PDA

Επιστροφή στο Forum : αποψεις για wind internet σε κερατσινι- χαραυγη



stickysweet
02-05-13, 13:51
καλησπερα.μετα απο μια δελεαστικη προσφορα της wind σκεφτομαι αλλαγη παροχου.ηθελα απλα αν καποιος-α απο την περιοχη μου κερατσινι-χαραυγη που εχει τον ιδιο παροχο να μου πει την αποψη του η κατα ποσο ειναι ευχαριστημενος.ευχαριστω.

Zinc
07-05-13, 00:58
καλησπερα.μετα απο μια δελεαστικη προσφορα της wind σκεφτομαι αλλαγη παροχου.ηθελα απλα αν καποιος-α απο την περιοχη μου κερατσινι-χαραυγη που εχει τον ιδιο παροχο να μου πει την αποψη του η κατα ποσο ειναι ευχαριστημενος.ευχαριστω.

Ένας φίλος μου μένει Κερατσίνι και είναι απόλυτα ικανοποιημένος από Wind. Η γραμμή του πιάνει κάπου 10Mbps, χωρίς αποσυνδέσεις ή άλλα παρατράγουδα. Και εγώ Wind έχω και στη συστήνω ανεπιφύλακτα - έχει μακράν τις καλύτερες τιμές.

chrismasgr
11-05-13, 09:12
Καλημέρα . Φίλε μου μένω Κερατσίνι Αμφιάλη . Η wind τα πάει πολύ καλά και την έχω για πολύ αξιόπιστη αφού από το 2010 που την έχω στο Κερατσίνι δεν έχω μιλήσει ποτέ με το τεχνικό τμήμα . Όμως να ξέρεις ένα πράγμα . Είναι πανάκριβη . Για παράδειγμα άμα πάρεις πακέτο κινητό στην forthnet έχει χρέωσει αστική μονάδα,στην hol αγοράζεις πακέτο ενδεικτικά να σου πω ότι πακέτο δύο ωρών έχει 5 ευρώ ενώ στην wind 45 λεπτά πληρώνει 4,5 ευρώ .

iznodur
13-05-13, 00:14
Επιβεβαιώνω και εγώ από γνωστούς μου πως η Wind παίζει μια χαρά στην περιοχή, νομίζω πως με αυτά τα πακέτα δεν είναι να σκέφτεσαι άλλο πάροχο

techgirl
13-05-13, 14:43
Για δουλειά που είχα πάει πρόσφατα στην περιοχή και έπρεπε να είμαι και συνέχεια online, δεν είχα κανένα πρόβλημα...Και τα πακέτα της είναι πολυ τσαμπέ πχ 30 ευρω (και ακόμα πιο κάτω αν εχεις και κινητο) για το double play large, με 100 λεπτά δωρεαν κινητα, ιντερνετ και αστικά υπεραστικά απεριόριστα...

lex_luthor
13-05-13, 15:27
Καλημέρα . Φίλε μου μένω Κερατσίνι Αμφιάλη . Η wind τα πάει πολύ καλά και την έχω για πολύ αξιόπιστη αφού από το 2010 που την έχω στο Κερατσίνι δεν έχω μιλήσει ποτέ με το τεχνικό τμήμα . Όμως να ξέρεις ένα πράγμα . Είναι πανάκριβη . Για παράδειγμα άμα πάρεις πακέτο κινητό στην forthnet έχει χρέωσει αστική μονάδα,στην hol αγοράζεις πακέτο ενδεικτικά να σου πω ότι πακέτο δύο ωρών έχει 5 ευρώ ενώ στην wind 45 λεπτά πληρώνει 4,5 ευρώ .

Για το πανάκριβη δε θα συμφωνήσω. Με μια online σύγκριση μπορείς να διαπιστώσεις ότι τα πακέτα της, όχι απλά είναι par με τους άλλους παρόχους, αλλά και αρκετά πιο συμφέροντα. Ιδίως η forthnet έχει τόσα ψηλά γράμματα στα συμβόλαια της, που μπορείς εύκολα να ξεφύγεις τιμολογιακά.

apto
13-05-13, 17:10
Για το πανάκριβη δε θα συμφωνήσω. Με μια online σύγκριση μπορείς να διαπιστώσεις ότι τα πακέτα της, όχι απλά είναι par με τους άλλους παρόχους, αλλά και αρκετά πιο συμφέροντα. Ιδίως η forthnet έχει τόσα ψηλά γράμματα στα συμβόλαια της, που μπορείς εύκολα να ξεφύγεις τιμολογιακά.

δεν θα συμφωνήσω για τα ψιλά γράμματα, όλοι τα ίδια έχουν και πλέον ξέρεις που να κοιτάξεις, και η wind το ίδιο, για παράδειγμα, επειδή το ψάχνω αρκετά, το τελευταίο που πέτυχα στην wind, είναι ότι στο τέλος ενεργοποίησης αναφέρει το κόστος για υφιστάμενη γραμμή και έχει υποσημείωση στα πακέτα 2play M και L, αλλά στο S το χουν ξεχάσει. προφανώς δεν έχει γίνει σκόπιμα, αλλά σου δείχνω ότι όλοι έχουν ψιλά γράμματα. κοιτάς προσεκτικά τους τιμοκαταλόγους και συγκρίνεις.


Καλημέρα . Φίλε μου μένω Κερατσίνι Αμφιάλη . Η wind τα πάει πολύ καλά και την έχω για πολύ αξιόπιστη αφού από το 2010 που την έχω στο Κερατσίνι δεν έχω μιλήσει ποτέ με το τεχνικό τμήμα . Όμως να ξέρεις ένα πράγμα . Είναι πανάκριβη . Για παράδειγμα άμα πάρεις πακέτο κινητό στην forthnet έχει χρέωσει αστική μονάδα,στην hol αγοράζεις πακέτο ενδεικτικά να σου πω ότι πακέτο δύο ωρών έχει 5 ευρώ ενώ στην wind 45 λεπτά πληρώνει 4,5 ευρώ .

εντάξει πανάκριβη δεν τη λες αν θες μόνο ιντερνετ και να μην χρησιμοποιείς το σταθερό. Αν κάνει κλήσεις σε κινητά είναι πλέον μονόδρομος η forthnet 0,03 έναντι 0,17 το λεπτο της wind. δηλαδή στις 2 ώρες πληρώνεις 17 ευρώ λιγότερα. Πρέπει να τα υπολογίσεις όλα αν πας να διαλέξεις πάροχο και να μην ξεγελιέσαι.

chrismasgr
13-05-13, 17:53
Σε γενικές γραμμές οι τιμές είναι ίδιες και απλά παίρνεις αυτήν που σου κάθεται καλύτερα. Άμα όμως το ψάξεις καλύτερα θα δείτε ότι οι τιμές προς κινητά έχουν μείνει πίσω 2-3 μειώσεις στις τιμές χονδρικής καθώς επίσης έχει και τις λιγότερες free χώρες. Αυτό και έθιξα και μάλιστα με παραδείγματα . Προς κινητά έχει ένα πακέτο του κ@λ@υ 45' 4,50 ευρώ όταν η hol που χωρίς πακέτο για κινητό έχει τιμές ίδιες με wind και όχι η forthnet που έχει αστικές χρεώσεις με 5 ευρώ μιλάς για 2 ώρες .
H hellas online εμπλουτίζει τις υπηρεσίες της με τη νέα οικογένεια επιπρόσθετων υπηρεσιών hol extras , για να μπορείτε να χτίζετε το πακέτο σας σύμφωνα με τις ανάγκες σας.

Τηλεφωνία

Προσθέστε στην υπηρεσία hol double-play vodafone family ένα από τα νέα πακέτα χρόνου ομιλίας προς κινητά που χρειάζεστε.

Nέα Πακέτα χρόνου ομιλίας
προς κινητά 60' 120' 180' 240'
Μηνιαίο πάγιο 3 € 5 € 7 € 9 €

xatzikiriakos
14-05-13, 11:48
Σε γενικές γραμμές οι τιμές είναι ίδιες και απλά παίρνεις αυτήν που σου κάθεται καλύτερα. Άμα όμως το ψάξεις καλύτερα θα δείτε ότι οι τιμές προς κινητά έχουν μείνει πίσω 2-3 μειώσεις στις τιμές χονδρικής καθώς επίσης έχει και τις λιγότερες free χώρες. Αυτό και έθιξα και μάλιστα με παραδείγματα . Προς κινητά έχει ένα πακέτο του κ@λ@υ 45' 4,50 ευρώ όταν η hol που χωρίς πακέτο για κινητό έχει τιμές ίδιες με wind και όχι η forthnet που έχει αστικές χρεώσεις με 5 ευρώ μιλάς για 2 ώρες .
H hellas online εμπλουτίζει τις υπηρεσίες της με τη νέα οικογένεια επιπρόσθετων υπηρεσιών hol extras , για να μπορείτε να χτίζετε το πακέτο σας σύμφωνα με τις ανάγκες σας.

Τηλεφωνία

Προσθέστε στην υπηρεσία hol double-play vodafone family ένα από τα νέα πακέτα χρόνου ομιλίας προς κινητά που χρειάζεστε.

Nέα Πακέτα χρόνου ομιλίας
προς κινητά 60' 120' 180' 240'
Μηνιαίο πάγιο 3 € 5 € 7 € 9 €

ενημερωτικά η forthnet έχει αστική χρέωση 0,0299 η οποία ισχύει και για κινητά, ο ΟΤΕ 0,06161, HOL 0,1706 προς Vodafone / Cosmote 0,1834 προς Wind / Q-Telecom, CYTA 0,127, WIND 0,171
αν μιλά σε κινητά από το σταθερό, δεν συγκρίνεται αυτή τη στιγμή η forthnet. τα 60 λεπτά που δίνει η hol 3 ευρώ, σε προσφορά, βγαίνουν 1,8 στη forthnet, και τα πληρώνεις μόνο αν τα μιλήσεις, όχι ούτως ή άλλως. Τα 240' 7,2 ευρώ και αν μιλάς τόσο πολύ έχεις δυνατότητα να βάλεις με +10 ευρώ απεριόριστα κινητά.

chrismasgr
14-05-13, 18:53
Από την άλλη η forthnet χρεώνει την κλήση προς συναγερμό και προς fax. Για μένα είναι αρνητικός παράγοντας να παω στην forthnet.

techgirl
16-05-13, 14:18
με όλα αυτά τα ψιλά γραμματα κλπ και τις προσφορές-κόντρα προσφορές του καθενώς πραγματικά μας βάζουν να μελετάμε με τις ώρες για να διαλέξουμε...επιστροφή στα θρανία! :p

apto
17-05-13, 12:01
Από την άλλη η forthnet χρεώνει την κλήση προς συναγερμό και προς fax. Για μένα είναι αρνητικός παράγοντας να παω στην forthnet.

α, για πες. Δεν έχω fax και συναγερμό, αλλά σαν ενημέρωση, τι κίνηση έχουν αυτά για απλή χρήση; αν έχεις υπόψιν σου δλδ, ανάγκες επικοινωνίας με συναγερμο και χρεώσεις fax. τι περίπου κοστίζουν το μήνα
Οι άλλοι τα δίνουν δωρεάν;

chrismasgr
17-05-13, 17:08
α, για πες. Δεν έχω fax και συναγερμό, αλλά σαν ενημέρωση, τι κίνηση έχουν αυτά για απλή χρήση; αν έχεις υπόψιν σου δλδ, ανάγκες επικοινωνίας με συναγερμο και χρεώσεις fax. τι περίπου κοστίζουν το μήνα
Οι άλλοι τα δίνουν δωρεάν;
Οι χρεώσεις προς FAX και συναγερμό χρεώνονται σαν μη γεωγραφικός προορισμος . Δηλαδή αστική χρέωση .Φαντάσου όμως πόσες φορές καλεί την εταιρεία security για να δείνει τα σήματα .Τόσο η wind που είμαι τώρα 'οσο και η hol που ρώτησα δεν χρεώνει .

apto
20-05-13, 11:28
επειδή δεν έχω και δεν ξέρω, αν ξέρεις, πόσες φορές πχ την μέρα καλεί; καλεί μόνο όταν έχει αλλαγή κατάστασης ξερω γω, δλδ κλείδωμα ξεκλείδωμα, σε παραβίαση, κάθε ώρα;

lex_luthor
20-05-13, 12:47
Σε γενικές γραμμές οι τιμές είναι ίδιες και απλά παίρνεις αυτήν που σου κάθεται καλύτερα. Άμα όμως το ψάξεις καλύτερα θα δείτε ότι οι τιμές προς κινητά έχουν μείνει πίσω 2-3 μειώσεις στις τιμές χονδρικής καθώς επίσης έχει και τις λιγότερες free χώρες. Αυτό και έθιξα και μάλιστα με παραδείγματα . Προς κινητά έχει ένα πακέτο του κ@λ@υ 45' 4,50 ευρώ όταν η hol που χωρίς πακέτο για κινητό έχει τιμές ίδιες με wind και όχι η forthnet που έχει αστικές χρεώσεις με 5 ευρώ μιλάς για 2 ώρες .
H hellas online εμπλουτίζει τις υπηρεσίες της με τη νέα οικογένεια επιπρόσθετων υπηρεσιών hol extras , για να μπορείτε να χτίζετε το πακέτο σας σύμφωνα με τις ανάγκες σας.

Τηλεφωνία

Προσθέστε στην υπηρεσία hol double-play vodafone family ένα από τα νέα πακέτα χρόνου ομιλίας προς κινητά που χρειάζεστε.

Nέα Πακέτα χρόνου ομιλίας
προς κινητά 60' 120' 180' 240'
Μηνιαίο πάγιο 3 € 5 € 7 € 9 €

Απ' τη hol δεν έχω καλή προσωπική εμπειρία, ούτε από τρίτους που ήταν χρήστες. Επιμένω για Wind γιατί νομίζω ότι είναι ΟΚ όσον αφορά στο σύστημα χρεώσεων - θυμάμαι περιστατικό με Forthnet που μου έστελναν να πληρώσω κερατιάτικα για να μη μιλήσω για "μαγείρεμα" λογαριασμών...

mikroman
20-05-13, 17:34
πρέπει να είναι συνήθης τακτική πλέον γιατί διάβασα και από αρκετούς για τερτίπια wind και άλλων κατά την διαδικασία της φορητότητας για να μην τους αφήσουν να φύγουν, με υποτιθέμενους χρωστούμενους λογαριασμούς

Jacques
18-07-13, 17:33
Στη Μιαούλη πριν τα ΤΕΕ Δραπετσώνας 10~11 mbit Wind, 1 Mbyte/sec download και γενικά χωρίς κανένα πρόβλημα ενώ με Forthnet 8.5~9.5 mbit και πάλι χωρίς κανένα πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.