PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με snr margin σε baudtec router



Sotoc97
03-05-13, 22:58
Χαιρετω το forum!
Τον τελευταιο καιρο αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το internet.(εχω conn-x 2 mbps) Πολλες φορες η ταχυτητα πευτει απελπιστικα με αποτελεσμα οι σελιδες να αργουν πολυ και να κολλαν.Για να καταλαβετε δεν μπορω να δω βιντεο στο youyube σε 320ρ. Μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα βρηκα επιτελους το προβλημα!!!Εδω ομως θελω την βοηθεια σας...Τα στατιστικα της γραμμης μου ειναι αυτα:
Line attenuation: 40.2db down
data rate: 2048kbps down
Δεν γραφω το snr margin γιατι θα τα εξηγησω ολα παρακατω με λογια
Για να ειναι σταθερη η γραμμη και να πιανω και τα 2mbps που πληρωνω το snr margin πρεπει να ειναι απο 15db εως 22db down στο περιπου.Οταν βρισκεται σε αυτα τα νουμερα το snr margin ολα πανε καλα...Μερικες φορες ομως το snr margin πεφτει στα 6db εως 10db περιπου με αποτελεσμα να εχω το προβλημα που σας ειπα στην αρχη.Το router που εχω ειναι το baudtec.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να μενει το snr margin στο 17-18db down περιπου για να ειναι η γραμμη μου οπως πρεπει???
Ευχαριστω προκαταυολικα

Vitruvian78
04-05-13, 01:36
Τα baudtec εχουν τις ιδιομορφιες τους δυστυχώς! Εγω θα σου ελεγα να μιλησεις με την τεχνικη υποστηριξη, περιεγραψε τους το προβλημα και αυτοι θα κανουν απομακρυσμενο ελεγχο στο ρουτερ και θα σου πουνε....

@ ADSLgr.com All rights reserved.