PDA

Επιστροφή στο Forum : ZTE ZXHN H108L vs ZTE ZXV10 H108L



ee4649
21-05-13, 22:08
Έκανα νέα σύνδεση στην wind,θα ήθελα να ρωτήσω ποιο από τα δύο ρούτερ να προτιμήσω? ποιο υπερτερεί και σε τι?

Θέλω οπωσδήποτε να είναι wireless /n διοτί θα χρησιμοποιώ πολύ το streaming,και η τεχνολογία n είναι πολύ καλύτερη από την b/g

Επίσης αν δεν κάνω λάθος το ZTE ZXHN H108L είναι χρονολογίας 2012,ενώ το άλλο του 2010

niklas
25-01-16, 20:46
Βρίσκομαι και εγώ στο ίδιο δίλλυμα αλλα με έφεραν οι καταστάσεις σε αυτό.Τί εννοώ.Μεχρι τώρα είχα το ZTE ZXV10 H108L το οποίο μου έδινε DOWNLOAD RATE 7500 και εχω συχνές διακοπές στο ιντερνετ.Αφού επικοινώνησα με την wind αναβαθμίσαν την γραμμή μου αλλα απο τις μετρήσεις που έκαναν είπαν ότι το πρόβλημα παραμένει και για αυτο θα μου αντικαταστήσουν το ρουτερ δωρεάν με το ZTE ZXV10 H108L καθώς θεωρούν ότι οι διακοπές οφείλονται σε αυτό και όχι στην γραμμη .Αυτές τις ημέρες τους περιμένω να έρθουν για την παράδοση.Ελπίζω να διωρθωθεί το πρόβλημα .Αν γνωρίζει κάποιος ποιό απο τα δύο είναι ποιό αξιόπιστο ας πεί την γνώμη του

nyannaco
25-01-16, 23:23
Αναβαθμισαν τη γραμμη σου;;; Ο,τι νάναι η Wind... Θα ειχε ενδιαφερον να μας το εξηγουσαν λιγο αυτο.

niklas
25-01-16, 23:44
Ναί τουλάχιστον έτσι είπε η τεχνικός με την οποία μίλησα και μάλιστα κράτησα και το όνομά της .Ισως εννοούσε κάτι άλλο ?

nyannaco
26-01-16, 11:01
Ναί τουλάχιστον έτσι είπε η τεχνικός με την οποία μίλησα και μάλιστα κράτησα και το όνομά της .Ισως εννοούσε κάτι άλλο ?Παπαριές έλεγε, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Κλασσική Wind.

niklas
26-01-16, 17:09
Εσένα ποιά η γνώμη σου για τα δύο ρούτερ?Εχεις κάποιο απο τα δύο ?

nyannaco
26-01-16, 18:37
Οχι, δεν εχω καποιο απο τα δυο, εχω το Linksys που βλεπεις στα στοιχεια μου.

PEPES
27-01-16, 13:16
Το ZTE ZXV10 H108L εχει λιγο καλυτερο συγχρονισμο και πιο σταθερο ενω το ZTE ZXHN H108L πολυ καλυτερο wifi και περισσοτερες ρυθμισεις ενω ειναι και πιο καινουργιο.Τα ειχα δοκιμασει και τα δυο σε γραμμη wind.Δοκιμασε τα και βλεπεις πιο κρατας στην γραμμη σου.

niklas
27-01-16, 21:31
Σήμερα μου έφεραν το ZTE ZHXN H108L .Το έβαλα και οι μετρήσεις είναι καλύτερες απο το ZTE ZXV10 H108L συγκεκριμένα:

166399

δέν γνωρίζω ποιό απο τα δύο αποδίδει περισσότερο όσο αφορα τις διακοπές πάντως το ZXV10 έκανε πολλές αποσυνδέσεις .

Nikiforos
28-01-16, 12:30
καλημερα! τυγχανει να εχω και τα 2 αυτα το παλιο απο wind (μου το χαρισε ο αδερφος μου) και το αλλο το εχω απο 4νετ ομως, επισης εχω και το ZTE W300 απο ΟΤΕ.
Τα εχω δοκιμασει ολα επανω στην γραμμη μου (σε 4net ομως) και το καλυτερο ειναι αυτο που μου εδωσε η 4νετ δλδ το νεο που σου δωσανε εσενα.
Οταν λεω καλυτερο, εννοω καλυτερα στατιστικα, καλυτερη ταχυτητα ελαφρια διαφορα, καλυτερο σημα wifi, και ποιο σταθερο επισης ιντερνετ.
Εχει ομως σημασια και η γραμμη τι κανει! δεν σημαινει οτι σε ολους συμπεριφερονται το ιδιο ετσι?
Αλλαξες και το splitter εσυ? δοκιμασες απευθειας το router στην γραμμη χωρις splitter και τηλεφωνα συνδεδεμενα? για δες και αυτα.

niklas
28-01-16, 21:29
Το ρούτερ απευθείας στην πρίζα .Ενα τηλεφωνο ασυρματο στην μία κρεβατοκάμαρα με φιλτρο και ένα άλλο τηλέφωνο ασύρματο σε άλλη κρεβατοκάμαρα και αυτό με φίλτρο.Το θέμα είναι μπορώ να ρυθμίσω τίποτα στο ρούτερ για καλύτερη απόδοση?

@ ADSLgr.com All rights reserved.