PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσο ευχαριστημένοι είστε από τον Provider σας



koubaros
25-01-07, 18:23
Για να δούμε πόσο ευχαριστημένοι είστε όλοι από τον ADSL provider σας, στη συγκεκριμένη περίπτωση την Tellas. H γνώμη σας θα πρέπει να βασιστεί στην δική σας προσωπική γνώμη και όχι στο γενικότερο κλίμα που επικρατεί και στα εξής (προτείνω) 4 κριτήρια
στην ποιότητα των υπηρεσιών που σας προσφέρει, αν δηλαδή αγοράσατε 1024 kbps τα έχετε ή φτάνουν σε εσάς μόνο τα 24 kbps
στο κόστος των παρεχομένων υπηρεσιών (ή αλλιώς στο value for money)
στην ποιότητα του εξοπλισμού ADSL με τον οποίο σας προμήθευσε
στην 'διάθεση' του παροχέα σας για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων και την after - sales εξυπηρέτησηΠόσο λοιπόν ευχαριστημένος είστε από την Tellas με βάση τα 4 παραπάνω κριτήρια;

kostelo
25-01-07, 19:08
Εμενα με καλυπτει μονο στο πρωτο δηλαδη για 768 συνδεση που πληρωνω κατεβαζω με 80 τις περισσοτερες φορες. Απο τιμες υπαρχουν και φτηνοτερα απο 26,6 Ε το μηνα ομως, ποιοτητα εξοπλισμου ουτε θεμα για το μοντεμ το f200 και after sales εξυπηρετηση ας γελασω...:rofl:

Dragonlord
05-02-07, 01:00
Μετα την πρωτη αναβαθμιση απο 384-512 και μετα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Να επισημανω επισης (μπορει να ειμαι απο τους λιγους) οτι με 2 προβληματα που ειχαν ανακυψει και μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια, αντιμετωπιστικαν μεσα σε λιγες ωρες χωρις να ξαναπαρουσιαστουν!!!
Το κλασικο και μη εξαιρετεο προβλημα ειναι ο ΟΤΕ.......

Περιοχη: Ν.Σμυρνη

cypher
05-02-07, 03:43
Περα απο την ταχυτητα,ενα θεμα στο οποιο δεν υπηρξε ποτε κανενα απολυτως προβλημα
σε εμενα,τα υπολοιπα 3 κριτηρια μου φαινονται αστεια...

2)Υψηλο το κοστος με 26,60e τον μηνα.

3)Αστεια τα F200 και F320(αν και αναγνωριζω το οτι μου αντικατεστησαν το πρωτο)

4)Διαθεσιμοτητα-After Sales ,ας μην το συζητησουμε.Υπηρξε τριημερο ολοκληρο
με πανω απο 100+ τηλεφωνηματα στο 13800 χωρις αποτελεσμα.
(Και προσωπικα, ειμαι σιγουρος οτι ηταν πολλα περισσοτερα)

Γι αυτο και σε ενα μηνα που ληγει συμβαση μου...την κανω.. :down:


Cheers :p

DREAMBOX
05-02-07, 18:25
ΑΠΟ εξυπηρετηση ...μηδεν....περιμενεισ 5 ωρες αναμονη για να πεισ το προβλημα σου....ε.. και κανεισ το λαθος και φυγεισ και απο τον οτε εαν μετανιωσεις ..μπορεις να γυρισεις???

ευχαριστω

lepes
06-02-07, 18:20
απο ταχυτητα σκαβει.....4192/1024
απο τηλεφωνο σαν να μην εβγαλα ποτε τον Ποτε :)
απο εξοπλισμο οταν μου ερθει θα σας πω
απο after sales εχουν προβλημα πρεπει να το φτιαξουν λιγο...(πλεον η αναμονη ειναι γυρω στο 5λεπτο εγω τους παιρνω κατα τις 8 και σε 2 λεπτα μιλαω)
σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος γιατι δεν περιμενα κατι παραπανο....θελω να πιστευω οτι μολις τελειωσει το θεμα με τις αιτησεις θα ειναι ολα σε καλο δρομο :)

sto_psito
06-02-07, 21:53
Απο ποιοτητα κανενα προβλημα,εχω σταθερησυνδεση και το maximum της 768.Απο after sales εξυπηρετηση παραδοξως μια χαρα(ζητησα αλλαγη απο interleaved ->fast path,μεσα σε 2 μερες ολα οκ απο tellas + OTE !!!)Απο εξοπλισμο θεωρω το f200 το χειροτερο modem της αγορας,οποτε ουτε θεμα....Οσο για τιμη,μετρια,αν και θεωρω τα 17,90 καλουτσικη τιμη

harry79
07-02-07, 11:07
Καθόλου ικανοποιημένος δεν είμαι. Τον εξοπλισμό τον περιμένω ακόμη να μου φέρουν το σωστό, αναμονή στο 13800 όσο θέλεις, πραγματικό ΖΙΣΤΟ κανείς δε ξέρει πότε και γενικά ένα μπάχαλο. Μηδέν και πάλι μηδέν.

DRAKOS70
07-02-07, 17:12
Απο ταχύτητα το Zisto μου φτου μην το ματιάσω πάει σφαίρα και δεν μασάει πουθενά..
Όταν λέμε 4 μεγαμπίτια το εννοούμε παλικάρια..
Απο τηλεφωνία με μικρά προβληματάκια αλλά σε γενικές γραμμές αρκετά ικανοποιημένος.
Απο εξοπλισμό το 585 μια χαρά το βρίσκω για 3 ευρώπουλα παραπάνω το μήνα.
Απο εξυπηρέτηση τώρα τελευταία δεν μου έχει πολυχρειαστεί..
Πάντως όταν χρειάστηκε μου απάντησαν σε 5-10 λεπτά στο 1212.
Γενικά ένα:oneup: απο εμένα στην Tellas για αυτά που μου δίνει με ένα 50αρικάκι..:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.