PDA

Επιστροφή στο Forum : toshiba recovery wizard (?)



theodora.
07-05-13, 16:25
παιδια,γεια σας. εχω ενα προβλημα.
εχω λαπτοπ κ εμφανιτηκε δυο φορες.
εχω συνδεδεμενο πανω του ποντικι,βαση και το λειτουργο μονο με πριζα.

πρωτη φορα
παταω να ανοιξει κ βγαζει αυτο στο τιτλο για ρικοβερι.βγαζω το τροφοδοτικο,κλειννει,βγαζω τη βαση και ανοιγει

δευτερη φορα
κανω τα απο πανω τπτ. μ ερχεται φλασια και προσπαθω να το ανοιξω μονο με μπαταρια ,ανοιξε

τι παιζει;

biggeo65
20-05-13, 00:25
Τι εννοείς βγάζεις την βάση; Έχεις βάση με ανεμιστήρες; Παίρνουν από θύρα USB ρεύμα;

theodora.
20-05-13, 03:18
nnai:)

biggeo65
20-05-13, 09:17
Για να καταλάβω λίγο τι γίνεται.
Α) Αν η βάση είναι συνδεδεμένη,και παίρνει ρεύμα
μόνο από την μπαταρία, ανοίγει κανονικά;

Β) Κι αν είναι συνδεδεμένη η βάση, και παίρνει ρεύμα από τροφοδοτικό,
τότε σου βγάζει το μήνυμα για recovery;

Γ) Χωρίς την βάση ,ανοίγει κανονικά,
είτε χρησημοποιήσεις τροφοδοτικό, είτε μπαταρία;

theodora.
22-05-13, 02:37
τελικα οι ''λυσεις'' ηταν την στιγμης.δεν εχουν σχεση καθως μου το ξανα εκανε και δε δουλεψαν. τη τριτη φορα που το εκανε,εκανα ρικοβερι και το εκανε και τεταρτη φορα. το πηγα για σερβις μια και εχω εγγυηση. δεν τους εκανε τιποτα και εκαναν διαγνωτικκο υλικου και δεν εδειξε κατι θα δειξει αν συνεχισει.ωστοσο αν εχετε κατι υποψιν, πειτε μου. :)

theodora.
25-05-13, 02:09
παλι:(

theodora.
29-07-13, 19:37
αχ θεε μου.παιδια συνεχιζε να μην ανοιγει τα windows εχω κανει 5-6 ρικοβερι κ τ ξανα πηγα για σερβις κ μ λενε οτι το ελυσαν με επιδιορθωση ων windows και σε αυτους δεν το εκανε. εμενα γιατι μου το κανει οταν θελει; εν τελει αφου εκανα λιγο σαματα με πηρααν τηλ κ λενε πως φταιω εγω. ιο,λαθος τερματισμος.καποια βοηθεια πριν παω στην προστασια καταναλωτων;

Nuperibo
31-07-13, 16:22
Τι εννοείς να μην ανοίγει τα windows ;

Να σε βάζει στην recovery screen; Αν ναι, τότε μήπως δεν το κλείνεις σωστά;

theodora.
02-08-13, 00:30
πεταει οθονη me windows is loading files κ ζηταει ρικοβερι. ωστοσο αν νοειται ως λαθος κλεισιμο το γεγονος οτι δε κλλεινω σκαιπ η μοτζιλα και παταω τερματισμο και τα κλεινει αυτο,ναι το εκανα ανεκαθενν και το κανω σε αλλο λαπτοπ που δε παρουσιασε κατι...

επειδη με το Πλαισιο δε βγαζαμε ακρη και κοινως μου τα εκαναν @@, επικοινωνησα με τοσιμπα. μου ειπε να το στειλω στην ideal και τελος παντων μου εστειλε ενα εγγραφο που ελεγε οτι η τοσιμπα παρεχει εγγυηση 1 ετος στις χωρες ΕΜΕΑ. εμενα γιατι το χαρτι λεει εγγυηση 2 ετη αντιπροσωπιας;

στην ideal λεω να το στειλω αν το ξανακανει...

sotos4421
02-08-13, 06:08
Έχεις βάση με ανεμιστήρες; Παίρνουν από θύρα USB ρεύμα;
Μήπως έχεις αφήσει κάποιο usb πάνω στη βάση και ο υπολογιστής προσπαθεί να ξεκινήσει από εκεί;

theodora.
02-08-13, 16:47
Ναι εχω βαση ανεμιστηρα που συνδεετε μονο με το λαπτοπ, οχι με ρευμα, αρα παιρνει απο αυτο ρευμα.απο την αρχη το ειχα πανω συνδεδεμενο με τη βαση,στην αρχη δεν ειχα προβλημα.
μα και παλι οταν το κανει του τα αποσυνδεω ολα κ ανειται να ανοιξει.

theodora.
13-08-13, 17:59
αυτη τη φορα εκλεινα τα παντα κ μετα εκανα τερματισμο κ το ξανα εκανε.λετε να φταιει η εκκαθαριση δισκου; μου ειχαν πει οτι ειναι για συντηρηση η εκκααριση.κατι αλλο περα της εκκαθαρισης δε τ εκανα

theodora.
28-08-13, 17:26
τελικα καηκε η μητρικη αλλα μου ειπαν το οτι δε φορτωνε τα γουινντοσ δε σχετιζεται με αυτο.αληθευει;

biggeo65
28-08-13, 17:56
τελικα καηκε η μητρικη αλλα μου ειπαν το οτι δε φορτωνε τα γουινντοσ δε σχετιζεται με αυτο.αληθευει;

Δεν είναι απαραίτητα αλήθεια αυτό. Αν η μητρική είχε διάφορα προβλήματα πριν καεί,
αυτά μπορούσαν να παρουσιαστούν με την μορφή "εξαιρέσεων" κάνοντας το φόρτωμα των Windows αδύνατο.

Αλλά έχει τύχει σε μένα να κάνω επανεκκίνηση να μπαίνει στα Windows να κάνει ενημερώσεις,
και στην επόμενη επανεκκίνηση να μην ξεκινήσει καθόλου ο υπολογιστής από καμμένη μητρική.

Οπότε δεν μπορείς με σιγουριά να πεις αν εφταιγε ή όχι η μητρική που δεν φόρτωναν τα Windows.

Κρίμα, μετά από τόσο κόπο που έκανες. Θα το επισκευάσεις; Σου είπαν κοστολόγιο;
Ή έχεις ακόμη εγγύηση;

theodora.
28-08-13, 18:55
9 μηνων ειναι,ευτυως εχω εγγυηση!
ευχαριστωωωω

@ ADSLgr.com All rights reserved.