PDA

Επιστροφή στο Forum : 5λεπτη διακοπή εικόνας στον ημιτελικό ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης



argiriou77
27-04-13, 22:08
Κατά τη διάρκεια του ημιτελικού αγώνα ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης για το κύπελλο Ελλάδος χάθηκε το σήμα και για 5 λεπτά έπαιζε τρέιλερ.
Δεν ξέρω αν αυτό το πρόβλημα αντιμετώπισαν και αυτοί που έβλεπαν μέσω ADSL, αλλά μέσω δορυφόρου δεν...
Η διακοπή μου θύμησε την περίπτωση του αγώνα Μακάμπι-Ολυμπιακός για τα προκριματικά του Champions league που ενώ ο ΟΤΕ είχε προγραμματίσει τη μετάδοση του αγώνα, δεν τα κατάφερε να μεταφέρει την εικόνα και με επέμβαση του προέδρου του Ολυμπιακού (τότε ο Β. Μαρινάκης συνεργαζόταν με τον Αλαφούζο στον ΣΚΑΙ) τελικά, έστω και με μικρή καθυστέρηση, ο αγώνας μεταδόθηκε από το τηλεοπτικό κανάλι του Φαλήρου.

Tarlicious
28-04-13, 13:22
Ναι και στο καφέ που ήμουν έγώ το ίδιο έγινε. Τουλάχιστον επανήλθε.

nkats_99
28-04-13, 19:29
Η διακοπή οφειλοταν σε πρόβλημα της ηλεκτροδότησης στο γηπεδο με αποτελεσμα να σβήσουν και τα φώτα στις εξεδρες! Αν παρατήρησες μόλις έπεσε το μαυρο το σήμα του OTEsport βρισκόταν στο πάνω δεξί μέρος και δεν είχε χαθεί!! Αυτό το επιβεβαίωσε και ο Σπυρόπουλος που περιέγραφε τον αγώνα!

kwstas mixaletos
29-04-13, 10:28
Προσωπικά δε με πείραξε αυτό αλλά... ρε παιδιά... Τελικός Κυπέλου Ελλάδας στον Αντένα;;;;;;;;;;;;;
Δηλ. ο άλλος πληρώνει ΟΤΕ TV για να βλέπει ότι δε βλέπει στην ελεύθερη τηλεόραση και τελικά ο τελικός θα παίζει παράλληλα στον... Αντένα;;; Φιάσκο ρε...

http://www.inews.gr/263/ston-ant1-o-telikos-kypellou-elladas.htm

Seitman
29-04-13, 14:02
Γιατί τι ζόρι τραβάς; Μερικές φορές καλύτερα να μασάς, παρά να μιλάς.
Υπάρχει όρος από την ΕΠΟ, ότι ο τελικός της διοργάνωσης (και μόνο αυτός) εκτός από την εκάστοτε "πλατφόρμα" που έχει τα δικαιώματα, μεταδίδεται και από ένα "ελεύθερο" κανάλι πανελλαδικής εμβέλειας.

Μύρισε καλοκαιράκι και τα μπανάκια έρχονται... :rolleyes:

kwstas mixaletos
30-04-13, 12:32
Γιατί τι ζόρι τραβάς; Μερικές φορές καλύτερα να μασάς, παρά να μιλάς.
Υπάρχει όρος από την ΕΠΟ, ότι ο τελικός της διοργάνωσης (και μόνο αυτός) εκτός από την εκάστοτε "πλατφόρμα" που έχει τα δικαιώματα, μεταδίδεται και από ένα "ελεύθερο" κανάλι πανελλαδικής εμβέλειας.

Μύρισε καλοκαιράκι και τα μπανάκια έρχονται... :rolleyes:

Το θυμήθηκα μετά αυτό που λες για τον όρο της ΕΠΟ... αλλά φίλε το OTE TV αμα δεις, το διαφημίζει σα να το έχει ΜΟΝΟ εκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.