PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρίς DSL γραμμή μία εβδομάδα και συνεχίζω..., Στου κουφού την πόρτα όσο θέλες βρόντα



antalakas
25-01-07, 12:45
Παραθέτω το mail που έστειλα στη vivodi στις 24/05, αφού πρώτα δε μου απαντούν στο τηλέφωνο επιμένουν να μη διορθώνουν τη "βλάβη".

Φυσικά και δεν περιμένω να απαντήσουν στο mail αλλά θα είναι χρήσιμο πιθανώς αργότερα:

/****************/
Καλησπέρα σας,

Έχω μία γραμμή FULL LLU με DSL Phone και κωδικό συνδρομητή #####.

Το πρόβλημά μου είναι ότι από την Τρίτη 16/01/2007 δεν έχω γραμμή DSL (το λαμπάκι του router Alcatel 585 είναι σβηστό), ενώ εσείς (τεχνική υποστήριξη) είστε γνώστες από την Τετάρτη 17/01/2007 και ώρα περίπου 23:30.


Φυσικά δεν έχω γραμμή ΟΤΕ, οπότε:

1. Δεν έχω internet που μου είναι απαραίτητο για να κάνω τη δουλειά μου (freelance software engineer).
2. Δεν έχω ούτε σταθερό τηλέφωνο άρα κάνω όλες τις κλήσεις από κινητό ακόμα και προς την τεχνική υποστήριξη που ως γνωστόν έχει χρόνο αναμονής πάνω από 45 λεπτά. Είναι προφανές ότι όσα κερδίζω από τις υπηρεσίες σας σε διάστημα 6 μηνών τα χάνω μέσα σε 10 ημέρες αφού ΠΛΗΡΩΝΩ το κινητό στην cosmote.

Επιπλέον, χάνω δουλειές μη μπορώντας να δουλέψω online και να παρέχω υποστήριξη στους πελάτες μου.

Κύριοι, δε φτάνει μόνο να διαφημίζετε ότι έχετε ιδιόκτητο δίκτυο με φτηνή χρέωση, πρέπει να μπορείτε να υποστηρίζετε τους πελάτες σας. Η μεγάλη εταιρεία φαίνεται από το πως φέρεται στα δύσκολα και όχι όταν πηγαίνουν όλα καλά.

Σημειώνω ότι έως τώρα δεν είχα πρόβλημα και ότι ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά μάλιστα από την τελευταία αύξηση από 512 σε 2048.

Όμως αυτή τη στιγμή βγαίνω χαμένος και εσείς χάνετε την εμπιστοσύνη μου. Δεν είμαι διατεθημένος να περιμένω για πολύ και σίγουρα κάτι θα πρέπει να κάνετε ώστε όχι μόνο να διορθώσετε το πρόβλημα σύμφωνα με τους όρους παροχής της υπηρεσίας αλλά και να αναπληρώσετε τις υπηρεσίες που χάνω αλλά συνεχίζω να πληρώνω εις πολλαπλούν. Το κτίριο στην Εθνικής Αντιστάσεως το κτίσατε και με τη δική μου συνδρομή και με τη συνδρομή των άλλω χρηστών internet που σας στήριξαν. Φροντίστε με, για να συνεχίσω να σας στηρίζω.

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ONLINE!!!

Παρακαλώ για τις ΑΜΕΣΕΣ ενέργειές σας.
/****************/

deniSun
25-01-07, 13:15
Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι;
Δεν επικοινώνησες μαζί τους από τότε για να σου εξηγήσουν τι βλάβη υπάρχει;

antalakas
25-01-07, 13:23
Είμαι στην Αγία Παρασκευή.

Φυσικά και επικοινώνησα, αλλά λένε ότι δε γνωρίζουν, και να κάνω υπομονή γιατί είναι βλάβη και δεν είναι εύκολη η αποκατάσταση.
Πήγα και στο Χαλάνδρι στα κεντρικά βρήκα τεχνικό αφού στο τηλ. τίποτα και μια από τα ίδια. Απλά με έχουν γραμμένο, ή πραγματικά δεν είναι σε θέση να εξυπηρετήσουν!

Η πλάκα είναι ότι ζήτησα να βρω τον προιστάμενο και δε μου έλεγαν όνομα για μισή ώρα. Μετά μου είπαν ότι λείπει (15:00 το μεσημέρι).

Κάτι δεν πάει καλά με αυτούς τους ανθρώπους.

Α

user1
25-01-07, 16:53
ακριβως τα ιδια φιλε κι εγω
η πιο απαραδεκτη εταιρεια μακραν
πως την πατησαμε ετσι?

BaBiZ
26-01-07, 15:12
Disconnected από τις 15/1 3:15 το μεσημέρι.

Σήμερα με πήρε τεχνικός και μου είπε ότι με σύνδεσε.

Για να γίνει αυτό το θαύμα, τους απειλήσα με καταγγελία, την οποία βεβαίως θα την φάνε Δευτέρα πρωί πρωί διότι έχω φάει τρελό δούλεμα.

konc
28-01-07, 20:37
Sorry κιόλας, αλλά σώθηκες. Έχω μείνει με κομμένη γραμμή 2 φορές, την πρώτη για περίπου 1,5 μήνα και τη δεύτερη για 2 μήνες και 3 μέρες ακριβώς. Το μόνο που θα σου πω είναι ότι έκαναν 15 μέρες να στείλουν κάποιον να μετρήσει.

antalakas
29-01-07, 19:31
Συμπέρασμα : Πού μπορώ να κάνω την καταγγελία?

lewton
30-01-07, 17:39
Είναι η ώρα σιγά-σιγά να φεύγουμε όσοι καλυπτόμαστε και από άλλους εναλλακτικούς.

Προφέσσορας_Χάος
31-01-07, 02:02
μα καλά αυτό δεν έχει ξαναγίνει ...μπάς και το κλείνουν το μαγαζάκι τους;

player74
31-01-07, 02:35
στελνεις αρχικα εδω: dsl-services@vivodi.gr
κοινοποιηση στα: customerservice@vivodi.gr , INFO@VIVODI.GR και PR@VIVODI.GR.

διαμαρτυρεσε σχετικα αναφεροντας το προβλημα σου,απο ποτε υπαρχει και δηλωθηκε, τις κινησεις που εκανες και την αντιμετωπιση-απαντησεις που ελαβες.
κλινεις με το εξης: αν το προβλημα μου δεν λυθει αμεσα, αυριο θα προχωρισω σε επισιμη καταγγελια προς την εεττ.

αναμενεις απαντηση.
αν δεν σε ικανοποιησουν κτλ προχωρεις σε καταγγελια στην οποια θα συμπεριλαβεις ολη την προυγουμενη πιθανη αλληλογραφια.
μην παραληψεις να συμπεριλαβεις και τα πιο πανω που σου προτεινω
www.eett.gr
κατεβαζεις και συμπεριλαμβανεις και την σχετικη αιτηση. τα e-mail θα τα βρεις στην ιστοσελιδα της (eett).
αποδεκτη θα βαλεις την εεττ
κοινοποιηση σε ολα τα πιο πανω.

antalakas
31-01-07, 12:08
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα κινηθώ άμεσα.

Φυσικά ακόμα δεν έχω DSL (ενώ μάλλον την πληρώνω)

Σημείωση: Πάνω στην απελπισία έκανα αίτηση στην OnTelecomms.

Είδωμεν!

lewton
31-01-07, 13:18
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα κινηθώ άμεσα.

Φυσικά ακόμα δεν έχω DSL (ενώ μάλλον την πληρώνω)

Σημείωση: Πάνω στην απελπισία έκανα αίτηση στην OnTelecomms.

Είδωμεν!
Μην τους πληρώσεις τίποτα.
Ελπίζω να μην τους έχεις δώσει πιστωτική κάρτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.