να ενεργοποιηθουν. Ουτε ο ΟΤΕ φταιει ουτε ο παροχος. Ειναι θεμα ΕΒΔΑΦ.

apto
16-05-13, 16:38
Mε το τηλέφωνο όλα εντάξει.Μόλις ήρθαν οι εισερχόμενες.
Για ίντερνετ από αύριο μάλλον.

- - - Updated - - -

Ίντερνετ μετά από 4 μέρες!
Στο 13888 μου είπαν ότι δεν έχει γίνει αίτηση για ίντερνετ (μα αφού έχω κωδικούς και μόντεμ) τους λέω,στο κατάστημα που κάνατε την αίτηση μου λέει.

Στο κατάστημα μου λένε ότι έγινε λάθος στο σύστημα.
Τι ταλαιπωρία είναι αυτή έχει συμβεί σε κάποιον άλλων ή μόνο σ' μένα;

Ειλικρινά έχω πάρει τόσα τηλέφωνα από τότε που ξεκίνησα την μεταφορά που δεν τα είχα πάρει στα 6 χρόνια στον προηγούμενο πάροχο.

Πριν από λίγο με πήρανε τηλέφωνο από τον παλιό πάροχο επειδή είχα πάρει χτες τηλέφωνο,
να μου αποδεσμεύσουν τη γραμμή, για να ρωτήσουν αν είναι όλα εντάξει με τις εισερχόμενες.

Ευτυχώς έχω ίντερνετ και από forthnet και κάνω την δουλειά μου.

δεν είχες και φοβερές καθυστερήσεις πάντως, τυχαίνουν αυτά στις μεταφορές

jim68
16-05-13, 18:00
Πάντως μέχρι και σήμερα αυτή την ώρα,το ίντερνετ δεν έχει έρθει.

jim68
19-05-13, 11:48
Λοιπόν εχτές ήρθε και το ίντερνετ αλλά με πρόβλημα.
Το δήλωσα βλάβη γιατί δεν συγχρόνιζε και μου το κατεβάσανε στα 2 για να συγχρονίσει.
Μου είπανε πως θα στείλουνε συνεργείο να το δούνε.

jim68
21-05-13, 15:31
Σήμερα ήρθε ο τεχνικός από τον ΟΤΕ,μου τα φτιάξανε όλα.(βέβαια έμεινα για 2 με 3 ώρες χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ).
Συγχρονίζω λίγο πιο κάτω αλλά κατεβάζω (πχ από nvidia) το ίδιο ακριβώς που κατέβαζα και πριν 1,2 με 1,3 ΜΒ/s και πιο σταθερά.

Όσο για το ίντερνετ η περιήγηση και το άνοιγμα παραθύρων γίνεται πιο άνετα και "αεράτα".

Τέλος καλό όλα καλά. :oneup:

PerseasG
21-05-13, 16:13
Οταν γινεται εξωτερικη φορητοτητα , δηλαδη απο εναν παροχο σε αλλον, παντα οι εισερχομενες κανουν 2-3 μερες να ενεργοποιηθουν. Ουτε ο ΟΤΕ φταιει ουτε ο παροχος. Ειναι θεμα ΕΒΔΑΦ.

Aυτο που λες, δεν ισχύει. Γιατί όταν έκανα αλλαγή παρόχου από HOL σε CYTA, είχα την ίδια ημέρα τηλέφωνο / ιντερνετ ? Η ΕΒΔΑΦ στην χειρότερη των περιπτώσεων να σε κολλήσει μία ημέρα. Ολιγωρία του ΟΤΕ είναι στην προκειμένη περίπτωση

maik
21-05-13, 16:14
Aυτο που λες, δεν ισχύει. Γιατί όταν έκανα αλλαγή παρόχου από HOL σε CYTA, είχα την ίδια ημέρα τηλέφωνο / ιντερνετ ? Η ΕΒΔΑΦ στην χειρότερη των περιπτώσεων να σε κολλήσει μία ημέρα. Ολιγωρία του ΟΤΕ είναι στην προκειμένη περίπτωση

Εισερχομενες δεν ειχες.

PerseasG
21-05-13, 16:25
Εισερχομενες δεν ειχες.

Για δύο ώρες δεν είχα, μετά κανονικότατα και από όλους τους παρόχους. Στο σπίτι μου ήταν, δεν ξέρω?:sorry:

zouli84
22-05-13, 12:09
Ίντερνετ μετά από 4 μέρες!
Στο 13888 μου είπαν ότι δεν έχει γίνει αίτηση για ίντερνετ (μα αφού έχω κωδικούς και μόντεμ) τους λέω,στο κατάστημα που κάνατε την αίτηση μου λέει.

Κι έρχεται αυτή η μαγική στιγμή που ενώ το 13888 σε στέλνει σε κατάστημα, κι αφού έχεις παρατήσει τη δουλειά σου για να πας στο κατάστημα, σου λέει η υπάλληλος να καλέσεις στο 13888 (!!!). Μόνο στον ΟΤΕ αυτά... Θεός φυλάξει μόνο να μην είσαι φοιτητής στην Κρήτη και έχεις κάνει αίτηση σε κατάστημα της Καστοριάς....

PerseasG
22-05-13, 12:16
Κι έρχεται αυτή η μαγική στιγμή που ενώ το 13888 σε στέλνει σε κατάστημα, κι αφού έχεις παρατήσει τη δουλειά σου για να πας στο κατάστημα, σου λέει η υπάλληλος να καλέσεις στο 13888 (!!!). Μόνο στον ΟΤΕ αυτά... Θεός φυλάξει μόνο να μην είσαι φοιτητής στην Κρήτη και έχεις κάνει αίτηση σε κατάστημα της Καστοριάς....

Aυτά συμβαίνουν παντού, όχι μόνο στον ΟΤΕ βρε.

zouli84
22-05-13, 12:27
Aυτά συμβαίνουν παντού, όχι μόνο στον ΟΤΕ βρε.

Να σε κάνουν μπαλάκι οι τηλεφωνήτριες σε κατάστημα και τούμπαλιν? Μόνο στον ΟΤΕ το 'χω ζήσει (έχω εμπειρία από WIND, Forthnet, Cyta, Vodafone). Απ' ότι βλέπω είσαι Cyta, το έζησες ποτέ αυτό? Κατά τη γνώμη μου οι Κυπραίοι έχουν μακράν την καλύτερη εξυπηρέτηση (το δίκτυο στην Κοζάνη είχε κάποια θεματάκια παλιότερα, διακοπή τηλεφωνίας, θόρυβος γραμμής κλπ).

PerseasG
22-05-13, 12:35
Να σε κάνουν μπαλάκι οι τηλεφωνήτριες σε κατάστημα και τούμπαλιν? Μόνο στον ΟΤΕ το 'χω ζήσει (έχω εμπειρία από WIND, Forthnet, Cyta, Vodafone). Απ' ότι βλέπω είσαι Cyta, το έζησες ποτέ αυτό? Κατά τη γνώμη μου οι Κυπραίοι έχουν μακράν την καλύτερη εξυπηρέτηση (το δίκτυο στην Κοζάνη είχε κάποια θεματάκια παλιότερα, διακοπή τηλεφωνίας, θόρυβος γραμμής κλπ).
Δυστυχώς το έχω ζήσει με HOL και CYTA ,μία φορά μεν αλλά δεν παύει να έγινε. Καλή εξυπηρέτηση έχει η CYTA αλλά μερικές φορές ήμουν έτοιμος να ρίξω εξάψαλμους:)

zouli84
22-05-13, 12:45
Εγώ το ζω ακόμα, εδώ και 2 μέρες.
άκου κατάσταση:
1. Τηλέφωνο στο 13888 για καθυστέρηση ενεργοποίησης - μου λένε να καλέσω στο τεχνικό τμήμα του 13888 (δε με συνδέουν καν!)
2. Τηλέφωνο στο 13888 στο τεχνικό τμήμα - μου λένε να επισκευτώ κατάστημα
3. Επίσκεψη σε κατάστημα - μου λένε να καλέσω στο 13888 (!)
4. Τηλέφωνο στο 13888 - μου λένε να πάω σε κατάστημα της περιοχής μου, τους λέω ότι αυτοί μου είπαν να καλέσω στο 13888, και μου δίνει σταθερό τηλέφωνο του τμήματος που κλείνει ραντεβού με τεχνικό
5. Τηλέφωνο στο 2106331371, μου λένε ότι καταχωρήσανε την αίτησή μου και θα περιμένω (ένας θεός ξέρει πόσο) να με καλέσει ο τεχνικός που θα κάνει τον έλεγχο.

Πόσο δύσκολο θα ήταν να καταχωρούσε από το πρώτο τηλεφώνημα στο 13888 η τηλεφωνήτρια το αίτημά μου να μιλήσω με τεχνικό? Αλλά είπαμε πάει 1,14€/κλήση, χμ ... κάπου βρίσκω μια εξήγηση...

Έζησες κάτι παρόμοιο σε HOL/CYTA? Δε λέω για μια απλή ατασταλία ενός εργαζομένου, αυτό συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Στον ΟΤΕ μιλάμε για τσίρκο κανονικό...

PerseasG
22-05-13, 12:58
Εγώ το ζω ακόμα, εδώ και 2 μέρες.
άκου κατάσταση:
1. Τηλέφωνο στο 13888 για καθυστέρηση ενεργοποίησης - μου λένε να καλέσω στο τεχνικό τμήμα του 13888 (δε με συνδέουν καν!)
2. Τηλέφωνο στο 13888 στο τεχνικό τμήμα - μου λένε να επισκευτώ κατάστημα
3. Επίσκεψη σε κατάστημα - μου λένε να καλέσω στο 13888 (!)
4. Τηλέφωνο στο 13888 - μου λένε να πάω σε κατάστημα της περιοχής μου, τους λέω ότι αυτοί μου είπαν να καλέσω στο 13888, και μου δίνει σταθερό τηλέφωνο του τμήματος που κλείνει ραντεβού με τεχνικό
5. Τηλέφωνο στο 2106331371, μου λένε ότι καταχωρήσανε την αίτησή μου και θα περιμένω (ένας θεός ξέρει πόσο) να με καλέσει ο τεχνικός που θα κάνει τον έλεγχο.

Πόσο δύσκολο θα ήταν να καταχωρούσε από το πρώτο τηλεφώνημα στο 13888 η τηλεφωνήτρια το αίτημά μου να μιλήσω με τεχνικό? Αλλά είπαμε πάει 1,14€/κλήση, χμ ... κάπου βρίσκω μια εξήγηση...

Έζησες κάτι παρόμοιο σε HOL/CYTA? Δε λέω για μια απλή ατασταλία ενός εργαζομένου, αυτό συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Στον ΟΤΕ μιλάμε για τσίρκο κανονικό...

Mία λέξη: Απαράδεκτο...

vforvendetta85
22-05-13, 18:15
Εγώ το ζω ακόμα, εδώ και 2 μέρες.
άκου κατάσταση:
1. Τηλέφωνο στο 13888 για καθυστέρηση ενεργοποίησης - μου λένε να καλέσω στο τεχνικό τμήμα του 13888 (δε με συνδέουν καν!)
2. Τηλέφωνο στο 13888 στο τεχνικό τμήμα - μου λένε να επισκευτώ κατάστημα
3. Επίσκεψη σε κατάστημα - μου λένε να καλέσω στο 13888 (!)
4. Τηλέφωνο στο 13888 - μου λένε να πάω σε κατάστημα της περιοχής μου, τους λέω ότι αυτοί μου είπαν να καλέσω στο 13888, και μου δίνει σταθερό τηλέφωνο του τμήματος που κλείνει ραντεβού με τεχνικό
5. Τηλέφωνο στο 2106331371, μου λένε ότι καταχωρήσανε την αίτησή μου και θα περιμένω (ένας θεός ξέρει πόσο) να με καλέσει ο τεχνικός που θα κάνει τον έλεγχο.

Πόσο δύσκολο θα ήταν να καταχωρούσε από το πρώτο τηλεφώνημα στο 13888 η τηλεφωνήτρια το αίτημά μου να μιλήσω με τεχνικό? Αλλά είπαμε πάει 1,14€/κλήση, χμ ... κάπου βρίσκω μια εξήγηση...

Έζησες κάτι παρόμοιο σε HOL/CYTA? Δε λέω για μια απλή ατασταλία ενός εργαζομένου, αυτό συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Στον ΟΤΕ μιλάμε για τσίρκο κανονικό...


Προσωπικά, σε καταλαβαίνω απόλυτα.Νυν πελάτης, ταλαιπωρημένος 2 φορές από τα γραφειοκρατικά του.Περιμένω τον Αύγουστο, για να πάω σε άλλες πολιτείες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.