PDA

Επιστροφή στο Forum : Παράπονα!!



Javier
20-05-13, 17:13
Ήμουν συνδρομήτρια στην On Telecoms για περίπου 5 χρόνια, κυρίως επειδή ήμουν και υπάλληλός της για 6 χρόνια. Αυτό σημαίνει ότι είχα έκπτωση, η οποία διεκόπη με την απόλυσή μου.

Με κάλεσε λοιπόν μία εκπρόσωπος της Wind και λίγο πολύ μου πρόσφερε το ίδιο πρόγραμμα που είχα στην On, με 10 ευρώ φθηνότερο πάγιο. Την ρώτησα για τα τέλη ενεργοποίησης και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να τα πληρώσω όλα μαζί, γεγονός που με διευκόλυνε πολύ. Άλλωστε αυτό γνώριζα και εγώ από την On, όπου θυμάμαι σπάγαμε τα τέλη ενεργοποίησης στα 2 και τα στέλναμε με 2 διαφορετικούς λογαριασμούς. Την ρώτησα για τυχόν τέλη απενεργοποίησης, και με διαβεβαίωσε ότι αφού έχει παρέλθει το πρώτο 12μηνο της σύνδεσής μου, δεν υφίσταντο τέλη απενεργοποίησης προς την On Telecoms.

Πρώτον, η On Telecoms μου στέλνει λογαριασμούς και μου ζητάει τέλη απενεργοποίησης.

Δεύτερον, πλήρωσα στις 5/5 το μεγαλύτερο κομμάτι του λογαριασμού μου, με την προοπτική να εξοφλήσω τα τέλη ενεργοποίησης στον επόμενο λογαριασμό. Αυτό άλλωστε είχα συμφωνήσει στην καταγεγραμμένη τηλεφωνική επικοινωνία με την εκπρόσωπο της εταιρείας. Σήμερα ομως, έλαβα με sms προειδοποίηση για φραγή υπηρεσιών. Κάλεσα το τηλεφωνικό κέντρο της Wind, τους ενημέρωσα για τη συμφωνία μου και μου απάντησαν ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει και να εξοφλήσω το λογαριασμό το συντομότερο δυνατό.

Δεν ειναι πρώτη φορά που με απογοητεύει η εν λόγω εταιρεία. Στο παρελθόν, μάλιστα, είχα αναγκαστεί να στείλω εξώδικο για θέμα κινητής τηλεφωνίας, και φυσικά δικαιώθηκα.

Οφείλω όμως να ενημερώσω και να προστατεύσω τους καταναλωτές.

nyannaco
20-05-13, 17:19
Κακώς εμπιστεύτηκες τον/την υπάλληλο στης Wind για το τί ισχύει στην On, εδώ τα δικά τους δεν ξέρουν πολλοί. Η On είναι ο μόνος πάροχος που χρεώνει την απενεργοποίηση όσα χρόνια κι αν είσαι συνδρομητής, τα €20 δεν τα γλυτώνεις. Εκτός αν έχεις υπογράψει συμβόλαιο που δεν το αναφέρει (απίθανο). Τώρα με τη Wind, υπομονή και καλά ξεμπερδέματα.

adok13
21-05-13, 09:31
εκτος αν κρατησες το ονομα της υπαλληλου της wind που σου εκανε τη προσφορα η τουλαχιστον την ημερομηνια που μιλησες μαζι της.

567agdop
21-05-13, 15:46
περιεργο αυτο που σου ειπε η εν λογω υπαλληλος.... εγω οταν ρωτησα την υπαλληλο αν μπορω να σπασω το τελος σε 2 η περισσοτερες δοσεις μου ειπε οτι αυτο δεν γινεται και πρεπει να πληρωθει εφαπαξ...

nyannaco
21-05-13, 16:27
περιεργο αυτο που σου ειπε η εν λογω υπαλληλος.... εγω οταν ρωτησα την υπαλληλο αν μπορω να σπασω το τελος σε 2 η περισσοτερες δοσεις μου ειπε οτι αυτο δεν γινεται και πρεπει να πληρωθει εφαπαξ...H OP αναφέρει "εκπρόσωπος" της Wind, όχι υπάλληλος. Είναι λοιπόν πολύ πιθανό να πρόκειται για συνεργάτη επί προμηθεία, που θα τάξει λαγούς με πετραχήλια για να "κλείσει" το συμβόλαιο. Και σε άλλες εταιρείες συμβαίνει (χωρίς αυτό να αποτελεί δικαιολογία βέβαια).

FuS
21-05-13, 17:24
To βασικό λάθος σου είναι πως ρώτησες "κάποιον" της wind για κάτι που αφορά -εμφανώς- την on.

ktsimp
19-09-13, 15:41
Πρώτον-πρώτον δεν πλήρωνεις τα τέλη απενεργοποιησης της On, ήμουν και εγώ πολλά χρόνια εκεί και έιναι απαράδεκτοι να ζητάνε αυτα τα λεφτά (19ευρω). Για την λάθος απάντηση που σου δώθηκε, εξάρταται κατά πόσο υπέυθυνο είναι σε αυτά που λέει ο Υπάλληλος της WIND. Σε πολλές εταιρείες δουλευουν πολλοι άσχετοι και ανεύθυνοι άνθρωποι.
Γενικώε εγώ είμαι ευχαριστημένος απο την WIND και κυρίως για το support.

Dimeos
19-09-13, 17:20
Το ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στη wind επιβεβαιώθηκε κα σε εμένα σήμερα. Μέσω εμπορικού τος αντιπροσώπου υπέγραψα για σταθερή και διδίκτυο αίτημα φορητότητας από forthnet. μου είχαν τονίσει ότι είναι δωρεάν το τέλος φορητότητας. πράγματικα το χαρτί τ έγραφε, αλλά ήταν περασμένη η λέξη δωρεάν με στυλό πάνω στη φράση που έλεγε ότι το τέλος είναι 36,17 νομίζω. το υπέγραψα εν τέλει, επιφυλασσόμενος να ρωτήσω την ίδια την wind αν ισχύει ώστε να κάνω αίτημα υπαναχωρησης. υπάλληλος της wind μου λέει ότι το τέλος φορητότητας θα το πληρώσω κανονικά. μα τους λεω υπέγραψα χαρτί που λέει δωρεάν. Μου απαντά, δεξέρω τι υπογράψετε αλλά εδώ βλέπω ότι θα το πληρώσετε κανονικά. Αφού λοιπόν η forthnet μου έκανε την ίδια προσφορά με τη wind ανανεώνω και παράλληλα κάνω αίτημα υπαναχώρησης. Σήμερα λοιπόν μου τηλεφωνούν από τα κεντρικά της wind για να μου πουν ότι ο υπάλληλος της wind στις 16/09 που συνομίλησα μαζί του έκανε λάθος και δεν ήξερε!!!!!!!!!και γι αυτό το λόγο για να σας ζητήσουμε συγγνώμη θα έχετε πίστωση στο πάγιο σας 15.8 ώστε να μη πληρώσετε το τέλος (το τελευταίο αυτό δεν το κατάλαβα, δεν έδινα πλέον σημασία αφού είχα ανανεώσει με forthnet). τους απαντάω δε φταίω εγώ που οι υπάλληλοι σας είναι ανενημέρωτοι. Εδώ τους λέω δεν ήξεραν τι ποσό έκπτωσης έχω στο κινητό (είμαι συνδρομητης της wind)!!!!!τώρα τους λέω είναι αργά.....και μου το έκλεισε στα μούτρα.
ήθελα να ξερα τι υπαλλήλους προσλαμβάνουν, αν δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Ως συνδρομητης της κινητής δεν έχω κανένα παράπονο από wind και γι αυτό άλλωστε ήθελα να πάω και στη σταθερή.
Αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι η forthnet 3 χρονια είναι άψογη, οπότε η αλλαγή παρόχου με έκανε γενικά σκεπτικό

@ ADSLgr.com All rights reserved.