PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσύνδεση Internet (21/05/2013)



Tony_Ts
21-05-13, 08:31
Λίγο πριν φύγω σήμερα το πρωί από το σπίτι, αποσυνδέθηκε το Internet (07:30 περίπου) ενώ η ADSL γραμμή είναι συνδεδεμένη με τη συνηθισμένη της ταχύτητα. Έφτασα στη δουλειά και πήρα να δηλώσω βλάβη περίπου στις 08:10. Είναι 08:30 κι ακόμα είμαι στην αναμονή. Μήπως έχει γίνει κάτι μεγάλο και κακό;

Από όσο ξέρω συνδέομαι στο DSLAM Πεντέλης.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Μόλις μου απάντησαν από το 13888 και η κοπέλα με την οποία μίλησα με ενημέρωσε ότι γίνεται μια αναβάθμιση στην περιοχή και για αυτό έχει κοπεί το Internet. Μου είπε επίσης ότι εντός της ημέρας θα έχει αποκατασταθεί η ομαλή λειτουργία. Όποιος έχει κάτι νεότερο, παρακαλώ να το καταθέσει :)

BTW, χρόνια πολλά και στους Κωνσταντίνους/ες κι Ελένες :)

aragorn
21-05-13, 09:16
DSLAM Παλλήνης μία από τα ίδια.
Ίδια απάντηση από 13888. Πολλά κέντρα του ΟΤΕ είναι εκτός αυτή τη στιγμή...

Tony_Ts
21-05-13, 09:51
Μυστήρια πράγματα. Μόλις έκλεισα απομακρυσμένη σύνδεση με μηχάνημα στο κέντρο (Αλεξάνδρας) κι ενώ εκεί έχουν Internet δε μπορούν να συνδεθούν σε email (εκτός otenet) και FTP. Η σύνδεση που έχουν είναι επίσης ConnX.

Αγία Παρασκευή που μίλησα πριν από μισή ώρα περίπου είναι επίσης κάτω. Αυτά με κάνουν να πιστεύω πως ίσως να μην είναι πρόβλημα μόνο μιας περιοχής όπως μου είπαν στο 13888.

aragorn
21-05-13, 10:48
Η σύνδεση στο ντισλαμ Παλλήνης ήρθε πριν από κάνα τεταρτάκι...

alex24
21-05-13, 10:55
Και δω προχθες (dslam 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ) περιπου κατα τις 12 το βραδυ ενω το adsl ηταν Online δεν ειχα ip για αρκετη ωρα.

iznodur
25-05-13, 00:15
Σιγά μη κάνουν αναβάθμιση, να ξέρετε έτσι λέγεται η βλάβη, απλά για να μην πει ο καταναλωτής πάλι βλάβη έχουν και το κατοστάρικο φεύγει το δίμηνο τσάμπα, λένε κάνουμε αναβάθμιση (μα αν ήταν αναβάθμιση θα ήταν προγραμματισμένη και άρα θα είχαν ενημερωθεί οι πελάτες). Ευτυχώς που πήγα στην Wind και ξεμπέρδεψα με δαύτους. (συγνώμη αλλά ξέφυγα, δεν αντέχω άλλο τον ΟΤΕ :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.