PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσο ευχαριστημένοι είστε από τον Provider σας



koubaros
25-01-07, 02:04
Για να δούμε πόσο ευχαριστημένοι είστε όλοι από τον ADSL provider σας, στη συγκεκριμένη περίπτωση την Otenet. H γνώμη σας θα πρέπει να βασιστεί στην δική σας προσωπική γνώμη και όχι στο γενικότερο κλίμα που επικρατεί και στα εξής (προτείνω) 4 κριτήρια
στην ποιότητα των υπηρεσιών που σας προσφέρει, αν δηλαδή αγοράσατε 1024 kbps τα έχετε ή φτάνουν σε εσάς μόνο τα 24 kbps
στο κόστος των παρεχομένων υπηρεσιών (ή αλλιώς στο value for money)
στην ποιότητα του εξοπλισμού ADSL με τον οποίο σας προμήθευσε
στην 'διάθεση' του παροχέα σας για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων και την after - sales εξυπηρέτησηΠόσο λοιπόν ευχαριστημένος είστε από την Otenet με βάση τα 4 παραπάνω κριτήρια;

hellenicsun
25-01-07, 03:01
Λοιπόν, για να σκεφτώ...
1)Η ταχύτητα του downloading πιάνει περίπου τα 75-80 kbps από τα 192 kbps (ονομαστικά).
2)Πληρώνω 20,50 ευρώ το μήνα.
3)Μέχρι στιγμής το modem λειτουργεί μια χαρά.
4)Με λίγη υπομονή όλα τα προβλήματα που αντιμετώπισα μέχρι τώρα λύθηκαν.

Πόσο ευχαριστημένος είμαι λοιπόν...

Σε μια υπέροχη κοινωνία που διακρινόταν από τις υπηρεσίες και την εξυπηρέτηση θα τους έδερνα. Στη πραγματικότητα, ψηφίζω ''Δυσαρέσκεια''.

Xguru
25-01-07, 03:36
4) Συνεργασία ISP+OTE όταν υπάρχει πρόβλημα ή απλά μια διαδικαστική πράξη είναι χείριστη. Ο ίδιος ο ISP γράφει στα παλιά του τα παπούτσια το συνδρομητή καθυστερώντας απελπιστικά την αποστολή ενός απλού αιτήματος διακοπής. Αυτά αρκούν για να αναιρέσουν οποιοδήποτε άλλο καλό. Οργή λοιπόν...

WandereR
25-01-07, 04:28
ας αφαιρεθει μια ψήφος απο το ουδέτερη αν υπαρχει δυνατοτητα, λόγω γκαβομάρας

Stratos
25-01-07, 11:55
1) Η ποιότητα είναι αρκετα καλή αφου κατεβάζω με 60+ σε 768 και σε ώρες αιχμής
2) Το θεωρώ από τα πιο ακριβά (αορίστου) αλλά την κρατάω γιατι έχω έκπτωση
3) Τον εξοπλισμο τον είχα προμηθευτεί μόνος μου (speedtouch 530i) και είμαι ικανοποιημένος απο τη γραμμή γενικότερα
4) Καλή εξυπηρέτηση αρκεί να απαιτείς

spanaks
25-01-07, 19:22
1). Σε 1024 κατεβάζω συνήθως ~100 οπότε με καλύπτει...
2). 29,63 (onDSL kit...) ακριβό είναι... Θα βγει καμιά προσφορά δεν θα βγει... Σε 2 μήνες λίγει το συμβόλαιο
3). Sagem modemάκι... Δεν το χρησιμοποίησα καθόλου... Το δωσα σε μια φίλη μου... δεν είχε παράπονα...
4). Δύο φορές που πήρα ήταν ευγενικότατοι... (ευτυχώς, γιατί την 1η ήταν δικιά μου η πατάτα...)

DrDSL
25-01-07, 19:44
Για να δούμε πόσο ευχαριστημένοι είστε όλοι από τον ADSL provider σας, στη συγκεκριμένη περίπτωση την Otenet. H γνώμη σας θα πρέπει να βασιστεί στην δική σας προσωπική γνώμη και όχι στο γενικότερο κλίμα που επικρατεί και στα εξής (προτείνω) 4 κριτήρια
στην ποιότητα των υπηρεσιών που σας προσφέρει, αν δηλαδή αγοράσατε 1024 kbps τα έχετε ή φτάνουν σε εσάς μόνο τα 24 kbps
στο κόστος των παρεχομένων υπηρεσιών (ή αλλιώς στο value for money)
στην ποιότητα του εξοπλισμού ADSL με τον οποίο σας προμήθευσε
στην 'διάθεση' του παροχέα σας για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων και την after - sales εξυπηρέτησηΠόσο λοιπόν ευχαριστημένος είστε από την Otenet με βάση τα 4 παραπάνω κριτήρια;

1. Ευχαριστημένος. 2 Mbps σύνδεση, πραγματική ταχύτητα 170 - 200+ KB/s (υπάρχουν και φορές που πέφτει γύρω στα 100 KB/s αλλά σπάνια). Νομίζω είναι πολύ καλά rates. Τα pings είναι επίσης πολύ καλά, τελευταία φορά που τα τσέκαρα ήταν κάτω από 30ms. Δεν μπορώ να τσεκάρω τώρα γιατί κατεβάζει...

2. Ευχαριστημένος. 26 ευρώ/μήνα (με δέσμευση για 1 χρόνο).

3. Και πάλι ευχαριστημένος. Το SAGEM F@st 1500WG wireless router/modem δουλεύει τέλεια (παρόλο το μικρό κόστος του). Κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι τώρα. Απλά θέλει ανανέωση με το τελευταίο firmware (βασικό αυτό).

4. Όχι ιδιαίτερα καλή εμπειρία... Χρειάστηκε να τους κυνηγήσω λίγο μέχρι να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση από ΟΤΕ, ενημέρωση ΟΤΕ --> ΟΤΕΝΕΤ, και όλα τα λοιπά γραφειοκρατικά...

Γενικά η εμπειρία μου είναι πολύ καλή. Για να πώ την αλήθεια δεν πολυασχολούμαι πια με tests ταχύτητας κτλ. Απλά το χρησιμοποιώ και μέχρι τώρα δεν έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα. Σφαιράτα downloads, σφαιράτο surfing, ολα ΟΚ. Το μόνο μου παράπονο είναι η χαμηλή ταχύτητα των 256 Kbps στο upstream... Μακάρι να ήταν 512 η παραπάνω...

daemon82
25-01-07, 20:48
1. Ευχαριστημένος (πλεον). Αν και στην αρχή είχα φτάσει να έχω dial up κάποιες μέρες (10 ΚΒ/s) από το Δεκέμβρη έστρωσαν τα πράγματα. Πλέον μόνιμα 160KB/s και πάνω.

2. Ακόμα δε μου χει έρθει λογαριασμός γιατί έβαλα το πακέτο αργά, αλλά 26Ε/μήνα για 2 Mbps μια χαρά είναι.

3. Το έχω αλλάξει με ρούτερ - όχι ευχαριστημένος (Sagem F@st 800).

4. Καλή αντιμετώπιση.

Γενικά δεν έχω παράπονο (για την ώρα).

streetwiser
25-01-07, 21:54
(-) 1. Ταχύτητες κάτω από το 50% της ονομαστικής σταθερά.
(-) 2. Το κόστος τώρα με τα πακέτα είναι χαμηλό, υπέρογκες/παράλογες οι χρεώσεις για τις μη πακετοσυνδέσεις, με τέλη ενεργοποίησης, τιμές παγίων κλπ
(+) 3. Εξοπλισμός οκ, αρχικά το JETSPEED 520 router αν και χρυσοπληρωμένο (δεν υπήρχαν πακέτα ακόμα τότε), και τώρα το wireless speedtouch 585v6 με συμβολική χρέωση λόγω αγοράς πακέτου (βλ. 2)
(-) 4. Συμπαθητική τηλ. εξυπηρέτηση αλλά από ουσία μηδέν (κοινώς δεν είδαμε βελτίωση στην ταχύτητα).

nnn
26-01-07, 02:14
ας αφαιρεθει μια ψήφος απο το ουδέτερη αν υπαρχει δυνατοτητα, λόγω γκαβομάρας
Done.
12

tsaros
26-01-07, 03:49
1)2048 εχω στο 70% του χρονου ταχυτητες 130-180 οποτε μαλλον ευχαριστημενος αλλα και με μεγαλο σπασιμο νευρων στο αλλο 30%!
2)Απο τις καλυτερες προσφορες που ειχαν γινει 26 ευρω/μηνα 1 χρονο δεσμευση
3)το modem που ειχε sagem λιγες φορες το χρησιμοποιησα την δουλεια του την εκανε αλλα δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο
4)Καλη εξυπηρετηση π.χ μερικες φορες που τους εστειλα μαιλ για καποιο προβλημα σε 1-2 ωρες με παιρναν τηλεφωνο

kitrinos21
26-01-07, 16:36
1.στην ποιότητα των υπηρεσιών που σας προσφέρει, αν δηλαδή αγοράσατε 1024 kbps τα έχετε ή φτάνουν σε εσάς μόνο τα 24 kbps
2.στο κόστος των παρεχομένων υπηρεσιών (ή αλλιώς στο value for money)

Αυτα ειναι τα προβληματα μου εμενα πιστευω και οι περισσοτεροι!!!
Στα αλλα την παλευουν

gkontos
26-01-07, 17:50
1) Ευχαριστημένος όσο αναφορά το badwidth ναι.
2 )Πρόσθετες υπηρεσίες όπως όπως Web Tools καλό είναι γιατί δεν χρειάζεται να μιλάς μαζί τους.
3)Modem, απαράδεκτο αλλά έτσι και αλλιώς χρησιμοποιώ Cisco.
4) Μακάρι :worthy: να μην χρειαστεί να συνομιλήσω μαζί τους.

SouthDog
26-01-07, 18:15
Έχουμε και λέμε για την χολέρα.....

1) ποιότητα? no coment :down:
2) τιμή? άλλο πληρώνεις, άλλο παίρνεις, οπότε :down:
3) εξοπλισμός καλός, κανένα πρόβλημα έως τώρα
4) Από τις τρεις φορές που πήρα τηλ. τη μια έπεσα σε nerd άσχετο by the book,
την άλλη μου έλεγε οτι φταίει ο οτες, την τελευταία ευτυχώς έπεσα σε νορμάλ
άνθρωπο που αν και με κάποια καθυστέρηση, με εξυπηρέτησε μια χαρά.

Ψήφισα οργή κ.λ.π. επειδή τους τελευταίους μήνες έχω κατεβάσει τόσα καντήλια
και τόσες χριστοπαναγίες που δεν έχω ξαναπεί ποτέ. Αν με άκουγε ο Χριστόδουλας
θα μου έκανε βουντού μετά τον αφορισμό :lol: Αιτία φυσικά είναι οι κιτρινιάρηδες....

in_VINCE_ble
26-01-07, 18:38
εγω εχω συνδεση otenet καπου ενα χρονο ταχυτητα 768 αλλα σκεφτομαι σοβαρα να την αναβαθμισω σε 2048 ο λογος ειναι κυριος οτι κατεβαζω με αρκετα χαμηλες εως πολλες φορες αθλιες ταχυτητες που σπανια ξεπερνανε τα 30 kbs κατα μεσο ορο. ξερει κανενας ποσο θα πληρωνω το μηνα σε μια 2048 και ειναι ποιο φθηνα να κανω 1 χρονο δεσμευση?

alwaysalone
26-01-07, 19:19
Απάντησα : "Θετικά, με καλύπτουν τα 3 απο τα 4 κριτήρια".

1) Απο ταχύτητα, εχω 768, την οποία και "πιάνω" τα 5/8 της μερας στο downloading(τα υπόλοιπα 3/8 "πιανω περίπου 512), ενω στο απλο σερφάρισμα θα μπορουσα να πω οτι όλη την ημέρα εχω max.

2) Απο τιμές, πληρωνω μόλις 10,25 (με προσφορα), ολα μεσα για 768/192 και 2,40 περίπου για το καταπλητικό f-secure.

3)To μοντεμάκι ειναι μια χαρούλα, χωρίς περιττά χαρακτηριστικά που μπορεί να προκαλέσουν προβληματα και με σταθερή συνεχή σύνδεση για περίπου 3 μερες. (αυτο δεν πρεπει και να ειναι το βασικότερο πλεονέκτημα ενος μοντεμ? Να μη σε "κρεμάει" με αποσυνδέσεις...)

4)Σχετικα με την τεχνική εξυπηρετηση δε μπορω να πω οτι ειναι και πολύ καλοι στην οτενετ, τον πρώτο καιρο που τους χρειαζόμουν θα ελεγα οτι μίλαγαν με ξύλινη γλώσσα χωρις εξειδίκευση.


Σε γενικές γραμμές ειμαι ευχαριστημενη και δε θα αλλάξω πάροχο εάν δε με διαψεύσουν. Αρκεί βέβαια να βγάλουν καμιά προσφορά σύντομα! Δεν πιστεύω να εχουν την αξίωση να νομιζουν οτι θα πληρώνω 20,50 ευρω για 768! (τιμή αορίστου).

l_satsok
26-01-07, 19:42
με δημοσκοπησεις τετοιου ειδους αποπροσανατολιζουμε τον κοσμο.
ετσι λαμβανουν και την λανθασμενη εντυπωση μερικοι οτι παιζουν στο παιγνιδι και οι
μεταπωλητες.
αφηστε τους μεταπωλητες-μεσαζοντες (οπως θελετε πεστε τους) και καντε δημοσκοπηση για
τον μοναδικο παικτη αρα και μοναδικο υπευθυνο,τον οτε.


ας χαλασουν χρηματα για υποδομες οι αλλοι και μετα τους κρινουμε.

mpcom
26-01-07, 22:16
στην ποιότητα των υπηρεσιών που σας προσφέρει, αν δηλαδή αγοράσατε 1024 kbps τα έχετε ή φτάνουν σε εσάς μόνο τα 24 kbps
στο κόστος των παρεχομένων υπηρεσιών (ή αλλιώς στο value for money)
στην ποιότητα του εξοπλισμού ADSL με τον οποίο σας προμήθευσε
στην 'διάθεση' του παροχέα σας για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων και την after - sales εξυπηρέτηση[/LIST]Πόσο λοιπόν ευχαριστημένος είστε από την Otenet με βάση τα 4 παραπάνω κριτήρια;

1. η ταχυτητα σπανια παιφτει κατω απο τα 170
2. 26€ για 1 χρονο
3. δεν τον χρησιμοποιησα ποτε
4. δεν χρειαστηκε ακομη να τους καλεσω

nickaraxnos
28-01-07, 21:26
Λεπόν αντι για 100 και κάτι kb/sec που θα έπρεπε να έχω κανονικά (θα ήμουν ευχαριστημένοσ και με 70!) έχω σταθερά κάτω απο 30!! Πληρώνω 20,5 το μήνα και θα ήταν καλή τιμή αν είχα τις ανάλογες ταχύτητες. Τώρα αισθάνομαι απλά κορόιδο. Στον εξοπλισμό μου πούλησαν ένα ασύρματο ρουτεράκι για το οποίο έδωσα και 50 ευρώ παραπάνω αλλά δεν με ενημέρωσαν οτι πρέπει να κάνω αναβάθμιση στο firmware και παιδευόμουν για 4 μήνες. Για την αντιμετώπισή τους στο τηλεφωνικό κέντρο (πήρα 2-3 φορές), πιστεύω οτι παίζει ρόλο σε ποιον θα πέσεις. Άλλοι είναι ευγενικότατοι, γνώστες και υπομονετικοι - επεξηγηματικοί και άλλοι βιάζονται να συνεχίσουν το τάβλι. Αυτό σημαίνει οτι σαν εταιρεία δεν έχει συγκεκριμένη πολιτική και επαφίεται στην διάθεση του κάθε εργαζομένου. Σύνολο :down:

BARKOULETOS
29-01-07, 14:35
Για την ακριβεια με αριστα το 10 θα εβαζα 7. τελικα εβαλα 3/4.

1) Χωρις ιδιαιτερα προβληματα, σε τορρεντ 40-50 αλλα σε ftp και σελιδες 85+
2) Κοστος τι να πω .... Στην Ελλαδα μας δουλευουν ομαδικως...
3) το φτινιαρικο της σαζεμ, αν και δεν μου γεμιζε το ματι αποδεικνυεται ανθετικο... τουλαχιστον ειναι δικο σου, οχι σαν την χολ που ειναι δανεικο...
4) Εξυπηρετιση για μενα...πραγματικα το δυνατο χαρτι 24ωρη και αστικη χρεωση. Οποτε ειχα καποιο προβλημα βρηκα ακρη αμεσως, λιγο με τις προσφορες τα κανουν μπαχαλο, αλλα λιγο μετραει εαν εισαι χρηστης.

mints
29-01-07, 17:23
πιστεύω οτι παίζει ρόλο σε ποιον θα πέσεις. Άλλοι είναι ευγενικότατοι, γνώστες και υπομονετικοι - επεξηγηματικοί και άλλοι βιάζονται να συνεχίσουν το τάβλι.

βασικο ειναι οταν βρεις καποιον που ειναι εξηπηρετικος να κρατησεις το ονομα του ετσι ωστε να ζητας παντα τον ιδιο. Μεχρι τωρα εχω βρει 2 ατομα στο τεχνικο τμημα και παντα ζηταω συνδεση με αυτους.

οσον αφορα ολα τα υπολοιπα:

1. πολυ καλες ταχυτητες απο 198-218 σε ftp εσωτερικου/εξωτερικου, torrents επισης πολυ καλα εφοσον ο tracker ειναι αξιοπιστος (Bitme TV, oink.me.uk)

2. ειμαι αναμεσα στους τυχερους που πηραν την καλοκαιρινη προσφορα 26 ευρω το μηνα για 1024 που με την αναβαθμιση εγινε 2048. Αν δεν κανω λαθος εξακολουθει να ειναι η καλυτερη προσφορα μεχρι σημερα.

3. το μοντεμακι ειναι μια χαρα την δουλεια του την κανει

4. οπως ειπα και πιο πανω μην μιλατε με 100 διαφορετικους ανθρωπους, οταν πεσετε σε καποιον εξηπηρετικο κρατηστε το ονομα του και ζητατε συνδεση παντα με αυτον. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τα συγκεκριμενα 2 ατομα.
Χαρακτηριστικα αναφερω: επι 2-3 μερες η ταχυτητα ειχε πεσει στο μισο, πηρα τηλεφωνο και μου λεει ενας: "Ο οτε δινει ελαχιστη ταχυτητα 30 KB για 2048 δεν μπορω να κανω τιποτα" Τηλεφωνω ξανα και μιλαω σε εναν αλλο κανουμε μαζι τα τεστ κλπ και μου λεει: "Θα το διορθωσω."
Την επομενη κιολας μερα ηταν ολα μια χαρα και απο τοτε εξακολουθουν να ειναι ετσι.

nickaraxnos
29-01-07, 21:07
[QUOTE=mints;974971]βασικο ειναι οταν βρεις καποιον που ειναι εξηπηρετικος να κρατησεις το ονομα του ετσι ωστε να ζητας παντα τον ιδιο. Μεχρι τωρα εχω βρει 2 ατομα στο τεχνικο τμημα και παντα ζηταω συνδεση με αυτους.


:offtopic: Όπως πάντα οι γυναίκες έχουν πιο πρακτικό μυαλό :up: :offtopic:

manoulamou
30-01-07, 14:01
Στην πραξη ουδετερη, αλλα με βαση την διατυπωση των επιλογων διαλεξα το
<<Θετικά, με καλύπτει στα 3 από τα 4 κριτήρια>>
(1)Μια χαρα στις ταχυτητες πολυ πανω απο τον μεσο ορο (ιδιως οσων ακουγονται μετα τις αναβαθμισεις).
(2)Το κοστος απο επιλογη μου ειναι υψηλο γιατι θα μπορουσα να ειχα πακετακι/προσφορα.
(3)Ο εξοπλισμος αριστος :p καθοτι πλην του φιλτρου (στη συσκευασια του) τα υπολοιπα
τα αγορασα απο e-shop: splitter της zyxel και αψογο router USR 9105.
(4)Εξυπηρετηση after sales στο ελαχιστο που την χρειαστηκα για ενα προβλημα κωδικων
και κατι διακοπες πολυωρες στην συνδεση παλιοτερα, πολυ καλοι και ευγενικοι!

xmgae
05-02-07, 21:18
Εσείς είσαστε ΟΛΟΙ τυχεροί !!!!!!

09/01/2007 έγινε αίτηση για Μετατροπή PSTN σε ISDN και συγχρόνως Ενεργοποίηση ADSL over ISDN.

Ξέρετε τι έκαναν ?

Ενεργοποίησαν την ADSL over PSTN στις 17/01/2007

Στις 19/01/2007 Μετετράπηκε η PSTN σε ISDN

έχω κάνει ήδη 2 FAX και αμέτρητα τηλέφωνα για τη διόρθωση του λάθους και ακόμα περιμένω να σταθεροποιηθεί το σκασμένο το led της ADSL σύνδεσης στο modem

Δέν μπορώ να ψηφίσω τίποτα άλλοι από το "Οργή, δεν με καλύπτει σε κανένα κριτήριο".

Ευχαριστώ που με ανεχθήκατε.

paris
07-02-07, 14:21
1. Από ποιότητα ευχαριστημένη γιατί κατεβάζω σε ώρες αιχμής ~70Kbps και σε ώρες μη αιχμής φτάνει και τα 110kbps
2. Η τιμή μια χαρά μου φαίνεται 22,89€ αορίστου
3. Με το sagem@800 κανένα πρόβλημα (προς το παρόν τουλάχιστον)
4. Στην άρχη έτυχε να πάρω 2 φορές (μέχρι να ενεργοποιηθεί η γραμμή) και άλλη μία μετά και δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτεροο πρόβλημα.

Ψήφισα θετικά γιατί ορισμένες φορές έχω πολύ αργές ταχύτητες (~10-15kbps) αλλά ευτυχώς λύθηκε άμεσα

godfather77
07-02-07, 21:40
1. Από ποιότητα ...ΧΑΛΙΑ. κατεβάζω συνήθως με 25-30 απο ftp.otenet και ntua
2. Η τιμή θα ήταν καλή εαν είχα και τις ταχύτητες (20,5 για 1024 θα ήταν καλά)
3. No problem
4. Όσες φορές πήρα ήταν όλα ενταξει και εξυπηρετήθηκα.
Ψηφίζω ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ γιατί πρώτον τι να την κάνω την τιμή αν δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που επέλεξα, και δεύτερον το ότι ένα απλό μοντεμ που χρησιμοποίησα για ενα μήνα δεν είχε πρόβλημα δεν το θεωρώ προτέρημα για έναν ISP. Εξάλλου έχουν σπάσει τα νεύρα μου όταν κατεβάζω με 50KB νοίθω ότι έχω μισθωμένη γραμμη.

Εξάλλου καλή είναι και η 210/256 που έχω.......:evil:

manoulamou
07-02-07, 22:18
Τα κριτηρια ειναι 4(koubaros) το εξης 1(godfather77): Οι ταχυτητες:p Αρα ελαχιστοι
πρεπει να ειναι ευχαριστημενοι;) και απο ολους τους ISPs μαλιστα...
Αυτη ειναι δυστυχως η γενικη εντυπωση!

nickaraxnos
07-02-07, 22:54
Συμφωνώ αλλά μέχρι στιγμής η δημοσκοπησούλα δείχνει οτι οι καταναλωτές είναι μοιρασμένοι. Μάλλον πρέπει να κάνουμε λιγουλάκι υπομονή να αυξηθεί το δείγμα:)

spyrdano
07-02-07, 22:59
Εδώ και 10 μέρες κατεβάζω όλη τη μέρα με 40 το πολύ 45.
Παλιότερα δεν έπεφτα κάτω από 90.
Μόνο στις 5 με 6 το πρωί κτυπάω 85-90.
Σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι είναι κάτι φυσιολογικό!!!
Μιλάω για σύνδεση 1024!!
Χωρίς να υπάρχει μεταβολή στο HARDWARE ή ιός.
Πόσο ικανοποιημένος να είμαι;
DSLAM Πεντέλης.

manoulamou
08-02-07, 12:24
Αγαπητε γειτονα μιλωντας απο αποψη μεσου ορου τρεχουσων ταχυτητων
οντως ειναι απολυτα φυσιολογικο. :p
Αυτο δεν σημαινει βεβαια πως ειναι αυτο για το οποιο πληρωνουμε ή αυτο
που πρεπει να δεχτουμε για πολυ καιρο ακομα να ισχυει! Μεγαλυτερο bandwith,
αυξηση των dslams και αμεση αναβαθμιση του υλικου τοσο της ΟΤΕνετ οσο και του ΟΤΕ....

nanas
09-02-07, 13:58
οι περισσότεροι που λένε ότι είναι ικανοποιημένοι με τις ταχύτητες του 2048 είναι άτομα με ελάχιστα μηνύματα. Λίγο ύποπτο μου φαίνεται......
Μην παίζετε με τον πόνο μας!!!
Οι 2048 (και κα΄πως οι 1024) πανε χειρότερα από ότι πήγαιναν οι 1024 πριν την αναβάθμιση διότι πολύ απλά η αναβάθμιση έγινε στην ταχύτητα κλειδώματος και μόνο. επιπλέον, με τις προσφορές μπήκαν εκατοντάδες νέοι χρήστες και κατά συνέπεια μπουκώσαν τα πάντα.
ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ !!!!
Εγώ πάντως μόλις λήξει το συμβόλαιο μου και αν δεν έχουν διορθωθεί την κάνω για 768, που και λιγότερα πληρώνεις αλλά κυρίως είναι πιο αξιόπιστη. φτάσαμε στο σημείο στο γραφείο με 768 να έχω καλύτερα pings από την 2048 στο σπίτι.
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ :evil:

xmgae
09-02-07, 15:25
Αγαπητοί Αναγνώστες,

Μόλις Σήμερα 09/02/2007 και ώρα 14:00, μετά από τον πολυήμερο αγώνα μου, μου ενεργοποίησαν τη σύνδεση. Αλλά για το ποιός φτέει για όλη αυτη την ταλαιπορία μου, "σιγή ιχθύως".

Με εκτίμηση,
xmgae

iwnas
11-02-07, 16:12
1) ποιοτητα αρκετα καλη
2) τιμες πολυ καλες
3) δεν τον εχω δοκιμαση καθολου
4) κανενα παραπονο

ph4nt0m
14-02-07, 23:24
Αν δεν έπεφτε κάθε 64 ώρες θα ήταν καλύτερα πάντως...

tupolev
15-02-07, 14:41
1. Ταχύτητες πολύ καλές κοντα στην ονομαστική (70-80 KB/s). Το φθινόπωρο με τις αναβαθμίσεις σερνότανε βέβαια αλλά αυτό ήταν θέμα ΟΤΕ υποτίθεται.
2. Value for money: πολύ καλό, στα πλαίσια της προσφοράς του Ιανουαρίου του 2006 βέβαια (δώρο mp3 player και 50% έκπτωση στο πάγιο τους τελευταίους 5 μήνες). Τα 20,5 Ε/μήνα είναι μάλλον πολλά για μια 768...
3. Το sagemακι δεν μουχει βγαλει κανένα πρόβλημα, θα προτιμούσα κατι καλλίτερο βέβαια.
4. Γενικά καλή η εξυπηρέτηση

doganos1985
16-02-07, 23:03
Καλη εξυπερετηση και ταχυτητες....!
Αλλα νομιζω πως εδω και καιρο εχει μεινει στασιμη

@ ADSLgr.com All rights reserved.