PDA

Επιστροφή στο Forum : Mη διαθεσιμες πορτες απ τον ΟΤΕ ?



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

sam_
25-01-07, 04:21
Xαιρετω,
εχω κανει κι εγω το λαθος( ; ) να γραφτω απ τον Δεκεμβρη στη tellas για το zisto με μεταφορα προϋπαρχοντoς αριθμου (pstn).
Πηρα ενα τηλεφωνο να ρωτησω πως παει η περιπτωση μου και μου ειπαν οτι πηρε εγκριση πριν 10 μερες απ τον ΟΤΕ και οτι θα εχω τηλεφωνο ως το τελος του μηνα.
Για ιντερνετ ομως, λεει, θα πρεπει να κανω λιγη υπομονη ακομα διοτι ο ΟΤΕ δεν εχει διαθεσιμη πορτα στη περιοχη μου!Μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως σημαινει αυτο? Και ποσο καιρο χρειαζεται να γινει μια πορτα?
Ποσο καιρο θα χρειαστει να περιμενω ακομα?
Μηπως με δουλευουν? Στο μεταξυ διαβαζω εδω πολλα posts αγανακτισμενων υποψηφιων συνδρομητων της tellas, μηπως θαταν καλυτερα να φυγω και να παω στη 4ρθνετ που τωρα διαφημιζεται και ως φτηνοτερη?

Και μια ακομα ερωτηση, οταν μου ενεργοποιηθει το τηλεφωνο απ την tellas μεσα στις επομενες μερες (οπως μου ειπαν), και μεχρι να ενεργοποιηθει η adsl, εγω θα συνεχισω να εχω την dial up που εχω τωρα απ τον ΟΤΕ? Δηλαδη θα μου ερχεται λογαριασμος απ τον ΟΤΕ μονο με τις χρεωσεις "για ιντερνετ" (αυτες που πανε με την ωρα) και για τηλεφωνο δεν θα εχει τιποτα?

Ευχαριστω.

johnvam
25-01-07, 09:33
Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι..... Δεν έχει λέει ελεύθερες πόρτες.... Κάθε πότε βάζουν ρε παιδιά καινούργιες πόρτες???

tzampaman
25-01-07, 09:36
Xαιρετω,
Πηρα ενα τηλεφωνο να ρωτησω πως παει η περιπτωση μου και μου ειπαν οτι πηρε εγκριση πριν 10 μερες απ τον ΟΤΕ και οτι θα εχω τηλεφωνο ως το τελος του μηνα.
Για ιντερνετ ομως, λεει, θα πρεπει να κανω λιγη υπομονη ακομα διοτι ο ΟΤΕ δεν εχει διαθεσιμη πορτα στη περιοχη μου!.

Δεν γίνεται αυτό, από την στιγμή που παίρνεις θετική απάντηση φορητότητας από τον ΟΤΕ, σου εξασφαλίζουν και πόρτα.
Θα σε συμβούλευα να ξαναπάρεις τηλέφωνο το 13800 και να επιβεβαιώσεις την ημ/νια έγκρισης από διαφορετικό υπάλληλο, χωρίς να αναφέρεις τι ξέρεις.

anideos
25-01-07, 10:44
Δεν γίνεται αυτό, από την στιγμή που παίρνεις θετική απάντηση φορητότητας από τον ΟΤΕ, σου εξασφαλίζουν και πόρτα.
Θα σε συμβούλευα να ξαναπάρεις τηλέφωνο το 13800 και να επιβεβαιώσεις την ημ/νια έγκρισης από διαφορετικό υπάλληλο, χωρίς να αναφέρεις τι ξέρεις.

Oταν λένε πως και καλά ο ΟΤΕ δεν έχει πόρτα η αλήθεια είναι άλλη
Η ΤΕΛΛΑΣ δεν έχει πόρτες και δεν νοικιάζει άλλες γιατί έχουν κάποιες χιλιάδες ευρώ
Το ξαναγράφω και εδώ πως η σωστή απάντηση είναι " ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΡΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ" και όχι "φταίει ο ΟΤΕ"
Εγώ τους στρίμωξα στη Τελλάς μιλώντας με άνθρωπο του ΟΤΕ και παραδέχτηκαν ότι οι ίδιοι δεν έχουν πόρτα
Τέρμα η κοροϊδία
Την επόμενη φορά που θα σας πουν " ο ΟΤΕ είπε όχι " να τους πείτε πως ο ΟΤΕ δεν μπορεί να μην αποδεσμεύσει μια γραμμή εκτός κι αν του χρωστάμε χρήματα και χρήματα δεν χρωστάμε

Ντροπή τους

polakis
25-01-07, 11:18
Παιδιά κι εμένα τα ίδια μου λένε.Μένω Π.Φάληρο dslam Καλαμάκι και μου λένε δεν έχουν πόρτες και πρέπει ν απεριμένω.
Έχουν λέει πάρει 3 χιλιάδες πόρτες, περιμένουν άλλες 3 χιλιάδες να ενεργοποιήσουν για άτομα που έχουν περάσει τις 25 εργάσιμες.Και λέει σύνολο έχουν 35000 αιτήσεις!!!!!!!!
Πλάκα μας κάνουν.
Δεν θα το ζήσουμε ποτέ μου φαίνεται

ermis333
25-01-07, 15:11
Παιδιά κι εμένα τα ίδια μου λένε.Μένω Π.Φάληρο dslam Καλαμάκι και μου λένε δεν έχουν πόρτες και πρέπει ν απεριμένω.
Έχουν λέει πάρει 3 χιλιάδες πόρτες, περιμένουν άλλες 3 χιλιάδες να ενεργοποιήσουν για άτομα που έχουν περάσει τις 25 εργάσιμες.Και λέει σύνολο έχουν 35000 αιτήσεις!!!!!!!!
Πλάκα μας κάνουν.
Δεν θα το ζήσουμε ποτέ μου φαίνεται

Eπαναλαμβάνω πώς μόνο 3000 ελεύθερα ζεύγη ανά Α/Κ δίνει ο ΟΤΕ (από τα οπόια τα 1500 τερματίζουν-δηλαδή μπορούν να δοθούν ως νέα γραμμή-) .

Από εκεί και πέρα πρέπει να περιμένουν να φέρει και άλλα ο ΟΤΕ για να προχωρήσουν οι υπόλοιπες αιτήσεις.

Αυτό εννούν λέγοντας πόρτες.

anideos
25-01-07, 15:42
Eπαναλαμβάνω πώς μόνο 3000 ελεύθερα ζεύγη ανά Α/Κ δίνει ο ΟΤΕ (από τα οπόια τα 1500 τερματίζουν-δηλαδή μπορούν να δοθούν ως νέα γραμμή-) .

Από εκεί και πέρα πρέπει να περιμένουν να φέρει και άλλα ο ΟΤΕ για να προχωρήσουν οι υπόλοιπες αιτήσεις.

Αυτό εννούν λέγοντας πόρτες.

Toν θόρυβο από τις πόρτες που ανοιγοκλείνουν από το κόσμο που φεύγει τον ακούνε ?

nikolinos
25-01-07, 15:45
Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι..... Δεν έχει λέει ελεύθερες πόρτες.... Κάθε πότε βάζουν ρε παιδιά καινούργιες πόρτες???


Μεχρι προχθες ειχε και το λεω γιατι ηθελα να διακοψω αυτη που εχω να βαλω μια απο τις φορ-Τελ.Αλλα μπα τωρα δεν το κουναω, δεν θα ξανατραβηξω τα περσινα..

SpUga5
25-01-07, 16:05
Μιά απορία, οι διαθέσιμες πόρτες απο περιοχή σε περιοχή διαφέρουν σωστά?

DRAKOS70
25-01-07, 17:06
Toν θόρυβο από τις πόρτες που ανοιγοκλείνουν από το κόσμο που φεύγει τον ακούνε ?

Κλείστε ρε παιδιά τις πόρτες..ΜΠΑΖΕΙ..:rofl:

mythosX
25-01-07, 21:19
Πρόβλημα με τις πόρτες και στη Μεταμόρφωση Αττικής (κέντρο Ν. Ηρακλείου)...

ΔΡΑΚΟΣ μη παίζεις με το πόνο μας! Μέχρι να πούμε "πόρτα" εσύ έχεις κατεβάσει ολόκληρη ταινία! :p

για την ιστορία το courier ήρθε 3/1/2007...προχθές με ενημέρωσαν για τις πόρτες...

DRAKOS70
25-01-07, 22:35
Πρόβλημα με τις πόρτες και στη Μεταμόρφωση Αττικής (κέντρο Ν. Ηρακλείου)...

ΔΡΑΚΟΣ μη παίζεις με το πόνο μας! Μέχρι να πούμε "πόρτα" εσύ έχεις κατεβάσει ολόκληρη ταινία! :p

για την ιστορία το courier ήρθε 3/1/2007...προχθές με ενημέρωσαν για τις πόρτες...

Συγνώμη παιδιά:sorry: απλά έκανα λίγο χιούμορ μπας και σας φτιάξω την διάθεση..
Εύχομαι σε όλους σας να ενεργοποιηθείτε το συντομότερο δυνατό..;)
Πάντως πραγματικά αξίζει η αναμονή..
Το Internet στην Tellas πάει σφαίρα..:oneup:

mythosX
25-01-07, 22:44
Εντάξει εσύ τα έχεις ήδη περάσει αυτά οπότε είσαι ένας από εμάς!

Πραγματικά δε με ενδιαφέρει καθόλου το πόσο θα περιμένω (Μην ήμαστε αχάριστοι γιατί πριν ενάμιση χρόνο άκουγα το μοντεμάκι πριν συνδεθώ). Μόνο το πόσο θα μείνω χωρίς Internet λόγω εργασίας με ενδιαφέρει (Web server για πελάτες κλπ κλπ). Εκεί δε θα ανεχτώ καθυστερήσεις...λέμε τώρα...:whistle:

sam_
26-01-07, 01:59
Ενταξει ρε παιδια αλλα ποσο θα περιμενουμε, για να ξερουμε...
Βδομαδες ή μηνες?

Με το λογ/σμο τι θα γινει?
τηλεφωνο στην tellas και internet στον ΟΤΕ?(εχω dial up otenet αυτη τη στιγμη)....

Gordito
26-01-07, 02:04
Πρόβλημα με τις πόρτες και στη Μεταμόρφωση Αττικής (κέντρο Ν. Ηρακλείου)...

ΔΡΑΚΟΣ μη παίζεις με το πόνο μας! Μέχρι να πούμε "πόρτα" εσύ έχεις κατεβάσει ολόκληρη ταινία! :p

για την ιστορία το courier ήρθε 3/1/2007...προχθές με ενημέρωσαν για τις πόρτες...
Τα ιδια και εδω Ηλιουπολη.


Eγω εχω κανει αιτηση απο 4/1 και τους παιρνω τωρα τηλ να ρωτησω τι γινετε.
Τι μου λεει η τηλεφωνητρια?
Οτι ο ΟΤΕ ΔΕΝ παραχωρησε πορτα γιατι λεει εχει το δικαιωμα να μην δωσει ολες τις διαθεσιμες πορτες και να κρατησει μερικες για την παρτη του.
Τωρα ποτε θα ελευθερωθει πορτα.....:twisted:
ευτυχως που εχω ζητησει νεα γραμμη, οποτε :cool: :cool: :cool:
Τωρα η δικαιολογια που μου ειπε αυτη μαλλον δεν ευσταθει αλλα τι να κανουμε τωρα.
Οπως λεει και το τραγουδι της Lacta(αν δεν κανω λαθος:p ) :
:whistle: ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ:whistle:

mythosX
26-01-07, 10:27
Πάντως αν θέλουμε να βλέπουμε τα πράγματα σωστά είναι απαράδεκτο να περιμένουμε, για οποιονδήποτε λόγο, τόσο πολλοί άνθρωποι για μία υπηρεσία που μας είπαν οτι θα πάρει 20-30 εργάσιμες μέρες.

Απο τη στιγμή που είδαν μεγάλο αριθμό αιτήσεων ας έλεγαν σε όλους τους υπόλοιπους οτι πλέον μιλάμε για αναμονή μηνών. Να ξέρουμε που βαδίζουμε...Αυτό είναι το βασικό πρόβλημα τους. Τώρα αν φταίει ο ΟΤΕ ή η TELLAS δεν με ενδιαφέρει και δε θα έπρεπε να με ενδιαφέρει...

villasg
26-01-07, 12:15
Σωστος αλλα στην ελλαδιτσα μας ετσι εχουν τα πραγματα

tolism30
26-01-07, 14:14
Καλησπέρα και από εμένα. Το πρόβλημα με τις πόρτες όπως φαίνεται υπάρχει και στην Φρεαττύδα στον Πειραιά. Άντε να δούμε που θα καταλήξουμε και πότε θα το ζήσουμε.
Για την ιστορία υπέγραψα την αίτηση στις 12/12 και ζήτησα Zisto Tel + DSL με καινούργιο αριθμό.

turboirc
26-01-07, 14:28
Εφόσον σου έχει απαντήσει θετικά ο ΟΤΕ, λογικά δεν έχεις πρόβλημα στην φρεαττύδα.

paolo75gr
26-01-07, 15:21
Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα να σας ενημερώσω οτι για να βάλεται το zisto το λιγότερο θα πρεπει να περιμένετε
δυο μήνες Ετσι αναγκάστικα να κάνω και εγώ.
Η αίτηση μου έγινε στις 13/11/2006 η δε ενεργοποιηση της γραμμής απο την Τελλάς
στις 15/01/2007. Απλα ο ΟΤΕ κανει κανα μήνα να απαντήση βάλτε και ο φόρτο εργαίας που
έχουν στην Τελλας για να καταλάβετε τι γίνεται . Απλα σας δίνω και ένα αλλό στοιχείο που πιθανον δεν ξέρετε οτι όλοι η αλληλογραφεία γίνεται μέσο μιας επιτροπής Φορητότητας (ΕΒΔΑΦ).

Περαστικά μας!!!!!!!!!!!!!!!


Πάντως η γραμμή πάει σφαίρα τελικά αξίζει ο κόπος.

mythosX
26-01-07, 15:40
Είναι παρήγορο τελικά να ακους πόσο καλή είναι η γραμμή...

tolism30
26-01-07, 17:37
Είναι παρήγορο τελικά να ακους πόσο καλή είναι η γραμμή...

Αν μπορούσες να την ziseis κιόλας θα ήταν ακόμη καλύτερο :(
Που θα πάει θα ενεργοποιηθεί και η δική μας

turboirc
26-01-07, 19:00
Φοβόμουν μήπως δεν έχει καν DSLAM η φρεαττύδα της τελλας, αλλά χθές έπιασα τυχαία ένα νούμερο 211...

DRAKOS70
27-01-07, 01:06
Αν μπορούσες να την ziseis κιόλας θα ήταν ακόμη καλύτερο :(
Που θα πάει θα ενεργοποιηθεί και η δική μας

Kουράγιο παιδιά η 4άρα είναι κοντά...
Κι εγώ λούκι τράβηξα μέχρι να το Ziso..:cool:

sam_
27-01-07, 04:26
Δυο ερωτησεις παιδια

1. Αν υπαρχει ηδη αριθμος τηλεφωνου, δηλ. δε ζηταω καινουργιο αλλα μονο τη μεταφορα του (απο OΤΕ σε tellas) αυτο σημαινει λιγοτερο χρονο αναμονης?

2. (η 3η φορα, ελπιζω τωρα να απαντηθει) Εαν μου ενεργοποιηθει πρωτα το τηλεφωνο και μετα η adsl οπως μου λενε, αυτο σημαινει οτι θα ερχεται λογ/σμος απ τον ΟΤΕ που θα περιλαμβανει μονο τη χρεωση dial up που εχω τωρα? Και αλλος λογ/σμος απ το zisto για το τηλεφωνο? το οποιο θα ειναι πόσο?


Παντως ειναι ξεφτιλα να περιμενεις 2 μηνες για να εχεις 12 μηνες (zistο)......................
"zise την αναμονη" θα επρεπε να το λεγαν οι ξεφτιλες.

MEXΡΙ να ενεγοποιηθει το 4ρι τελικα, θα εχουν εμφανιστει αλλες πιο ευνοικοτερες προσφορες!Οι εξελιξεις τρεχουν αστραπη.Ηδη η 4thnet ανακοινωσε παρομοια υπηρεσια με 40 !!
Tη δε HOL την ακουω να μιλαει για... 8ρι

R-f
27-01-07, 10:08
[QUOTE=sam_;971411]Δυο ερωτησεις παιδια

1. Αν υπαρχει ηδη αριθμος τηλεφωνου, δηλ. δε ζηταω καινουργιο αλλα μονο τη μεταφορα του (απο OΤΕ σε tellas) αυτο σημαινει λιγοτερο χρονο αναμονης?

2. (η 3η φορα, ελπιζω τωρα να απαντηθει) Εαν μου ενεργοποιηθει πρωτα το τηλεφωνο και μετα η adsl οπως μου λενε, αυτο σημαινει οτι θα ερχεται λογ/σμος απ τον ΟΤΕ που θα περιλαμβανει μονο τη χρεωση dial up που εχω τωρα? Και αλλος λογ/σμος απ το zisto για το τηλεφωνο? το οποιο θα ειναι πόσο?


Παντως ειναι ξεφτιλα να περιμενεις 2 μηνες για να εχεις 12 μηνες (zistο)......................
"zise την αναμονη" θα επρεπε να το λεγαν οι ξεφτιλες.

Η τελλας δεν επιτρεπει αλλους παροχους στη γραμμη της, αρα dial up απο τη τελλας μονο. Δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις κωδικους απο οτε, και δεν θα ξαναλαβεις λογαριασμο απο οτε ποτε ξανα.
Οσο για τη καθυστερηση, περα απο τους ανθρωπους που χρειαζονται ιντερνετ για τη δουλεια τους κι εχουν απολυτο δικιο να διαμαρτυρονται, οι υπολοιποι μια ζωη οτε ειχαμε, ενας μηνας παραπανω δεν κανει διαφορα ... Και ειτε κρατησεις τον ιδιο αριθμο αριθμο, ειτε παρεις νεο, ιδια η αναμονη.
Καλημερα

sam_
27-01-07, 16:06
δηλαδη μου λες οτι θα πληρωνω κανονικα στη tellas και μεχρι να ενεργ/θει το 4ρι adsl, εγω θα πληρωνω για dial up??!!...

Κανεις λαθος αν νομιζεις οτι μονο οσοι θελουν το νετ για τη δουλεια τους, δικαιουνται να διαμαρτυρονται. Γιατι θα πρεπει εγω να κατεβαζω 2 μηνες με dialup?

Stelios GR
29-01-07, 00:15
Και εγώ αυτό το απόγευμα τηλεφώνησα στο 13800 (για καλή μου τύχη περίμενα 2 λεπτά) και ρώτησα για την πρόοδο της ενεργοποίησης μου. "Δεν έχουμε πόρτες προς το παρόν...". Άσε που θα τελειώσει η όλη διαδικασία το νωρίτερο 2 εβδομάδες μετά τη μέρα που θα ενεργοποιηθώ. Και τώρα κλείνω χρόνο αναμονής 1.5 μήνα. :mad:

sam_
29-01-07, 06:36
Kι εγω περ. 1.5 μηνες περιμενω και δεν εχει, λεει, πορτες ο οτε...
Αν ειχα ζητησει adsl γραμμη απ τον ΟΤΕ θα την ειχα ηδη παρει προ πολλου.
Μαλλον οι ανθρωποι ειναι ερασιτεχνες (περα απ τον ωχαδελφισμο τους).
Φαινεται η προσφιλη δικαιολογια τους αποτελει το "δεν εχει πορτες ο ΟΤΕ στη περιοχη σας"!...
Σου λεει, απ τη στιγμη που υπεγραψαν και τους "εδεσα" ασε τα κοροιδα να περιμενουν, δε μπορουν να κανουν κι αλλιως.

Μηπως κι εσενα Stelio σου ειπαν οτι θα ενεργοποιηθει πρωτα το τηλεφωνο και αργοτερα το adsl? Αναρωτιεμαι τι θα γινει σε τετοια περιπτωση. Θα εχουμε μονο τηλεφωνο tellas και ιντερνετ δε θα εχουμε καθολου? Εστω μια dialup δε θα μας δωσουνε προσωρινα? Αλλα το λογ/σμο θα τον πληρωνουμε στανταρ ε?...(50€/μηνα):evil:

ermis333
29-01-07, 07:56
Kι εγω περ. 1.5 μηνες περιμενω και δεν εχει, λεει, πορτες ο οτε...
Αν ειχα ζητησει adsl γραμμη απ τον ΟΤΕ θα την ειχα ηδη παρει προ πολλου.
Μαλλον οι ανθρωποι ειναι ερασιτεχνες (περα απ τον ωχαδελφισμο τους).
Φαινεται η προσφιλη δικαιολογια τους αποτελει το "δεν εχει πορτες ο ΟΤΕ στη περιοχη σας"!...
Σου λεει, απ τη στιγμη που υπεγραψαν και τους "εδεσα" ασε τα κοροιδα να περιμενουν, δε μπορουν να κανουν κι αλλιως.

Μηπως κι εσενα Stelio σου ειπαν οτι θα ενεργοποιηθει πρωτα το τηλεφωνο και αργοτερα το adsl? Αναρωτιεμαι τι θα γινει σε τετοια περιπτωση. Θα εχουμε μονο τηλεφωνο tellas και ιντερνετ δε θα εχουμε καθολου? Εστω μια dialup δε θα μας δωσουνε προσωρινα? Αλλα το λογ/σμο θα τον πληρωνουμε στανταρ ε?...(50€/μηνα):evil:

Από διάφορα ειδησιογραφικά site...


Δεν υπάρχουν αρκετές διαθέσιμες γραμμές. Οι εταιρείες που ξεκίνησαν να προσφέρουν τέτοια πακέτα (Tellas, Vivodi, FORTHnet και εσχάτως η νεοσύστατη On Telecom) έχουν περιοριστεί σε 38 περιοχές της Αθήνας. Για να αυξηθούν οι περιοχές πρέπει να υπάρξει καλύτερη συνεργασία με τον ΟΤΕ ο οποίος όμως δεν διευκολύνει τους ανταγωνιστές του. Κάθε άλλο: οι καθυστερήσεις στη διάθεση γραμμών από τον ΟΤΕ προς τους εναλλακτικούς παρόχους έχουν προκαλέσει και την παρέμβαση της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών (ΕΕΤΤ), χωρίς όμως να υπάρχει αποτέλεσμα.

Dr.CHaNaS
29-01-07, 12:20
Για μενα παντως βρηκανε πορτα στον ΟΤΕ, την εχουνε "δεσμευσει" κιολας γιατι πιθανως το σκανε και τις ψαχνουνε (και μου ανεφερε και 2-3 φορες οτι η δεσμευση αυτη ειναι και το πιο σημαντικο....).
Παρ'ολα αυτα περιμενουμε ενημερωση απο τον ΟΤΕ για το βρογχο και κατι αλλα τετοια...

Αχ ανεξαρτητοι παροχοι....

BoGe
29-01-07, 12:23
Φοβόμουν μήπως δεν έχει καν DSLAM η φρεαττύδα της τελλας, αλλά χθές έπιασα τυχαία ένα νούμερο 211...

Ήξερα ότι οι εναλλακτικοί δίνυν τα νούμερα ανακατεμένα και όχι ανάλογα με την περιοχή.
Έχει συγκεκριμένα νούμερα για Φρεατύδα;

tolism30
29-01-07, 13:14
Ήξερα ότι οι εναλλακτικοί δίνυν τα νούμερα ανακατεμένα και όχι ανάλογα με την περιοχή.
Έχει συγκεκριμένα νούμερα για Φρεατύδα;

Δέν ξέρω άν δίνουν συγκεκριμένα ανά περιοχή αλλά εγώ στην Φρεαττύδα έχω 211-4001***.
Εννοείται φυσικά ότι δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμα (από αίτηση 12/12, για Tel+ DSL, και με νέα γραμμή)
Είδωμεν
Ελπίζω να βοήθησα

EvilHawk
29-01-07, 15:53
Από διάφορα ειδησιογραφικά site...

Kαι τι μας λέει το συγκεκριμένο άρθρο, το διάβασα και εγώ, πέρα απο αυτά που αναμασά ?

ermis333
29-01-07, 15:58
Kαι τι μας λέει το συγκεκριμένο άρθρο, το διάβασα και εγώ, πέρα απο αυτά που αναμασά ?

Ότι η ΕΕΤΤ κοιμάται....

sam_
29-01-07, 18:18
H oυσια ειναι πως οτι θελουν κανουν και λογ/σμο δε μας δινουν... Και γιατι οχι? Μηπως τους ελεγχει κανεις?

paolo75gr
30-01-07, 20:55
Καλησπερα και παλι

Απλα για να σας φυγουν οι απορίες

1 Ειτε κανεις καινουργια συνδεση τηλεφωνου είτε μεταφορα απο οτε σε τελλας το ιδιο χρονο σχεδον κανει

2 οταν λεμε δεν ξαναπληρωνουμε οτε εννοουμε πΟΤΕ αρα με το zisto μονο για ADSL 26,95 ευρω και τηλεφωνια μαζι 46,95 αν δεν κανω λαθος.

3. Απο την ώρα που θα ενεργοποιηθει η γραμμη στην τελλας σε 2 μερες το ιντερνετ θα εχει ενεργοποιηθει .

απλα το 2μηνο δεν το χανουμε με τιποτα

Fidel
30-01-07, 21:25
Γεια παιδιά κι από εμένα! Είμαι ένας από τους τυχερούς που ζω το zisto με PSDN ακόμα.. 'Οπως καταλαβαίνετε από τις 18/12/06 περιμένω και περιμένω. Τους παίρνω εδώ και δύο εβδομάδες τηλέφωνο και μου λένε κλασικά δεν έχουμε πόρτες! Καλά αυτοί την δουλειά τους κάνουνε, αλλά εμείς τι κάνουμε τώρα? Τώρα τελευταία μου το αλλάξανε επειδή τους έχω πρήξει για την DSL και μου λένε να με βάλουνε μέσω ΟΤΕ. Και τους απάντησα: "Καλά μέσω ΟΤΕ βρίσκετε πόρτα, ενώ με το zisto δεν γίνεται?". Κι εκείνοι απάντησαν πως δεν είναι ακριβώς το ίδιο κ.τ.λ.. Είπα κι εγώ να πω το πρόβλημά μου σε σας για να ζήσουμε το zisto μας όλοι!!! Άντε και μέχρι να κάνουμε το πρώτο μας καλοκαιρινό μπάνιο έχουμε μέλλον!


See you in UK

mythosX
30-01-07, 22:46
Και για μιά στιγμή όλοι μας νομίσαμε ότι βρήκανε τη πόρτα! Διεκόπη το Internet!

...μετά πήραμε το 13800 να μας ξυπνήσει...τεχνικό πρόβλημα στο δίκτυο της TELLAS...

...keep waiting!!!

Βαγγέληηηη!

johnvam
31-01-07, 11:14
Ρε παιδιά μή πως ξέρει κανείς πότε θα μπούν καινούργιες πόρτες στο Ηράκλειο Αττικής?????

Άντε γιατί τρελαίνομαι!!!!!

mythosX
31-01-07, 11:25
johnvam έχουμε το ίδιο κέντρο οπότε και εσύ αν μάθεις κάτι ενημέρωσε μας...

FABARMBOY
01-02-07, 05:17
Παιδες οι πορτες που δεν ειναι διαθεσιμες δεν οφειλεται στον ΟΤΕ αλλα στηνTELLAS!
Τι θελω να πω οτι ηταν μη αναμενομενο το ποσοι πελατες θα πανε στην τελλας και η τελλας στα dslam της εχει μπουκωσει και δεν εχει αλλες πορτες να δωσει και ετσι αναμενει την επεκταση !
Οταν επεκτεινει τα κεντρα της σου κατοχυρωνει μια πορτα τοτε στελνει την αιτηση στον οτε για αποκοπη και αναμενεις 1 μηνα για full ενεργοποιηση!

my8os
01-02-07, 14:04
Ρε παιδιά μή πως ξέρει κανείς πότε θα μπούν καινούργιες πόρτες στο Ηράκλειο Αττικής?????

Άντε γιατί τρελαίνομαι!!!!!

Υπομονή. Κι εγώ στην ίδια περιοχή είμαι και έχω υπογράψει 2 μήνες πριν από σένα... :whistle:

mythosX
01-02-07, 14:19
Συνάδερφε Μύθε...το nickname μας περιγράφει την κατάσταση μάλλον...

Θα ήταν πιο δίκαιο αφού το ήξεραν απο τότε να μας το πουν όταν κάναμε την αίτηση...Δεν υπάρχουν πόρτες στη περιοχή. Πόσο απλό; Όταν θα έχει θα σας ενημερώσουμε...

my8os
01-02-07, 14:28
Στη δικιά μου περίπτωση τότε το Νοέμβριο υπήρχαν πόρτες. Απλά μάλλον τους σώθηκαν στην πορεία...
Πάντως σίγουρα θα πρέπει να ενημερώνουν αν θέλουν να είναι σωστοί. Εγώ τους έστειλα και φαξ ζητώντας ενημέρωση αλλά ήξερα ότι θα πήγαινε στο καλάθι των αχρήστων τους.
Μαζεύουν πελάτες για να δικαιολογήσουν την επέκταση. Αυτό πιστεύω.

ermis333
01-02-07, 14:41
Σύμφωνα με τα στελέχη του χώρου η προηγούμενη σύμβαση είχε σημαντικά προβλήματα. Συγκεκριμένα έθετε περιορισμούς στις γραμμές που θα κατασκευάζονταν από τις ιδιωτικές εταιρείες, έθετε ποσοστιαίο καπέλο στο όριο των γραμμών που θα έπαιρναν οι εναλλακτικοί πάροχοι. Επίσης υπήρχαν διαφωνίες σχετικά με την ποινική ρήτρα του ΟΤΕ σε περίπτωση που καθυστερεί την παράδοση των τηλεπικοινωνιακών κέντρων προς τους εναλλακτικούς παρόχους.

Στελέχη εναλλακτικών παρόχων υποστηρίζουν ότι η νέα σύμβαση είναι σαφώς καλύτερη από την αρχική και αναμένεται να περιορίσει την έλλειψη που υπάρχει σε τοπικούς βρόχους που έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στην προώθηση double και triple play υπηρεσιών. Ωστόσο το θέμα δεν μπορεί να επιλυθεί τόσο εύκολα διότι η αύξηση της ζήτησης νέων τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών θα καθορίσουν και τις εξελίξεις σε θέματα όπως το LLU.

Ελπίζω να καταλάβατε.:rolleyes:

johnvam
05-02-07, 17:21
Στο συμβόλαιο που έχουμε υπογράψει υπάρχει χρονικό περιθώριο παράδοσης της γραμμής?? Διότι ετοιμάζομαι για ωραιότατη καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

rcs
05-02-07, 17:33
Δεν ειναι θεμα οτε αλλα καθαρα θεμα τελλας που δεν εχει δικτυα ή οτι αλλο ,αφου δεν ειμαι υποχρεωμενος να γνωριζω τεχνικα ζητηματα.Γιατι στο Περιστερι απο τις 2/2 που θα γινοταν η φορητοτητα μου με την θετικη απαντηση του οτε η τελλας δεν με συνδεει?Τεχνικο προβλημα απροσδιοριστης μορφης και καποτε θα συνδεθω.Απλως ηταν μια καλη δικαιολογια με τις πορτες του οτε που κατερρευσε και τωρα ειναι αναγκασμενοι να πουν την αληθεια και να σταματησουν να κατηγορουν τον οτε.Αυτα στην περιπτωση μου αλλα δεν πιστευω οτι αυτο συμβαινει μονο με μενα.

delta1
05-02-07, 20:17
Δεν ειναι θεμα οτε αλλα καθαρα θεμα τελλας που δεν εχει δικτυα ή οτι αλλο ,αφου δεν ειμαι υποχρεωμενος να γνωριζω τεχνικα ζητηματα.Γιατι στο Περιστερι απο τις 2/2 που θα γινοταν η φορητοτητα μου με την θετικη απαντηση του οτε η τελλας δεν με συνδεει?Τεχνικο προβλημα απροσδιοριστης μορφης και καποτε θα συνδεθω.Απλως ηταν μια καλη δικαιολογια με τις πορτες του οτε που κατερρευσε και τωρα ειναι αναγκασμενοι να πουν την αληθεια και να σταματησουν να κατηγορουν τον οτε.Αυτα στην περιπτωση μου αλλα δεν πιστευω οτι αυτο συμβαινει μονο με μενα.

Σε 8 ημέρες συμπληρώνουμε 2 μήνες και το πρόβλημα κατά τη ΤΕΛΛΑΣ είναι ότι δεν υπάρχει πόρτα, κοιμάμαι και ονειρεύομαι πόρτες :p ,που θα πάει θα βρεθεί κάποτε πιστεύω πόρτα να τελειώνουμε γιατί με το ζόρι κρατιέμαι μη πάω και τους τα κάνω λίμπα...:evil:

my8os
06-02-07, 00:03
Εγώ συμπληρώνω 2,5 μήνες περίπου και πήγα τις προάλλες στην Τελλάς και μου είπαν ότι το θέμα πόρτας ισχύει για αυτούς που κάνουν αιτήσεις τώρα. Για μας τους 'παλιούς' μου είπαν ότι δεν τίθεται θέμα πόρτας αλλά περιμένουν από τον ΟΤΕ να ολοκληρώσουν τη φορητότητα με το να κουμπώσουν κάποιο καλώδιο πριν το ΚΑΦΑΟ (αν θυμάμαι καλά) αλλά επειδή δεν είμαι σχετικός δεν πολυκατάλαβα τι μου λέγανε και δεν μπορώ να κρίνω αν με δούλευαν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.