PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλη ταχυτητα ιντερνετ



thyra 7
27-04-13, 11:23
επειδη ειμαι λιγο αρχαριος σε τετοια θεματα θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ενταξει η συνδεση μου....Επισης εδω περιπου και εναν μηνα εχω συχνες αποσυνδεσεις..
123144

yyy
27-04-13, 12:39
Για τις αποσυνδέσεις, θα μπορούσες να δοκιμάσεις από το MyOn να αλλάξεις προφίλ. Αν δεις ότι με όλες τις αλλαγές θα συνδέεσαι στα 9Mbps, ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς και αλλαγή πακέτου, με κάποιο από τα 8Mbps. Δε θα δεις καμιά διαφορά στην απόδοση και θα σου έρθει πιο οικονομικά.

Αν και με 26dB εξασθένηση, πιθανώς δε θα δεις κάτι καλύτερο σε ταχύτητα. Αλλά ανάλογα το προφίλ, μπορεί να πετύχεις να μην έχεις αποσυνδέσεις. Αν δεν τα καταφέρεις από το MyOn, κάλεσε την τεχνική στήριξη. Ανταποκρίνονται γρήγορα και βοηθάνε ;)

thyra 7
27-04-13, 14:08
ευχαριστω για την απαντηση αλλα πως αλλαζεις προφιλ....Το πακετο ειναι με την vidodi η οποια ενωθηκε με την On..

yyy
27-04-13, 17:19
Για Vivodi δεν ξέρω. Αν έχεις πρόσβαση στο MyON, αυτό γίνεται μέσα στη σελίδα www.on.gr όπου βάζεις τους κωδικούς σου. Μόλις μπεις, επιλέγεις "ρυθμίσεις γραμμής" και κάνεις τις δοκιμές σου ;) Αλλιώς, τηλεφωνείς στην τεχνική στήριξη :)

pullman
06-08-13, 12:24
ο φιλος απ οτι φαινεται εχει συνδεση Vivodi οποτε δεν μπορει να παιξει με το my on το μονο που εχει να κανει ειναι να καλεσει το τεχνικο τμημα οσο για την ταχυτητα φαινεται να ειναι ενταξει

@ ADSLgr.com All rights reserved.