PDA

Επιστροφή στο Forum : Α/Κ Καλαμαριάς και θέμα ping από 27/04/2013



hsotiris
11-05-13, 22:32
Ανήκω στο Α/Κ Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης και ενώ τα πάντα ήταν ΟΚ ξάφνου, το ping με το DNS 193.92.110.1 εκτοξεύεται από τα 6ms που είχα πάντοτε στα περίπου 55ms.
Φυσικά μιας και όλα πάνε αθροιστικά τώρα ενώ με Γερμανία είχα 38-42ms ping τώρα έχω 95ms και άνω. Το ίδιο έχουν παρατηρήσει και δύο φίλοι μου οι οποίοι είναι στο ίδιο Α/Κ.
Υπάρχουν παιδιά από Α/Κ Καλαμαριάς να επιβεβαιώσουν ότι έχουν το ίδιο θέμα; Ας κάνουν ένα απλό ping στο DNS 193.92.110.1
Παραπονέθηκα επανειλημμένα στη Forthnet και μου έστειλαν τεχνικό όπου ο άνθρωπος βρήκε τη γραμμή μου καθαρότατη και χωρίς προβλήματα και όπως μου είπε πιθανόν να τρέχει στο Α/Κ.
Την ίδια ημερομηνία που παρουσιάστηκε το πρόβλημα σε εμένα, παρουσιάστηκε και σε ένα φίλο μου στο διπλανό Α/Κ Βυζάντιο αλλά την άλλη μέρα αυτός ήταν ΟΚ.
Αξίζει να πω ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με downloading κλπ

koliotsamon
24-05-13, 23:48
Τα ιδια κα εγω εδω και 3 μερες.Και η forthnet με γραφει

hsotiris
25-05-13, 21:28
Εσύ σε ποιό Α/Κ είσαι; Γιατί το δικό μου θέμα στο Α/Κ Καλαμαριάς έιναι ΟΚ τις τελευταίες 4 ημέρες και έχει χαλάσει σε ένα φίλο μου που ανοίκει στο Α/Κ Βυζάντιο.

koliotsamon
26-05-13, 16:40
Στο Α/Κ Χαριλάου. Μίλησα και χτες με την forthnet και το μόνο που είδανε είναι ότι έχει οριστεί η γραμμή να δουλεύει στο max αλλά μέσω interleaved.Περιμένω να το ξανά πάνε σε fast να δούμε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.