PDA

Επιστροφή στο Forum : είναι η Tellas ο πιο ακριβός πάροχος ADSL στα 3μηνα ή 6μηνα?



waste
30-06-04, 14:48
έχω τελλάς από τον δεκέμβρη αλλα βλέπω ότι πια είναι πιο ακριβοί από ολους όταν αγοράζεις πακέτα τρίμηνων ή εξάμηνων συνδρομών. το ADSL δεν το βάζεις έτσι κι αλλιώς για ένα μόλις μήνα. μήπως κάποιος έχει να μου πει γιατί να συνεχίσω να είμαι στην τελλας?
δεν το εννοω άσχημα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι προσφέρει τόσο καλύτερες υπηρεσίες. μήπως κάποιος ξέρει έαν η forthnet για παράδειγμα έχει ακόμα προβ΄ληματα? ή η ΟΤΕΝΕΤ?

ευχαριστώ πολύ.

Spyrosss
30-06-04, 18:25
Τα έχουμε πεί πολλές φορές,πληρώνεις απο σήμερα για ένα τελευτέας τεχνολογίας δίκτυο που θα υπάρξει το 2007 και αν :P

sdikr
30-06-04, 22:30
έχω τελλάς από τον δεκέμβρη αλλα βλέπω ότι πια είναι πιο ακριβοί από ολους όταν αγοράζεις πακέτα τρίμηνων ή εξάμηνων συνδρομών. το ADSL δεν το βάζεις έτσι κι αλλιώς για ένα μόλις μήνα. μήπως κάποιος έχει να μου πει γιατί να συνεχίσω να είμαι στην τελλας?
δεν το εννοω άσχημα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι προσφέρει τόσο καλύτερες υπηρεσίες. μήπως κάποιος ξέρει έαν η forthnet για παράδειγμα έχει ακόμα προβ΄ληματα? ή η ΟΤΕΝΕΤ?

ευχαριστώ πολύ.



η τελλάς αν δεν κάνω λάθος δίνει μόνο αορίστου;

ή acn δίνει καλες προσφορές με τα 6 (6+2)
το ίδιο και η Hol,
otenet, forthnet δεν δίνουν συμαντικό cost saving με τα 3/6

και πάμε στο άλλο, πές οτι έσυ πέρνει σήμερα απο την acn 256/128 (6+2) το οποίο θα σου βγεί 15 ευρώ τον μήνα
και άυριο βγαίνει η tellas και λέει δίνω και εγώ 256 με 10 ευρώ τον μήνα
πρόβλημα τι να διαλέξεις έεε; :D

PALADIN
26-07-04, 21:20
και πάμε στο άλλο, πές οτι έσυ πέρνει σήμερα απο την acn 256/128 (6+2) το οποίο θα σου βγεί 15 ευρώ τον μήνα
και άυριο βγαίνει η tellas και λέει δίνω και εγώ 256 με 10 ευρώ τον μήνα
πρόβλημα τι να διαλέξεις έεε; :D

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.
Η Τελλάς δεν μπορεί να κάνει σοβαρές προσφορές.
Το ότι δίνει μόνο σύνδεη αορίστου χρόνου καί ότι η διαδικασία διακοπής είναι τόσο περίπλοκη είναι μία ένδειξη ότι οι άνθρωποι θέλουν να σε σβερκώσουν καί να μήν σε χάσουν ποτέ.

Εγώ τους θεωρώ απαράδεκτους καί γι'αυτό την έκανα για άλλον provider από τον Μάρτιο.

mitsos
23-08-04, 14:51
γραψτε λαθος

ermis333
23-08-04, 15:05
και πάμε στο άλλο, πές οτι έσυ πέρνει σήμερα απο την acn 256/128 (6+2) το οποίο θα σου βγεί 15 ευρώ τον μήνα
και άυριο βγαίνει η tellas και λέει δίνω και εγώ 256 με 10 ευρώ τον μήνα
πρόβλημα τι να διαλέξεις έεε; :D

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.
Η Τελλάς δεν μπορεί να κάνει σοβαρές προσφορές.
Το ότι δίνει μόνο σύνδεη αορίστου χρόνου καί ότι η διαδικασία διακοπής είναι τόσο περίπλοκη είναι μία ένδειξη ότι οι άνθρωποι θέλουν να σε σβερκώσουν καί να μήν σε χάσουν ποτέ.

Εγώ τους θεωρώ απαράδεκτους καί γι'αυτό την έκανα για άλλον provider από τον Μάρτιο.


Φίλε μου ποια σοβαρή εταιρία στο εξωτερικό προσφαίρει ADSL χωρίς συμβόλαιο?? Κάτσε να παραγγείλω μια 3 μηνη από την Verizon...ακους εκεί ADSL με τρί,μηνα και 6 μηνα πακέτα!!!

Όσων αφορά τη διαδικασία της διακοπής καλύτερα να διαβάζουμε προτού υπογράψουμε ένα συμβόλαιο. Το γράφει ξεκάθαρα ότι πρέπει να τους ενημερώσεις ένα μήνα πρίν.


Εγώ πάντως προτείνω να περιμένετε όλοι μέχρι τη ΔΕΘ πρωτού προβείτε σε αγορές εξαμήνων κτλ πακετών γιατί από Οκτώβρη μεριά θα πέσουν αρκετά οι τιμές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.