PDA

Επιστροφή στο Forum : Σκεψη για μεταβαση σε WIND



ManosR7
30-04-13, 10:01
Καλημερα στη κοινοτητα. Οπως βλεπετε στο προφιλ μου η γραμμη μου ειναι χαλια με υψηλο θορυβο και χαμηλεσ ταχυτητες. Εχθες με πηραν απο την Wind και μου ειπαν οτι τους δινει το συστημα οτι θα πιανω 11,5-12mbps ειναι δυνατον? Αξιζει να κανω την αλλαγη? Η hol με εχει κουρασει και οσες φορες εχω πει να μου αλαξουν Βρονχο μου στελνουν τεχνικο να κοιταει τη γραμμη... Θα ηθελα να ρωτησω το φορουμ αν υπαρχει καποιος αλλος που εχει Ιντερνετ/Τηλ. Wind στην περιοχη μου (Ρεντης) και τι ταχυτητες εχει.
Ευχαριστω

nyannaco
30-04-13, 10:31
Αν είσαι στα 3Mbps και σου υπόσχονται 12Mbps με την ίδια γραμμή, μην το πιστεύεις. Ισως μπορείς να πάς λίγω παραπάνω από τα 3Mbps με 49db attenuation, θεωρητικά, αλλά όχι αυτά που σου λένε. Με την αλλαγή παρόχου ούτε γραμμή θα αλλάξεις, ούτε ο θόρυβος θα μειωθεί.
Επίσης, σχετικά με το ε΄ρωτημ,ά σου για στατιστικά άλλων στην περιοχή σου: ο τρόπος που το προσδιορίζεις (Ρέντης) παραείναι ευρύς για να έχει νόημα, για να είναι ενδεικτικά τα οποιαδήποτε νούμερα θα πρέεπι κάποιος να παίρνει από το ίδιο Kv, ή έστω κάποιο πολύ κοντινό, και να έχεικαι περίπου ίδια απόσταση από το Kv. Και πάλι, θα είναι απλά ενδεικτικά, μόνο όσον αφορά το attenuation. Οσον αφορά το θόρυβο, συγκρίσιμος μπορείς να είσαι μόνο με κάποιον στο ίδιο κτίριο, ή έστω στο διπλανό, το πολύ, γιατί παίζει πρωτεύοντα ρόλο η όδευση του βρόχου και η κατάσταση του καλωδίου (ηλικία, ματίσεις κλπ) οπότε πρακτικά μόνο αν είσαι στην ίδια πλεξούδα έχει νόημα.

alex24
30-04-13, 13:08
Ειναι απο εταιρεια τηλεπωλησεων και πολυ απλα σου λενε ψεματα για να πουλησουν το πακετο.Αν σε ενδιαφερει η αλλαγη στην wind κανε την αιτηση απο το site τους ή καλυτερα πηγαινε σε ενα καταστημα να ενημερωθεις.Πανω απο 4 δεν το βλεπω να πας μιας και εισαι μακρια απο το αστικο κεντρο.

ManosR7
30-04-13, 13:13
Ευχαριστω για την απαντηση Πιο συγκεκριμενα ειμαι πισω απο την Infoquest στον Κηφισσο. Το θεμα ειναι οτι γραμμες της Hol περνανε κυριολεκτικα στα 100 μετρα απο την εισοδο του σπιτιου κ ειμαι και πολυ κοντα στην Vodafone αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι τρεχει. Το "κουτι" ειναι στα 300 μετρα και γωνια Κηφισσου και Μπιχακη αλλα το "κεντρο" ειναι της Νικαιας (ΝΙΚΑ) το οποιο ειναι 3χλμ. Ειχα και παλαιοτερα λογαριασμο εδω τον οποιον εχω ξεχασει και τοτε ειχα ΟΝ στην οποια κλειδωνα στα 1,4-1,7 και σαφως με την HOL ειδα μια (εστω και μικρη) διαφορα. Το θεμα ειναι αφου οι γραμμες υπαρχουν γιατι ειναι τοσο χαλια η συνδεση? Απο οσο θυμαμαι στην γειτονια καλωδια και τα κουτια που φευγουν οι γραμμες (μαλλιστα ειναι στον δικο μου τοιχο :Ρ ) αλλαχτηκανε πριν 3 χρονια. και αλλο ενα θεμα ειναι οτι κυριολεκτικα ο Ρεντης περνει απο 3 Κεντρα, 1 στη θηβων, 1 Νικαια και του Φαληρου στην Πειραιως. Απο το κουτι μεχρι μεσα υπαρχει 1 και μοναδικη πριζα και το καλωδιο ειναι αλλαγμενο απο εμενα προσωπικα.

nyannaco
30-04-13, 13:28
Τα καλώδια των παρόχων στους δρόμους (οπτικές ίνες, για να ακριβολογούμε) συνδέουν αποκλειστικά Αστικά Κέντρα (και ενδεχόμενα μεγάλους εταιρικούς πελάτες, το οποίο δεν σε αφορά). Ο οικιακός συνδρομητής παίρνει γραμμή από κάποιο ΑΚ, με τη μεσολάβηση (εκτός αν είναι πολύ κοντά στο ΑΚ) ενός Kv. Επομένως, και έξω από την πόρτα σου να περνάει η οπτική ίνα του παρόχου, εσύ πάλι από το ΑΚ θα πάρεις γραμμή, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την απόσταση.

xatzikiriakos
30-04-13, 13:44
εγώ με wind στη νίκαια δεν είμαι καλά πάντως, στα 5 είμαι, αν και όπως διαβάζω δεν αποτελεί ένδειξη για την ταχύτητα που θα έχεις εσύ. Γενικά από όσα έχω διαβάσει, δεν βλέπω πολλούς να βελτιώνονται με αλλαγή παρόχου, πλην εξαιρέσεων. Το μεγάλο πρόβλημα από όσα έχω καταλάβει είναι η απόσταση απτο ΑΚ, η κατάσταση των καλωδίων από εκεί ως το σπίτι σου, τα οποία είναι προεγκατεστημένα από τον ΟΤΕ και όλοι από εκεί θα περάσουν και λόγω ηλικίας, συνήθως έχουν σημαντική επίπτωση στη γραμμή.
κόψε μια οπτική ίνα και θα είσαι κομπλέ

nyannaco
30-04-13, 13:56
Γενικά από όσα έχω διαβάσει, δεν βλέπω πολλούς να βελτιώνονται με αλλαγή παρόχου, πλην εξαιρέσεων. Το μεγάλο πρόβλημα από όσα έχω καταλάβει είναι η απόσταση απτο ΑΚ, η κατάσταση των καλωδίων από εκεί ως το σπίτι σου, τα οποία είναι προεγκατεστημένα από τον ΟΤΕ και όλοι από εκεί θα περάσουν και λόγω ηλικίας, συνήθως έχουν σημαντική επίπτωση στη γραμμή.Ακριβώς έτσι. Η μόνη περίπτωση να έχεις σημαντική διαφορά αλλάζοντας πάροχο είναι αν προϋπάρχει πρόβλημα (πλην της κατάστασης του βρόχου) με το οποίο ο προηγούμενος πάροχος δεν ασχολείται, και αποφασίζει να ασχοληθει ο νέος.

mephisto
01-05-13, 09:15
Φιλε μου δες το και αλλιως,με την γραμμη που εχεις(οπου δεν μπορουν να γινουν θαυματα) πηγαινε στον φθηνοτερο παροχο.Επισης η wind εχει snr 6 οποτε λογικα θα κλειδωσεις και ψηλοτερα,νομιζω οτι η Hol εχει 12.

theopan
01-05-13, 14:47
Φιλε μου δες το και αλλιως,με την γραμμη που εχεις(οπου δεν μπορουν να γινουν θαυματα) πηγαινε στον φθηνοτερο παροχο.Επισης η wind εχει snr 6 οποτε λογικα θα κλειδωσεις και ψηλοτερα,νομιζω οτι η Hol εχει 12.

Η Wind έχει default snr 9dB και όχι 6. Παρ'όλα κατόπιν αίτησης το ρίχνουν στο 6 αν θέλουμε χωρίς να κάνουν πολύ τους δύσκολους.

libero1899
01-05-13, 14:47
Η Wind είναι το ίδιο χάλια όσο και η hol...δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη ούτε με αυτούς;Γιατί δεν κοιταζεις να πας σε μία καλύτερη εταιρία πιο αξιόπιστη απο την στιγμή που έχεις και πρόβλημα;

mephisto
01-05-13, 16:58
Η Wind έχει default snr 9dB και όχι 6. Παρ'όλα κατόπιν αίτησης το ρίχνουν στο 6 αν θέλουμε χωρίς να κάνουν πολύ τους δύσκολους.

ναι αυτο εννοούσα...

esertas
01-05-13, 17:55
Την προηγούμενη εβδομάδα το γύρισα σε wind.Είχα On 8άρα και μου κλείδωσε 8 και η wind με 15 snr. Καλά που έχω modem το Netgear 2200v3 και το κατέβασα σε 4 το snr και ανέβηκε η ταχύτητα 12,2.

mikroman
02-05-13, 11:27
η hol και o οτε δίνουν 9 και δεν θέλουν να το κατεβάζουν, η forthnet διάβασα σε άλλο thread, δίνει 6 και προφανώς αν θες το ανεβάζεις, αλλά παρότι με πιο μικρό ανεβαίνει η ταχύτητα, πρέπει να έχεις καλή γραμμή για να μην έχεις αποσυνδέσεις, διαφορετικά ζητάς να στο ανεβάσουν, αν δεν έχεις επιλογή μέσω ρούτερ όπως ο esertas και φαντάζομαι ότι με τα προβλήματα της γραμμης σου δεν θα παίζει με 6αρι.
δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει η περίπτωση η γραμμή σου να είναι τέλεια και να μην αποσυνδέεσαι με 6αρι και να μην πιάνεις ταχύτητα μόνο λόγω απόστασης, χωρίς αυτό να επηρεάζει την σταθερότητα, δεν γνωρίζω αν γίνεται αυτό γενικά, αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει με την ευκαιρία

Panos.2006
03-05-13, 20:30
Φίλε Μάνο, εγώ μένω ψηλά στο Ρέντη και πέρνω τηλέφωνο από κεραμεικό που είναι επίσης 4-5 χιλόμετρα με αποτέλεσμα να πιάνει η γραμμή μου 4 mbps. Πρόσφατα άλλαξα από forthnet σε wind χωρίς καμιά απολύτως διαφορά στα στατιστικά της γραμμής. Αν αλλάξεις το router μπορεί να πάει λίγο κάτω, λίγο πάνω. Σε αυτές τις περιπτώσεις και όπως είναι η οικονομική κατάσταση και καθώς θα πάρει χρόνια η μετάβαση στο vdsl που ίσως λύσει το θέμα, διάλεξε απλά ένα φθηνό πάροχο.
Όταν έκανα την αίτηση για wind, με πήρε φυσικά και η forthnet για να μου κάνει αντιπροσφορά πάνω κάτω στα ίδια. Το φοβερό επιχείρημα φυσικά ήταν μεταξύ άλλων, αν αλλάξετε πάροχο ρισκάρετε να πέσει η ταχύτητά σας. Αντίστοιχο δούλεμα από την ανάποδη δηλαδή.
Μόλις λήξει η προσφορά του χρόνου με βλέπω να αλλάζω πάλι πάροχο (ή να κάνω αίτηση τέλος πάντων) γιατί μόνο έτσι καταλαβαίνουν να ρίξουν λίγο τις τιμές.

lex_luthor
05-05-13, 14:10
Η Wind είναι το ίδιο χάλια όσο και η hol...δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη ούτε με αυτούς;Γιατί δεν κοιταζεις να πας σε μία καλύτερη εταιρία πιο αξιόπιστη απο την στιγμή που έχεις και πρόβλημα;

Η Wind είναι η μια από τις τρεις εταιρίες που θα επιβιώσει από τη λαίλαπα της κρίσης και εσύ λες ότι έχει θέματα αξιοπιστίας; Να το λέγαμε για την ON ή τη Cyta να το καταλάβω... Anyway, όσα έχει αναφέρει ο nyannaco είναι απολύτως σωστά, παρόλα αυτά φίλε ManosR7 δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις με Wind, εφόσον και από οικονομικής πλευράς μόνο να το δεις, πάλι κερδισμένος θα είσαι.

giorg
08-05-13, 12:33
Η Wind είναι η μια από τις τρεις εταιρίες που θα επιβιώσει από τη λαίλαπα της κρίσης και εσύ λες ότι έχει θέματα αξιοπιστίας;

Ποιες είναι αυτές οι τρεις; από που το ξέρεις αυτό; προφανώς για πρόβλεψη μιλάμε μιας και με την κατάσταση που επικρατεί κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για το κλείσιμο εταιριών, έτσι;

Helene
10-05-13, 16:11
Έχω Wind στο Παγκράτι και πάει σφαιράτη, κανένα πρόβλημα δεν έχει προκύψει ως τώρα και πληρώνω πολύ λιγότερα από ότι με οποιονδήποτε άλλο πάροχο στο παρελθόν!

lex_luthor
13-05-13, 15:05
Ποιες είναι αυτές οι τρεις; από που το ξέρεις αυτό; προφανώς για πρόβλεψη μιλάμε μιας και με την κατάσταση που επικρατεί κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για το κλείσιμο εταιριών, έτσι;

Ακριβώς επειδή επικρατεί αυτή η κατάσταση, είναι που επιβεβαιώνεται αυτό που ανέφερα προηγουμένως. Είναι η δουλειά μου τέτοια που μου επιτρέπει να μαθαίνω μερικά πράγματα παραπάνω, αν και στόχος μου δεν είναι να κάνω επίδειξη γνώσεων, απλά και μόνο μια μικρή αναφορά. Παρόλα αυτά, να θυμάσαι ότι η Wind θα είναι μια από τις λίγες εταιρίες που θα επιβιώσουν της κρίσης.

giorg
15-05-13, 18:17
καλά, δεν είναι και πολλές ούτως ή άλλως

xatzikiriakos
16-05-13, 14:45
εμένα αυτά μου ακούγονται πολύ αόριστα, παίζονται πολλά παιχνίδια, τα οποία μπορεί να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή. το αν σε 2 χρόνια ερθει επενδυτής να αγοράσει κάποια εταιρία, δεν γίνεται να το ξέρεις, μόνο συζητήσεις και προθέσεις τωρινές. πχ η wind έχει αλλάξει πόσες φορές όνομα μέχρι να γίνει wind, δεν λέω ότι όποτε αλλάζει όνομα, κλείνει κάποια εταιρία, αλλά πουλιέται και άμεσα έχει άλλα οικονομικά μεγέθη από πίσω ή έστω άλλη διάθεση για επενδύσεις κλπ.
το θα επιβιώσουν της κρίσης, σηκώνει πολλή κουβέντα. Πότε θα "τελειώσει" η κρίση, τι θα είναι η επιβίωση αυτή. δεν θα κλείσει απλά, θα αναπτυχθεί, θα γίνει βασική εταιρία;

Helene
23-05-13, 10:32
εμένα αυτά μου ακούγονται πολύ αόριστα, παίζονται πολλά παιχνίδια, τα οποία μπορεί να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή. το αν σε 2 χρόνια ερθει επενδυτής να αγοράσει κάποια εταιρία, δεν γίνεται να το ξέρεις, μόνο συζητήσεις και προθέσεις τωρινές. πχ η wind έχει αλλάξει πόσες φορές όνομα μέχρι να γίνει wind, δεν λέω ότι όποτε αλλάζει όνομα, κλείνει κάποια εταιρία, αλλά πουλιέται και άμεσα έχει άλλα οικονομικά μεγέθη από πίσω ή έστω άλλη διάθεση για επενδύσεις κλπ.
το θα επιβιώσουν της κρίσης, σηκώνει πολλή κουβέντα. Πότε θα "τελειώσει" η κρίση, τι θα είναι η επιβίωση αυτή. δεν θα κλείσει απλά, θα αναπτυχθεί, θα γίνει βασική εταιρία;

Δεν έχεις κι άδικο εδώ. Ποτέ κανείς δεν μπορεί να προβλέψει το μέλλον και όλοι με ρίσκο πάμε πάντα, απλά προσπαθούμε όσο μπορούμε να το περιορίζουμε. Παρόλα αυτά, σε περιόδους κρίσεις είναι όλα μετέωρα.
Παρεμπιπτόντως η Wind, κάθε φορά που αγοράζεται γίνεται ακόμα μεγαλύτερη, έτσι δεν είναι;

Gru
24-05-13, 23:54
Είχα vodafone μαζί με HOL και ειχα την γνωστη εκπτωση στα πάγια, τα τσούγκρισα με την vodafone και έβαλα wind. Σκέφτομαι να κάνω wind και το σταθερό καθαρά για οικονομικούς λόγους. Στη HOL δεν έχω προβλήματα, μήπως ψάχνω αν αλλάξω ή αφού είμαι οκ με HOL θα είμαι και με wind ok??

nyannaco
27-05-13, 08:30
Είχα vodafone μαζί με HOL και ειχα την γνωστη εκπτωση στα πάγια, τα τσούγκρισα με την vodafone και έβαλα wind. Σκέφτομαι να κάνω wind και το σταθερό καθαρά για οικονομικούς λόγους. Στη HOL δεν έχω προβλήματα, μήπως ψάχνω αν αλλάξω ή αφού είμαι οκ με HOL θα είμαι και με wind ok??Με όποια εταιρεία κι αν είσαι, και σε όποια κι αν πας, θα είσαι καλά, εκτός αν δεν είσαι... η αλλαγή πάντα εμπεριέχει ένα ρίσκο, κι αν σου κάτσει η στραβή, σε όποιο πάροχο κι αν είσαι (εκτός ίσως του ΟΤΕ), θα εύχεσαι να ήσουν σε άλλο. Από όλους υπάρχουν παράπονα, κανείς δεν είναι τέλειος.

Helene
04-06-13, 01:25
Με όποια εταιρεία κι αν είσαι, και σε όποια κι αν πας, θα είσαι καλά, εκτός αν δεν είσαι... η αλλαγή πάντα εμπεριέχει ένα ρίσκο, κι αν σου κάτσει η στραβή, σε όποιο πάροχο κι αν είσαι (εκτός ίσως του ΟΤΕ), θα εύχεσαι να ήσουν σε άλλο. Από όλους υπάρχουν παράπονα, κανείς δεν είναι τέλειος.

Εδώ συμφωνώ απόλυτα. Αν όμως έχει Wind και στο κινητό και στο σταθερό και του κάτσει καλά η αλλαγή, τότε μπορεί να γλιτώσει ΠΟΛΛΑ λεφτά, πίστεψέ με...

techgirl
04-06-13, 17:06
Είχα vodafone μαζί με HOL και ειχα την γνωστη εκπτωση στα πάγια, τα τσούγκρισα με την vodafone και έβαλα wind. Σκέφτομαι να κάνω wind και το σταθερό καθαρά για οικονομικούς λόγους. Στη HOL δεν έχω προβλήματα, μήπως ψάχνω αν αλλάξω ή αφού είμαι οκ με HOL θα είμαι και με wind ok??
Να το κάνεις θα γλυτώσεις πολλά λεφτά;) Τώρα για πρόβλημα δεν νομίζω να έχεις...προσωπικά είμαι πολύ ΟΚ, ασε που νομίζω ότι όλοι πλέον, ψιλοίδιοι είναι πάνω -κάτω σε υπηρεσίες...

Gru
07-06-13, 01:06
Η wind θέλει να με επιβραβευσει για την εμπιστοσύνη που τους έχω δείξει (δεν έχω ούτε μήνα, αλλά τέλοσπάντων..) και προσφέρει αποκλεισικά μόνο σε μένα (sorry παιδιά!!) το double play με 19,90Ε (ούτε 20Ε). Not bad!!! και κοροϊδευα τα ζώδια που έλεγαν ότι θα πάρω λεφτά που δεν περιμένω :p

techgirl
10-06-13, 18:10
Η wind θέλει να με επιβραβευσει για την εμπιστοσύνη που τους έχω δείξει (δεν έχω ούτε μήνα, αλλά τέλοσπάντων..) και προσφέρει αποκλεισικά μόνο σε μένα (sorry παιδιά!!) το double play με 19,90Ε (ούτε 20Ε). Not bad!!! και κοροϊδευα τα ζώδια που έλεγαν ότι θα πάρω λεφτά που δεν περιμένω :p

χαχαα! είδες! να τον ακούς τον λεφάκη/πανοπουλο ή τι άλλο συμβουλευεσαι :p

Helene
11-06-13, 15:14
Η wind θέλει να με επιβραβευσει για την εμπιστοσύνη που τους έχω δείξει (δεν έχω ούτε μήνα, αλλά τέλοσπάντων..) και προσφέρει αποκλεισικά μόνο σε μένα (sorry παιδιά!!) το double play με 19,90Ε (ούτε 20Ε). Not bad!!! και κοροϊδευα τα ζώδια που έλεγαν ότι θα πάρω λεφτά που δεν περιμένω :p

Μια χαρά σού κατσε! Μπράβο σου και μπράβο και στη Wind που σε επιβράβευσε μολονότι είσαι εκεί μόλις ένα μήνα! Καλά, αυτό θα έχω να το λέω....

theopan
12-06-13, 19:49
"techgirl" και "Helene" διακρίνω μια εντυπωσιακή ομοιότητα στα info σας. Με διαφορά μόλις 2 ημερών ανοίξατε προφίλ, παρόμοιο αριθμό μηνυμάτων έχετε, γράφετε σχεδόν πάντα "παρεά" από όσο βλέπω -κολακευτικά πάντα κυρίως για την τιμολογιακή πολιτική σχόλια για τη Wind- και καμιά από τις 2 σας δεν παραθέτει στοιχεία των γραμμών σας. Τελικά είστε συνδρομήτριες της Wind;

nicolaos
13-06-13, 07:42
Μαλλον φανκλαμπ της wind ειναι....

virtus
13-06-13, 13:51
Καλημέρα,σκέφτομαι να πάω στη wind για οικονομικούς λόγους και μόνο -50% κέρδος απο 30 στα 20 ευρώ.
Είμαι περιοχή Καλλιθέας -Ωνασσείου -Ιπποδρόμου. Υπάρχει κανείς στην περιοχή να μας πληροφορήσει για την ποιότητα των υπηρεσιών.

pavlito
14-06-13, 14:11
Από όσο ξέρω την καλύτερη προσφορά μεχρι 30/6 την έχει η forthnet με 29,90 σε 3play ....Έχει βγάλει κάτι καλύτερο η wind με 20 ευρώ αυτή την περίοδο?

virtus
14-06-13, 14:30
http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-m/?planID=1288

με 19,90

pavlito
14-06-13, 14:39
Αν θες μόνο ιντερνετ +σταθερο χωρίς κινήτα συμφέρει η wind γτ είναι 10 ευρώ πιο κάτω . H forthnet συμφέρει σε 3play καθώς έχεις tv και 720 λεπτά προς κινητά με 10 ευρώ επιπλέον . Στο λέω γτ θα έχεις και περιτά έξοδα με τέλη ενεργοποίησης και τα σχετικά για δεις τι πραγματικά σε συμφέρει .

Helene
17-06-13, 16:13
"techgirl" και "Helene" διακρίνω μια εντυπωσιακή ομοιότητα στα info σας. Με διαφορά μόλις 2 ημερών ανοίξατε προφίλ, παρόμοιο αριθμό μηνυμάτων έχετε, γράφετε σχεδόν πάντα "παρεά" από όσο βλέπω -κολακευτικά πάντα κυρίως για την τιμολογιακή πολιτική σχόλια για τη Wind- και καμιά από τις 2 σας δεν παραθέτει στοιχεία των γραμμών σας. Τελικά είστε συνδρομήτριες της Wind;

Πες μου, τι στοιχεία θέλεις; Μπορώ να σου δώσω ό,τι λεπτομέρειες χρειάζεσαι, δεν έχω κάποιο λόγο να κρύψω κάτι καλέ μου άνθρωπε - το τηλέφωνό μου όμως δεν στο δίνω...

Επίσης, την techgirl δεν την ξέρω αλλά την πάω με χίλια και έχουμε μιλήσει και σε προσωπικά mail γιατί ταιριάζουμε πολύ στις απόψεις μας. Απ' όσο ξέρω έχει καταπορωθεί κι αυτή με το f2g. Σόρι κιόλας που τα βρίσκουμε μεταξύ μας και γουστάρουμε και οι δύο τη Wind...

Nicolaos είμαι όντως φανκλαμπ της Wind, το έχω δηλώσει πολλές φορές εδώ, απροκάλυπτα! Μπήκα εδώ για να μάθω πέντε πράγματα για την κινητή κυρίως τηλεφωνία κι έχουν ανοίξει εντελώς τα μάτια μου χάρη σ' εσάς! Σας ευχαριστώ όλους και ελπίζω να μπορώ να συνεχίζω να λέω τη γνώμη μου και εδώ - είμαι μέλος και σε άλλα φόρουμ και γράφω παντού ό,τι έχω να πω, αλλά π.χ. σε ένα φόρουμ που ασχολείται με μεταφράσεις (είναι η δουλειά μου) δεν έχω γράψει μέχρι στιγμής ούτε λέξη για τη Wind. Λέτε να το κάνω, να βγάλω και κάνα φράγκο;

ΥΓ: Για το αποπάνω θέμα έχω να πω ότι όντως η προσφορά της Forthnet είναι όντως ΠΑΡΑ πολύ καλή αυτήν την περίοδο. Για να μη με λέτε και προκατειλημένη.... (αν και είμαι)

techgirl
17-06-13, 16:34
"techgirl" και "Helene" διακρίνω μια εντυπωσιακή ομοιότητα στα info σας. Με διαφορά μόλις 2 ημερών ανοίξατε προφίλ, παρόμοιο αριθμό μηνυμάτων έχετε, γράφετε σχεδόν πάντα "παρεά" από όσο βλέπω -κολακευτικά πάντα κυρίως για την τιμολογιακή πολιτική σχόλια για τη Wind- και καμιά από τις 2 σας δεν παραθέτει στοιχεία των γραμμών σας. Τελικά είστε συνδρομήτριες της Wind;

Ναι είμαι συνδρομήτρια της wind...και την υποστηρίζω εφόσων βλέπω ότι με συμφέρει ;)
Και από ότι βλέπω σου απάντησε και η Helene, παραπάνω...

messias
04-07-13, 06:03
Παιδια, σκέφτομαι κι εγω για wind σταθερή και Ίντερνετ. Είμαι στον ΟΤΕ, δεν έχω αλλάξει ποτε πάροχο, και δεν ειχα ποτε να ποτε κάποιο πρόβλημα.. 100ευρω το δίμηνο όμως πλέον δεν το αντέχω..
Έχω ακόμα συμβόλαιο με τον ΟΤΕ πρέπει να λήγει σε 1-2 μήνες, μπορω να φύγω τώρα; Η θα πρέπει να πληρώσω;

Ξερουμε τίποτα για wind στην Ηλιουπολη; Είναι αξιόπιστη σε ταχύτητα ιντερνετ και ποιότητα σταθερού;

iznodur
04-07-13, 08:37
Παιδια, σκέφτομαι κι εγω για wind σταθερή και Ίντερνετ. Είμαι στον ΟΤΕ, δεν έχω αλλάξει ποτε πάροχο, και δεν ειχα ποτε να ποτε κάποιο πρόβλημα.. 100ευρω το δίμηνο όμως πλέον δεν το αντέχω..
Έχω ακόμα συμβόλαιο με τον ΟΤΕ πρέπει να λήγει σε 1-2 μήνες, μπορω να φύγω τώρα; Η θα πρέπει να πληρώσω;

Ξερουμε τίποτα για wind στην Ηλιουπολη; Είναι αξιόπιστη σε ταχύτητα ιντερνετ και ποιότητα σταθερού;

Από όσο ξέρω παίζει μια χαρά, φίλε εννοείται να φύγεις από το 100άρι του ΟΤΕ, δεν αντέχεται και ψυχολογικά αν το πάρεις :). Είμαι μήνες με την Wind, βέβαια Νέα Σμύρνη και παίζει μια χαρά, παραπάνω από ικανοποιητικά θα έλεγα.

messias
04-07-13, 14:16
Ευχαριστω για την απαντηση,Η wind παίζει πάνω στην γραμμή του ΟΤΕ, η μέσω gsm? γιατι κάτι άκουσα για ασύρματη σύνδεση και δεν μου άρεσε η ιδέα..

nicolaos
04-07-13, 18:19
Η wind παίζει πάνω στην γραμμή του ΟΤΕ και της TELLAS-WIND

@ ADSLgr.com All rights reserved.