PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με toshiba a100-811, δεν ανοίγει μετά απο ξεβίδωμα



pappous12
14-05-13, 20:03
Γεια σας. Έχω το συγκεκριμένο laptop και το ξεβίδωσα τελείως προσπαθώντας να το ανοίξω για να το καθαρίσω αλλά τελικά δεν το έκανα γιατί είδα ότι ήταν "μανίκι" για τις γνώσεις μου και απλά το ξαναβίδωσα. Τώρα όμως δεν ανοίγει καθόλου! Ανάβει το λαμπάκι όταν πατάω on, ο ανεμηστήρας παίρνει μπρος αλλά η οθόνη δεν ανάβει και τα ηχεία δεν βγάζουν ήχο (ότι δηλαδή συνδέθηκε στα windows). Τι μπορεί να έχει συμβεί; Παίζει κάποια βίδα να έκανε κάτι στο laptop? Επίσης δοκίμασα να τον ανοίξω χωρίς τις ram μπας και μου κάνει κάποιο θόρυβο, τουλάχιστον να δω άμα λειτουργεί! και τίποτα.... please σώστε με Χ_Χ
Ευχαριστώ.

sprog111
14-05-13, 23:19
Αν κάποια βίδα έπεσε (η βρίσκεται ακόμα) στο M/B μπορεί να έκανε ζημιά. Πρέπει να το ξαναλύσεις και να το ξαναδέσεις προσέχοντας και τις βίδες αλλά και τα φις που αποσύνδεσες. Στην περίπτωσή σου μήπως ξέχασες να συνδέσεις την κάρτα οθόνης με την οθόνη.
Δοκίμασες με μια εξωτερική οθόνη;
Μπορείς να δεις και εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=4qUDvx8QLm0) σε παρόμοιο laptop πως γίνεται η αποσυναρμολόγηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.