PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΤ και NOVA και ο λογαριασμός της ΔΕΗ



sdikr
28-06-04, 23:44
άσχετο με το adsl, αλλά έιδα χθές μια διαφήμιση της nova, "και τα 6 ολυμπιακά κανάλια της ΕΡΤ αποκλειστηκά στην NOVA"
και σκέφτομαι και εγώ ο κακομοίρης, καλα ρε ο μαμάκας, τους πλήρωνω κάθε 2 μήνες στον λογαριασμό της ΔΕΗ και μου λένε αν θες να δείς αυτα που πληρώνεις δώσε και άλλα 60 τον μήνα για την NOVA (ά ρε αγγλία με το bbc σου)!

JohnGR
28-06-04, 23:52
Εγώ τι να πω, ο άλλος μαλάκας, που τους πληρώνω χωρίς καν να έχω τηλεόραση;

Ευτυχώς δεν πληρώνουμε το ραδιόφωνο ακόμα!

sdikr
28-06-04, 23:54
Εγώ τι να πω, ο άλλος μαλάκας, που τους πληρώνω χωρίς καν να έχω τηλεόραση;

Ευτυχώς δεν πληρώνουμε το ραδιόφωνο ακόμα!

μά όλοι του πληρώνουμε (ακόμα και το ραδίο) Ελληνική Ραδιοφωνεία Τηλεόραση!!

απλά με πείραξε το αποκλειστικά τα 6 ολυμπιακά κανάλια της ΕΡΤ στην NOVA!

απο εκεί και πέρα καλά να είναι το dvdrom (και τα μουλαροdvix!)

bill
29-06-04, 00:22
Αυτό έχει μείνει από τότε που η ΕΡΤ δεν είχε έσοδα απο διαφημίσεις γιατί έβαζε 1-2 στο τέλος κάθε προγράμματος. Βέβαια τώρα που διακόπτει κανονικά γιατί πληρώνουμε ακόμα είναι άλλου παππά ευαγγέλιο...

sdikr
29-06-04, 00:26
Αυτό έχει μείνει από τότε που η ΕΡΤ δεν είχε έσοδα απο διαφημίσεις γιατί έβαζε 1-2 στο τέλος κάθε προγράμματος. Βέβαια τώρα που διακόπτει κανονικά γιατί πληρώνουμε ακόμα είναι άλλου παππά ευαγγέλιο...

ακριβώς αυτό θέλω να μάθω και έγω, στην αγγλία πλήρωνουν (αν θέλουν) να έχουν τηλεόραση αλλά το bbc (η ερτ εκεί) δεν σταματάει το πρόγραμμα για διαφημίσεις, εδώ όχι μόνο διαφημίσεις αλλά και καλά τα ολυμπιακά (οχι οτι θέλω να τα δω) θα τα δίξει μέσω NOVA

euri
29-06-04, 00:43
Εγώ θέλω να μου εξηγήσει κάποιος, γιατί στο λογαριασμό του ασανσέρ των πολυκατοικιών (ξεχωριστή παροχή - σύνδεση) πληρώνουμε ΕΡΤ; Μήπως θα έπρεπε να βάλουμε και μέσα στο ασανσέρ ένα δέκτη, μην πληρώνουμε τζάμπα;

sdikr
29-06-04, 00:46
Εγώ θέλω να μου εξηγήσει κάποιος, γιατί στο λογαριασμό του ασανσέρ των πολυκατοικιών (ξεχωριστή παροχή - σύνδεση) πληρώνουμε ΕΡΤ; Μήπως θα έπρεπε να βάλουμε και μέσα στο ασανσέρ ένα δέκτη, μην πληρώνουμε τζάμπα;

:shock:
τουλαχίστον αυτό δεν μου έτυχε ακόμα (να πληρώνω και στα κοινόχρηστα την ΕΡΤ!)

JohnGR
29-06-04, 00:47
Θα συμφωνήσω με τον sdikr: :shock:

ΔΕΗ ναι, αλλά και ΕΡΤ;;;

Valder
29-06-04, 01:12
Αυτό είναι αλητεία! 68 ευρώ ΔΕΗ να τους πληρώνω και τα μισα να είναι ΕΡΤ και Δημοτικά Τέλη. Το ρεύμα απο μόνο του ηταν 30 ευρώ αν ενθυμούμαι καλώς.

Εγω γνωρίζω πως ΔΕΗ σημαίνει ΡΕΥΜΑ,ΟΧΙ ΕΡΤ! Και στο κάτω κάτω έστω και στην πιο βιτσιόζικη περίπτωση ναι να την πληρώσω την ΕΡΤ 5-10 ευρώ το 4μηνο αλλά να δείχνει σωστά πράγματα... Αυτοί δείχνουν μ@λ@κιες και εκκολάπτουν ενα σωρο δημοσιους υπαλλήλους βλ (Ευρο-κοτα,Γρουσουδιακογιαννης) και τους χρυσοπληρώνουμε για να τους ΥΠΟΜΕΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ που θα χει Ευρωβύζιον και Ποδοσφαιρο και ΑΝ τα δουμε!Τώρα ουτε οι γέροι 90 χρονών δεν βλέπουν ΕΤ1 ή ΝΕΤ.

Ο Valderούλης ενα σας λέει: ΕΡΤ--> Δε μας μ@μ@ς κυρα Μαρίκα;

potis21
29-06-04, 02:01
τουλαχίστον αυτό δεν μου έτυχε ακόμα (να πληρώνω και στα κοινόχρηστα την ΕΡΤ!)
_________________


Την πληρώνεις στο ρέυμα του κλιμακοστασίου των αντλιών και του ανελκυστήρα.

GP
29-06-04, 03:25
Τι λέτε ρε;;
ΝΕΤ rulez :D :D :D

runnerma
29-06-04, 03:28
ΝΕΤ rulez :D :D :D

Συμφωνώ 100%

panos72
29-06-04, 08:41
Εγώ θέλω να μου εξηγήσει κάποιος, γιατί στο λογαριασμό του ασανσέρ των πολυκατοικιών (ξεχωριστή παροχή - σύνδεση) πληρώνουμε ΕΡΤ; Μήπως θα έπρεπε να βάλουμε και μέσα στο ασανσέρ ένα δέκτη, μην πληρώνουμε τζάμπα;

:shock:
τουλαχίστον αυτό δεν μου έτυχε ακόμα (να πληρώνω και στα κοινόχρηστα την ΕΡΤ!)

και μιας και αναφερθήκατε στην ΔΕΗ των κοινοχρήστων χώρων, ρίξτε μια ματιά όσοι έχετε πρόσβαση και πείτε μου γιατί χρεώνει το ρεύμα στην διπλάσια σχεδόν τιμή από ότι στις κατοικίες :shock:
μήπως γιατί το πληρώνουν πολλοί μαζί και σου λεέι έλα μωρέ τους λ@λ@κες, θα βάλουν από ένα 30αρι ο καθένας και τι έγινε...

chat1978
29-06-04, 11:00
ΝΕΤ rulez


Συμφωνώ και εγώ. Όμως είναι ηλίθιοι. Τα πιο απίστευτα documanter τα βάζουν κάτι ξεκάρφωτες ώρες και χωρίς καμιά διαφήμιση.
Γενικά το documanter όλοι τα βάζουν όποτε να είναι.
Το ξέρεται ότι την Πέμπτη έχει στον Ant1 ένα documanter για την μετα-Ολυμπιακών αγώνων Βαρκελώνη που μας ενδιαφέρει άμεσα?

Πάντως η ΝΕΤ έχει αρχίσει και βάζει και ταινίες καλές.
Απλά ούτε καν τις διαφημίζει.

Η ιδιωτική τηλεόραση είναι πολύ σκουπίδι.
Μην ξεχνιόμαστε η ΝΕΤ βάζει-έβαζε και το Enterprize. Για να δεις SciFi σειρά στην TV πρέπει να κάτσει ο κόσμος ανάποδα.

Corto
29-06-04, 11:08
Έχω την εντύπωση, δεν θυμάμαι που το διάβασα όμως για να το τεκμηριώσω, ότι τα "6 ολυμπιακά κανάλια" θα δείχνουν αγωνίσματα δευτερευούσης σημασίας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.