PDA

Επιστροφή στο Forum : VDSL FORTHNET Σινδος Θεσσαλονικης



xazobiolis
30-04-13, 21:50
Καταρχην καλησπερα σε ολα τα μελη του φορουμ.
Θα ηθελα την βοηθεια και την συμβουλη σας για ενα σοβαρο θεμα που εχω σχετικα με το vdsl.
στις 18/4 πηγα σε καταστημα της Forthnet στη θεσσαλονικη για να δω αν μπορω να βαλω vdsl στο σπιτι μου,
μιλωντας με τον υπαλληλο και μετα απο μετρησεις που εκανε για να δει αποστασεις και τα σχετικα μου ειπε οτι ειμαι πολυ τυχερος και οτι μπορω να βαλω vdsl.
μεχρι εδω πολυ ωραια, σημερα 30/4/2013 και μετα απο την ενεργοποιηση της γραμμης ειδα οτι το μοντεμ [technicolor] ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ στα 16500/890.
τηλεφωνω αμεσως στο τεχνικο τμημα και ο υπαλληλος εκπληκτος μου λεει οτι δεν μπορω να εχω vdsl διοτι η αποσταση μου απο το κεντρο ειναι 2 χιλιομετρα
και οτι εχει γινει λαθος μετρηση απο το καταστημα και γενικα οτι δεν μπορω να εχω vdsl. στον οτε που ειμουν μεχρι πριν λιγες μερες το μοδεμ μου κλειδωνε
στις αρχες 19000 περιπου και σταδιακα με τα χρονια επεφτε και στο τελος κλειδωνα περιπου 14000-15000 max.το attenuation ston ote htan 16.9/7 και στην
forthnet οπως θα δειτε και στην φωτο απο το printscreen το attenuation ειναι 26.1/6.5.
Το ολο σκηνικο μαλλον ηταν παγιδα και δεν ξερω τι να κανω τωρα. σας παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ πως να ενεργησω????
123277

Seitman
02-05-13, 09:10
Θα πας στο κατάστημα όπου έκανες την αίτηση (μαζί με ότι χαρτομάνι σου έχουν δώσει) και θα ζητήσεις να υποβάλεις αίτημα υπαναχώρησης, ώστε να επιστρέψεις στον προηγούμενο παροχέα σου. Κάνοντας αυτή την ενέργεια δε θα πληρώσεις τίποτα στην forthniet εκτός από αυτό που σου αναλογεί για την περίοδο που έκανες χρήση υπηρεσιών στο δίκτυο της. Ούτε τέλη ενεργοποίησης, ούτε πάγια, ούτε ποινή διακοπής πριν τη λήξη της σύμβασης.

sharky
08-05-13, 20:55
Και μάλλον και ενα 30ρι στον Οτε για επανασύνδεση στο δίκτυο τους....!

KaNaTa
09-06-13, 21:34
Μόνο κάνε γρήγορα με την αίτηση υπαναχώρησης γιατί έχεις 14 μέρες απο την ημέρα ενεργοποίησης της καινούργιας υπηρεσίας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.